KET v Gyn - Five. Tentokrát dúfam naposledy

luly3
11. jan 2009

ahojte 😉

babulky, niektore už mame vela zasebou a začíname znova a znova
a vždy s malou dušičkou dúfame, že tentokrát sa nám to podarí ...
tak aj ja dúfam a verím že tentokrát to bude naposledy 😕

nanika
20. apr 2009

Kacarina, drzime palceky!

Dnes som bola u mojho dr. robil take ofuky s tym vymennym listkom, ze som sa len drzala. Na zaciatku mi povedal, ze to sa malokedy take vysetrenia robia a potom sa pytal co konkretne potrebujem, tak som mu povedala ze vysetrenie imunity proti trofoblastu, tak zo mna robil blbu, ze neviem co je trofoblast. A ja na neho celkom logicky, ved pred tehotenstvom mi predsa uz raz nasli zvysenu imunitu aj na trofoblast a na ket potrebujem len to, tak debila zo mna robil. Ale papierik mam, jup🙂

luly3
autor
20. apr 2009

ahojte 😉
lulu hej rozmrazili mi 3 embrijka a všetky 3 sa krásne vyvíjali a aj 3 mi vložili 😉
a ketovat idem teraz v máji 😕 asi tak koncom

lulu107
21. apr 2009

Jak vám závidím, ja už odratávam dni na konzultáciu mám ju až 18.5., tak strašne chcem ísť na KETKO čo najskôr a som zvedavá, ako dopadnem na tej konzultácii, pre mňa za mňa ak musí, nech mi spravia zrážanlivosť krvi, ale kým prídu výsledky, tak by som rada brala hormóny. Chcem ísť v júni. Ono všetko záleží kedy príde M. Možno od potratu 30 dni, neviem.
luly - tebe sa podarilo otehotnieť pri KETKU ale IVF?
Inak včera som bola u bylinkárky volá sa Sprušanská, chcela som aby sa to po potrate preliečilo, aby drobci mali dobré podmienky. Budem ho užívať 3 týždne

kacarina
21. apr 2009

Lulu, ta pani Sprusanska nie je v Trnave pri cukrovare? 🙂

mima11
21. apr 2009

Ahojte, vidím, že je tu okolie Trnavy? Lulu a čo Ti dala Sprušanská? Ja som tam tiež raz bola! Skúšala som nejaké čaje od nej, ale len mesiac, potom sme už išli do CAR. Ja som teraz pila alchemilku, je veľmi dobrá hlavne pre ženy a pijem kyselinu listovú.

Nádejná tehulka Kacarinka, ako?

kacarina
21. apr 2009

Mima, no zatial dobre, dnes som este trosku pospavala, ale fungujem relativne normalne ... 🙂

lulu107
22. apr 2009

karine - dúfam, že sa ti to podarí, a budeš moja motívacia, pri mojom prvom Ketku, na ktoré chcem ísť čo najkôr ako sa to bude dať

kacarina
22. apr 2009

lulu, to "karine" patrilo mne? 😅 No ja by som bola velmi rada motivaciou pre niekoho 🙂 Snazim sa nezblaznit do testu a drzat sa pri zemi 😅

lulu107
22. apr 2009

kacarina - prepáč už som ťa premenovala xixixi, áno patrilo to tebe, budeš môj hnací motor, keď sa ti to vydarí, aspoň ukážeš, že pri Ketku nie je až taká malá úspešnosť🙂ja už nebudem testovať, robila som si tiež test, vyšiel negat, plakala som dva dni a keď mi zobrali krvičku bola pozitívna a tá druhá ešte pozitívnejšia, už nedôverujem testom🙂
A ozaj ako sa cítiš? aj ťa pobolieva bruško?

kacarina
22. apr 2009

No mne prvy KETik v podstate vysiel, bola som tehula dost dlho, netusim, co sa potom pokazilo ... teraz sa citim relativne v pohode, bolia ma prsia a oddnes som cely den hladna 😅 .... ale mam pocit, ze ma predtym viac bolelo v podbrusku ako teraz... ale ved ja som sa zaprisahala, ze nebudem porovnavat !!! 🤐

lulu107
23. apr 2009

kacarina - tak sa teším s tebou vyzerá to sľubne🙂 a hneď sa cítim lepšie, opadáva zo mňa depka.
ja som minulý týždeň v pondelok začala krvácať - potrat, krvácala som do soboty. Čítala som, že M príde až za mesiac, no vyzerá to, že mne sa už začala M dnes ráno.Ty si ako bola na tom po potrate? A ozaj si doma na PN?

ikana
23. apr 2009

luly3 mozem sa spytat, ty ides na KET v máji a uz mas rozmrazene embrijká?

kacarina
23. apr 2009

lulu107 ☹ to je mi luto ... no u mna to bolo tak, ze po vycisteni sa mi fyzicky velmi ulavilo, krvacala som len par dni, potom asi 4-5 tyzdnov nic a potom som striedavo spinila a krvacala stale niekolko tyzdnov, mne nenabehol cyklus sam poriadne, ja som s tym mala vzdy velke problemy, ziadny pravidelny cyklus, tak mi doktor dal Pambu a Norethisteron, aby sa sliznica ukludnila ... potom som mala asi najsilnejsiu mrchu v zivote, des a hroza, ale zase trvala len par dni ...

lulu107
23. apr 2009

kacarina - keby som zobrala do úvahy svoj predchádzajúcu M tak tá by mala prísť na budúci týždeň, ak by som pokračovala v M pred IVF, no uvidím či sa mi rozbehne. Po potrate som hneď cítila vaječníky, išli asi na plné obrátky.
Čo sa týka môjho potratu, tak som potratila z dôsledku črevnej výrozy, to malé nemalo šancu pri takých veľkých krčoch a horúčka, bola to proste smola.
Ale na nete som teraz čítala, že po potrate sa dá skôr otehotnieť, poznám aj také baby čo sa im to takto skôr podarilo.
Ty si nebola po IVF na ET?

kacarina
23. apr 2009

Nie nebola, mala som hyperstimulak, vajka este odobrali, ale hned ma poslali na par dni do nemocnice a ET sa musel odlozit (to bolo zaciatkom augusta) ... potom sa zase cakalo na moju mrsku, takze na KET som sa dostala az v oktobri 😒

lulu107
23. apr 2009

kedy máš ísť na krvičku? ideš na 10 a 14 deň ?
a ozaj aké lieky si teraz brala pred KETKO a po?

lulu107
23. apr 2009

kacarina - inak keď si zoberiem, že si bola na 1 KETKU v okto. a bola si 3 mesiace tehu, tak dosť rýchlo sa ti podarilo ísť na 2 KETKO

kacarina
23. apr 2009

Lulu, transfer som mala 20.4 a kazali na krv o 14 dni, cize 4.5 to vychadza (2 tyzdne od pondelku) ...
asi 6-7 tyzdnov pred KETom som zacala brat kyselinu listovu, to mi aj dr. odporucal + od 1. dna cyklu som mala 3x1 Estrofem a 3x2 Utrogestan, teraz po KETe to iste, ale Utros uz sa vklada, ved to asi poznas, ak si ho mala ... a zacala som tentokrat brat aj tehu vitaminy, pri prvom KETe som nebrala nic, ale som riadne davala pozor na stravu .. ale teraz som mala nejake blbe dva tyzdne nechutenstva, tak som to pre istotu zacala brat, aby nic nechybalo ...
Po MA mi aj doktor v GF aj moj gynekolog povedali, ze cca. 3 mesiace prestavku by odporucali a to sme v podstate aj dodrzali, lebo na kyrete som bola 7.1. Medzitym sa nam podarilo postihat nejake vysetrenia (zrazanlivost krvi a genetiku). Je to velmi rôzne, sesternica potratila v 6. tyzdni, ju nejakou setrnou metodou cistili a dr. jej povedal, ze mozu skusat hned ... inym babam povedia aj 1/2 roka ze treba prestavku... tazko nejake pravidlo urcit na toto asi ...

lulu107
23. apr 2009

kacarina - genetiku ti robili v GF? myslím tým či ti tam brali krv na genetiku. Neviem, ale dúfam, že mi ju nebudú robiť, pretože som bola na nej pred troma rokmi a dala som im aj o tom negat. záznam.
A keď ti zobrali krv na zražanlivosť, tak ty si si volala na výsledky za 5-6 týždňov? alebo si si dohodla konzultko za 5 - 6 týždnov, tam si sa dozvedela výsledok?
Prepáč som zvedavá, kôli tomu, že chcem ísť na to čo najskôr. A k akému lekárovi chodiš? Ja chodím k dr. Drábekovi. Aj mne povedal lekár po tel. že ak dostanem druhú M môžem ísť na KETKO, strašne ma tým potešil.

kacarina
23. apr 2009

ano, genetiku v GF, na vysledky zrazanlivosti som si volala a konzultaciu mi hned naplanovali tak, ze uz boli k nej pripravene...
ja chodim tiez Drabekovi 🙂
tak drzim palce do dalsej M 😉

lulu107
23. apr 2009

kacarina - ďakujem veľmi si mi pomohla si týmito info. a zároveň si ma pozbudila do nového boja🙂tak čakám pozitívnú info.🙂 držím palčeky, určite sa ti to podarí.
prosím ťa genetika a odber na zrážanlivosť krvi je hradené poisťovňou alebo si si niečo doplácala?

kacarina
24. apr 2009

lulu, za genetiku a zrazanlivost krvi som neplatila nic

lulu107
24. apr 2009

to je super, že sa nič neplatí. To špinenie som mala iba včera dnes nič, neviem či to neboli ešte dozvuku potratu, ja mávam dosť silnú M, tak už len čakám kedy príde ta pravá M, či príde za mesiac od potratu

lulu107
25. apr 2009

kacarina - prosím ťa tak toho 4.5 mi daj vedieť ako dopadla krvička🙂

kacarina
25. apr 2009

urcite dam vediet 😅 nech uz sa deje, co sa ma ...

luly3
autor
27. apr 2009

ahojte 😉 😉
kacarinka držím palce a budeš aj testovat???

lulu107
30. apr 2009

kacarina - prosím ťa v pondelok na mňa nezabudni, čakám netrpezlivo na pozitívnu správičku🙂 držím palčeky, budem myslieť na teba

kacarina
30. apr 2009

ahojte luly a lulu (uz podobnejsie mena ani nemozete mat 😀), tak mam odvcera trosku roztrasene kolienka, dnes som kupila testik a testla som: mame // na 11. den po KETe, ale odvcera trosku spinim (pol dna cisto, pol dna nejake smuhy na toaletaku), volala som do GF, mam do pondelka lezat a vydrzat, v pondelok k nim idem na krv, tak sa snazim zachovat si chladnu hlavu 😅

kacarina
30. apr 2009

a kedze Utros kvoli spineniu nevkladam, ale zapijam, tak prespim cely den ako Sipkova Ruzena 😅

lulu107
30. apr 2009

kacarinka - len teraz veľa oddychuj a ležkaj, vôbec si z toho nerob starosť niektoré ženy špinia v období keď má prísť M. Áno musíš zachovať chladnú hlavu, pretože máš v brušku drobčekov alebo drobčeka a tí teraz potrebuje kľud. Verím, že všetko bude v poriadku. Budem v pondelok na teba myslieť🙂 Teraz si na PN?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre