KET v Gyn - Five. Tentokrát dúfam naposledy

luly3
11. jan 2009

ahojte 😉

babulky, niektore už mame vela zasebou a začíname znova a znova
a vždy s malou dušičkou dúfame, že tentokrát sa nám to podarí ...
tak aj ja dúfam a verím že tentokrát to bude naposledy 😕

lulu107
22. júl 2009

margaretka - ahoj buntoš tiež stávam skoro ráno, pretože beriem estrofém, ale drahý bol po nočne spal a pc máme v spálni. Mám tiež výhrady k GF, hlavne tá pásova ich práca mi vadí. Dala som si u nich robiť aj laparoskopiu, robil mi ju Drábek a bola som spokojná, starostlivosť super. Poniektoré sestričky 0 bodov.
Moje prvé IVF bolo úspešné, skončilo sa potratom, mala som smolu, že som zostala tak veľmi chorá. Doki mi robil aj vyšetrenie zrážanlivosti krvi, síce bola som presvedčená, že je to zbytočné, pretože som potratila kvôli chorobe, ale neva, spravili mi to a klop klop na drevo všetko bolo o.k. U nás je problém z manželovej strany, tak by ma to asi dorazilo, keby boli ešte aj u mňa problémy, ale mám vždy strach, že pri mojom šťastí sa môže stať, že aj mne sa pritrafí.
Viem v GF sú dosť drahý, ale nie sú až taký drahý ako v ISCARE, Fenticentrum je lacnejší pretože predpisujú lacnejšie hormóna, slabšie. Tiež nie som za to aby bolo až toľko vajíčok.
Po laparoskopii som išla 3X na IUI a potom na 1 IVF, myslím si že mi dosť pomohlo aj to, že pred zákrokom sa dáva čipka a diazepan, moje telo sa ukľudnilo aj keď sa snažím byť v pohode, tak to nejde, mám vnútornú nervozitu. Vraj vo FC čipok a diazepan nedávajú.

Vieš čo nechápem, prečo ti nepredpisali prednison, veď ho dosť často predpisujú, nerozumiem tomu.

Zatiaľ som v takom štádiu aj keď viem, že vo FC je lepšie, moje vnútro mi hovorí, že mám zostať.
Dokonca ak by som mala ísť na 2 IVF som rozhodnutá a to ma až fascinuje, že by som podarovala vajíčka.
Chcela som to už dávno, ale nerobili to. Veď ešte uvidím, ľahko sa to všetko môže zmeniť.

lulu107
22. júl 2009

margaretka - v mojom prípade, môžem byť spokojná, že je to tak ako to je a mám mrazáčkov, pretože po potrate som veľmi zle znášala čakanie 3 mesiasov na KET a pri predstave 6 mesiacov na 2 IVF, tak neviem, či by som to psychický zvládla. Takže som rada, že som momentálne v GF, čas ukáže čo bude ďalej ako sa to všetko bude vyvíjať, dúfam, že pozitívne🙂

margareta11
22. júl 2009

Lulu viem si presne predstaviť ako Ti bolo, mne bolo tiež úplne hrozne, pretože som už toľko na to čakala a nakoniec sa mi to uhniezdilo vo vajcovode ☹ ako fakt smola.
A Ty si v koľkom tt potratila?
Mne na to prišli asi v 7tt.
Je to super , že máš toľko snehuliačikov malých, aspoň máš väčšiu šancu 🙂
Ja mám len jedného, pretože ja som nemala toľko vajok a bola som rada, že aspoň jedno mi mohli zamraziť.
Je pravda , že vo ferticentre nedavajú čipku ani diazepan, ale je tam pri mne manžel a všetko vidím na monitore.
Samozrejme ak necítiš potrebu meniť nerob to, v Gyn five určite ostaneš tehotná, verím tomu.
V podstate hlavne treba veriť a ono to všetko dopadne tak ako mi chceme 🙂
Ja už sa tak teším na toho môjho drobca, ale aj sa bojím aby bol v poriadku a pekne sa rozmrazil.
A o tej psychike mi niečo hovor 😀
ja som tiež riadny stresoš 😝

lulu107
22. júl 2009

margaretka - bola som v 4 tt, keď sa mi to stalo, črevnú infekciu som preniesla z roboty domov, dostal ju drahý a keď som videla čo s ním robí, tak som vedela, že to bude drobčekov koniec, tie bolesti a horúčku som už nezvládala bez liekov, boli to asi tri dni a na 4 sa to ukľudnilo, tušila som, že z drobčekom je zle, ale nikto mi neveril začala som špiniť aj tak mi nikto neveril, už som vedela, že pri tých strašných krčov a 3 dní bez stravy to dopadne potratom, za 3 dni som schudla 5kg. Také niečo som ešte nikdy nemala, vraj to bola črevná infekcia, s bráškom som bola asi pol hodinu a tiež to dostal.

Ty si mala predlženú kultiváciu? keď máš blastocystu? Pri 1 a 2 IVF koľko si mala drobčekov?

Ale nebolo by to na škodu, keby drahý bol pri mne. Aj pri punkcii. Nech vidí čo si zažijem. Je to iné keď to vidí v telke, tam aj tak všetko nedávajú.

Verím, že sa nám to podarí, už aby sme mali drobčekov v brušku🙂

lulu107
22. júl 2009

bola si pri 1 a 2 IVF na KETIKU?

margareta11
22. júl 2009

Lulu to muselo byť veľmi nepríjemné, črevná inf. je sviňa
no pri prvom ivf mi vkladali tuším 3 a 4bunkové a ostatné sa prestali deliť, tých bolo tuším 4 a bolo to v gyn five, potom druhý krát mi vkladali len jedno 4bunkové, pretože viac nebolo, dosť zle som reagovala, no a posl.3krát mi vkladali 4 bunkové 2embryjká a jedno sa vraj stále pekne delilo, tak ho dali zamraziť(blastocystu), no a pre tohto malého krpčeka by som si chcela v tom auguste ísť 🙂
ja som po každe nejako slabo reagovala, najviac som mala 7vajok a to aj v gyn five, pri iných liekoch. Takže je to jedno. Moje telo proste takto reaguje. Viac nevyprodukuje a to mi aj dr.povedal no a preto som nebola ešte ani raz na Ket, pretože som nič nemala.
Ale fakt už teškám na krpca snehuliakového 🙂

Aj ja verím ,že to dobre dopadne a nech už sú v brušku 🙂

lulu107
22. júl 2009

je dôležité, že si prišla na príčinu problému, keď užívaš prednison, tak drobčekovi sa darí, takže myslí len na to🙂

A kedy má prísť mrška?

margareta11
23. júl 2009

🙂
mrška by mi mala prísť okolo 12.8., tak som zvedavá 🙂

no ale Teba to už čoskoro čaká 😅
teškáš , však? 😉
neboj dobre to dopadne 😅

lulu107
23. júl 2009

Ahoj, dnes som bola na UTZ, maternica je v poriadku, ale je to ešte skoro určiť, tak mám prísť v pondelok, môj cylkus je dlhší 30 dňový. Pýtala som sa na rozmrazovanie a doki mi povedal, že sa začína rozmrazovať od jednojadrového embrya, je tam väčšia úspešnosť, je silnejšie xixixi len taký malý problém neviem aké je to 1 jadrové embryo, na to som sa neopýtala, už mi to bolo blbé a na nete to nemôžem nájsť

margareta11
23. júl 2009

🙂 🙂 🙂
takže jednojadrovééé, sakra 😎 , no to musíme zistiť aké je...
no bolo by super keby to bola blastocysta 🙂
ostatné si mala koľkobunkové zmrazené ???

lulu107
23. júl 2009

ahoj - ja si myslím, že jednojadrové to budú nejaké viacbunkové, pretože hovoril, že sú silnejšie, podľa mňa sú to blastocysty. Inak to bolo super on mi hovoril o jednojadrových a ja o oblastocystách xixixi, len to že ja som tomu vôbec nerozumela, ale mám pocit, že ani on tomu až tak veľmi nerozumel, pretože hovoril, že skôr takýmto veciam rozumejú embryológovia, keď mi budú volať, ja sa opýtam, veď dosť som tam peňazí nechala, tak nech mi odpovedia, dám ti potom info.

Koľkobunkové mám ostatné zmrazené tak to si vôbec nepamätám, pretože keď som išla na ET dala som si diazepan a to som zaspávala po sediačky a po stojačky, bola som rada, že som si zapamätala počet, neviem, možno mi to ani nehovorili, neviem. Akurát viem, že mám 2 blastocysty a 7 možno zygoty, to sú 6 bunkové?
Je to najlepšie keď sa na to opýtam embryologičky. Myslím si že keď je čo najviac bunkové tak je silnejšie, ja som mala predlženú kultiváciu a poradili mi ju pretože sa môže zastaviť vývin embrya v brušku a ak sa zastaví v skúmavke, tak ti ho zbytočne nedajú. Pri ET mi embryologička povedala, že pri blastocyste je úspešnosť až 75%.
Máš veľkú šancu!

margareta11
23. júl 2009

Lulu máme veľkú šancu, aj tomu verím 🙂 🙂 🙂
Moc Ti držím palčeky 🙂 a moc ďakujem , tento pokec mi dosť dodal odvahy... 😎

lulu107
23. júl 2009

Keď sa mi to podarí a zostanem tehotná, napíšem ti to a budeš tomu veriť ešte viac🙂
Nemáš za čo ďakovať, aj mne dobre padlo, keď som si mohla s niekým o tom popísať 😵
A už sa neviem dočkať, keď ti budem písať o tom ako ma pichá v brušku🙂

margareta11
23. júl 2009

🙂 🙂 🙂 teším

lulu107
23. júl 2009

už len trošku poposúvať čas a bude to dobré 😎

peta131
23. júl 2009

Ahojte babenky,

dnes ráno som si robila testík a je negatívny 😖 ale možno je to ešte skoro lebo až v pondelok idem na krv 😖
Vám kedy testík ukázal že sa podarilo na koľký deň?

lulu107
23. júl 2009

Mne to na 9 deň neukázalo //, ty si dnes tuším 10 že, viac som neskúšala pretože na 10 deň som išla na krvičku, ja už tým testom neverím, kámoške test ukázal až keď bola v 5 týždni, tak tomuto vôbec nerozumiem.
Myslím si že skôr to bude v krvi než v moči, testni v nedeľu, to už by mohlo ukázať //

lulu107
23. júl 2009

Teťa koľko si mala mrazáčikov? Testla si veľmi skoro

nanika
24. júl 2009

Tak babenky moje, od pondelka uz beriem hormon, 31. idem na ultrazvuk, teskam sa s vami, nech nam to vsetkym vyjde.

lulu107
24. júl 2009

nanika - ideš na KET?

margareta11
24. júl 2009

Peta a koľkobunkové bublinky Ti vkladali? Pretože aj od toho záleží....si myslím 😒

ja zásadne netestujem, pretože som potom vždy veľmi sklamaná ☹
fakt neznášam tehotenské testy 😖
ale ked som bola tehu a mala som to potvrdené z krvičky ,tak som si na pamiatku urobila dve čiaročky 🙂 😅
a mám ich do teraz
😵
chcem sa ešte opýtať...lekár predpisuje väčšinou estroferm? alebo aj niečo iné a potom od kedy sa vlastne berie??? 😎 a do kedy?

ináč prajem Vám pekný slniečkový deň 😎

lulu107
24. júl 2009

Estrofém sa berie od 1dc a o inom lieku som ani nepočula

margareta11
24. júl 2009

🙂
a berie sa 3x denne?
a do kedy?

lulu107
24. júl 2009

Estrofém sa berie podľa protokolu 3X1 po jednu tabletku v prípade, že sú 2mg, ale baby písali, že už sú v lekárni len 1mg, tak sa užívajú 2, mne zostali, ešte z potratu, tak beriem po 1 /2mg/.
Berú sa až do výsledku krvičky, ak je výsledok negat, tak sa vysadia, ale keď je pozitív. tak sa berú až do 2 mesiaca, tak je to písané v mojom protokole.

Ešte som zabudla od 14dc sa berie utrogestan 3X2, vysádza sa alebo sa pokračuje spolu s estrofénom.

V pondelok mám 14dc a mala by som začať s utošom, opýtam sa dokiho v pondelok či môžem začať, pretože je tam písané, že lekár môže to navrhnúť inak.

lulu107
24. júl 2009

nanika - tebe sa podarilo otehotnieť pri 1 alebo 2 IVF?

margareta11
24. júl 2009

Lulu vieš čo , normálne som prekvapkaná, že sa Estrofém berie až do konca 2 mesiaca 😲
Myslala som si, že potom už len len utrogestan.
Estrofém sú predsa estrogény...a utrogestan je progesteron.....
no ved hádam vedia čo robia..... 😎

lulu107
24. júl 2009

Brala som aj počas tehu Estrofém, ten je na rast maternice. V GF ho predpisujú neviem ako je to vo FC.

Stále mi vŕta v hlave, nižšia úspešnosť KET a tak som sa hrabala po mnohých témach, mnohé baby otehotneli pri 1 aj pri 2 KET síce niektoré potratili. Ono to zaleží či sa zdrav. problém odstránil a je to jedno či je to KET alebo IVF, môj drahý hovorí, záleží pod ktoré % padneš, úspešné alebo neúspešné

Peťa ako si na tom? čakáme na pozitívnu správičku aby sme boli pozitívne naladené🙂

peta131
25. júl 2009

Lulu máme ešte 6 mrazáčikov len asi sú neni dosť silný ☹ lebo u nás je problém priateľovi nemá žiadne spermijky musel ísť na operáciu Mesa/tese a tam mu až našli...no a mne stimuláciu stopli už na 8DC lebo som chytili riadny hyperstimulák ale vajka mi odobrali ale možno ešte neboli dosť kvalitné...

Margaretka a koľko bunkové mi vkladali to netuším 😖

Teraz ráno som si robila ďaľší test a zase nič...a dnes som 12dc...ale však uvidím čo povie krvička ale už som stratila nádej že by sa to mohlo podariť...pri ďaľšom Kete už zásadne netestujem lebo som len zbytočne nervózna 😠

A ako to je s ďaľším Ketom môžem ísť hneď na ďaľší cyklus?

margareta11
25. júl 2009

Kočky ,ved Vy máte také šance 🙂 ..toooooľko mraziačikov, to ja môžem len snívať 😎
Len čo ma trošku prekvapuje, že Vám podávajú slabé info ohľadom buniek....viem ,že aj ked to človek vie, tak s tým nič moc nenarobí , ale aj tak 🙂

Peťa ešte nezúfaj, ved nádej zomiera posledná a spoliehaj sa skôr na krvičku 🙂
a cítiš sa ako ???nepália Ta oči , alebo necítiš sa tak ako keby si mala byť chorá?

Lulu Tebe sa to blíži.... 😵 😵 😵

lulu107
25. júl 2009

Peťa - taký problém máme aj my, diagnóza žiadne spermijky, drahý bol aj na operácii varikokely, tusím tak sa to volá, ale nepomohlo to, tiež nám ponúkali mesa/tesu, ale drahý už nechcel ísť na to, neveril tomu.
Nebolo to jednoduché rozhodnutie, vyrovnávali sme sa s tým 2 roky a tak sme sa rozhodli pre darcovské.
Takže viem presne o čom hovoríš.

Ale nechápem keď boli slabí drobčekovia aj tak ich zamrazili?

Vôbec neviem okrem 2 blastocyt koľko mám bunkové.

Margareta - poviem ti pravdu aj keby mi povedali koľko sú bunkové, tak neviem či by som si to zapamätala v tom ospalom stave pred ET, povedala mi embriologičká veľa info. kľudne som sa mohla na čokoľvek opýtať, čo by ma zaujímalo, no vtedy ma to ani nenapadlo, ale teraz sa určite opýtam. Vtedy som sa zaujímala len o to, že my vkladajú blastocysty.

Peťa - nádej umiera posledná, drobčekovia sa mohli zahryznúť neskôr tuším aj za 6 dní, ja nemám dobrú skúsenosť s testom, určite by som sa naňho nespoliehala
Áno, teraz keby si dostala mršku objednaš sa u dokiho na konzultko predpíše ti lieky a na druhú mršku od prvého dňa môžeš ísť na to. Ja som musela čakať 3 mesiace pretože som potratila, to je niečo iné.
Áno si 12 deň ale ten deň sa ešte len začal!

Áno blíži sa mi to v pondelok už budem vedieť kedy budú drobčekov rozmrazovať, každý deň na nich myslím, musia to zvládnuť, keď som to zvládla ja tak musia aj oni 😎

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre