KET v Gyn - Five. Tentokrát dúfam naposledy

luly3
11. jan 2009

ahojte 😉

babulky, niektore už mame vela zasebou a začíname znova a znova
a vždy s malou dušičkou dúfame, že tentokrát sa nám to podarí ...
tak aj ja dúfam a verím že tentokrát to bude naposledy 😕

nanika
30. mar 2009

Dam ti vediet, vecer som pisala na Gyn-Fiv, lebo maju toto v popise, ale ci to aj naozaj robia, panbuhvi... lebo je riziko nebrat prednison, ze si zabijem vlastne dieta, aj brat prednison ked nemusim a budem likvidovat seba... inak v 2006 robili nieco taketo v KE, ale nie vsetky testy... Takze ak to tam uz robia, podla mna sa da odovzdat krv hoci kde, s tym, ze to poslu do dajme tomu KE. Da sa to teoreticky, takto sa robia testy na rozlisenie falosnej pozitivity na syfilis 🙂 A ja by som si to kludne aj zaplatila, cca 1000 sk...

larita112
30. mar 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

larita112
30. mar 2009

Luly 🙂 posielam cmuuuuuuuuuk drobčiatkam 😉 opatruj si ich tam... a pekne sa o nich staraj 😀 🙂 😉

mima 😔 je mi to ľúto, ale bojujeme spolu ďalej 😉

nanika
30. mar 2009

Laritka, to je tym padom o nicom, lebo v Martine ti neurobia proti spermiam a pochybujem, ze nejake imunitne pracovisko si vycaruje zasa spermie...

riska
30. mar 2009

laritka, v podstate to znamena, že v martine ti spravia to iste ako v prahe? 😉

riska
30. mar 2009

nanika fakt? ja som to velmi nepochopila 😖

nanika
30. mar 2009

Mozno som nechapava ja, ale ten dr pise, ze robia trofoblast. Lenze mne zistili pred prvym tehu imunitu zvysenu aj na spermie, ale kedze manzel nema ziadne, robili nam samozrejme aj na zmiesanu vzorku spermii a mala som zvysene aj to. Takze to pre mna musi byt specialne pracovisko, lebo tuto predsa nerealizuju bunkovu imunitu a to je presne to, ci je zvysena na spermie ale zaujimave, ze na trofoblast robia a to je tiez BI... som z toho blba...

andriss23
30. mar 2009

larita,treba mať doporučenie od gynekológa do Martina, keď to prepláca poisťovňa?Stačí sa objednať a za 40 Sk to urobia? Nejaké lacné,oproti Česku.

larita112
30. mar 2009

nanika, tiež som sa nad tým pozastavila, že kde zoberú na bežnej imunológii spermijky 😅
možno je martin lacnejšia voľba, ale nie kompletná... a keďže sme už predtým, ako som vedela túto info, boli rozhodnutí pre prahu, nakoniec sme aj zostali pri tejto variante (napriek váhaniu 😉 )
a čo sa týka čakania na výsledky, po tom všetkom sa už nemáme kam ponáhľať a nejakých 5 týždňov, nám už nijako neublíži... veď stále len čakáme... a aj tak si potrebujem dať zase dlhšiu prestávku, takže mi to vôbec neprekáža. 😉 🙂

nanika
30. mar 2009

Laritka, ale mala si vidiet, ako sa dr. v GF tvaril, ked som mu povedala, ze my hned na druhe IVF nejdeme, ideme do prahy, potom musime cakat na vysledky, s vysledkami dosla sprava, ze treba pred IVF brat dva mesiace lieky, za ten cas, ked z nas nemali peniaze po nas ani pes nestekol... llooooooooooooooooooooooooooooll

andriss23
30. mar 2009

Bunkovú imunitu robí aj všeobecný lekár,sú to imunoglobulíny ,výsledky sú do 24 hod.V Martine robia asi špeciálne vyš. z hľadiska gynekológie.Tak som to pochopila.

mima11
30. mar 2009

Ja neviem, je dôležité vedieť, či sa vytvárajú protilátky proti spermiám, keď pri IVF už je embryo, tak si myslím, že tu je dôležité, či sa nevytvárajú protilátky proti embryu. Alebo je treba vedieť, či aj proti spermiám???

larita112
30. mar 2009

nanika, tiež tomu poriadne nerozumiem, ale pýtala som sa aj u nás v TT imunológa a že skutočne túto bunkovú imunitu robia, len už som sa po telefóne nestihla spýtať na podrobnosti... za akých okolností a pod. a ani ma to nenapadlo.
andriss, asi je lepšie mať aj odporučenie od gynekológa, ale dá sa to aj bez neho. A ten rozdiel v cene je preto, že v zahraničí Ti vyšetrenie nepreplatí poisťovňa a tu na slovensku áno. Volala som aj do poisťovne, mám VšZP.

A keď som písala e-mail dr.krajkovičovi v martine
"Chcela by som sa informovať o vyšetreniach, ktoré sa vo Vašom centre vykonávajú, konkrétne ide o vyšetrenie na zistenie protilátok na spermie a trofoblasty, vyšetrenie kvality spermií... Bolo by možné absolvovať vo Vašom centre tieto vyšetrenia? Aj bez odporučenia môjho gynekológa, alebo toto je potrebné?"

- toto mi odpísal:
"Tieto vyšetrenia realizujeme. Jednotlivé testy sa robia podľa potreby daného páru, preto je vajvhodnejšie prísť na pohovor, kde sa dohodneme podľa Vašej anemnézy a realizovaných vyšetrení, ktoré testy majú význam. Napríklad pri veľmi zlom spermiograme PCT test nemá zmysel. Na pohovor a na tieto vyšetrenia nepotrebujete odporúčanie obv. gynekológa."

larita112
30. mar 2009

nanika, viem si to živo predstaviť, ako sa v GF tvárili... niečo podobné som už zažila aj ja...
Mne tiež nikto neponúkol žiadne vyšetrenia, keď som sa pýtala po 2.potrate... bola som za svojim dr. v TT a tam som si požiadala o všetky možné vyšetrenia, ktoré mi aj bez problémov urobil - štítna žľaza, toxoplazmóza, borelióza a pod., poslal ma na hematológiu - zrážanlivosť, genetika a pod.
Len teda ja mám všetko negatívne, takže mi doteraz nič nezistili. A po toľkých neúspešných pokusoch (dokopy 6 transferov, z toho 2xMA) sme sa ešte rozhodli pre imuno. Možno tam niečo nájdu. 😉

andriss23
30. mar 2009

Keď sa mi ani tento pokus nepodarí,tak idem na imuno aj ja.Dúfam,že nebudem musieť..... 🙂

larita112
30. mar 2009

Andriss, verím s Tebou a veľmi Ti prajem, aby si nemusela a aby sa Ti to podarilo 🙂

luly3
autor
30. mar 2009

haa ale ste nam to popísali 😅 😅 😅 😅 😅 😅
larit si šikula

bonsai
31. mar 2009

ahojte dievčatá..už som si Vás prečítala..a vidím, že riešite kam ísť na imuno..ja som sa včera dovolala do Prahy..mala som 1IVF+KET neúspešné a skôr ako pôjdem do ďalšieho, tak chcem mať imuno vyšetrenia..viem, že aj v KE sa robia takéto testy, aj keď nie na trofoblast..a ja kedže sme mali kvlaitné blastocysty tuším, že niečo nie je v poriadku..a to že je to ďalej a drahšie..už som investovala nie toľko peňazí do pokusu a ročného liečenia vitamínmi, že týchto pár korún ma snáď nezabije..ale budem vedieť, či imuno je alebo nie je v poriadku..ak sa niečo zistí..tak sa to dá riešiť..a prežívať ďalšie sklamanie..radšej vedieť na čom sme a až potom sa púšťať do ďalšieho boja.. 😉

mima11
31. mar 2009

Ahoj bonsai, ja asi tiež pôjdem, rozmýšľam nad Martinom, Laritka písala, že tam robia protilátky na spermie a trofoblasty.
Dám si spraviť zatiaľ tieto. Môžno skúsim ešte 1. KET a uvidím, čo ďalej. Ja som mala prvý test (krv) pozitívnu a 2. test negatívny.

bonsai
31. mar 2009

mima..moja mrcha pri 1. IVF ani krv nedočkala..došla na 12 dník a teraz som síce na krv bola 10 deň po prenose mrazáčika..ale bola negatívna..takže ak Ti niekto hovorí , že máš krásne embryjká a nevyjde to, pričom nikto Ti nezistí nejaký problém..tak nechcem stresovať a tobôž sa zlázniť, ak by to znova nevyšlo..tak radšej vyšetrenie.. viem, Martin je bližšie..ale chcem aj podrobný spermiogram..a nie, že to sa neoplatí a hento sa neoplatí..podľa mňa, pár, ktorý túži po dieťati..by mal vedieť a mať urobené všetky možné aj nemožné vyšetrenia..ale ti CAR..žijú z našich peňazí ..nevedia ako nás bolí každý ďalší neúspech.. ☹

mima11
31. mar 2009

Ja chcem hlavne vedieť, či si nevytváram protilátky proti embryu a spermiám. Ja som vlastne otehotnela hneď na 1.IVF, ale dopadlo to tak ,ako to dopadlo. Takže otehotnieť asi môžem, len neviem, prečo sa tam tým drobcom nechcelo zostať a to chcem zistiť!

mima11
31. mar 2009

Inak ak by som mala ísť na 2. IVF, tak to určite tiež budem chcieť absolvovať všetky možné vyšetrenia. Ja mám zatiaľ za sebou len 1. IVF, tak zatiaľ skúsim ten Martin, asi pred . KETOM a potom budem múdrejšia.

bonsai
31. mar 2009

mima..tak to máš väčšie šťastie..mne sa nepodrilo..a preto hľadám všetky možné riešenia..zistila som, že lekárom je to jedno..veď oni z našich návštev žijú..a tak ja radšej chcem zistiť všetko čo sa dá..a je zaujímavé, že Ťa lekári nikam neposlali..prečo neriešili príčinu..otehotnela si aj prirodzene alebo len po IVF?

nanika
31. mar 2009

To je tak, ze ak sa podari vajko oplodnit a dalej sa deli, nie je zvysena imunita na spermie. Ak je toto v poriadku a vajicko sa neuchyti, lebo ho maternica zlikviduje, to je zvysena imunita na trofoblast, lebo telo ho berie ako cudzinca a nechce ho tam. Baby, u nas je problem, ze nemame spermie, to znamena, ze mozem ist na imuno len na pracovisko, ktore mi urobi imunitu na trofoblast ale s ich spermiami, to je problem. Lebo mame uz len tri zmrzliky a ked sa nepodari, uz koncime, toto je moja posledna moznost mat este jedno dietatko...

mima11
31. mar 2009

Otehotnela som pri 1. IVF, manžel mal horší SPG. Ja to nechcem nechávať na náhodu, ešte mám 5 mrazáčikov, nechcem dopadnúť, ako teraz! Tak preto tiež chcem skúsiť nejaké vyšetrenia. Aj keď viem, že som skúsila ešte len 1. IVF, ale aj tak radšej budem pátrať teraz, ako zase počuť, no že som tehotná a potom, že to odišlo.

kacarina
31. mar 2009

Ahojte zlaticka, davno som tu nepisala, ale v poslednej dobe sledujem aj vo vedlajsej GF temicke, ako pribudaju tehule, tak dufam, ze aj na nas sa "nieco nalepi" uz konecne tento rok 😉 Vsetky vas pozdravujem a drzim palce 🙂
Ja som si dala teraz 3 mesiace prestavku po prvom KETe a MA v 12.TT ☹ , Drabek sam navrhol krvny test na zrazanlivost a genetiku, uz nam aj prisli vysledky, vsetko negativne... Mame este 6 eskimacikov ... teraz by som sa teoreticky s dalsou menstr. mala chystat na druhy KET, ale: posledna mrška mi zblbla a moj obvodny gynekolog mi dal Pambu a Norethisteron, vcera som to dobrala, cakam menstr. tento tyzden a potrebujem volat do GF, ci po takychto liekoch mozem ist hned na KET ... Drabek tam teraz nie je, skusim s Behunovou skonzultovat poobede ... nestretli ste sa niektora s takym niecim doteraz nahodou? Ale mam taky dojem, ze asi radsej mesiac pockame este ...

mima11
31. mar 2009

Ahoj Kacarinka, nestretla som s niečím takým, ale asi by som počkala. Ja tiež chodím k Drábekovi. To je dobré, že Ti navrhol tie testy. Ja si chcem dať spraviť tiež nejaké.

bonsai
31. mar 2009

kacarinka..nestretla som sa doposiaľ s ničím podobným..ale môj súkromný názor je..počkať.. 🙂

mima11
31. mar 2009

Ahojte babulky!

Tak volala som do Martina (Helios) robia vyšetrenia na zistenie protilátok na spermie aj trofoblasty, ale hovorili, že musím mať odporúčanie od svojho gynekológa. Takže tak!

luly3
autor
31. mar 2009

ahojte kočky 😉 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre