KET v Gyn - Five. Tentokrát dúfam naposledy

luly3
11. jan 2009

ahojte 😉

babulky, niektore už mame vela zasebou a začíname znova a znova
a vždy s malou dušičkou dúfame, že tentokrát sa nám to podarí ...
tak aj ja dúfam a verím že tentokrát to bude naposledy 😕

mima11
16. apr 2009

Neboj, všetko bude dobré a raz sa dočkáme všetky!!! Držím veľmi palce!!!

lulu107
16. apr 2009

A ja tiež tomu verím, že to výjde oplatí sa o to bojovať, tie 3 týždne tehotenstva boli krásne a nič krajšieho som ešte nezažila🙂
Prosím ťa keď sa ide na KETKO tiež sa pred tým dáva diazepan a čipok? na ET som to mala a bolo to super ukľudnilo sa mi celé telo a bola som taká oťapená.

andriss23
17. apr 2009

Aj pred KETom sa dáva diazepam aj čípok. Asi je to rôzne od centra k centru.Môžem porovnať.V ISCARe nedávali nič,a pauzy tam boli dlhšie,začínalo sa až na tretí menzes po neúspechu.V GF to ide šup-šup. 🙂

lulu107
17. apr 2009

pokiaľ sa budem už cítiť po zdravotnej stránke dobre a samozrejme aj psychickej, tak budem veľmi rada, keď nebudem musieť čakať, čakanie ma ubíja, síce niekedy je lepšie si dať dlhšiu pauzu, ale teraz to potrebujem čo najkôr a ten blížiaci čas na drobcov vylieči moje rany zo straty babenka, už dúfam, že ma nechytí žiadný vírus a ak áno už mi môj lekár poradil, čo treba robiť, nie jak ty lekári na pohotovosti, ktorí ma pripravili o babenko☹
Ty sa chystaš na ketko alebo si už po?

andriss23
17. apr 2009

lulu,ja už toho mám za sebou až-až.V marci som mala neúspešný KET.Na ďalší pôjdem až po lete.
"Naordinovala" som si endokrinológiu a imuno vyš. chystám sa na aloe očistu.Snáď sa posuniem o kus dopredu,a už sa to konečne podarí. 😉
Tých transferov som podstúpila dokopy už sedem.Ešte mám posledných 9 zmrzláčikov. 😒

tina1
17. apr 2009

ahojte, vidím, že tu rozoberáte nejaké vyšetrenia, nakoľko ste mali neúspešné ET, KET. U nás je to tak isto. Aké je to imuno vyšetrenie a genetické vyšetrenie? Za aký čas sú výsledky z týchto vyšetrení? Aké vyšetrenie ešte odporúčate, aby boli ďalšie pokusy pozitívne? 🙂

lulu107
18. apr 2009

andriss - to si mala koľko drobcov z jedného IVF? alebo si bola už na viacerých IVF? a tu endokrinológiu a imuno vyš. to ti odporúčil lekár? robiš si to na svoje náklady?
tina 1 - ozaj ako si dopadla, zabudla som sa ťa na to opýtať, ja sa momentálne spamätávam z toho šoku a straty babenka, volala som lekárovi a ten mi povedal, že ak som potratila, že pre istotu mi budú musieť spraviť zrážanlivosť krvi a genetiku, genetika dúfam, že odpadne, pretože mi ju robili pred 3 rokmi?
Viete mi niekto poradiť aké vyšetrenia má čakajú po potrate? chcem ísť čo najskôr na KET
Lulu 3 - tebe aké vyšetrenia robili po potrate, chcela by som vedieť či mi zaberú veľa času

luly3
autor
18. apr 2009

ahojte 😉

lulu nerob si žiadne vyšetrenia chod na ket 😉 nepotratila si koli niečomu ale pre
virozu tak skus ešte KET a uvidíš že budeš tehula celych 9 mesiacou 😉

andriss23
18. apr 2009

Ahojte!!!
Lulu,ja som už po treťom IVF,tých 9 embryjok je už finálnych.
Na endokr.som sa objednala sama,vyzdvihla som si doporučenie od obvoďáka a išla som.Za to sa neplatí. Na imuno som obj.na 12.5.do Martina,o tom som sa dozvedela tu na fóre. Tam budem platiť 40 Sk za odber krvi,500 za spermiogram.

lulu107
18. apr 2009

luly3 - takže keď pôjdem na konzultáciu 18.5, tak mám trvať na tom aby ma nikam neposielali, zoberiem si aj papier z pohotovosti a svedka môjho manžela, dokiho budem prosiť, aby sme išli hneď v júni na to
A ozaj vieš čo mi vŕta v hlave, tebe odmrazovali v GF 3 embrijka? aj ti vložili 3? neviem či sa to dá, ale chcela, by som zvýšiť šance KET, tak som rozmýšľala o troch.

lulu107
18. apr 2009

Luly3 a kedy mi príde teraz M? už po bábenku prestávam krvácať. Posledná M mala prísť 31.3
andriss 23 - môžeš mi bližšie napísať o tom imune, vôbec neviem o čo tam ide

tina1
18. apr 2009

ahojte baby, tak tieto vyšetrenia by zaujímali aj mňa 🙂

kacarina
19. apr 2009

Ahojte, tak mi dnes volali z GF, ze KET budem mat zajtra doobeda, uz mam nachystanych 2 eskimacikov, ktori sa pekne delia 😅

mima11
19. apr 2009

Ahojte!

Kacarinka, držím palce, nech to vyjde!!!

Tina, ja som síce po prvom IVF, tiež som sa objednala na imuno, ale do Prahy. Mne zatiaľ môj gynekológ odporúčanie nedal, tak som sa preto objednala do Prahy. Na imunológii sa vyšetrujú protilátky na embryo, spermie, atď. Pozerám, že už si mala 3. IVF, choď si dať radšej spraviť vyšetrenia a potom sa vrhni na ďalšie. Baby chodia na endokrinológiu, genetiku, hematológiu (zrážanlivosť krvi) a to imuno. To je asi zhruba všetko.

petronelka77
19. apr 2009

Ahojte, v stredu idem na KET, 1-e ET neuspesne, resp. bola som tehotna, ale HCG kleslo.
Takze teraz skusam opat stastie.
Kedy vlastne rozmrazuju babatka? Ma ist na 12-tu v stredu. Rozmrazuju ich aj den predtym alebo ako je to presne?
Uzivam estrimax a duphaston, estrimax je na rast sliznice maternice a duphaston?
Dakujem, krasnu nedelu 🙂

mima11
19. apr 2009

Petronelka ahoj, ja som mala to isté čo Ty! 1. test pozitívny a druhý HCG kleslo. Priznám sa, že s tým KETOM nemám skúsenosť, ja idem začiatkom mája na konzultáciu, uvidím, čo povie lekár. Myslím, že embryjká rozmrazujú skôr, aby vedeli, že či sa rozmrazili a či sa delia.

Krásnu nedelu aj Tebe a držím palce, daj vedieť ako si dopadla!

lulu107
19. apr 2009

kacarina - koľko ti ich dali rozmraziť, ja sa chystám na prvé KET? tak rozmýšľam, či by som nemala väčšie šance pri rozmrazení 3 eskimáčikov? ja som potratila v 3 tt, črevná virozá zničila drobca. Poslali, ťa na nejaké vyšet. po potrate? zabrali vyšet. veľa času? mám strach, že budem dlho čakať mám v mrazáčiku 8 drobcov a chcem ísť na to v júni po druhej M, genetiku mne a manželovi už robili pred 3 rokmi a chodím k dr. Drábekovi

mima11
19. apr 2009

Lulu ahoj!

Ak sa môžem Petronelka spýtať, lekár Ti nepovedal, čo to môhlo spôsobiť, keď prvý test pozitívny a druhý HCG kleslo. Poslal Ťa aj na nejaké vyšetrenia, alebo nie?

Ďakujem!

petronelka77
19. apr 2009

Ahoj mima, lekar nepovedal co bolo pricinou a ani som sa ho to nespytala, lebo som bola v telefone taka zaskocena, ze som nebola schopna nicoho.
Pocitala som, ze HCG porastie, nakolko som robila test den pred odberom a bola vyrazna druha ciarka.

luly3
autor
19. apr 2009

ahojte 😉
lulu ja neviem vyčkaj na konzultáciu a dokina ti najlepšie poradi 😕 😅

petronelka aj mne klesa HCG a neviem vôbec prečo prvy krat sa mi to stalo
pri 2 IVF v decembri a druhy krat teraz v maci ☹

tina1
19. apr 2009

Ahojte baby, tie imuno vyšetrenia sa robia aj u nás, alebo len v ČR? Chytám sa už všetkých vyšetrení, čo existujú a chcem na ne určite ísť.

andriss23
19. apr 2009

Tina kuk na stranu 14 tejto témy.

andriss23
19. apr 2009

Kacarinka držím palce nech ti to vyjde!! 🙂

lulu107
19. apr 2009

luly3 - tebe dávali 3 snehuliakov na KETKU?

kacarina
19. apr 2009

Ahojte, dakujem za drzanie palcov 🙂
Pri prvom KETe nam rozmrazili troch, z toho 2 sa dalej pekne delili, tych mi vkladali ... chytilo sa jedno, bola som tehotna 12 tyzdnov, vsetko vyzeralo velmi slubne, potom to same skoncilo ☹, dôvod sme nenasli ... po MA mi robili test na zrazanlivost krvi a geneticke vysetrenie, vsetky vysledky boli ok ...
Teraz mi povedali, ze rozmrazili styroch, dvaja to nezvladli a dvaja sa delia dalej, tych by mi mali zajtra vkladat, uz sa na nich velmi tesim 😅

lulu107
20. apr 2009

karina - prosím ťa a akú dobu trvalo vyšetrenie na zrážanlivosť krvi?
Babenky viete mi asi približne povedať ako dlho to trvá, kým budú výsledky zrážanlivosti krvi a robia to priamo v GF?

kacarina
20. apr 2009

mne krv na tento test zobrali v GF a vysledky boli az za 5-6 tyzdnov, dost dlho to trvalo ...

kacarina
20. apr 2009

ahojte, tak uz som doma, som "balenie 3 v 1" 😀, teraz uz len cakat a dufat a verit 😅

mima11
20. apr 2009

Kacarina, super, tak sa opatruj a samozrejme hlavne drobčekov!!!

lulu107
20. apr 2009

kacarina - držím palčeky, takže pozerám, že v GF davajú aj 3 embrijka, to som veľmi rada, pretože ak aby sa rozmrazili, tak by som tie neváhala. No ja sa budem snažiť presvedčiť lekára, že keď bol ten potrat z choroby, aby mi nebrali krv - zrážanlivosť krvi. A to by ma dorazil, keby mi povedal, že musím ísť na genetiku, aj napriek tomu, že som tam bola pred troma rokmi

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre