KET v Gyn - Five. Tentokrát dúfam naposledy

luly3
11. jan 2009

ahojte 😉

babulky, niektore už mame vela zasebou a začíname znova a znova
a vždy s malou dušičkou dúfame, že tentokrát sa nám to podarí ...
tak aj ja dúfam a verím že tentokrát to bude naposledy 😕

lulu107
31. júl 2009

ahoj mňa tiež bolí brucho, včera iba trošku, no dnes statočné 😉 ale myslím, že je to na dobrej ceste, aspoň vieme, že sa tam niečo deje. Tiež som tu potajomky drahý išiel venčiť. Pozerám, že tebe rozmrazovali väčších drobčekov, ale to je jedno, len nech sa im darí, tak pekne odpočívaj a venuj sa drobčekom. Škoda, že som si tu dokumentáciu o drobčekoch nevypýtala aj ja, netušila som že ju dávajú

nikita880
1. aug 2009

díky margareta.
stráááááášne ma bolia vaječníky, ale bude to dobré....verím tomu
lulu ako sa cítiš?

lulu107
1. aug 2009

V podbrušku ma bolí od včera a tiež vaječníky tie ako keby mi horeli. Som jak omáčka, vždy si zdriemnem na 20-40 min. Uz trošku viac chodím po byte, potom si zas ľahnem, všetko ma boli a to najviac cítim keď ležím, som bez pohybu. Pri IVF ma tiež bolelo bruško, síce to bolo inak citlivé po OPU po 20 vajíčkach, bolelo ma to aj keď mi dali drobčekov, no myslela som si, že mám hyperstimulák 😉 Aspoň vieme, že sa tam niečo deje.
Aj po potrate ma strašne začali bolieť vaječníky, pretože nabiehlali na činnosť, takže sa vôbec tým netráp.
Budeme tehuľky a hotovo!!!!!! Inak to bruško boli ako keby mala prísť mrška, no 2 týždne pred ma takto nebolieva.
Ozaj budeš aj testovať? Povedala som si, že nebudem, pretože ak mrška nepríde do rána keď mám ísť na krv, tam si myslím, že už nepríde.
Zajtra plánujem ísť pozrieť bráška, dúfam, veď si dni stačí polihovať 😉

nikita880
1. aug 2009

no test mám kúpený, uvidím, či vydržím netestovať. ty ideš na krv 12 steho? ja idem 13 steho. mne je nejak blbo, neviem, čo sa deje, ale nemám z toho dobrý pocit. ved uvidím

lulu107
1. aug 2009

jak ti je blbo, od žalútka? alebo máš pocit ako keby si mala teplotu?
Do teraz som bola ako omáčka, stále sa mi chcelo spať, telo som mala teple, no poobede som sa pomalinky prešla vonku aspoň som necítila ako ma všetko bolí, skúšam pomalinky fungovať ako pred tým samozrejme žiadna fyzická ani psychická námaha. Prvé dni je dobre si odležať, ale potom nie je dobre byť stále doma a myslieť na to 😉
To že je ti blho tak to robia drobci, mne takto bolo do tehu testu a potom sa to otočilo, občas ma zabolelo v brušku, ale cítila som sa veľmi dobre 🙂 a to nehovorím ako strašne ma bolela hlava, hneď po zákroku a bývam dosť smädná, to asi od utrošu.
Zajtra je nedeľa a potom už rýchlo prejde budúci týždeň a potom už budem čakať či príde mrška, budem dúfať, že nie.
Keď som mala ísť na 10deň po ET na krvičku tak v noci ma strašne bolelo brucho, bola to oveľa horšia bolesť ako pred mrškou v tej bolesti som si povedala, čo už mrška príde, no sestrička mi tvrdila iné, že tehu baby brucho bolieva a tak aj bolo, nie je to pravidlo, ale u niektorých je to tak. Teraz keď ti píšem tak cítim ako ma pobolieva, no keď som bola na prechádzke pozrela na zeleň, chodila som úplne pomaličky s prestávkami, normálne som zabudla, že som bola na KET.

lulu107
2. aug 2009

Ahoj, čo ako sa máš?
No dnes ma bolelo bruško tak, že nepomáhala ani na to nemyslieť, v žiadnej polohe mi nebolo dobre, ale to sú chvíľky, potom na na chvíľu prestane a o chvíľku je to tu zase?
Dúfam že si O.K všetko v rámci normy 😉

lulu107
3. aug 2009

nikitka - kde si?

margaretka - kedy ti prišli na to, že sa ti drobček uhniezdil vo vajcovode? až na UTZ v 5tt?

nikita880
3. aug 2009

ahojte kočky, no už som tu. v noci som nejak zle spala, som sa zobudila na to, ako ma pichá vo vaječníkoch. stále si opakujem, že to preto, lebo sa drobci uhniezdujú, ale aj tak sa bojim. stále mám plný mechúr a som smädná.
lulu a ty ako? budeš testovať? ako sa cítiš?

zana11
3. aug 2009

ahojte, som tu nová. Tiež chodím do gynfivu a vo štvrtok ma čaká moje prvé KET. Chcem sa Vás opýtať, či sa niektorej z Vás stalo, že emryjá neprežili rozmrazovanie..

nikita880
3. aug 2009

ahoj zana, nám teraz rozmrazovali 3 a prežili dve a tie mi aj vložili. kolko máte vy mrazáčikov?

zana11
3. aug 2009

my máme 8. Ty si dnes absolvovala oplodňovanie 🙂 ?

zana11
3. aug 2009

Koľko dní sa chystáš byť doma? Berieš kyselinu listovú, alebo niečo na podporu tehotenstva? Pýtam sa, lebo moje prvé IVF bolo v podstate úspešné, tehotná som bola 15 dní a potom to odišlo, no a tak som si študovala rôzne články na túto tému a niekde písali, že je dobré brať kyselinu listovú - aj celé tehotenstvo.

nikita880
3. aug 2009

zana ja som bola na KET v piatok, dnes som 4.den po. beriem kyselinu listovú (už asi rok), pyridoxin, prednison, utrogestan, estrofen. ale to mi všetko predpísala doktorka. chodím k dr.behúňovej, tá ma aj oplodnovala. držím palčeky a dúfam, že tenokrát budeme všetky tehu a dobre to dopadne.

zana11
3. aug 2009

ja chodim k doktorke Stenovej, o kyseline listovej mi nič nehovorila, ale nevadí. Teraz ju beriem. A ešte jedna otázka, asi dosť hlúpa, ale predsa..môžem sa ísť kúpať na jazero, keĎ beriem utroš? aspoň do KETu?

zana11
3. aug 2009

a ešte predsa jedna 😀 môžem dostať hyperstipulák aj pri príprave na KET?

lulu107
3. aug 2009

čaute - vitaj zana
Čo sa týka hyperstimuláka, tak ten určite teraz nedostaneš, pretože ak berieš utroš+estrofen, tak to je všetko iba na maternicu a hyperstimulak je iba pri stimulácii vaječníkov.
Včera som sa kúpala u bráška v bazéne, v bazéne bol aj chlór, no tabletku o 15h som zapila, pretože v centre mi povedal dr. Harbulák, že ak ma to bude v práci alebo pri niečom obťažovať, tak raz za deň ho môžem zapiť. Ale robím to iba vynímočne, nie je to pravidlo. A tiež keď pôjdeš na KET, tak si ráno ju budem musieť zapiť.
A keď sa chceš kúpať, tak dobre porozmýšľaj v akej vode budeš!

nikitka - no konečne si sa ozvala, už som sa bála čo je s tebou 😕 Mám sa asi tak ako ty, v noci tiež som bola 3 krát na WC cikať a včera som sa skoro pocikala, pretože sa mi snívalo, že mám potlačiť a cikať 😀
bruško bolí, to už je klasika a keď ešte len dopijem pohár vody, tak mám zas sucho v ústach, neviem, či to robia drobci, alebo utroš. Inak po tej čipke po KET som išla na WC na veľkú až na 3 deň.
Nie testovať sa nechystám, vydržím aspoň sa budem snažiť do testiku krvičky

Ale pozerám, že máme rovnaké príznaky, ty otestuješ a ja budem vedieť, či som alebo nie som tehu 😀 😀

lulu107
3. aug 2009

zana - ja som dnes 5deň po KET a rozmrazovali mi 3 drobcov a prežili všetci traja

nikita880
3. aug 2009

normálne si ma rozosmiala lulu, s tým testovaním. no dobre, tak ja budem testovať aj za teba. Takže ktorý deň mám za nás testovať? desiaty? dneska som ako omáčka, sa mi chce stále spať a je mi nejak blbo od žalúdka.
dúfam, že je to dobré znamenie. ale ževraj je teraz plodné obdobie, tak určite budeme všetky tehu 😀

zana, presne ako hovorila lulu, hyperstimulák teraz nehrozí. a hlavne sa nekúp v horúcej vode po KET. teraz ešte môžeš, ale fakt si dávaj pozor kde sa budeš kúpať, bacha na infekcie a prechladnutie

lulu107
3. aug 2009

no mohla by si testnúť buď 9 alebo 10deň 😀 😀 😀
Neviem ako ty ale bývam už aj dosť hladná, najmä ráno, no pred tým som neraňajkovala. Mávam také zvláštne pocity, neviem, či mi je tak zle alebo som hladná.
Ešte ležkáš v postieľke? Zajtra sa chystáme na východ k mojím rodičom na 4 dni, takže budem bez netu, ale hneď ako prídem podám ti hlásenie čo a ako. Samozrejme žiadna fyzická ani psychická námaha.
Ozaj nemáš nafuknuté bruško?
Tak tehu stavy máme už nám chýbajú len // 😀 😀 síce ja ich neuvidím, pretože si test nebudem robiť.

zana11
4. aug 2009

Ahojte, ďakujem za vyčerpávajúce odpovede. radšej sa teda nebudem kúpať. Po Kete ste ležali koľko dní? Ja som po IFV ležala jeden deň a potom som už normálne chodila do práce, ale teraz nechcem urobiť nejakú chybu. Lulu to je dobré, že bývaš hladná - myslím si. Ja som nemala žiadne príznaky hladu, ani mi nebolo zle- aj napriek tomu že mi potvrdili tehotenstvo z krvi. Mne sa to hneď nezdalo, že iné baby, čo som si čítala na internete mali nejaké príznaky a ja nič. A tak to aj skončilo. Aj keď všetko je individuálne. No držím palce, od štvrtka sa pridávam k Vám-a dúfam, že to dotiahneme do úspešného konca 😀 😀 Aj Dr. Stenová mi vravela, že treba myslieť pozitívne 🙂

nikita880
4. aug 2009

lulu testnem v nedelu, určite tam budú // a ja som stále hladná, ale ked si niečo idem zajesť, tak mi nič nechutí. neležím, ale ked si dám utroš tak si na hodinku vždy lahnem s nohami hore. uži si východ a žiadne poskakovanie a rozčulovanie a dávaj pozor na chrústikov čo máš v brušku a ked prídeš, hned sa ozvi

zana, po KETE prvý deň som len ležala, hlavne počas tých 14 dní sa nerozčuluj a žiadna veľká fyziská námaha a horúci kúpeľ. za dva dni už budeš čakať s nami a myslím že tentokrát budeme tehu všetky 😀

nanika
5. aug 2009

Ahojte, dnes ideme na vec, o desiatej mame KET, budu nam davat tri babuliatka, tak drte palceky. Pa

zana11
5. aug 2009

ahojte. nanika, držím palce. Mńa to čaká zajtra-aspoň dúfam, lebo dnes sa mi majú ozvať, či drobčekovia prežili rozmrazovanie, tak dúfam, že tam zajtra budem ležať. A prečo ti dávajú tri? Ja som myslela, že maximálne dve. Nikita ty teda nechodíš do práce? Si doma?

nanika
5. aug 2009

Boli tri v pipete a jedno je spomalene, pytali sa nas, ci teda dve, alebo tri. A co tam toho chudaka necham?!

nikita880
5. aug 2009

ahoj zana. ja som doma, som PN, tak oddychujem a zajtra ti držím palce
nanika držím palce, poriadne drobcov v brušku hladkaj, nech sa tam udržia
ja mám dneska nejaké krče v bruchu a vôbec sa mi to nepáči

zana11
7. aug 2009

ahojte, takže rozmrazili nám dvoch drobcom, a obidvaja to prežili, takže ich mám v brušku. Zatiaľ ma nič nebolí, nič necítim. Dr. mi ich ukázal aj na ultrazvuku, keď boli dnu. Dúfam, že im je dobre a nech je už ten štrnásty deň. Aj tak to nevydržím a desiaty deň budem testovať. Keď sa otestujete vy, hneď dajte vedieť, som hrozne zvedavá. Aká kŕče máš nikita? Myslíš, že sa uhniezďujú? Ozaj baby, pijete kávu? Ja som taká kávičkarka, ale neviem, či ju radšej nemám vynechať.

nikita880
7. aug 2009

ahojte kočky, tak už sme tu štyri čo čakáme na dobré správy.
zana, to počujem prvýkrát že ti ich ukázali po ultrazvukom, ževraj to v gynfive nerobia. ale bud rada.
zana a nanika, kolkobunkových drobcov vám dali?
no ja kávu pijem, ale dnes mi už nejak nechutila a stále ma bolí brucho ako pred menzesom, len nech sa mi tam tí drobci udržia.

lulu a ty sa kde flákaš??????ešte si neni doma z dovolenky? ako sa cítiš, čo máš nové? ty budeš prvá, ktorá bude vedieť výsledky, tak nám nezabudni napísať, že si tehu 😀

lulu107
8. aug 2009

No čaute keťačky, včera som konečne dofrčkala domov o 22h, už som musela pretože som sa bála že pri mojej mame prídem o drobčekov. Baby to je neskutočný kľud bývať sama!, bez rodičov 🙂
Dne už máme 10deň. Bruško niekedy bolí iba trošku, ale niekedy má tak zabolí, že musím zaťať zuby, vaječníky tiež pichajú, jednu noc spím druhú zas nie pretože ma bruško zobudí 😉 aspoň viem, že sú tam.
Testovať sa bojím 😨 tak si počkám na tú krvičku.
Babušky od 5 dňa mám nafúknuté brucho, ale asi je dosť nafúknuté, pretože sa ma švagrina na 5 deň pýtala, prečo mám také brucho, tak som jej povedala, že som sa kapánek viac navečerala. Papať mi chutí a 2 krát mi bolo zle, ale až keď som išla spať, nie ráno, to je nejaké divné. Nepribrala som ani gram.
nikitka zajtra testneš? aby sme vedeli či sme tehu?

lulu107
8. aug 2009

Musí sa nám to všetkým podariť!!!!

Zana - niektoré baby majú príznaky, ale niektoré vôbec nie. Tak z toho si vôbec nič nerob. Mňa dosť bolieva brucho aj pri mrške, musím si dať tabletku, keď to chcem vydržať v robote, aj po punkcii ma strašidelne bolelo a niekoho nebolí vôbec nič.
Je to ozaj rôzne, myslí pozitívne!

nikita880
8. aug 2009

ahoj lulu, no konečne. ja som už dvakrát vracala, ale tiež nie ráno, po obede. a brucho ma stále bolí. vieš čo som ja bláznivá spravila? testla som včera na 8 deň. som úplne šialená, bola ta samozrejme len / a prerevala som pol dňa ako trafená. nie som normálna, a poriadne sa na seba hnevám. tak neviem, či ešte budem testovať do krvi. ale ešte jeden doma mám 😀 no neviem....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre