KET v Gyn - Five. Tentokrát dúfam naposledy

luly3
11. jan 2009

ahojte 😉

babulky, niektore už mame vela zasebou a začíname znova a znova
a vždy s malou dušičkou dúfame, že tentokrát sa nám to podarí ...
tak aj ja dúfam a verím že tentokrát to bude naposledy 😕

lulu107
24. aug 2009

moja skúsenosť je taká že keď som začala špiniť a zavolala som do GF, vôbec môj stav neriešili a povedela mi sestrička nech prídem o týždeň na srdiečko, tak ako som mala.
Bol týždeň tak som zavolala s svoju gyn. ten ma skontroloval a zobral krv. Najhoršie bolo na tom, že som sa bála vysadiť lieky ak keď som mala potvrdenú negat. krv. od svojho gyn., tak som volala do GF no nechceli mi prepojiť Drábeka, pretože má to načasované, bola som totátne drza a povedala som že je to vážna vec, tak ma tam na 2 min prepojili. Bola som z toho jednania sklamaná.

kacarina
24. aug 2009

jo ☹ , oni nemaju cas a priestor riesit vsetko, ale preco nam to pekne na zaciatku celeho KET procesu nepovedia, ako to funguje, aby sme v tom mali jasno 😕

zana11
24. aug 2009

moje slová, človek potom nevie čo má robiť, na koho sa obrátiť. Ja k mojej gynekologičke chodím len raz do roka na tú povinnú prehliadku a kým ju nepotrebujem, tak stále odkladám zmenu. Ale už som si našla jedného dr. a idem mu zavolať, či ma zoberie, lebo predsa, ak sa to podarí, budem chodiť na gyndu každý mesiac 🙂

tinka76
24. aug 2009

Ja chodim k dr. Stenovej v GF a s nou som zatial spokojna ... ked som po poslednom KET zacala krvacat a vzali ma do nemocnice tak som jej volala, v pohode priamo do ambulancie a povedala som jej co je vo veci, ze nepridem k nim na UZV srdiecka ako som mala prist lebo lezim v nemocnici, a ze zatial srdiecko nie je ... potom som tam opat volala ked sa objavilo srdiecko 🙂 ... bola hrozne zlata ... a potom potom ako som potratila ☹ ... opat som sa jej dovolala a kludne sa so mnou porozpravala a povedala mi kedy asi sa mame objednat na dalsiu konzultaciu ...
Takze ja mam nastastie pozitivnejsie skusenosti... alebo som len mala stastie, ze mala na mna cas...

mirka5
24. aug 2009

ahojte, toto mi hovorite z duse ☹ tiez som mala problem sa tam niekeho doprosit a aj tak ked som tam isla osobne bola som od behunovej odmietnuta vraj ona ma pozerat nebude a nemam ist ani na pohotovost lebo mi urobia rovno kyret a mam cakat na dalsiu krv. To bolo vsetko 😠 A to si tam clovek plati take peniaze 😖

kacarina
24. aug 2009

jo, za tie peniaze by mohli byt na cloveka vludnejsi a ludskejsie mu vysvetlit veci ... ale fakt treba taketo veci riesit so svojim gynekologom alebo na pohotovosti, podla moznosti operativne ... nechapem, preco by tam hned mali robit kyret, to je blbost, bud len skontroluju na utz, alebo nasadia lieky na udrzanie, alebo si tam zenu rovno nechaju na pozorovanie atd atd, moznosti je viac ...

margareta11
25. aug 2009

dobré ránko 🙂

mňa už začína chytať zita nervozita 😠 a to som dnes zatiaľ 10d.cyklu a objednaná na ultr.dúfam ,že bude všetko ok 😕 ....bojím ,bojím, bojím ...ja som taká poserútka a to som si povedala, že tentokrát musím byť úplne v poho...no a samozrejme už sa to blíži a už začínam stresovať...sakra, sakra 😠 😠 😠 sama sa na seba hnevám 😠

kočky Vy ked ste uživali ten estrofém , tak ste boli ako na tom so suchosťou pošvy??Pretože ja som nejako vyschla 😕 😕 😕 a myslím si, že by to malo byť práve naopak... 😕 no fakt nviem... 😒

lulu107
25. aug 2009

margaretka - no mala by si si preprogramovať, musíš sa tešiť na drobčeka, síce je pravda, že ten deň keď ti ho budú rozmrazovať, tak to sa nedá nebyť nervózna, ale potom musíš sa tešiť, že to prežil a pôjde konečne do bruška, tentokrát to už výjde, pretože bol problém, že si nebrala prednison, teraz si ho brala, tak už nie je dôvod aby sa to nepodarilo, budem si strašne držať palčeky, musíš hlavne tomu veriť! 😵

A s tou suchosťou to si nerob starosť, je to v poriadku, ten hormón tak reaguje na naše ženské telo, ani nerozmýšľaj nad takými vecami 😉

mima11
25. aug 2009

Ahojte!!!
Tak dnes začínam papať estrofem a idem do toho. Aj sa teším aj sa bojím. Ale sú len dve možnosti, tak to budem musieť nejako prežiť!!!

margareta11
25. aug 2009

no už som práve prišla z ultr. 🙂 , endometrium mám 8/2mm, vraj je to ok, ale ešte to nestačí, tak mám zvýšiť dávkovanie na 3x denne 2mg. a vo štvrtok opäť na ultr..Som rada , že ten ultr. mi robia aj tu u nás a nemusím po každé behať do BA.
Dakujem lulu za povzbudenie, je to fakt dosť náročné na psychiku, ale ja verím že tentokrát to výjde na 100%, musí a basta 😅

Mima tak príjemné papkanie 🙂 🙂 🙂

ozaj a Vy ste mali aké veľké endometrium, ked Vám vkaldali krpčekov??Dnes mi dr. povedal ,že 8mm je minimálna hodnota., tak som zvedavá a teším sa už na krpčeka , nech ho už mám zahryznutého v brušku 😅 😅 😅

mima11
25. aug 2009

Babuľky, môžem od dnes piť alchemilku? Na koľký deň od menzesu ste boli na ultrazvuku. Máme napísané medzi 10. až 14. deň, neviem, ktorý je taký optimálny!
Margaretka, o chvíľu už budeš mať drobčeka v brušku!!!
Naše tehuľky, ako?

kacarina
25. aug 2009

mima, ja by som isla asi tak na 13-ty, ale ved keby si isla moc skoro, jednoducho ti povedia: pridte este raz, aby dobre tu sliznicu odsledovali ...

babule, tak vam uz sa to takto chystaaa, joooj, drzim vam palce ...

ja zatial bojujem proti tomu mojmu strachu, najnovsie cykloturami a varenim dzemu 😅 😀

mima11
25. aug 2009

Kačarinka, tiež mám niekedy strach, ale dnes som nejako vysmiata a stále verím! To ma asi najviac drží, že som si začala nepripúšťať si, že sa to nepodarí. Mám pocit, že som viac kľudnejšia, ako keď som išla na IVF. Možno práve psychika robí naozaj svoje a ja chcem byť kľudná, nechcem sa stresovať.

kacarina
25. aug 2009

ano mima, mas pravdu, budem rada, ked sa mi podari dostat sa do takeho stavu ako si ty teraz, to je super, ze si kludnejsia ... ja viem, ze este nie som na to nachystana, nie som sice nejaka nervozna, ale obcas ma prepadne hrozny strach a inokedy som hrozne "vypnuta", mam pocit, akoby som sa nevedela nastartovat na tu spravnu vlnu ... ale ja sa snazim, nevzdam to 😠

tinka76
26. aug 2009

Kacarinka - neboj sa ono Ta to o par dni chyti 😉 😀
Mima, Mrgaretka - tak sa drzte babulky ... super ze ste dobre naladene (t.j. Margaretka, verim ze aj ty uz si optimista 😉 )... budem drzat palce ... uz aby bol oktober 😵 - aj ja chcem 😅

zana11
26. aug 2009

ahojte, takže idete do toho 😉 , držím palce, aby sme sa rozrástli o ďalšie tehulky. Mne ten čas do ultrazvuku ide strašne pomaly - bude to až 10. septembra. Dnes mi manžel povedal, že jemu to pripadá, ako keby ubehol už "rok" od Ketu. To čakanie je strašné.
Čo si myslíte o cvičení v tehotenstve? - hlavne pri umelom oplodnení? Začala som cvičiť gravidjogu - dúfam, že nič tým nepokazím.
mima mne povedala moja dr., že najlepšie je prísť na ultr. na 14 deň - ak to samozrejme vyjde na pracovný deň.

zana11
26. aug 2009

nikita, nanika - ozvite sa, ako pokračujete v tehulkovaní. 😉 ja mám brucho ako keby som bola v treťom mesiaci - hlavne večer -podľa mna to robia tie lieky. Ale keď som sa včera ráno postavila na váhu - mám o 2 kg menej. Ináč nemám žiadne príznaky, len sa mi točí v hlave-nízky tlak, a dnes ráno mi bolo trošku na zvracanie. A včera ma celý deň pichalo v bruchu 😒 niekedy to bolo dosť nepríjemné - neviem, čo sa tam dialo-dúfam, že nič zlé 😔

kacarina
26. aug 2009

zana, nafuknute brucho je asi od liekov, ja som tiez mala balonik 🙂
a pichanie v bruchu je dobre, to sa zahniezduje a maternica sa roztahuje 😉

zana11
26. aug 2009

kacarinka a čo si myslíš o tom cvičení? mám či nemám?

mima11
26. aug 2009

Ahojte!!!
Babuľky, dúfam, že to všetko dobre dopadne, pre nás všetky!!! 14. deň mi vychádza na pondelok, tak pôjdem v pondelok.
Kačarinka, všetko príde!!! A daj sa na to vtedy, keď to budeš naozaj cítiť a chcieť to.
Ja som práve v tej fáze, že to tak cítim a vôbec sa nestresujem a nerozmýšľam, čo bude!!! Verím!!!
Zana, to verím, že to čakanie je strašné, ale všetko bude dobré a 10. septembra uvidíš krásne blikajúce srdiečko!!!

zana11
26. aug 2009

ako si pozitívne naladená mima 🙂 a určite to pre nás všetky dobre dopadne 🙂 musí

lulu107
26. aug 2009

mima - no super, že už papaš estrofém, ja si ešte počkám do 12-13.9, na UTZ som bola na 11 a musela som ešte prísť na 14, neviem ako mi to výjde teraz, ale ak nevýjde 14dc cez víkend, tak pôjdem na 14. Budem ti veľmi veľmi držkať palčeky, aby si sa pripojila do reťazca tehu 😉 Je to tvoje prvé KET?

kacarinka - verím, že ťa nakazíme svojou vierou a naším optimizmom 😉

zana - viem že ten čas čakania je strašný, veď to už poznáme, tvojmu drobčekovi je dobre nasvedčujú tomu všetky tvoje príznaky, ešte nezačnem papať estrofém a ty už uvidíš svojho drobčeka 😉

nanika a nikitka kde ste?

nikitka - ako sa máš? nepíšeš a to ma desí 😔

lulu107
26. aug 2009

Babušky ktoré ste užívali prednison, ako ste sa cítili? Pretože sa cítim unavená a mám pocity ako keby som bola napitá, za 2 týždne prechádzame na 3zmenku, na nočnej asi zaspím pri týchto liekoch

kacarina
26. aug 2009

dakujem, no ved ani netusite, ako mi pomahate 🙂

zana, ja som mala tendenciu co najviac oddychovat, ale to preto, lebo som spinila pri oboch tehu a boli problemy a doktor nakazal absolutny klud... ale pokial je to ok a citis sa dobre, podla mna take lahsie cviky by sa mohli, lebo tiez nie je dobre, ked je telo uplne "mlandrave" 🙂 hlavne nejake dychove cvicenia a mierne natahovacky, na chrbat a tak ... asi nic take, kde "zabera brucho" .. ved su vselijake specialne tehu, tehujoga atd., urcite nieco vhodne najdes 😉

mima11
26. aug 2009

Lulu, ahoj!
Toto je môj prvý KET! Ja pôjdem tiež na ten 14. deň, skôr asi ani nepôjdem!
Verím, že sa to musí podariť, nám všetkým!

nikita880
26. aug 2009

ahojte babulky. konečne si vás možem prečítať. držte sa všetky, všetko dobre dopadne.

lulu, mňa dnes prepustili z nemocnice, práve som prišla domov. v piatok to krvácanie po injekcii prestalo a bola som v pohode. ale v sobotu v noci o 23.00 som začala tak krvácať, že to bolo úplne hrozné. všade kopa krvi, po stehnach mi tieklo, rukami som sa držala a utekala na záchod. vyzeralo to tu ako po zabíjačke. všade kopa krvi a ked som dobehla na záchod tak som mala ruky plné zrazenín asi 3 cm. ja som bola uplne hotová a nebola som sa schopná ani poumývať od tej krvi, tak ma muž umyl a odviezol na pohotovosť. spravili mi sono, ale bábatká vidieť nebolo, len gestačné vačky, tak mi nevedeli nič povedať, dali mi infúziu, tri injekcie na zastavenie krvácanie a v pondelok mi zobrali krv na HCG, aby vedeli či som potratila. toto boli nastrašnejšie dni v mojom živote, fakt to nikomu neprajem. tak som čakala do pondelku na výsledky v nemocnici a doktori boli takí prekvapení, lebo HCG mi stúplo z 9100 na 21 890. tak ma zobrali znovu na sono a už tam bolo vidieť bábatká. a mali 3 mm. a dnes mi robili sono znova a stále sú tam. to je taký zázrak, že sa mi tomu ani nechce veriť. ale ešte nič nie je vyhraté, tak uvidíme čo bude dalej, dúfam, že to zlé je už za nami. 3.9 idem do GF na sono, tak by už mali byť vidieť aj srdiečka. dúfam, že budú o.k

a čo sa týka informácií v GF: ja som tam v piatok volala ked som začala krvácať, že čo mám robiť a povedali mi, že mám ísť k svojmu lekárovi alebo na pohotovosť, ale že nech im nedovolím, aby mi hned robili kyretáž.

margareta11
26. aug 2009

lulu ja ešte stále užívam prednison a nejako necítim zmenu...sem tam sa mi hlava točí, ale to preto, lebo mám nízky tlak...
snaž sa veľa tekutín a ovocia a zeleniny , málo soliťa radšej žiadny alkohol
skús aj magnézium, to by Ti tiež mohlo pomôcť(na upravenie tlaku a uvoľnenie celkovo ) 🙂

mima ja tiež pijem alchemilku s myším chvostom a skončím s ňou až ked mi krpčeka do bruška dajú 🙂

kacarinka je Ta úplne chápem ,mne to rozhodovanie vždy trvalo rok aj viac. Tie neúspechy ma vždy totálne dorazili, že som nebola schopná načerpať novú silu ...ale zrazu príde záblesk a šup, šup a neskutočne veríš , že to už konečne dobre dopadne...ved nám to je súdené a budeme všetky maminy 🙂 🙂 🙂

mňa zajtra čaká daľší ultr. tj.12deň cyklu, tak som zvedavá, už nech je drobec vo mne 🙂 🙂 🙂

tehuľky už sa Vám blíži ultr., nech to dobre dopadne tfuj, tfuj 😅 😅 😅 silno držkám palce 😅

mirka5
26. aug 2009

ahojte
nikita drzim palce, pri tom co si musela prezit by som bola na infarkt. Ja som zo zaciatku len spinila a potom to preslo do krvacania a zase do spinenia a cele to trvalo cca 2 a pol tyzdna a na konci bolo po vsetkom ☹ Este sa ma sestricka v GF pytala po negativnej krvi ci som krvacala 😠

zana11
26. aug 2009

teda nikita, pri tebe stáli všetci svätý. To muselo byť fakt hrozné. Nepovedali ti prečo si tak krvácala? To je fakt zázrak. Takže budeš mať dvojičky 🙂 veľmi ti držím palce, nech je už všetko zlé za tebou

kacarina
26. aug 2009

Nikitka, slzy mi vyhrkli pri tvojej story, drobci ti teda davaju zabrat, ale drzia sa bojovnici statocne, tak ich drz a nepusti 😉 ale ked uz taketo zvladli, verim, ze to zvladnu do uspesneho konca! Drzte sa, myslim na vas...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre