KET v Gyn - Five. Tentokrát dúfam naposledy

luly3
11. jan 2009

ahojte 😉

babulky, niektore už mame vela zasebou a začíname znova a znova
a vždy s malou dušičkou dúfame, že tentokrát sa nám to podarí ...
tak aj ja dúfam a verím že tentokrát to bude naposledy 😕

peta131
20. júl 2009

Ak môžem pridám sa aj ja k vám 😉

Ja už mám v brušku vložené 2 bublinky 😵 27júla idem na krvičku či sa bublinky uchytili alebo nie 😉

Tiež je to moje prvé KETko a dúfam že aj úspešné 😉

A chodíme tiež do Gyn-fivu 😉

mima11
21. júl 2009

Dobré ránko!
Lulu, mne to zistili z vyšetrení na zrážanlivosť krvi. Preto budem aj ja mať pyridoxin a kyselinu listovú a teraz si dávam Femibion 800.
Peta, silno držím palce, nech sú tie naše KETY úspešné!!!

lulu107
21. júl 2009

mimka - prečo ti robili vyšetrenie na zrážanlivosť krvi? Ja som si tiež kúpila Femibion 800, ale sama z vlastnej iniciatívy, pretože nechcem aby sa história opakovala, preistotu, robím teraz všetko čo sa dá🙂
Peťa veľmi ti držím palčeky buď pre nás pozitívna inšpirácia, daj hneď vedieť ako si dopadla. Máš za sebou aj IVF?

lulu107
21. júl 2009

mimka - a načo je dobrý pyridoxin?

mima11
21. júl 2009

Lulu, zrážanlivosť mi robili preto, lebo prvý test z krvi som mala pozitívny a druhý negatívny, HCG kleslo. Pyridoxin to je vitamín B6, je dobrý na MTHFR. Femibion som si kúpila sama z vlastnej iniciatívy, Dr. Drábek mi predpísal len kyselinu listovú.

peta131
21. júl 2009

Babenky ďakujem 😉

Lulu na ivf som bola ale nemohla som ísť na transfer lebo som dostala silný hyperstimulák...tak som potom musela mesiac čakať, na ďaľší mesiac sme zase išli na dovolenku tak to som tiež nemohla ísť na Ket a teraz už som sa konečne dočkala 🙂

A tie ktoré ste už Ket-ko absolvovali aj ste sa skôr testovali? Lebo ja som dnes 8 deň a som chcela že na 10-ty deň sa skúsim testnúť ale bojím sa že tam druhá čiaročka nebude 😖

lulu107
21. júl 2009

peta - po IVF som sa testovala, je to jedno či sa testuješ po IVF alebo KET. Testla som to na 9 deň pretože na 10 deň som mala ísť na krv, pri IVF sa chodí na 10 a 14 deň, mala som to negat. no ale krvička bola pozitívna🙂 ja blbá som si robila test večer. Ale na 10 deň môžeš testnúť, ale ráno. Rozhodla som sa, že tentokrát nebudem testovať, no som zvedavá, či to vydržím. Najprv som drobčeka 2 dni oplakala a nakoniec som bola tehu
A ako sa cítiš? Kedy by mala prísť tvoja mrška?

lulu107
21. júl 2009

mimka - takže aj ty chodíš k dr. Drábekovi? pamätáš si aké si mala HCG pri 1 a2 teste?
Peta - k akému dokimu chodíš ty?

peta131
21. júl 2009

Lulu veď toho sa bojím aj ja že čo ak test neukáže a nakoniec budem tehu 😖 len sa budem zbytočne trápiť...ale ja som hrozne nedočkavá 😝
A na krvičku idem 27 júla a vtedy by som aj mala mršku dostať tak uvidíme...
A zatiaľ sa cítim tak normálne ako keby som bublinky ani v brušku nemala...len sem tam ma pichne vo vaječníkoch ale trošku ma chvíľku bolí v podbrušku ale to je všetko...

Ty si cítila niečo? Alebo nejaké príznaky...

lulu107
21. júl 2009

S tou nedočkavosťou som taká istá 🙂 to čakanie je strašné. Keď som mala dostať mršku, tak ma boleli pred mrškou niekedy aj týždeň prsia, no keď som bola tehu, tak ma takto vôbec neboleli. Ale presne ako hovoríš od dňa kedy mi drobčekov dali do bruška tak ma to tam popichovalo v podbrušku a občas aj vo vaječníkoch, postupne sa mi posúvalo pichotanie smerom hore a v deň keď som mala dostať mršku, tak som mala strašne bolesti brucha, myslela som že mrška je už tu, nespala som celú noc a keď som prišla na krv sestrička mi povedala, že tehotné takto bolí bruško. Takže je to na dobrej ceste🙂 Takže čakám v pondelok pozitívnu správičku🙂
v pondelok idem na UTZ a dozviem sa deň KET?

peta131
21. júl 2009

My hovor o tom čakaní 😝 tých 14 dní to je riadny zabijak 😀 hlavne pre mňa lebo ja by som všetko najradšej hneď vedela 😅

To ako keby si o mne písala o tom pichaní tiež mi to ide až tak hore...a nebolí ma to vkuse len sem tam tak na 15 min. to pobolí a potom prestane...a prsia ma pred mrchou tiež vždy bolievajú a teraz nič..
Však musím už vydržať do pondelka a uvidím 🙂

A ku komu chodíš do Gyn-fivu? a tebe sa tiež Ket blíži 😵 teraz si koľký DC?

nikita880
21. júl 2009

pyridoxin beriem 2x denne jednu tabletku, kyselinu listovú 1x , prednison 5 mg za deň, estrofem 3x denne, na ultrazvuk idem v pondelok a dnes som siedmy deň cyklu. á ozaj začala som piť alchemilkový čaj, ževraj to pomáha bublinkám uhniezdiť sa, no neviem, ved uvidíme.

lulu107
21. júl 2009

peta - mám akurát dovolenku počas tých 14 dní, pôjdem k naším na východ, budeme kade tade chodiť, aby som na to nemyslela, hlavne aby to rýchlo ubehlo🙂
Musí na nám KET podariť, aby sme zvýšili % úspešnosti. Čítala som kadečo na nete, ale aj tak si myslím že úspešnosť je rovnaká akurát je riziko, že sa drobčekovia nerozmrazia.

Chodím k Dr. Drábekovi, niektoré baby sa naňho sťažujú, ale ja sa nemám na čo sťažovať, to že som potratila za to on nemôže z časti si môžem za to sama. Teraz som 8dc. Ty si koľkatý deň bola na UTZ?

peta131
21. júl 2009

Lulu ja som išla hneď na 10dc a už mi vedela povedať dátum Ketu...mne robil Drábek teraz Ket 🙂 tak dúfam že bublinky dobre zaviedol 😀
My chodíme ku Stenovej ale neni sme spokojný 😖

Ja sa tiež snažím každý deň niekam ísť aby som na to čo najmenej myslela a aby mi to rýchlejšie ubehlo, lebo keby som mala byť tých 14 dní doma tak by ma asi šľak trafil 😝

A musí sa nám to podariť!!!

Nikita tuším ideme v rovnaký deň na krvičku 😉

lulu107
21. júl 2009

nikitka - tiež sa spolieham na achemilkový čaj a keď to bude pravda, tak po 3 mesiacoch pravidelného pitia s musia poriadne zakúsnuť xixixi, takže ty ideš na 13 dc na UTZ?

petra - neboj určite ti ich tam dobre vložil, inak by ťa tak nepichotali 😀 A koľko bunkové ti vkladali? volali ti deň pred KET ako sa majú tvoji drobčekovia?

peta131
21. júl 2009

Lulu netuším koľko bunkové mi vkladali 🙄 oni mi totižto nič nepovedali 😠
Deň pred transferom mi volala embryologička že máme 2 bublinky rozmrazené a že sú v poriadku a povedala mi presný čas kedy mám prísť...no a keď som prišla na transfer som sa len spýtala že či sú v poriadku a ona že hej že sa dobre vyvíjajú ale nič iné som sa nedozvedela 😖

lulu107
21. júl 2009

peta - nie je podstatné koľko sú bunkové, doki mi povedal, že len schopné embrijka davajú do vnútra. Oni takéto veci nehovoria iba ak sa opýtaš. Síce keď som prišla na ET pri IVF mala som predlženú kultiváciu a vtedy mi povedala koľko sú bunkové a koľko ich prežilo PK, ale to bolo niečo iné. Teraz je dôležité, že prežili a pekne sa delia a pokračujú v tvojom brušku🙂
Vieš čo rozmýšľam, že pôjdem v piatok na 11dc, asi to bude lepšie

margareta11
21. júl 2009

Ahojte snažilky, chcela by som sa vás opýtať, že či máte niektorá z Vás skúsenosť s rozmrazovaním a vkladaním blastocýst.
Aké sú tam šance úspechu ?
Chcela by som podstúpiť KET, pretože máme v centre snehuliačika- blastocystu, žial iba jedno, ale verím že je silné a bude sa chcieť pekne rozmraziť a potom pekne usadiť v mojom brušku.
Mám za sebou 3 neúspešné IVF, vlastne posledné bolo úspešné , ale žiaľ sa krpček usalašil vo vajcovode, tak mi ho museli odstrániť ☹
naozaj neviem s kým by som sa poradila, pretože už všetky moje kamarátky sú tehulky a nechcem ich s tým zaťažovať a aj tak by mi nevedeli poradiť ☹
tak sa majte pekne a prajem Vám pekný večer 🙂

lulu107
21. júl 2009

ahoj margareta - idem na 1 KET a tiež mám v mrazačiku blastocysty 2, no neviem, či mi práve ich budú dávať.
Podľa mňa keď prežijú rozmrazenie, tak majú väčšie šance. Kedy ideš na KET?

peta131
21. júl 2009

Lulu a môže sa predĺžená kultivácia dať aj pri Ket? lebo pri ivf sme si ju chceli dať ale teraz sa nás nikto ani nepýtal že či áno alebo nie...

Ja by som na tvojom mieste išla tiež v piatok lepšie je ísť podľa mňa skôr 😉

lulu107
21. júl 2009

peta - prosím ťa ten papier - súhlas na rozmrazenie čo sa overuje u notára, písala si tam aj počet vložených embrii?
tebe bublinky v ktorý deň vkladali? a ktorý deň cylku mávaš mršku?

margareta11
21. júl 2009

Ahoj Lulu 🙂
chcela by som ísť niekedy v auguste, záleží kedy dostanem mršku.
Tiež si myslím , že ked prežijú rozmrazenie, tak je tam väčšia šanca, pretože v centre v ktorom som bola, tak tam mrazia len blastocysty, kôli úspešnosti, ale aj tak sa veľmi bojím, pretože to je už posledná šanca ☹

lulu107
21. júl 2009

margareta - tiež ma dnes prepadol strach padla aj nejaká slzička, ale povedala som si, že nemôžem rozmýšľať až tak ďaleko dopredu, teraz sa musím tešiť na ten krásny pocit, keď mi dajú drobčekov do vnútra a potom sa budem o nich starať. Nesmieme sa stresovať! viem, že je to ťažké, ale drobčekovia potrebujú kľudne bruško. Určite teraz to vyjde🙂 Do akého centra chodíš?

Peta - Predlžená kultivácia sa pri KET nedáva, drobčekovia už jeden šok prežívajú keď sa rozmrazujú. Nerozmýšľaj ani nad tým, veď tvoji drobčekovia sa už zahryzávajú. Jak tak rozmýšľam nakoniec pôjdem na 10dc vo štvrtok pretože chce ísť so mnou aj drahý a vo štvrtok má voľno v piatok by nemohol ísť som nou.

Ale dobre že hovorite o blastocystactach, rozhodla som sa ísť nakoniec v štvrtok a zistím či sa začína s rozmrazovaním od blastocyst

margareta11
21. júl 2009

🙂 no veru som dnes nejaká zdepkárená 😖 a tiež som si aj poplakala, pretože mi to príde niekedy tak všetko lúto, ale na druhej strane viem a verím že to všetko dobre dopadne.Ved to nemôže byť takto donekonečna 😉
Snažím sa byť tiež silná a asi sa budem musieť snažiť viac 😉 ved ten krpček jednoznačne za to stojí.
Chodím do centra v BA do Ferticentra.
Lulu chcela som sa Ta opýtať, užívaš aj nejaké doplnky?Pretože ja si nedávam v podstate nič, sem tam kys.listovu a B-komplex.A nasadila som si pol tabl. prednisonu na imunitu. Brala som ho aj pri 3IVF, pretože mi zistili , že tvorím protilátky... 😕

lulu107
21. júl 2009

margaretka - priznám sa že keď som išla na IVF tak som nebrala nič ani som nepila žiadné čaje, iba som vitamíny papala. No teraz keď som potratila, tak som hneď vyhľadala bylinkárku a dostala som čaj na preliečenie po potrate a na plodnosť. A hneď po jeho užití som začala s achemilkou a pijem ju až do teraz. Beriem aj Femibion 800, ale keby som mala malo kys. listovej, tak by mi doki ju predpísal, pretože mi robili zrážanlivosť krvi.

Ako zistili, že vytváraš protilátky?

peta131
21. júl 2009

Lulu hej písali sme tam aj počet vložených embrii my sme si tam dali 2 😉
A bublinky my vkladali už na 16dc a mrška mi chodí ako sa jej zachce 😖 raz mešká 5 dní potom 6 dní nikdy mi nepríde načas vždy mám také to 6 dňové meškanie takže až tak na 34dc..

A vy ste už rohodnutý koľko si chcete dať vložiť?

No a to som netušila že pri Kete sa už predĺžená kultivácia nedáva 😕

Lulu a koľko máš ešte mrazáčikov?

A depky mi ani nespomínajte ☹ lebo aj ja som mala teraz také depkujúce obdobie teraz sa síce snažím myslieť pozitívne kvôli bublinkám ale niekedy to nejde tie obavy či sa to podarí sú stále 😒

margareta11
21. júl 2009

Ked som išla na 3Ivf , tak som chcela urobiť naozaj všetko čo sa len dá, aby som si nič nemohla vyčítať, tak som sa objednala do Prahy na imunologické testy.Samozrejme sa platia, ale aspoň sme prišli na to, že prečo sa nám nechce embryjko uhniezdiť, vraj moje telo tvorí protilátky na embryo.Sila však?
S manželom sa pokúšame už 8rokov a ked sme chodili po doktoroch, tak sa len čudovali prečo sa nám nedarí... 😒
Žiaľ tu na Slovensku tieto testy moc gynekologovia neuznávajú a užívanie prednisonu ani nehovorím.Ale pre mňa je dôležité mať malého drobčeka a názor lekára ma niekedy nezaujíma.Aj teraz ked som si bola dať predpísať prednison ,tak lekár len krútil hlavou 😎 ,ale ja mám na to svoj názor...Ved na ten 3x sa to vlastne podarilo, aj ked to bolo žial mimomaternicové ☹
Naozaj neviem čo mi vtedy pomohlo, veľmi som tomu verila, detoxikovala som sa , papala som Calibrum baby plan a probiotika a aj prednison k tomu všetkému 🙂
Snád to dobre dopadne 🙂 🙂 🙂 Len tie depky treba zahnať 😎

lulu107
21. júl 2009

Peta -Rozmýšľala som že 2 možno aj 3 embrijka, mám ten papier potvrdený od notára ale ešte som tam nenapísala počet, zdá sa mi to teraz napísať blbosť, pretože neviem či sa rozmrazia. Tam sa píše počet, ktorý chcem vložiť, nie počet ktorý rozmrazia?

Počet by som mohla dopísať, keď mi zavolá embiologička podľa počtu rozmrazených drobčekov

Máme v mrazáčiku 9 drobčekov🙂

lulu107
21. júl 2009

margaretka - tie imuno testy sú drahé alebo ich poisťovňa nehradí, keď ich lekári nedoporučujú?

Do akého centra chodíš? pretože dosť často čítam, že lekári predpisujú prednison.

Takže ty si až pri 3 IVF začala užívať prednison. Myslím si, že je najdôležitejšie, že sa zistila príčina a keď budeš teraz užívať prednison. Tak sa to určite podarí a drobčekovia sa zahniezdia, tak kde sa majú!!!!

margareta11
22. júl 2009

Dobré ránko 🙂
ja som taký buntoš 😎
Lulu, tie imunotesty až také drahé nie sú, Nás vyšli okolo 6-tis.českých ale je možné, že by ich poisťovňa vedela uhradiť, len ich treba o to požiadať vopred, čo nám sa nepodarilo, lebo som o tom nevedela 🙄 , ale čo už...
a ten prednison mi odporučili v Prahe, pretože tam ho dávajú každej snažilke, ktorá chce otehotnieť, možno aj preto majú lepšie výsledky...ktovie 🙂
Chodím do Ferticentra k dr. Lintnerovi a ak mám byť úprimná , tak som s týmto centrom viac spokojná ako s Gyn -fivom. V Gyn Five som bola prvý krát a to že nám to nevyšlo radšej ani neriešim, ale bolo to aj drahé a ten prístup taký divný. Proste tam toho majú veľmi veľa a berú to tam ako na páse. Ale to je moja skúsenosť, samozrejme najdôležitejšie je aby sa to podarilo a nech je to kdekoľvek 😉
No a daľšia vec, ked mi prišli testy z imuno, tak som šupitala za dr. nech mi predpíše prednison , lebo mám taký a taký problem a on len krútil hlavou a usmievkal sa...vraj nebude ma prehovárať , ale že je to blbosť....ale ja som aj tak neustúpila, tak mi ho dal 🙂
je pravda , že má dosť nežiadúce účinky, ale to až ked sa berie vo väčiom množstve.

A imuno testy vraj robia aj v Košiciach, ale nie na všetky, ktoré sú dôležité....
No veru , až pri 3 ivf som začala užívať prednison, pretože sa mi to zdalo divné , že nemáme v podstate žiadny problem ,mne sem tam vynechala ovulácia, ale to je bežne ..a stále nič
Bola som 7x na IUI a nič prvé IVf 0 bodov druhé tam trošku Hcg zvýšené ale málo, hned kleslo a potom ked som išla na tretie tak som to riešila s tým imuno a ak mám byť úprimná , tak som tam išla s tým ,že aj tak mi tam nič nezístia a kámoška tam išla tiež a ona, že je si na 100perc. istá , že jej áno. No a dopadlo to tak , že mne zistili príčinu a jej nie 😀
no a tak , je to naozaj dlhá cesta ale to Vy isto viete 🙂
tak prajem pekný deň

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre