KET v Gyn - Five. Tentokrát dúfam naposledy

luly3
11. jan 2009

ahojte 😉

babulky, niektore už mame vela zasebou a začíname znova a znova
a vždy s malou dušičkou dúfame, že tentokrát sa nám to podarí ...
tak aj ja dúfam a verím že tentokrát to bude naposledy 😕

sneznik
2. okt 2009

Tinka, nebud nervozna, vsetko dobre dopadne, mysli pozitivne 🙂
Ja som bola tiez uz dost vystresovana, mozno aj preto si nepamatam presne co mi doki rozpraval 😀, ja sa na nich zatial stazovat nemozem, len ich nechcem moc otravovat len kvoli tomu, ze som mantava a nezapamatam si co mi vraveli, potom ked im zavola niekto kto naozaj nevie a mozno mu ani nic nepovedali a chce sa spytat, tak su z toho nervozni, lebo im tam vyvolavaju mantaci ako ja 😀
No, ale tusim idem zavolat...

sneznik
2. okt 2009

jaj a este som zabudla,
ten estrofem predpisuju tusim len preto 3 krabicky, lebo na jeden krat viac nemozu...aspon mi to tak vraveli este minule ked mi predpisovali utrogestan - na jeden recept len 3 krabicky. To ci nemozu dat rovno dva recepty neviem...

sneznik
2. okt 2009

fuuuu, mam to za sebou 😀, sestricka bola na mna velmi mila, chvala bohu. Takze 1tbl denne, dobre som si pamatala...

margareta11
3. okt 2009

luluuuuu, kde siiiii????
ved ja som zvedavá 😉
už máš drobčekov v brušku????
silno držkám palčeky 🙂

lulu107
4. okt 2009

čaute no konečne som tu, drobčekovia sú v brušku, dvaja 8 bunkový,strašne som sa potešila, že sa tak pekne delili, nečakala som, že to takto dopadne, tentokrát mi ich rozmrazovali nie v stredu, keď mi volali, ale ešte v utorok, tak sa strašne modlím, aby sa takto delili aj v brušku. Tri dni som si poctivo odležala ešte zajtra som doma a v utorok idem do práce na 3 dni a potom som doma až do odberu krvičky, no tentokrát testnem.
Tento krát tie pichance v brušku a v vaječníkoch ničomu nepripisujem, ale strašne sa modlím aby sa im darilo 😉

sneznik - prednison som brala po jednej tabletka až kým som nezačala brať estrofém, teda od prvého dňa mršky som začala brať 1/2tabletky a takto to beriem aj po trensfére.

Je mi nejako zvláštne ako keby som mala teplotu, pritom ju teraz nemám okolo obeda som mala 37,1. Hneď na druhý deň ma strašne bolela hlava, takto to pokračovalo aj na tretí, no dnes ma bolela iba trošku, no neviem ako to zvládnem v práci, pretože som unavená a chce sa mi stále len spať 😉

sneznik
5. okt 2009

ahoj Lulu,
to je skvele, ze sa tak pekne delili, drzim palceky, aby to takto skvele pokracovalo 🙂. Normalne to povzbudi, ked si clovek moze precitat taketo pozitivne spravy 🙂 . (a dakujem za info)
Ja som si tiez povedala, ze po tomto bliziacom sa transfere si aj ja dam veget a budem sa viac setrit, aj ked nemozem povedat, ze by som sa pred tym nebola setrila, ale hned druhy den po transfere som sla do roboty...
Aj ja som bola velmi a stale unavena a v praci sa mi nekontrolovatelne zatvarali oci 😀, ale nejako sa to da vydrzat. Hlavne vela oddychuj a spi 😉

tinka76
5. okt 2009

Super Lulu - tak srzim pacle aby sa ti tvoji drobci dalej pekne delili a uz sa ta nepustili 😉
Dufam, ze o tyzden hlasis // ... ja sa uz neviem dockat piatku - to idem na kontorlu ako rastie sliznica...

Sniezik - som rada, ze si to v pohodicke zistila ... ani ja sa takmer nemozem stazovat (nastastie) ale okolo pocuvam a citam vselico 😖 ... takze dufam, ze my tu budeme mat len pozitivne spravy 😀

lulu107
5. okt 2009

snežnik - teraz ma napadlo, že mne do Drábek napísal aj do protokolu, pretože tiež som od stresu zmetená.
A ozaj akú máš prácu, je namáhavá?
Ja sa budem zajtra šetriť, musím si to zorganizovať tak aby som sa veľmi nenamáhala, aby som drobčekom neublížila 😉
Ale viem už do budúcna, že keď mi budú volať embriologičky, tak sa treba pýtať, či ich rozmrazili ten deň alebo predchádzajúci, aby som si zbytočne nerobila veľkú hlavu, že drobčekovia majú malo buniek. Inak ten deň keď mi vkladali mali mať 5 buniek a mali 8 buniek, dúfam, že sa im v brušku bude aj naďalej dariť, veľmi sa za to modlím 😉

Babušky už nám to musí výjsť!

sneznik
6. okt 2009

Jasne, ze to vyjde, len netreba stresovat, aby aj psychika bola o.k. 😉
Lulu ako si zvladla den v praci? Dufam, ze to bolo v pohode 🙂. Ja nastastie nemam namahavu pracu, sedim za pocitacom v kancelarii. Obcas sice mame aj stresy, ale inak pohoda.
Najhorsie na tom celom je to cakanie...ja mam pocit, ze sa ten cas hrozne vlecie, uz sa neviem dockat ked nasadim estrofem 😀

kacarina
6. okt 2009

Ahojte, moc nepisem, ale sledujem a drzim palce 😉

moncika15
6. okt 2009

ahojte 🙂
coskoro sa k vam pridam a xcela by som sa spytatna nejake veci ohladne ket gynfive.ako dlho trva predpripravna faza pred KET?a kolko sa stimuluje,kolko to stoji,ako casto sa xodi na UTZ?

u nas ma problem manzel,ja som zda sa v poriadku.boli sme 2x na IUI a 2x nam ho zrusili koli zlemu spg.do GYNFIVu xodi zatial len manzel na spg a urologovi.

dakujem za odpovede

ak vas este nieco dolezite napadne prosim napiste 🙂

lulu107
7. okt 2009

sneznik - ahoj, to že som teraz v práci tak jedna výhoda je, že nemyslím na to, ale na druhej strane neviem či je to najlepší nápad, pretože do nedávna som tiež sedela pri pc potom som sa prešla po hale skontrolovala som ľudí, no teraz trpíme nedostatkom ľudí a prešli sme z dvoch na 3 zmeny ale na 12h, tak musím mojím babám pomôcť s kontrolou, takže zdvihám krabice, ale nie sú až také ťažšké, keď idem do obchodu tak tiež nesiem tašku. Keď sa to má stať tak sa to stane, no nedá sa chodiť stále na PN. Ale keď mi to teraz náhodou nevýjde tak na budúci hneď na ďalší KET idem na PN. No veľmi veľmi dúfam, že už ďalší KET nebude potrebný. Dúfam, že tým že idem do práce na 3 dni nič nepokazím 😒
Dnes som 7deň v pondelok by som chcela testnúť 😉

tinka76
7. okt 2009

Ahojte,

babulky pomooooooc, ja som si dnes rano zabudla vziat estrofem a nemam ho ani v praci, takze si ho dam az o 16 hod ked sa vratim domov ☹ ... dufam, ze to vynechanie nenarobi nejaku velku sarapatu s mojou vystelkou 😖 ... uvidime v piatok... 😒

Moncika - ak nemas problemy ty (napr. s imunitou), tak priprava je velmi kratka. Od 1DC zacnes uzivat estrofem a na 10 až 14 den ides na UZV (lepsie az na 14, podla toho ako je vikend, ebo to moze byt len cez pracovne dni) ... a mne uz vacsinou hned tam povedali kedy bude KET, od kedy uzivat aj Utrogestan a kedy mi budu volat emryologicky ci sa drobcekovia rozmrazili. Cena je po starom 3500,-Sk - t.j. tusim 116€ - lieky my vysli len cca 5€.

Ale pozeram, ze ty nepises nic o IVFku ... najprv sa vzdy robi IVFko a az ked po nom ostanu nejake zrazene embryjka az potom KET. Takze neviem, ci ta viac nezaujima ifoohladom IVF a nie KET...

lulu107
7. okt 2009

moncika - KET - je transfér z rozmrazených embriy

teraz neviem pretože nikde nepíšeš či si už bola na IVF - to je transfér z čerstvých embriy a na to musíš ísť najprv až potom ti môžu zamraziť. KET nie je fin. náročný stojí 3500 sk a do 1000sk lieky, pred KET pôjdeš na konzultko, kde ti všetko vysvetlia od prvého dňa mršky berieš estrofém a od 14dc ešte aj utrogestan. Na UTZ sa chodí od 10 do 14dc, najlepšie je ísť na 14dc a vtedy ti povedia kedy bude transfér, transfér sa robí od 16-18dc, deň pred transférem ti zavolajú ako sú na tom rozmrazené embryjka

kacarina
7. okt 2009

lulu, pracuj, ale krabice prosim ta nezdvihaj 😒

lutika77
7. okt 2009

Ahojte babenky. Nemate nahodou zvysny gonal al. poznate niekoho kto ma? Dajte mi prosim vediet na IP. Dakujem.

lulu107
7. okt 2009

kacarinka - išla som do práce na 6deň od KET, no neviem či sa už stihli zahryznúť, asi nie, snažím sa krabice len presúvať, kolegyňa mi dosť pomáha, dnes a zajtra ešte nejako to vydržím. No na budúci určite budem na PN.

Kacarinka - ty ideš na to od ďalšej mršky?

Kacarinka - ty si sa rovnako cítila pri prvom aj pri druhom tehu, myslím pred krvným testom?

kacarina
7. okt 2009

Lulu: ok, presuvaj, ale nezdvihaj 😉 ...

... no v podstate rovnako, ten druhy raz ma o nieco menej pobolievalo podbrusko, ale inak hviezdna dvojka Estrofem+Utros zabezpecili podobne priznaky 😅 brucho trochu nafucane, prska naliate a boleli a svrbeli, celkova unava a spavost ... A ked mi zacalo byvat zle od zaludka, uz som vedela, kolka bije 😀

... nooo veru tak, od poslednej mrsule som zacala s Prednisonom a od dalsej mrsule zacinam s Estrofemom ... boooze, uz sa to bliiiizi 😅

kacarina
7. okt 2009

oprava: zle od zaludka mi zacalo byt neskôr, az po teste ...

lulu107
7. okt 2009

kacarinka - asi čím viac to človek chce tak tým viac ma strach, stále si hovorím, že prečo sa stresovať, ak sa to nepodarí máme tam drobčekov ešte na dva pokusy -Ket, ak sa rozmrazia samozrejme. Ale obava je tam vždy, no veď to poznáš, keď mi vyteká utroš, tak sa idem skontrolovať na WC, či nekrvácam.

Kacarinka - aj si vracala? mne pri prvom tehu v strede medzi prsiami trošku nižšie, myslím, že je tam žalúdok, tak ma to tam tlačilo ale inak mi bolo celkom fajn občas ma pichlo v brušku a trošku ma pobolievalo, niekedy si hovorím, tak by som bola rada keby som grckala, aby som vedela, že som tehu 😉

kacarina
7. okt 2009

joo, grckala som veselo, aj ked nie nejak casto, väcsinou zrana, ale zle mi bolo stale, to bolo neprijemne, boli dni, kedy som len na rozkoch s maslom a nejakych jablckach fungovala, ine sa nedalo bohuzial 😅 ... ale nevadiii, ja uz sa tesim na grckanie 😀

nikita880
7. okt 2009

jáj baby moje, stále vás sledujem .

lulu moc držím palčeky

moncika15
7. okt 2009

ahjte
dakujem za odpovede. nebola som este na IVF ale o tom uz mam co to nastudovane.tak ma zaujimalo KET.
ale ak vas napada nieco co by som mala vediet o IVF tak prosim napiste. 🙂

kacarina
7. okt 2009

nikitka, musim ti napisat, teraz som ta tu zbadala a uvedomila som si, ze vlastne o tebe neviem ziadne news, kedze som bola dlhsie prec a nejako som nepostrehla, co mas nove ... a zhodou okolnosti si moj manzel pamätal uvod tvojho tehu a pytal sa, ze co je s tebou, ked sme tu dnes sedeli nad konikom chvilu ... no tak som ta spätne odsledovala a precitala, mas moj velky obdiv a velmi ti drzim palce, neuveritelni su ti drobci tvoji a ty tiez, ze to takto zvladate... moj manzel: "ona je supermanka a ti drobci su mali McGyverovia" 😉
Tak sa drzte rodinka! 🙂

tinka76
8. okt 2009

Babulky - chcem len par riadkov k pocitom pred tehu ... 😎 ... ja som sa v oboch pripadoch citila rovnaako, ... ale tak sito som sa citila aj v pripadoch ked to nevyslo a len som dufala, ze sa podari .... 😖 ... takze aspom u mna nejake priznaky pred testom nefunguju, ja si totiz dokazem vsugerovat uuuuuuplne vsetko!!! 😀
Vracat som v oboch pripadoch zacala az po 6tt (az ked bolo uz srdiecko) ...

Uvidime tentokrat ... 😕

Babulky, chcem sa spytat, ci sa aj vam niekedy stalo ze ste vynechali nejaku davku estrofemu (mne sa stalo vcera, zabudla som doma lieky) a ci to potom malo nejaky vplyv na vystelku a pod...??? ☹

nikita880
8. okt 2009

kačarinka 🙂 🙂 🙂 🙂 si zlatá aj ten tvoj manželík
ja som už od dnes v 13 tt, ale vraciam stále aj 6 krát denne. no hrôza 🙂 včera som bola u doktora a drobci krásne rastú, ale zistili mi že mám pozitívne testy na protilátky, doktor ma poriadne vyplašil. z laboratoria mu volali že nech mi spraví další odber krvi a ked aj to bude zlé, bude sa to musieť nejak riešiť. neviem, čo mi tí naši drobci ešte prichystajú za prekvapenia, ale držia sa statočne a dúfam, že to dotiahneme v zdraví až do konca 🙂

strašne držím palčeky aj tebe

sneznik
8. okt 2009

nikita, drz sa, jedneho dna to vracanie prejde 🙂 , stoji to za to 🙂. Drzim palce nech sa to s tymi protilatkami vyriesi a nech to dobre dopadne.

Tinka, ak si dobre pamatam ty idez zajtra na UTZ, daj vediet ako si dopadla 🙂. Mne sa este nestalo, ze by som vynechala davku estrofemu kedze ho budem onedlho brat prvy krat 😀, ale nemyslim si, ze vynechanie jednej davky by mohlo mat nejaky velky vplyv na konecny vysledok, nestresuj, vsetko bude ok.

kacarina
9. okt 2009

nikitka a tebe este nerobili imuno vysetrenia, ked az teraz sa zistili tie protilatky?

tinka, tiez si nemyslim, ze by jedna vynechana davka mohla vsetko pokazit, neboj sa, sliznica bude ako vankus 😉

lulu107
9. okt 2009

nikitka - určite to tvoji drobčekovia zvládnu, už som o tom na nete čítala o tých protilátkach a to to vec s ktorou si vie už medicína poradiť, takže určite bude šťastný koniec.

No babenky moje neviem či mám pre vás dobre správy, dnes som 9 deň a trošku som začala špiniť, mala som na slipovej vložke 2 čmuhy - hnedé, už sa mi zdá, že mi slabne hnedý výtok, snažím sa byť v posteli, no došla som vám to napísať. Zo spodku mám také malé pobolievkanie /také štipkanie/, nie sú to také bolesti na mršku. Myslím si že mrška to nie je na tú je skoro. No neviem, možno mi jeden drobček odišiel alebo sa zahryzávajú.

Som celkom v kľude, pretože sme tu s nikitkou toho o špinení napísaní romány. V pondelok by som chcela testnúť to budem 12 deň. Modlím sa aby bolo všetko o.k
No nechápem prečo v predchádzajúcom tehu som také špinenie nemala.

nikita880
9. okt 2009

kačarinka, no práveže mi robili imuno a doteraz som brala aj prednison, tak neviem, ale všetko prekonáme 🙂

lulu, neboj, sama vieš, že to špinenie nič neznamená, ja som špinila od začiatku a špiním doteraz, to sa určite chrústikovia zahryzkávajú, držím strašne palce

baby všetky držte sa, budem vás stále sledovať 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre