KET v Gyn - Five. Tentokrát dúfam naposledy

luly3
11. jan 2009

ahojte 😉

babulky, niektore už mame vela zasebou a začíname znova a znova
a vždy s malou dušičkou dúfame, že tentokrát sa nám to podarí ...
tak aj ja dúfam a verím že tentokrát to bude naposledy 😕

lulu107
8. aug 2009

Ahoj, no nie som si istá, či som testla na 9 alebo na 8 deň po ET a bola som taká blbá, že som testla večer 😀, to sa ma ráno 😀 😀 😀 😀 Samozrejme som revala až do 10dňa keď mi brali krv a tá bola pozitívna. Ono záleží aké maš vysoké HCG, u žien ktoré majú nízke, tak test ukáže až oveľa neskôr a 8 deň ráno to je veľmi skoro.
Vracať som nevracala, ale je normálne že tehu ženy bolí brucho sú to až také bolesti na mršku a keď prišiel deň keď mala prísť mrška, tak ma neskutočne bolelo brucho, už som bola zmierená, že príde mrška.
Keď už testni na 11 alebo 12 deň, tam budeš mať len taký tienik druhej čiarky 😉

nikita880
9. aug 2009

lulu, díky za povzbudenie. dúfam, že krv bude pozitívna. dnes som mala hrozný deň, moja svokra ma tak vytočila, že ak nezačnem z toho krvácať budem prekvapená. je mi tak zle a mám také nervy, že nemám slov.

zana, nanika, vy ako? ako sa cítite?

lulu107
10. aug 2009

nikitka neboj zvládneš to! keď som ja zvládla a nezačala som krvácať pri mojej mame, totálne som bola na nervy 1 hodinu som hľadala štipec na vlasy.
Teraz je to také zvláštne pretože trpnem či nepríde mrška hlavne ráno, pretože po potrate som ju dostala vždy ráno, tak sa stále kontrolujem. Pomaly celú noc nespím, zaspím až nad ránom, kvôli bolestiam bruška. Včera som mala celé telo teplé, tak som si zmerala teplotu, mala som 37,1C, dúfam, že je to dobrá novina, ale aj tak sa bojím, už aby som mala za sebou, ten test krvi, nech viem na čom som.
A ozaj netestovala si ? Ako sa cítiš? Som dosť hladná, ale zjem iba málo a viac krát denne 🙂
Včera som sa sem nedostala, pretože mi blbne PC, nenačítal windows, taká som šťastná, že dnes nabehol, nebudem vypínať ani pc, dúfam, že sám nepadne. Kámoš čo mi robí pc je na dovolenke a zatiaľ som nikoho nezohnala aby mi ho opravil, dokelu, vie kedy sa to má pokaziť 😨

lulu107
10. aug 2009

zana , nika kde ste podajte hlásenie o vašom stave 😉 nech vieme čo je s vami

zana11
10. aug 2009

akojte, takže môj stav je asi takýto: 🙂 brucho ma nebolí, skôr ma sem tam pichne vo vaječníku, niekedy tiež tak, že musím zaťať zuby. Brucho mám tiež naduté, ale to môže byť aj s tých hormonov. Čítala som, že HCG sa začne tvoriť 5-10 deň od oplodnenia. Tiež mám niekedy také horúce telo, že si manžel myslí, že som chorá. Ale ináč v pohode.
Baby, keď mi doktor ukázal tie dve malé guličky v mojom bruchu - to bolo nádherné. Tiež som sa s tým nestretla, že by to ukazovali. 🙂 Lulu, ja som tiež pôvodom východniarka 😀 😀

zana11
10. aug 2009

a ešte bývam dosť unavená, taká malátna- ale to asi tiež z tých hormónov... 😒

lulu107
10. aug 2009

dnes ti koľkáty deň po KET? aj plánuješ testovať?
takže sme rodáčky a kde presne si bývala, ja som z Humenného 😉

zana11
10. aug 2009

halooooo, nikomu sa nechce komunikovať?

lulu107
10. aug 2009

jak že nikomu, veď som ti písala a pýtala som sa koľkatý deň si po KET, len som zabudla pred tým napísať tvoje meno aby si vedela, že to píšem tebe

lulu107
10. aug 2009

zana - haloooooo, ja som tu? kde si ty?

nikita880
10. aug 2009

ahojky lulu, neboj všetko dobre dopadne.dúfam, že nám sem v stredu napíšeš dobré správy. ty teraz kde bývaš?
no ja neviem, čo sa so mnou deje, ale asi je ZLE!!!!dnes mám od rána poriadne bolesti brucha a pred chvílou so bola na WC a mala som na papieri ružový fliačik. začína ma chytať panika. dokelu, len toto nie!!!! a je mi zle a dnes som už 2x vracala. zbláznim sa do štvrtku.

lulu107
10. aug 2009

nikitka - musíš sa hlavne ukľudniť a bude najlepšie keď si ľahneš, to špinenie nič neznamená a mnoho žien ho máva 😉
Kedy si mala dostať mršku, nie náhodou dnes? pretože mňa tak strašidelne bolelo brucho po ET v deň keď som mala dostať mršku, už som sa zmierila, že ju dostanem, nespala som celú noc pretože som mala pocit, že sa mi brucho roztrhne, povedala som to sestričke pri odbere krvi a povedala, že to mnohé ženy mávajú, viem že je nie je ľahké, ale hlavne sa musíš ukľudniť. Určite by si nevracala len tak. Pekne si ležkaj vylož nohy hore, neboj budeme spolu tehuľkovať a potom budeme len na to spomínať 🙂

lulu107
10. aug 2009

Ešte som zabudla bývam v TT a bývam tu už 12 rokov, prišla som hneď ako som zmaturovala, 4 roky som bývala u svokry, 2 roky v podnájme, 2 roky v 1 izbovom byte - to bol už náš a teraz sme si kúpili 2 izbový, ale veľký - bývame tu 4 roky keď bude drobček tak ho prerobíme na 3 izbový 😉

zana11
10. aug 2009

Bola som na obede, už som tu. Ja som ešte len štvrtý deň po KET. Plánujem testovať v nedeľu - keď budem taká odvážna 😝 Ja som z Popradu. Byvam v BA.
Ninita neboj, ja som po IVF normálne tri dni špinila, ale krv som mala aj tak dvakrát pozitívnu. Pri tom špinení mi asi odišlo jedno vajíčko a to druhé tam bolo - aj keď len do pätnásteho dňa od IVF. Držím silno palce, aby to nebolo nič zlé.

lulu107
10. aug 2009

nikita - presne to isté som chcela napísať aj ja, tak zostal ešte jeden drobček 😉 daj vedieť ako si na tom, stále na teba myslím, držím veľmi veľmi palčeky. Verím tomu, že sa nám to všetkým podarí 😉

zana - to bolo tvoje prvé IVF? a prvé dieťa máš normálnou cestou?
Keď chodíte do Popradu, tak máš aspoň cestou Dechtáre, neviem či tadiaľ idete, my sme sa tam zastavili cestou na východ a z východu. Zbožňujeme bryndzové halušky a tento krát som bola pažrava a dala som si až kapustnicu, potom to aj tak dopadlo, halušky musel po mne dojesť drahý, pretože po tej kapustnici som už nevládala. Teraz mám len oči pažravé 😀

lulu107
10. aug 2009

nikitka - ak by si viac špinila, tak si utroš nevkladaj, ale ho zapij, no budem dúfať, že k takej situácii nedôjde 😕

zana11
10. aug 2009

To je super, že si pažravá Lulu, takže je to jasné.......Ja vôbec nemám tento "problém". Stále sa stravujem ako predtým, a vôbec nemávam záchvaty hladu. Kedy si začala pociťovať pažravosť? Koľký deň po KET? Bolo to moje prvé IVF, dcérku mám prirodzenou cestou. U mňa nie je žiaden problém, aspoň to tvrdia lekári, manžel má zlý spermiogram. Nevylučujú prirodzené oplodnenie u nás, ale môže to trvať dlho a nemusí sa to vôbec podariť, lebo predsa už nie sme najmladší a vekom strácajú spermie kvalitu a žena - ani nehovorím. Takže tak. Ešte máme šesť mrazáčikov, keby to teraz nevyšlo, takže ešte nie som uplne zúfalá. Vy máte koľko?

lulu107
10. aug 2009

zana - keď si sa pýtala o tom kúpaní, tak v sobotu, sme boli vo Vincovom lese, boli sme aj zo známymi, drahý sa ešte tento rok nekúpal, išiel s deckami do vody a ja som si poležkala pod stromom, bola som sa raz iba namočiť a šup zase na deku pod strom.

zana11
10. aug 2009

musím bežať, zajtra sa zase ozvem, tak zatiaľ pa

lulu107
10. aug 2009

nikitka - ako ti je?

nikita880
11. aug 2009

baby čaute, lulu aj ja na teba myslím. dneska už straším po byte od piatej arozmýšľala som od rána či testnem alebo nie. no a nevydržala som. baby ja mám // 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ja som taká šťastná, že tu plačem jak blázon. muž má dnes dovolenku a samozrejme som ho už zobudila. tá druhá čiarka je slabučká, tak som ho musela zobudiť, nech sa na to pozrie, či si ju tam len nedomýšľam a nevidím duchov. a ona tam naozaj je. povedala som mu, že musím ísť okamžite napísať lulu a ten sa smial ako blázon.
lulu, takže aj ty zajtra určite napíšeš že si tehu.
bojím sa to niekomu aj povedať, aby sa nič zlé nestalo, takže baby držte palce a ja budem na vás silno myslieť, aby ste tam mali všetky //. 😉

mima11
11. aug 2009

Ahojte!
Nikita, veľmi sa s Tebou teším a držím palčeky a zatiaľ veľmi potichu gratulujem. Mňa tiež teraz čaká KET, čakám na mršku a idem do toho. Čítam si Vás každý deň ako sa Vám darí a čo máte nové.
Všetkým Vám držím palčeky!!!

margareta11
11. aug 2009

Nikita ja sa tiež s Tebou teším ,normálne mi chodí mráz po tele 🙂
Ma to tak tešká ,ked to tu tak čítam ,ake ste úspešné 🙂 🙂 🙂
Mňa to tiež asi čoskoro čaka ,už mám aj estrofém vybratý
🙂 , už len mršku dostať...alebo radšej nedostať??? 😉

Lulu a Ty máš aké správičky? Držím palce 🙂

zana11
11. aug 2009

ahojte, nikita blahoželám, tak vidíš, že to vyšlo, teším sa s tebou.Teraz si už len na seba dávaj pozor, aby bolo maličkým dobre a nechcelo sa im odísť. Ktorý deň si? Napíš, keď pôjdeš na krv, a výšku HCG. Ja som ešte len piaty deň, to čakanie je nekonečné.

lulu107
11. aug 2009

nikitka - normálne som mala tušaka, že si ten test spravíš, inak som ti to včera aj chcela navrhnúť, aby si zahodila tie zle myšlienky.
Neuveríš mi, ale vypadli mi slzy a veľmi sa s tebou teším 🙂 🙂

Babuška dnes som 13deň zajtra ma čaká krvička, netestovala som, bojím sa klamania naposledy mi vyšiel test negat a krvička bola pozitívna 😀
Dnes ráno má dosť začalo bolieť bruško už som sa bála, že príde mrška, zvykne mi prísť o 7h a vtedy ma to bruško začalo bolieť.Ale našťastie to bol zlý poplach, klop klop na drevo mrška zatiaľ neprišla. Už to voľajako vydržím do zajtra.

zana11
11. aug 2009

Lulu držím palce zajtra, aj ty napíš výšku HCG, máš nejaké malilinké príznaky? Ako pachy a chute?

lulu107
11. aug 2009

zana - pachy ani chute som nemala ani pri predchádzajúcom tehu, iba ma pobolievalo v podrurušku a občas medzi prsiami, bruško bolí ako keby mala prísť mrška a mršky nikde a takto mi je aj teraz, občas mi je zle na žalúdku a občas na odpadnutie,mám pocit hladu, no jedli by len oči a do bruška všetko nejde. No uvidíme ako do dopadne. Ono to tak zvlástno pobolievka v brušku, nie len vaječníky.

nikitka - keď pôjdeš na krv, tak si vypýtaj ešte estrofén a utroš, aby si mala na 3 týždne pretože potom pôjdeš na UTZ, ja si tiež vypýtam pretože sa ide na krv iba raz, ak nebudem tehu, tak mi zostane na druhé KET, no ja dúfam, že ho budem potrebovať ešte teraz 😀

lulu107
11. aug 2009

nikitka - ozaj zostávaš doma na PN? pretože ak budem tehu idem od pondelka na PN nechcem to riskovať ako na posledy a potom som si to vyčítala, už by ma ani doki nedovolil ísť do práce 😉

nikita880
11. aug 2009

no už som tu. inak brucho ma dnes bolí mimoriadne, by som mala dostať mršku dnes, tak dúfam, že všetko bude ok. a vracala so dnes už 2x. fuj. pri prvom dieťati som vracala 8 mesiacov, päť krát denne.
lulu, ja som teraz PN a v pondelok by som mala nastúpiť do práce, lebo doktor mi naposledy povedal, že on na rizikové tehotenstvo vypisuje až po UTZ, ked je počuť srdiečko. ale ak vo štvrtok dopadne krv pozitívne (budem sa modliť ako nikdy), tak neviem, čo spravím, lebo mám veľmi ťažkú robotu, dvíham a balím 20 kg lampy a pochybujem, že to budem zvládať. a to nehovorím o tom strese, čo máme s mojou nadriadenou, ktorá z duše nenávidí tehotné a matky s deťmi. no neviem, čo so mnou bude. na prvé sono sa ide kedy?
strašne ti zajtra držím palce a o druhej tu budem sedieť a čakať čo napíšeš. tak tfuj tfuj tfuj

baby všetkým vám dakujem, ale ešte sa nechcem veľmi tešiť, lebo krv je krv.......

lulu107
11. aug 2009

nikitka - ja sa dám vypísať obvodným doktorom, ten o všetkom vie a som s ním dohodnutá 😉
Mňa nebude vypisovať gynekológ. Naposledy som potratila tesne pred sonom, v práci veľký stras, ale to mi ani tak nevadilo, pretože som v práci od kolegyne chytila črevnú infekciu, vysoké horúčku a mala som pocit, že mi roztrhne čreva, pohybujem sa medzi 120 ľuďmi a stále sa tam niekto nájde chorý, našla som si na nete, že črevná infekcia plod zničí alebo ho poškodí 😔 už som vedela čo nastane, doktori mi na pohotovosti nič nedali, že som tehu a pritom môj obvod. doki sa vyjadril že endiex som mohla a mohli sme sa tomu vyhnúť, povedal, že žiadne také ísť do práce, že už ma nepustí, pretože vtedy som ho prehovorila, no teraz sa už nedá uhovoriť a najhoršie bolo na tom, že som si to 3 mesiace vyčítala. Teraz žijem už pre týchto drobčekov ktorým mám v brušku 😉

V štvrtok ideš na krv na za 3 týždne od odberu krvi pôjdeš na sono, ja na tvojom mieste pôjdem za obvod. lekárom a poviem, že som podstúpila umelé a vypíše ťa. Rizikové tehotenstvo je hneď od začiatku pri umelom, nájdi si to na nete, čítala som to.
Predtým som negrckala ani teraz, no niekedy by sa mi asi uľavilo keby to išlo von a nie ma to tam tlačilo 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre