KET v Gyn - Five. Tentokrát dúfam naposledy

luly3
11. jan 2009

ahojte 😉

babulky, niektore už mame vela zasebou a začíname znova a znova
a vždy s malou dušičkou dúfame, že tentokrát sa nám to podarí ...
tak aj ja dúfam a verím že tentokrát to bude naposledy 😕

slniecko01
22. jún 2009

lulu 107 aj som pila alchemilkový čaj prvé 2 mesiace, potom som sa dočítala, vraj to nie je dobré na začiatku tehotenstva tak som ho trochu obmedzila. Ale teraz po treťom začnem znova, veď ani na krabičke nepíšu, že to nemôžu piť tehotné. A moc držím palce aby ti to vyšlo, pretože neviem či to bolo na tejto teme, ale v inej ale strašne som ti držala palce, pretože mňa to všetko ešte len čakalo 😲

mirka5
23. jún 2009

ahojte, chcem sa opytat, utrogestan ste si pri kete vkladali alebo zapijali? V tom papieri co som dostala to nie je jasne napisane.

slniecko01
23. jún 2009

ja si vkladám

lulu107
23. jún 2009

Doki mi povedal, že najlepšie je vkladať, ale nič sa nestane ak budem v práci a jeden krát za deň zo zapijem

lulu107
23. jún 2009

slniečko - mala som smolu že tak nešťastne ochorela, ale teraz už to musí vyjsť 😉 viac sa o seba starám, beriem Femibion s metafólinom a calibrum baby plán a samozrejme, že pijem achemilkový čaj. Myslím, že mu vďačím za to ako rýchlo ma zotavil. Podľa toho čo som čítala, tak je to dobre piť do vloženia drobčekov a potom až na konci tehu. Vytvori sa dobra vystielka pre drobčekov a potom sa majú na čo tešiť 😉 takto som sa netešila ani prvý krát

mirka5
23. jún 2009

aj som si myslela ze vkladat, ale bolo tam pisane uzivat tak som nevedela. Vcera som si ho davala pri raz 😉 V piatok mam KET, uz sa neviem dockat 🙂 dakujem za rady

lulu107
30. jún 2009

mirka - do ktorého centra chodíš?

mirka5
30. jún 2009

do Gin-fivu

mirka5
30. jún 2009

ahoj lulu a kedy sa chystas ty? ja uz to mam za sebou. vlozili mi nakonie 3 embryjka, tak dufam ze aspon jedno zabojuje 🙂

andriss23
8. júl 2009

zdravím ket-ačky kde ste všetky???

mirka,ako,sú už tehu príznaky? Držím palce.

Mňa to čaká v auguste.

mirka5
12. júl 2009

takze zazraky sa nekonaju ☹ je to negativne a tak som verila. No nic, dam sa dokopy a ideme dalej

andriss23
13. júl 2009

mirka5 škoda že ti to nevyšlo ☹ ,ale nezúfaj a hor sa do toho 😉
raz to musí vyjsť.
ja verím ,že sa mi to teraz podarí ,mám už dosť neúspechov,a už sa mi míňajú aj zmrzláčikovia 😅
ty si na tom ako? máš nejakú "zásobu"? 🙂

mirka5
13. júl 2009

ahoj andriss, ja mam uz len poslednych 2 ☹ takze mam posledny pokus. Kolko krat si toto absolvovala?

mirka5
13. júl 2009

do akeho centra chodis?

andriss23
14. júl 2009

ahojček mirka ja chodím do Gyn-Fivu
mám za sebou už tri IVF +štyri KET. 1 potrat, 1 mimomat. ☹ ☹
a máme ešte 9 zamrazených embryí
tak dúfam,že sa to konečne podarí
v polovici augusta ma čaká ďalší KET.....už úspešnýýýýýý 🙂

mirka5
14. júl 2009

andriss, obdivujem ta ze si to este nevzdala. ja mam tych hormonov dost uz teraz a to som absolvovala 1 x IUI, 1x IVF a 1x KET. Z toho som mala 1 potrat ☹ Akurat som dostala mrchu a mam pocit ako keby mi trhalo vnutro ☹ Taketo problemy som predtym nepoznala. Budem ti drzat palceky, tentoraz to uz musi fakt vyjst 😉

lulu107
14. júl 2009

Ahojte - konečne som sa sem dostala mám pokazený pc doma a v práci až dnes sa mi podarilo.
V pondelok som bola na konzultku a doki mi schválil KETKO v utorok prišla mrška, tak som začala brať estrofém.
Keď pôjdem na UTZ tak si musím vypýtať ešte jedno balenie utrošu, doki mi nepredopisoval pretože som mala ešte doma, ale to bude málo, podľa protokolu. Bojím sa z toho tešiť, či sa zas niečo nepokašle.
Mirka - je mi to veľmi ľúto, ale nádej umiera posledná, druhé Ketko určite už výjde. Mirka dostala som v GF papier, ktorý sa potvrdzuje u notára na rozmrazenie embrii, mám tam napísať počet, ale neviem či je to počet na rozmrazenie alebo vloženie. Ty si tam čo napísala? Som z toho pako, prečítala som si to až doma

nanika
15. júl 2009

Lulu, jej, dufam, ze sa k tebe coskoro pridam, netrpezlivo cakam na mrchu, mala by prist dnes a zacinam s estrosom. Ja na ten papier nebudem pisat nic, nechaj to volne, notar nepotvrdzujem predsa obsah, len podpis... To je aspon moj nazor 🙂

mima11
15. júl 2009

Ahojte baby!

Od dnes by som mala papať estrofem, ale keďže ideme na dovolenku, tak odkladám KET na august. Chcem sa spýtať, estrofem mám brať 2 tabletky 3x denne. Keď dostanem menzes napríklad o druhej popoludní, tak budem brať len 2 krát za deň. Dúfam, že to chápem správne.

Držím nám silno palce, aby tieto naše ketíky boli úspešné. Ja sa začínam dopovať vitamínikmi, mám trombofilnú mutáciu, tak som dostala kyselinu listovú a ešte budem papať Femibion 800 a nejaké vitamíniky na tú moju hnusnú MTHFR.

Držte sa!!!

mirka5
15. júl 2009

Ahoj Lulu, ako ti pisala nanika, ja som tam nepisala nic. Koniec koncov som vobec nevedela kolko ich rozmrazia, nieto este kolko ich prezije. Drzim vam babenky palceky 😉

nanika
16. júl 2009

No, hot, kramy nikde, ani pocit, ze by mali prist, tak snad sa do tyzdna ukazu. Otazka, muz mi zasantrocil ten plan na Ket, berie sa 2mg tabletka 3x denne, ak si dobre pamatam, dve sa beru pri nizsej davke v tabletke, ako pise mima, ano?

mima11
17. júl 2009

Ahoj Nanika, ja budem brať 2 tabletky 3x denne, len neviem keď dostanem menzes, tak ako sa to berie v ten deň menzesu. Za deň by malo byť 6mg. Ja keď som si ich kupovala, lekárnička v lekárni v GF povedala, že už sa prestali vyrábať 2mg v jednej tabletke, a teraz budem brať 2 tabletky. Ja keď som to pozerala tak v jednej tabletke je 1mg. Takže musím mať 2mg, tak 2 tabletky.

lulu107
19. júl 2009

nanika - ak by si chcela tak by som ti poslala protokol mailom, mám také isté dávkovanie síce mám 3X denne po 1 tabletke, ale ja mám 2mg tabletky, tie mi zostali ešte z IVF.
Ozaj babenky, podľa protokolo mám ísť na UTZ od 10 do 14 dňa, takže môžem si vybrať aj ten 14 deň, že? myslím si že vtedy to bude aj presnejšie na určenie kedy bude KET, pretože doki povedal, že pri kontrole vedia už povedať, kedy bude KET.
Ozaj ďakujem za radu k tomu papieru na transfér. Teraz sa pôjdem vypísať na PN, pretože mám pravdepodobne z alergie fľaky, samozrejme bola som aj u kožnej, ale v práci sa mi to zle hojí najmä ruka na zápästí v piatok mi dokonca opuchla dnes je to lepšie, no nevadí, zostanem teraz doma 2 týždne a po KET budem mať 2 týždne dovolenky, nie je to podľa plánu, ale čo neurobím pre drobčekov

lulu107
19. júl 2009

mirka - ty si bola na koľkatý deň na teste krvičky?

nikita880
19. júl 2009

čaute keťáčky, môžem sa k vám pridať? na budúci týždeň aj mňa čaká KET, konečne, neviem sa dočkať. beriem teraz estrofen, pyridoxin, kyselinu listovú a prednison, tak pri tolkých hormonoch sa to dúfam už teraz podarí. držím vám všetkým palce, nech už sme konečne tehuľky

lulu107
19. júl 2009

Ahoj nikitka aj ja sa pripravujem na KET beriem estrofem, je to tvoje prvé KET? ja mám prvé

nikita880
20. júl 2009

lulu, je to moje prvé ketko, dúfam, že sa to podarí, máme ešte 11 mrazáčikov 🙂

mima11
20. júl 2009

Ahojte!
Nikita, v akých dávkach berieš pyridoxin. Ja som začala brať Femibion 800 a pred ketom si chcem tiež dať pyridoxin a kyselinu listovú. Máš zistenú nejakú trombofilnú mutáciu? Ja mám, MTHFR C6.... homozygot a tiež to bude môj prvý KET. Ja pôjdem na KET v auguste, teraz som to nestihla, idem na dovolenku, tak dúfam, že k svojim guľatým narodeninám dostanem ten najkrajší darček!!!
Vemi Vám držím palčeky!

lulu107
20. júl 2009

nanika - pyridoxin a prednison je na čo dobrý, mne doki predpísal iba estrofém a od 14dc začnem s utrošom. Do akého centra chodíš?
tak to si mala peknú úrodičku, keď máš 11 mrazačikov, ja mám 9. Kedy ideš na UTZ? aký deň cylku si?

lulu107
20. júl 2009

mima - tak je to super keď sa pridáš k nám🙂 mimka a to ako ti zistili takúto dijagnózu, na základe akého vyšetrenia?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre