KET v Gyn - Five. Tentokrát dúfam naposledy

luly3
11. jan 2009

ahojte 😉

babulky, niektore už mame vela zasebou a začíname znova a znova
a vždy s malou dušičkou dúfame, že tentokrát sa nám to podarí ...
tak aj ja dúfam a verím že tentokrát to bude naposledy 😕

lulu107
13. máj 2009

kacarinka - maj sa krásne a prajem ti nech sa ti podarí pozbierať sa, budem na teba myslieť☹

nanika
13. máj 2009

Babulky, prosim vas, mate niektora zratane, co vas vysli lieky na ket? preplaca cosi poistovna, ci si to musim hradit sama? Diky moc, za pomoc 😀

lulu107
14. máj 2009

nanika - tabletky na KET ťa výjdu okolo 1000 sk, neviem do akého centra chodíš ale v mojom centre v Gyn-five doki predpisuje estrofén a utragestan, áno hradí ich aj poisťovňa ty len doplácaš 1000 sk

lulu107
14. máj 2009

kacarinka - ty si bola v nemocnici na kyrete alebo ťa len skontrolovali?

nanika
14. máj 2009

diky lulu, som v GF, ale ako baba na materskej si planujem vydavky, mozno je to niekomu cudne... 😉 😅

luly3
autor
14. máj 2009

halo halo halo ahojte raketky 😉 😉 😉
mne dnes dorazila mrcha tak som nasadila estrofem, a za 17 dní
si pôjdem pre mojich snehuliačkou 😅

mima11
14. máj 2009

Ahoj Luly!
No Ty sa máš super, ja by som tiež už chcela ísť na KET, ale najskôr musím čakať na výsledky zrážanlivosť a až potom budem môcť ísť. Ja len dúfam, že to bude všetko v poriadku.

Luly, bola si aj Ty na genetike, a brali Ti aj na krv aj na zrážanlivosť?

Ja už keď to tu všetko čítam, najskôr super úspechy a potom takého pády, tak sa toho všetkého nejako bojím!

luly3
autor
14. máj 2009

mima ahoj 😉
zrážanlivost mam spravenu a mám ju zlu preto beriem prednison
ja som tiež ako tu kočky potratila a hned 2 krat zasebou prvy krat v dcembri po IVF
a druhy krat v marci po kete 😠
mne proste sa embrio uchyti ale po určiom čase potratím začne mi klesat hcg a považuje
sa to za spontány potrat
a genetiku si dám robit až ked budu neuspešne tieto kety mám ešte 5 mrazačikou

mima11
14. máj 2009

Nás Dr. Drábek objednal aj na genetiku, sám to navrhol, povedal, že na tie výsledky čakať nebudeme, že tam nepredpokladá, že by to nejako vplývalo.
Z tých neúspechov som smutná, a nejako to človeku nepridáva do ďalšieho boja.
Maj sa zatiaľ pekne, idem pozerať Ordináciu a nech sa Ti už konečne vydarí KET! Veľmi Ti to prajem!

mima11
14. máj 2009

Ja mám tiež ešte 5 drobčekov a verím, že sa to snáď už podarí! Pá

kacarina
15. máj 2009

lulu107,
ja som prisla do nemocnice v pondelok vecer s tym, ze uz to asi vsetko vyslo, ale utz ukazal, ze este nie, tak mi dali na noc infuzku a injekciu na stiahnutie maternice, ze sa to same docisti, ale rano utz ukazal, ze sliznica este nie je vycistena, tak som sa nakoniec kyretu nevyhla ... no ale radsej tak asi, ako potom chytit nejaky zapal ... tak som si tam pobudla neplanovane 2 noci ... uz som doma a regenerujem sa ... nic neriesim teraz, potrebujem vycistit hlavu, asi niekam vypadneme s manzelom "za hranice vsednych dni" ... a o par mesiacov uvidime, ci zase nazbierame elanu do takychto planov ...

lulu107
16. máj 2009

kacarinka - ty si bola v 6 týždni? mám veľký strach ja som potratila v 3 tt a gyn. mi povedal, že vykrvácam ako pri M aj som sa pýtala, či treba spraviť kyret povedal, že nie ale od vtedy ma nikto nepozeral. Od potratu keď rátam, tak M mala prísť v stredu to by bol 30 deň ale stále nič, dosť ma bolia vaječníky, mám strach či mi všetko vyšlo von. V pondelok idem na konzultko tak dúfam, že ma doki skontroluje, pretože som už z toho celá hotová☹

lulu107
16. máj 2009

mima 11 - ja tiež chodím k Dr. Drábekovi, prosím ťa koľko budeš čakať výsledky zrážanlivosti krvi? Ja idem v pondelok za konzultko a vyzerá to, že aj mňa to čaká☹

lulu107
16. máj 2009

nanika - to je tvoje prvé KET? Z prvého IVF máš chlapčeka?

mima11
16. máj 2009

Ahojte!

Lulu, výsledky budú až za cca 2 týždne, až keď budú výsledky, budem môcť ísť na KET.

lulu107
16. máj 2009

mima 11- strašne si ma potešila, ja sa tiež chystám na KET a doki mi po tel. hovoril, že budem musieť ísť na zrážanlivosť pre istotu. Niekto na nete mi písal, že to trvá 5-6 týždňov, ale to je asi vtedy ak sa čaká aj za genetikou, genetiku už mám. Dúfam, že po potrate mi všetko vyšlo von, pretože mi gyn, povedal, že kyret netreba a moja M ešte stále neprišla. Tak som sa potešila aspoň s tou tvojom správou🙂

mima11
16. máj 2009

Ja tiež ešte stále nemám menzes a už mi dosť mešká. Dr. Drábek povedal, že na genetiku čakať nebudeme (tá trvá cca 2 mesiace), takže uvidíme aká bude zrážanlivosť a potom idem na KET.
Určite v takýchto skorších štádiách nie je treba kyret, ak Ti HCG kleslo, myslím si, že ono sa to samé vyčistí. Neviem, ako budú v CAR robiť cez leto, síce bude ešte len jún, ale stále nemám menzes, musím určite ešte mať jeden normálny menzes. Tak uvidíme.

lulu107
16. máj 2009

mima11 - HCG mi určite kleslo pretože doki hovoril, že hcg je strašne nízke, už tam nie sú žiadne znaky tehu. Ty sa teraz budeš objednávať po výsledkoch ešte na konzultko? A čo sa týka dovolenky tak akurát je dôležite aby si bola u svojho dokiho vybavená pretože na KET sa aj tak striedajú a na UTZ tiež🙂 Ty si bola teraz na IVF a po ňom ti mešká M?

mima11
16. máj 2009

Bola som na IVF koncom marca, začala som krvácať a už z toho bola M, teraz som ešte nedostala, mne menzes meškáva aj tak, len keď chcem ísť na KET tak by som mala mať aspoň jednu.

lulu107
16. máj 2009

mima - teraz tomu nerozumiem keď chceš ísť na KET tak na druhú M môžeš ísť na to a ty si už mala prvú a na druhú čakáš, takže pôjdeš až na tretiu? Ja som bola na ET 23.3 a teraz čakám prvú M, doki mi povedal, že na KET môžem ísť na druhú M. Samozrejme to zaleží aj na tom aby si stihla mať dovtedy výsledky, jak to všetko výjde

nanika
18. máj 2009

Lulu, nie, Oliho mam z druheho IVF, teraz ma caka uz len ket a ked z neho nic nebude, tak uz nic... Volala som do GF, ze ked chcem prejst k inemu dr, musim sa najprv objednat na konzultaciu k mojmu dr, super, zajtra sa idem prehlasit 🙂

lulu107
20. máj 2009

Nanika - a z 1 IVF si mala aj mrazáčikov? K akému lekárovi teraz chodíš? prečo chceš zmeniť lekára?

mima11
20. máj 2009

Ahojte!
Lulu, ako dopadlo konzultko? Poslali Ťa aj na nejaké vyšetrenia?

lulu107
20. máj 2009

mimka- ahoj, doki povedal, že po potrate si trošku musím dať pauzu, najskôr môžem koncom jula začať brať hormóny za začiatkom augusta môžem ísť na to, zatiaľ sa musí sliznica maternice vyčistiť. Dozvedela som sa že mám dokonca 9 mrazáčikov🙂 tak dúfam, že budú bojovať ako ja🙂 Neviem presne ako to je, ale naposledy mi vkladali drobcov na 22 dc pri PK, tak teraz to odhadujem na 20 deň, tak dúfam, že moja mrška sa posunie o dva 3 dni počas 2 mesiacov a môžem ísť na to koncom júla🙂 Včera som bola na krvičke na zrážanlivosť, výsledky budú za 3 týždne a 8.7 som už objednaná na konzultko a potom to konečne naplánujeme🙂

lulu107
20. máj 2009

ty máš kedy výsledky z krvičky na zrážanlivosť? a kedy konzultko?

mima11
20. máj 2009

Počkám si na výsledky zrážanlivosti a potom asi budúci týždeň sa objednám na konzultáciu. Mne nehovoril, že si musím dať pauzu, už to nechápem, hovoria každej niečo iné. Ak budem mať výsledky zo zrážanlivosti, tak môžem ísť na KET. Ty ku komu chodíš, ja k Dr. Drábekovi. Aké si mala HCG?

lulu107
20. máj 2009

mimka - chodím k Dr. Drábekovi, neviem či som ti to spomínala ale ja som mala úspešné IVF ale v 4 tt som potratila po silnej črevnej chrípke☹ keďže som nemala kyretáž, ta stačí čakať 3 mesiace. Moje HCG bolo 147.
Ty po IVF možeš ísť na KET na druhú mršku, ale po potrate sa musí maternica vyčistiť a posilniť☹

nanika
20. máj 2009

Lulu, ja som zle reagovala na lieky, pri prvom boli ledva dve emrijka, pri druhom zostali 3 zmrzlinky. Preco zmenit doktora? Pytam sa a preco nie? looooooooooooooool

lulu107
20. máj 2009

Ak nie si spokojná tak určite áno, zmeniť dokiho. Ku komu chodíš? Mne sa veľmi pozdáva dr. Steinová, je veľmi príjemná. V GF mi robili laparoskopiu a videla som tiež rozdielný prístup

veroninna
20. máj 2009

ahojte, chcela by som Vás poprosiť o radu. viete mi prosim povedať ako to je s menštruáciou po neúspešnom KET? V apríli som mala ísť na KET, no žiaľ sa embryjká po rozmrazení prestali vyvýjať. Potom som vysadila lieky a dostala menštruáciu. Minulý týždeň som mala dostať už druhú menštruáciu po príprave na KET,ale nedostala som ju. Máte s tým skúsenosti?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre