KET v Gyn - Five. Tentokrát dúfam naposledy

luly3
11. jan 2009

ahojte 😉

babulky, niektore už mame vela zasebou a začíname znova a znova
a vždy s malou dušičkou dúfame, že tentokrát sa nám to podarí ...
tak aj ja dúfam a verím že tentokrát to bude naposledy 😕

luly3
autor
24. nov 2009

kacarinka je mi luto ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ toto je akasi
zla vlna ani sa mi nechce íst na krv ☹

kacarina
24. nov 2009

dakujem babule, dnes si asi este trosku poslzim, mam taky kolotoc citov teraz, medzi slzami a strasnym hnevom, tak ten si aspon vybijam upratovanim 😅 ... a luly, neblbni so zlou vlnou, ty budes mat dobru vlnu a basta! 😉
ja som ochorela v nevhodnu dobu, aj ten zapal v zube nedorieseny a len utlmeny asi tomu neprospel, aj to boli posledni mrazacikovia, tak mozno ti najslabsi atd atd ... milion pricin mohlo byt, ty sa tym nedaj odradit, ani ziadna z vas !! 😉 aj tak by to bol asi taky mensi zazrak, keby som aj po 3.KETe otehotnela 😕

drzte sa, myslim na vas 😲 😲 = toto je cmuk smajlik? ak ano, tak vam ho posielam ...

lulu107
25. nov 2009

Kacarinka správne uvažuješ, teraz je najlepšie sa na chvíľku zamestnať, aby si na to nemyslela, aby ti zbehol čas no ďalšieho IVF. Sme bojovníčka, dobojujeme až do samého konca, verím, že ste už blízko cieľa 😲

nikita880
25. nov 2009

ahojte babulky, tak som sem zas po dlhej dobe nakukla, ako pokračujete. je mi strašne lúto, že vám to niektorým nevyšlo, ale nevešajte hlavu, raz to musí vyjsť 😉

no a ja podávam nové info: bábatká krásne v brušku rastú, grciam stále a ešte nemám pôvodnú váhu ako pred tehu, ale už som konečne začala aj jesť a bruško je už riadne guľaté a zväčšuje sa. a dnes sme boli na poradni a na ultrazvuku bolo vidieť, že jedno bábatko je DIEVČATKO a to druhé bolo riťkou otočené, tak nevieme.

strašne vám tu všetkým držím palčeky, nech možte prežívať to šťastie ako ja teraz.

kacarina
25. nov 2009

lulu dakujem, no snazim sa, este sme sa nevzdali tej myslienky, ze raz budeme rodinka 😉

nikita, to uz si v 20tt? teeeda, ale to letiiii 😅 tak sa drzte, bojovnici nasi 😉

lulu107
26. nov 2009

nikitka - no konečne si sa aj ozvala, ja som bola dnes na odberoch za týždeň budú výsledky až 11.12 mám prvú poradňu a konečne uvidím drobčeka 😉 pár krát ráno som grckala ale to skôr z hlienov, sestrička mi dnes hovorila, že ak nechcem aby mi bolo zle tak je dobre aby som každé 2 hodiny niečo spapala, aby veľmi nepadla hladina cukru/ nemyslím tým, že sa ma jesť sladne/Aj ráno si dať nejakú sušienku až potom sa postaviť na nohy. A sladkosti jesť čo najmenej.

chloe77
29. nov 2009

Ahojte kocky viete mi poradit v kolkom tyzdni sa vysadzuje utrogestan po potvrdeni tehu UZV v gynfive? a ako?

nemko
30. nov 2009

kocky prosim vas bola ste niektora na KETe bez uzivania estrofermu len s utrosom?

kacarina
30. nov 2009

chloe, ja mam v protokoloch pisane, ze v pripade tehu brat utros este 2 mesiace po pozitivnom tehu teste, cize to je tak cca. do 12tt. a vysadzovat postupne, sice mi bolo povedane, ze den po dni znizovat davku, ale moja znama lekarka povedala, ze radsej pomalsie, ze tu nizsiu davku si vzdy aspon na 2 dni natiahnut ...

nemko, neviem o takom zatial, mozno sa ti este prihlasi niekto ...

chloe77
30. nov 2009

baby z gynfivu co ste tehulky ako to prebiehalo u vas? mne vysadili utros v 9tyzdni a to kazdy den o jednu tabletku som znizovala davku. a potratila som len zistujem ci je to bezny postup. dakujem

sneznik
30. nov 2009

Ahoj Kacarinka,
dlhsie som tu nebola a teraz citam smutne spravy, moc ma mrzi, ze to nevyslo ani tebe ☹ .
Verim vsak, ze buduci rok nam to uz vyjde, ja zacinam v januari. Budem sa snazit nebyt taka netrpezliva mozno to pomoze...Mozno sem v priebehu decembra budem nakukat pomenej, ale urcite sa ozvem.
Chloe k tomu utrosu viem v podstate tiez len to co ti uz Kacarinka pisala, mne sa nepodarilo dospiet k postupnemu znizovaniu.
Majte sa krasne, dobru noc.

kacarina
1. dec 2009

chloe, ja som pri prvom tehu vysadzovala sice pomalsie a postupne a potratila som aj tak, ale to s tym podla mna vobec nesuvisi ... v obdobi, ked som zacala s nizsimi davkami, uz bol plod aj tak zastaveny, len som to netusila, mala som missed abort, ked to dr. zistili, bolo mi povedane, ze to uz aspon 2 tyzdne muselo tak byt ... mas pocit, ze si potratila kvoli vysadenemu utrosu?? neviem, nemyslim si, ze by to bolo spôsobene tym ...

sneznik ahoj, no veru, asi nam to nebolo sudene v r. 2009, tak ho radsej uz nejako zakoncim a budem verit, ze 2010 bude lepsi 🙂

lulu107
1. dec 2009

chloe - keď som bola v 7tt v GF tak doki mi povedal, že mám vysachovať lieky hneď od následujúceho dňa, každý deň o jednu menej, už som bola pri dvoch a začala som špiniť môj gyn. mi zas nasadil krabičku utrošu, tak som zas pomaly zvyšovala dávku a potom zas znižovala dávku, zas na konci zníženej dávky som začala špiniť tak zas už keď som znižovala dávku zas mi dali utroš. Inak utroš sa berie do 10tt, je to v protokole a doki mi povedal, že všetky lieky by sa mali brať do 10tt vrátane prednisonu. Dnes končím 11tt, takže už neberiem nič.

kacarinka missed abort to je mrtvý plod, ktorý za prestav vyvíjať? Idem na poradňu až na budúci týždeň, asi až vtedy sa mi uľaví keď uvidím drobčeka, už som ho nevidela 2 tt, naposledy na pohotovosti. Minulý týždeň som bola iba na odberoch zajtra budú výsledky.

lulu107
1. dec 2009

kacarinka v ktorom týždni sa ti stal missed abort?

kacarina
1. dec 2009

ano lulu, to je zamlcany potrat ci ako to volaju, v podstate som netusila, ze sa to prestalo vyvijat, az ked som zacala v 11tt trosku viac spinit a na cerveno, som isla na pohotovost a tam na utz dr. videl, ze uz v podstate vacok splasnuty a skoro nic v nom ... to bolo moje prve tehu ☹

ale sa divim, ze uz od 7tt ti kazali vysadzovat utros, trochu skoro, nie?

lulu107
1. dec 2009

ja som sa tiež čudovala, ale doki mi už nepredpísal utroš a mala som posledných 16 tabletiek samozrejme povedala som mu počet všetkých liekov, vtedy som už nešpinila a podľa neho keď nešpiním, tak nebol dôvod na to aby som ich brala ďalej, moje špinenie pokračovalo až potom. Inak ak sa špiní tak ho nechávajú až do 12tt.

lulu107
1. dec 2009

ach jaj strašne mám z toho všetkého strach, už keď to raz človek zažije, tak sa asi nedá byť bez strachu.
Ja keď som dostala črevné infekciu, tak plod bol vonku na 6 deň 😔

lulu107
1. dec 2009

Každý deň si dávam otázku ako sa má drobček? Dúfam, že je o.k

kacarina
1. dec 2009

lulu, ja ta chapem, vsetko je to o cakani a strachovani sa, my uz to inak nevieme, co sme si zazili aj to zle ☹ , ale treba sa snazit udrzat strach na uzde a stale verit tomu, ze tentoraz je to "to prave orechove" a ze ten adrenalin stoji za to a dopracujes sa k malemu baculatemu vonavemu vysledku 😅 drz sa! 😉

lulu107
2. dec 2009

dnes som bola na EKG bolo o.k a aj som volala na krvné výsledky tam sa zisťoval žltačka A,B,C, HIV, krvná skupina, železo, dawnov syndrom, infekcie a už ani neviem čo, bolo toho strašne veľa - všetko bolo o.k. Tak sa už neviem dočkať do budúceho piatka idem na prvú poradňu 😉

lulu107
2. dec 2009

luly 3 - dlho si sa tu neukázala, ako si na tom?

kacarina
2. dec 2009

lulu, super! 😉

lukila
2. dec 2009

Lulu drz sa, vsetko bude OK 🙂

luly3
autor
2. dec 2009

ahojte 😉

lulu 107 mam sa asi takto 😀 ketko nevyšlo tak mosím ist na
3 IVF ale akosi sa mi do toho nechce 😉 tak až ked budem mat
chut a náladu tak sa pustím bojovat zasa 🙂 🙂

myslím na vás všetkých cmuk

sneznik
2. dec 2009

Luly to mi je moc luto ☹, trochu si oddychnes a ta chut zase pride a s chutou sa zas dame do boja vsetky co nam to tento rok nevyslo 😉

Lulu je skvele, ze je vsetko o.k., opatrujte sa 🙂

lulu107
4. dec 2009

sneznik - krvička bola o.k no ostatné sa dozviem v piatok na poradni, uvidíme ako dopadne UTZ, zatiaľ sa modlím za drobčeka 😉

kacarina
7. dec 2009

ahojte raKETky, ako sa mavate?

my ideme zajtra pokonzultovat s Drabekom ... a v stredu zase do toho noveho centra do Piestan, som zvedava na to porovnanie, aky dalsi postup budu navrhovat rôzni doktori ...

katarina14
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lulu107
7. dec 2009

katarina - prednison 5mg najprv 1tbl denne a po KET 1/2 tabletky denne, začala som ho užívať hneď ako mi ho doki dal to bol asi mesiac pred KET. Takže sa užíva už pred KET!

katarina14
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre