KET v Gyn - Five. Tentokrát dúfam naposledy

luly3
11. jan 2009

ahojte 😉

babulky, niektore už mame vela zasebou a začíname znova a znova
a vždy s malou dušičkou dúfame, že tentokrát sa nám to podarí ...
tak aj ja dúfam a verím že tentokrát to bude naposledy 😕

bubu12345
4. feb 2010

To je nieco ako keby ti to embryjko napichli, aby sa lepsie usalasilo v perinke maternice, akoby ti ho tam prichytili, neviem najst lepsi vyraz. Uvidim, ked mi v nedelu budu volat z labaku, spytam sa na to, ci mi to odporucaju urobit. Ja uz mam blastocyty, po 6dnovej kultivacii, tie vraj maju lepsiu sancu na delenie po rozmrazeni ako cerstvo zmrazene embryjka. No, som zvedava, ako to dopadne. Dve su stobunkove a jedna blastocyta je 50bunkova, co je minimalna hranica na zmrazenie, preto si necham dat vsetky tri, aby som nemala vycitky, ze co ked to jedno, ktore mi nedali, by sa chytilo? 😒 A ty ako?

lilinka81
4. feb 2010

ahaaa,ja som myslela ze hatching sa pouziva pri napichovani ked sa oplodnuje na je silny obal,ale asi som to zle pochopila,tak sa na to tiez opytam este raz 😉
no ja stale nic nove,cakam na vysledky,az 9-eho budu.Tiez ten Estrofem uzivam a celkom sa to da,len ten vytok mam tiez a trochu mi padaju viac vlasy.....To je dobre ze vies kolko mas sliznicu,...mne pri IVF ani nepovedali,takze to nema s cim porovnat.
Dufam ze sa ti rozmrazia vsetky,...to je aky adrenalin,ked cakas a ani nevies ze ci to bude alebo nie,to je ako tie 2 tyzdne oi transfere.....
a to s tymi vycitkami...nemozes mat ziadne,kazda z nas vsetko co spravi,je spravne,nech je vysledok akykolvek !

bubu12345
5. feb 2010

No neviem, my mame pomale spermie, takze ich museli napichnut, same by k vajicku neprisli. 😀 Ale tento hatching sa robi pri transfere embryi na ich lepsie uchytenie v maternici, ale tiez nic viac neviem, spytam sa v nedelu, ked mi budu volat. Ty mas blastocyty, alebo embrya? Deviateho je o chvilu, to uz nejako vydrzis. 🙂 Inak, docitala som sa, ze sliznica ma byt 10mm, aby mohlo byt vykonane Ketko, takze preto doktor povedal, ze 8mm na 14. den je pekna sliznica a ketko naplanoval na 18. den cyklu. Som ja ale zvedava, ako to dopadne, ale v kazdom pripade som rozhodnuta nestresovat a neviazat sa na to. V pondelok zostanem doma, ale v utorok uz pojdem do robotky, sefa mame na dovolenke, takze mame veget. Aj pri ivf som normalne fungovala, chodila do roboty, upratovala, tahala tazke nakupy, varila, ale mala som dost nervaky asi z hormonov a vraj je dolezite byt v klude. Kedze teraz nie som napichana injekciami, dufam, ze ziadne zachvaty zurivosti ma necakaju. 🙂

lilinka81
5. feb 2010

my mame aj blastocysty (3 ) a aj embryjka (13) ,bolo ich dost,ale uvidime kolko sa rozmrazi,.Inak aj my sme mali pomale spermijky a aj malo a nakoniec sme nepotrebovali ani ICSI a oplodnili sa,co sme sa velmi cudovali,...Deviateho je zachvilu,ale dufam ze bude vsetko tak ako ma byt a dalsi cyklus pojdem aj ja......Inak vsetky baby ktore boli so mnou na transfere,boli doma na PN a lezali, vsetky su tehulky.Ja som bola doma 4 dni,ale na druhy den som upratovala doma a bola som aj vonku.,tak neviem co je lepsie,ja som si zas vycitala ze som nelezala dlhsie.

bubu12345
7. feb 2010

Fiha, to tak to mas poriadnu zasobu, tisko zavidim. 😉 Nemyslim, ze to s tym ma suvis, kocky, ktore boli so mnou, boli na PN a nic, ja som pracovala a otehotnela som, takze je to asi u kazdeho inak. Dokonca sa odporucaju prechadzky, vraj to pomaha uchyteniu embrya viac ako len lezanie. Ja som sa ale dost namahala, na chalupe sa robota vzdy najde, dokonca som sa okupala v horucej vani, netusiac, ze sa to nema. Mozno aj to bol dovod, preco sa spustilo krvacanie a proces potratu...Teraz budem tiez chodit do roboty, momentalne mame relativny veget, takze nejaka namaha nehrozi, ale doma sa budem setrit, ziadne tazke nakupy, upratovanie a podobne. Dnes mi volali z labaku, kedze mam blastocysty, budu ich rozmrazovat az zajtra, takze rano mi budu volat, ci sa podarilo a ak ano, o jedenastej idem na to. 🙂 Pytala som na hatching, bolo mi povedane, ze nie je treba, kedze obal embrya je po rozmrazeni makky a tak sa lahko uchyti, resp. praskne. Ale ze ak chcem, mozu mi ho urobit, tak si to asi necham spravit. Ked mozem zvysit sancu aspon o jedno percento, tak to stoji za to. Ved uvidime rano, ci vobec niekam pojdem. Ak snehuliaci nepreziju, mozem zacat pripravu na dalsie IVF. ☹

bubu12345
8. feb 2010

Tak, uz mi rano volali, ze ma o jedenastej cakaju. Najvacsi vtip bol v tom, ze mi volali z recepcie s tym, ze "vy mate u nas ten embryotransfer, ze?" Tak som v odpovedala, ze to mi maju predsa povedat oni, ci ho mam, alebo nie! Lahostajnym hlasom, ze ano, embrya sa rozmrazili, CELKOM TO UJDE, tak pridte.....................Zmohla som sa len na to, aby som sa tej fundovanej osoby spytala, co mam rozumiet pod tym odbornym vyrazom "celkom to ujde"...Vraj to, ze dve su take nijake, slabucke, ale tretie je pekne....KATASTROFA....Myslim, ze Harbulak a spol. su naozaj odbornici s ludskym pristupom , taktiez osadenstvo labaku, ale ostatny personal je najvacsia katastrofa sveta a tohto centra. Ani som si v tom soku nestihla "objednat" hatching... ☹ A embryologicka je pri vykonoch, takze uz sa mi s nou asi nepodari spojit....

lukila
8. feb 2010

Bubu, drzim palceky, nech to vyjde... Hlavne nestresuj a setri sa 🙂 Kasli na nich, nezatazuj sa ich pristupom, mysli pozitivne, ze ked to vyjde uz tam nebudes musiet chodit. Pa 🙂 🙂 🙂

bubu12345
8. feb 2010

Lukila, a tebe sa zadarilo hned pri prvom ket? V profile vidim, ze si tehu, blahozelam. Ja uz to mam za sebou, vkladali mi troch, z ktorych dvaja su horsej kvality po rozmrazeni a jedno je v uplnom poriadku. Tak neviem, co mam od toho cakat. Tvoje prve ivf bolo neuspesne?

lukila
8. feb 2010

Bubu, presne tak 1. IVF neuspesne, islo len o chemicku graviditu... Ale nastastie 1. KET sa podaril, tak pevne verim, ze to dotiahnem do stastneho konca. Mne pri KET vkladali dve ebryjka a jedno sa uchytilo. Ale mala som problemy s krvacanim aj spinenim, aj v nemocnici som lezala, tak uz dufam, ze bude vsetko OK, lebo sa citim skvelo a tesim sa na mimi. Psychika robi svoje, tak sa nestresuj a nechaj tomu volny priebeh, ja som sa ani sama netestovala, cakala som ako to dopadne.. Drzim palceky 🙂

lilinka81
8. feb 2010

bubu12345, tak uz mas po tom,....dufam ze sa zahriznu poriadne a presne tak-chce to klud,aby sa im tam zapacilo 🙂..... A neviem ci na tej recepcii nemaju nejaku novu,lebo po mne vyletela cez telefon a pytala sa ma veci ktore nikdy pri objednavani sa nikdy nepytaju a ze to mam hovorit sama od seba 😒 .....a to ze ich mam vela nic neznamena,ved to poznas,radsej menej,tak byvaju silnejsie.Ja som zvedava na zajtra,idem volat-je 9-eho ....takze dufam ze sa ti to podari a budes moja inšpiracia 😀 Davaj si na seba pozor a tiez drzim palceky

bubu12345
9. feb 2010

Lukila,
dakujem za povzbudenie - tiez sa snazim fungovat normalne, to znamena, ze dnes uz som v robote, vcera som doma polihovala, nieco navarila, oprala, ako inokedy. Pri prvom ivf som sa v noci 2x zobudila na prudke pichnutie v bruchu, teraz som mala noc pokojnu, iba vecer ma raz skrutilo od bolesti, tiez akoby take pichnutie. Tak neviem, uz prognoza, ze dve embryjka su horsej kvality po rozmrazeni, mi velmi nadeje nepridava a tak sa na to vobec neviazem, ved sa uvidi. 🙂 Som rada, ze si uz ok, prelezat tehotenstvo na lozku nie je ziadna sranda - drzim palceky. 🙂
Lilinka
No ten personal je hruuuuza, ale co uz s nimi. Ale aspon mas viac pokusov, ja som uz skoncila. ☹ Aj mne Harbulak povedal, ze kvalita je dolezitejsia ako kvantita, a teda, ak je menej vajicok, spravidla byvaju vsetky kvalitne. A moje boli kvalitne, ale vidis, po rozmrazeni zostalo iba jedno dobrej kvality, zvysne dve su "zle"....

bubu12345
9. feb 2010

Halo, kocky, kde ste?
Mna zacina priserne boliet hlava, brusko citim len trosku, take slabe pnutie, ale uplne minimalne a zacina ma boliet krcne svalstvo, auuu! 🙂 Taka masaz by bodla, len neviem, ci mozem. 😖 Nechcem to zakriknut, ale tieto priznaky/nepriznaky som mala aj pri uspesnom ivf - bolesti hlavy a svalov prisli ako prve, potom sa k nim pridala zimnica, akoby na mna nieco liezlo, tak sa necham prekvapkat, co pride. 🙂 Alebo nepride... ☹

lilinka81
9. feb 2010

bubu12345..........tak ty uz mas 2 dni za sebou,citala som ta,tak vydrz a ked mas zimnicu,tak radsej neriskuj nejaku chripku a par dni polez..........
No tak som cakala na vysledky ,ale nepotesili ☹ ..nasli mi nieco a musim ist hematologovi na vysetrenie...je to nejaka mutacia ,tusim sa to vola ,trombofilia,moc mi o tom nepovedali,len ze som to zdedila a este k tomu zvysenu hladinu homocysteinu,tak som zvedava co dalej,ale dr. povedala ze mozno to stihnem do 1.DC

bubu12345
10. feb 2010

Ahoj lilinka,
to ma mrzi, ale vzdy je lepsie, ak ti najdu pricinu a mozes sa liecit, ako na nu neprist vobec. Vela kociek ma problemy so zrazanlivostou krvi, ale to sa da dat pekne do poriadku liekmi. Tak ako ja mam hematologiu v poriadku, mam zlu imunitu...Kazda nieco, ale treba verit, ze to dotiahneme az k babatku. 😉 Momentalne sa uz citim fajn, hlavu trosku citim, ale ta najvacsia bolest presla, az by som povedala, ze nemam ziadne priznaky, okrem pnutia v brusku. A ja by som tie priznaky chcela, po prvom ivf som mala tiez zimnicu, boleli ma svaly, zvysenu teplotu, ale nebola som chora, to sa len drobec zavrtaval. Len skoda, ze nevydrzal...Ale uz sa tak dusevne pripravujem na druhe ivf. ☹ Ved uvidime...

lilinka81
10. feb 2010

no prave ze ja stale verim,len sa mi to nejak pretahuje,takze sa posuvam na KET az asi v aprili ☹ ,a to este neviem vysledka tej hematologie kde ma objednali,vraj v protekcnom termine,az 2.3.....
Ale ty sa nechystaj na dalsie IVF a pekne cakaj na vysledky a pripravuj sa na mimi 🙂 ,kazda nema priznaky!

lulu107
11. feb 2010

ahojte - bubu ja som sa tiež chystala na 2 IVF síce ešte som mala 6 mrazáčikov, už som začala šetriť na 2 IVF a dokonca som sa objednala na ďalšie konzultko na 3 KET, keby to 2 KET nevyšlo, asi keď som najmenej dúfala, tak sa to stalo.
Držím palce, verím že vám KET výjde a už nebudete potrebovať ďalšie IVF akurát pri 2 tehu 😉

bubu12345
11. feb 2010

Dakujem za povzbudenie, ale mam tusaka, ze to nevyslo. ☹ Mozno je na nejake priznaky este skoro, ketko som mala v pondelok na obed,. Jedine, co citim, je slaba bolest v lavej strane podbruska, ako keby vajecnik. Aj v noci som sa dva krat zobudila a citila som to. ☹ Pri prvom ivf, ked sa zadarilo, som nic take nemala. ☹ Akurat som bola strasne spava a vecer sa mi dost tocila hlava. Ale uz neviem, kedy sa tie priznaky zacali. ☹ Uz prognoza bola zla, sice sa rozmrazili vsetky tri, ale dve boli uz horsej kvality - neviem, ci vobec malo zmysel ich tam davat, ked aj tak asi nemali sancu sa uchytit... Lulu, ale ty si mala pri ketku rovnake priznaky tehotnosti ako pri ivf?
Lilinka, to ma mrzi, ked to budes mat v aprili, tak to budeme mat asi tak na rovnako, ja vtedy planujem 2.IVF, aspon tak mi to vychadza, od vysadenia utrosa pockam na druhu menstruaciu a sup na antikoncepciu - to je mesiac a potom uz stimulka. Uz rozmyslam, ze zavolam do tej Plzne a objednam sa.... ☹

bubu12345
11. feb 2010

Apropo, viete mi povedat ako je to zahniezdenim? v GF mi sestricka povedala, ze embryo sa zahniezdi do 24 hodin, ale tu hocikde citam, ze to trva aj dlhsie....

lukila
12. feb 2010

Bubu, nemysli negativne, nestresuj sa, to ti najviac skodi... Drzim palceky 🙂

bubu12345
12. feb 2010

Ahoj Lukila, ja uz nemyslim ani negativne, nemyslim nijako. :o)))) Citim sa ako normalna netehula. :o)))) Dakujem aj tak, ved uvidime ako to dopadne, ale nechce sa mi cakat do buduceho pondelka - keby som sa testla buduci strvtok, to uz bude 11. den od KET, uz by to mohlo nieco ukazat, nie? 🙂)) Vcera som mala trosku zimnicu a zvysenu teplotu.

andriss23
12. feb 2010

Ahojte kočky !!
Bubu-neklesaj na duchu!!! Teraz sa teš z toho,že SI tehu,na prípadný smútok a hnev máš čas až,keď sa neúspech
potvrdí z krvi. Ja už mám "pár" pokusov za sebou,a v apríli idem na ďalší KET.A verím,že už aj posledný. 🙂
lilinka-aj mne zistili vrodenú trombofíliu Zdedila som to po oboch rodičoch. Všetkým prajem veľa šťastia 😵

lulu107
13. feb 2010

bubu- ja som mala iné príznaky pri prvom aj pri druhom tehu, to je jedno či je to IVF alebo KET, každé tehu môže byť iné, tie ktoré môžeš mať teraz sú len také akože skutočné prídu až po krvičke, to mi ver.
S tým zahniezdením to záleží koľko bunkové ti vložia, ak ti dajú blastocysty, tak tie sa môžu zahnieždiť do 24h, pretože sú už 100 bunkové, ak by ti vkladali menej bunkové, tak to bude trvať dlhšie. Mne vkladali 8 bunkové a zahniezďovať sa pravdepodobne začali až na 9 deň, vtedy som trošku špinila, na pri prvom tehu-inf som to nemala, takže je to rôzne.
Ja viem, že teraz si z toho zúfala, no musíš veriť do krvičky alebo do testu. To neznamená, že keď boli málo bunkové, tak sa to nemusí podariť, môže sa stať, že v tvojom teda v prirodzenom prostredí sa im bude lepšie dariť, mnohým babám sa to podarilo aj pri menej bunkových. Chápem tvoje rozmýšľanie, ja som pri prvom KET tiež tak isto rozmýšľala, pretože mi vkladali 4-2-2 bunkové, no ja som im verila do krvičky, potom som mala nervy že sa to nepodarilo, tiež som si hovorila, prečo mi tam dávali tak málo bunkové, no teraz viem, že určite by som ich nevychodila,že je aspoň nejaká šanca, ako žiadna, vtedy mi to rozmrazovali deň pred KET no pri druhom mi rozmrazili 2 dni pred KET a títo sa pekne delili, asi niektorým embryjkám sa viac darí keď ich rozmrazia skôr no druhým sa zas darí, lepšie v brušku, no to oni nemôžu dopredu vedieť čo bude pre nich lepšie.
Takže sa drž a hlavne im ver.

bubu12345
13. feb 2010

Andriss, dufam, ze sa ti konecne zadari. Budem drzat palceky!!!!

bubu12345
13. feb 2010

Lulu 107
Ty si svetly priklad, ze to ide! Dufam, ze sa vam aj s mimcom v brusku dari dobre! 🙂 Mne davali blastocysty, dve stobukove, jedno slabucke 50bunkove po 6dnovej kultivacii, ale po rozmrazeni mi povedali, ze sice prezili vsetky, ale dve su slabucke....Nevedela som, ze sa moze stat i to, ze sa ujmu prave tie slabe. Rozmrazovali ich v den transferu, vraj skor rozmrazuju len malobunkove embrya bez kultivacie. Tak neviem, kazdy den ma dost boli hlava ako pri prvom ivf, tiez ma bolia svaly a zvysenu teplotu mam stale. Vcera ma trosku aj motalo, ked som varila. 🙂 Len do buduceho pondelka je strasne daleko, uvidim ako budem v piatok, mam dostat mrsku, tak som zvedava, ci pride. ☹ Nemusela byt, radsej by som bola, keby sa mi tam drobcekovia uchytili. 🙂

lulu107
14. feb 2010

Áno blastocysty-100 bunkové, tie sa rozmrazujú pred transférom, ja som myslela na rozmrazovanie jednobunkových z IVF. Testovať nebudeš?
Verím, že ti to výjde, a podľa toho ako sa cítiš to vyzerá sľubne, no počkaj, teraz sa bojíš a nakoniec sa ti ujmu možno aj dvaja alebo aj traja drobčekovia. Ja som tiež mávala veľké bolesti hlavy a tiež zvýšenú teplotu, to som mala aj pri KET aj pri IVF.

V piatok som mala poradňu drobček je primenaný svojmu tt. Bolo všetko o.k. Doki mi všetko ukázal vrátane toho, čo ma medzi nožičkami, takže chlapček jak repa, určite to nebol omyl. Bolo mi podozrivé, že pri každom utz sa ukazuje a neskrýva sa, dievčatká sa zvyknú skrývať. Takže teraz musíte tomu veriť a povzbudzovať svojich drobčekov v brušku a čo chvíľa budete chodiť do poradne ako ja. Veľmi vám to prajem.

bubu12345
14. feb 2010

Lulu 107
Dakujem za povzbudenie, ked som si spatne citala tuto temu, prezivala som vase uspechy, aj neuspechy s vami. Dufam, ze oddychujes a setris sa, nech je ten tvoj chlapisko v poriadku a zdravucky. 🙂 Dufam, ze onedlho budeme zazivat podobne pocity ako ty. 🙂 Som rada, ze sem este chodis a dodavas nam nadej. 🙂 Chcela by som sa otestovat, asi buduci piatok, to bude 12 den od KET a to by uz mal test ukazat. Po IVF som mala 12 den hcg 165. Nejako som sa upokojila, necham to na osud. 🙂 Hlava priebezne boli, nastastie uz nie tak intenzivne a teplotu mam presne 37 stupnov, prave som si domerala. 🙂 Vcera ma uz aj skoro ukladalo, o pol desiatej som uz bola v posteli. 🙂

lilinka81
16. feb 2010

bubu12345...............drz sa stale na teba myslim,pozityvne samozrejme-aby sa zadarilo,.Ved co citam ,tak by to aj mohlo byt 😉 .....llen pozityvne mysli,ved si vlastne stale tehulka,tak sa tak aj ciit !!

adriss23........ahoj,takze som tu neni sama s tou potvorou ☹ ,...a ako pokracujes,bola si uz na hematolog. vys.,..a tiez mas aj zvyseny HCY ? ...ja idem 2.3. a mala by som ist potom na KET tiez v aprili,kedze to marcove nestihnem ☹

bubu12345
16. feb 2010

Lilinka,
vcera od obeda mi zacalo byt na vracanie, po navrate z prace sa to este vystupnovalo, uz som aj zvazovala, ze si pojdem "strcit prsty", ale nastastie, ustala som to len "grganim" ako o preteky. Teplota mi kolise, poobede bola 37,3, vecer len 36,9, stale mi je zima, bolia ma svaly ako pred chripkou, boli ma hlava - uz to mam peknych par dni, ale chripka nechodi. V piatok sa testnem, nech viem, na com som. 🙂
Hematologia je potvora, vela kociek ma prave s nou problem. Cakaju Ta este nejake vysetrenia? Ked som bola v Brne na imune, nechala som si urobit aj stitnu zlazu a uplne podrobnu hematologiu, ta bola aj najdrahsia, cca 4000 kaciek, ale nastastie, tam mi nic nenasli. Kamoska, ktora presla do Plzne, prave zacina so stimulkou a hned po oplodneni zacina s injekciami na riedenie krvi. Je heterozygot, v GF jej povedali, ze je to v poriadku, ze heterozygotnych je 80% zien, v Plzni jej to potvrdili, ale ze ich skusenosti hovoria, ze prave toto moze byt dovodom neuspechov, kedze po dvoch ivf vzdy vykazala iba biochemicke tehu. Tak som zvedava, ako dopadne, budem jej drzat palceky. 🙂 🙂 🙂 🙂 Apropo, upresnila mi tie ceny - za predimplantacnu genetiku embryi sa tam plati 13 tisic kaciek (v GF 44 000Sk, ale oni to nerobia, posielaju to do ciech), za cely cyklus ivf 34 000 kaciek (bez liekov, tie si zhanala tu)...Dobry gol, vsak?

lilinka81
16. feb 2010

bubu12345...........to vyzera nadejne,stale lepsie a lepsie,......dufam ze uz rozmyslas tehulkovsky,toto na cripku nastastie nevyzera 😀
No a ja az 3.2 idem na imuno testy,tak uvidime co bude po nich,veeeelmi by som chcela uz vediet ze co ,a ist aspon na KET,nech sa nieco deje a vyuzijem tych mrazacikov .
Tia ceny su fakt super oproti nasim,takze hned ked sa dostanem k Behunovej ,sa s nou porozpravam ,ze ci by som si ich nemala dat radsej urobit.

bubu12345
17. feb 2010

Ahoj Lilinka,
zvlastna pachut v ustach zostala, ale pridali sa aj bolesti v podbrusku ako pred menstruaciou, ktoru mam dostat zajtra, takze neviem, ci z toho nieco bude. Pri ivf som bola stale ospata, spala som aj 10 hodin a teraz prave naopak, mam problemy so spankom. Dokonca sa uz citim normalne, ani hlava uz neboli, ani teplota uz nie je. ☹ No nic, v piatok sa testnem.
A kam ides na imuno testy? V Brne to trva mesiac, kym ti poslu vysledky - to cakanie musi byt hrozne, ja som si vsak vymodlikala termin este pred vianocnymi sviatkami, takze som nemala cas na to mysliet a hned po vianociach sme leteli na 2 tyzdne k moru do teplucka, tak som sa super odreagovala, nemyslela som na to a ten cas rychlo ubehol. Ked sme prileteli domov, bolo okolo jednej v noci a v schranke ma uz cakala obalka, hned som ju roztrhala a ked som v nej nasla pozitivny vysledok, do rana som nespala... ☹ ☹ ☹
Drzim palceky, aby ti nic nezistili, lebo potom Ta caka dalsi mesiac pauza kvoli prednisonu - mal by sa uzivat 3 mesiace, ale KETKO ti urobia uz aj po mesiaci brania. Neboj, mrazacikovia pockaju. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre