KET v Gyn - Five. Tentokrát dúfam naposledy

luly3
11. jan 2009

ahojte 😉

babulky, niektore už mame vela zasebou a začíname znova a znova
a vždy s malou dušičkou dúfame, že tentokrát sa nám to podarí ...
tak aj ja dúfam a verím že tentokrát to bude naposledy 😕

lulu107
21. jún 2012

som 4 deň po kete, deň ketu sa neráta, takže 3 deň a už mám otázky v hlave, je to posledný drobček z mrazáčiku

adija13
21. jún 2012

ahojte, tak ja som par hodiniek po KET, snad to tentokrat vyjde. budeme dufat a drzat palceky vsetkym co sme tu!!!

lulu107
21. jún 2012

@adija13 akých drobčekov ti vkladali?mne 1blastocystu, iba jedna prežila, som rada aj za jednu, vraj blastocysty sa ťažšie rozmrazujú

lulu107
21. jún 2012

inak máš o 5 mesiacov staršie dieťa, to je gynfivačik?

adija13
22. jún 2012

@lulu107 ahoj, mne vlozili 3 bunkove a 4 bunkove. ja som sa pytala preco mi nevkladaju tie blastocyty, lebo tie tam mame 4, ale vysvetlovala mi, ze tie sa tazko rozmrazuju, ze tie nechaju nakoniec.
veru tak, nasa Dorotka je po IVF. podarila sa hned na zaciatku 🙂 a po nej mame este tu urodu v mrazaciku, len akosi sa nechce ujat ☹

nelly3
22. jún 2012

@adija13
ano robia to tak, ze naposledy rozmrazuju po PK - blastocysty, ale tie sa tazsie rozmrazuju, mne sa naposledy z 3 blastocyst ani jenda nerozmrazila 😢

lulu107
22. jún 2012

začína sa od jednobunkových, ktoré nakultivujú záleží koľko dni, sú z nich 2-4-6-8 bunkové. Mne rozmrazovali 2 jedna prežila a dúfam, že už sa zahniezdila. Neviem či ste sa s tým stretli ale po vklade večer som mala hnedastý výtok, ktorý každým dňom bledol, asi 3 dni som ho mala.

adija13
22. jún 2012

@lulu107 vytok som nemala ani teraz nemam, ale zase ma strasne pobolieva v podbrusku, tak snad to bude ok. ked chodim a mam otrasy, tak to dost pobolieva.

lulu107
22. jún 2012

ja sa snažím malého nezdvíhať, ale niekedy sa tomu vyhnúť nedá a ty si ako na tom, funguješ normálne alebo sa šetríš? cítim z dola také pichanie a niekedy pobolievanie, ale neviem či je to bábo alebo to robia lieky, úplne inak sa cítim teraz keď ich beriem po pôrode. Ja mám malého z 2 ketka, 1IVF skončilo MA pre chorobu.Po pôrode je to moje 2ket, to prvé nevyšlo, tak musím veriť blastocyste🙂

lulu107
22. jún 2012

máš ešte mrazáčikov? ja už nemám ☹

adija13
22. jún 2012

no manzel mal dnes dovolenku, tak sa venoval malej, este 2 dni ma bude obskakovat, ale potom uz musi do prace. ale ona je uz trosinku samostatna, prinesie co potrebujem, vylezie na postel, aj na stolicku. bude sa musiet naucit, ze ju nemozem zdvihat. dnes som odpocivala, ale potom som s nou isla trosinku von na prechadzku. aj my to mame 2 ket, to prve som asi ja pohnojila, hned som isla do prace a mala som tazke dni, vela behaciek, tak to asi preto. kvoli ketku som si nasla brigadu, nech nasetrim peniaze a takto som si to pohnojila. teraz budem cely cas do testu doma a potom sa uvidi, podla toho ako sa to podari 🙂 dufam, ze sa podari. este mame 2 embryjka a 4 blastocysty. tak snad to vyjde pokial sa nam vycerpa.

lulu107
23. jún 2012

to máte slušný mrazáčik, môj manžel je tiež doma, ale mám pocit, že keď sme doma obaja, tak malý neskutočne skúša vybojovať si to čo nedovolím ja u tata plačom a ten náš malý má neskutočný hlas. Tak dnes neviem, či mám príznak tehu, že má bolí hlava alebo z jeho vzdorov.

lulu107
23. jún 2012

jaj tie dni by mohli ísť rýchlejšie, inokedy neviem ako prejde týždeň a teraz sa mi to vlečie.

lulu107
23. jún 2012

adija13- to že ti nevyšiel ket tak to si nevyčítaj, nemyslím si, že to,že tvoje naháňanie spôsobilo to, že to nevyšlo, pri prvom som bola doma, ležala som, pri druhom som zostala 2 dni doma a makala som v práci aj doma a výsledok je náš malý, keď to má výjsť, tak to výjde. Zaleží či sa embryjka budú po vklade deliť alebo sa zastavia

adija13
23. jún 2012

veru mohli by sa delit, mne je jedno aj na 4cata 🙂
aj dorka skusa co si u koho moze dovolit. tato je prisnejsi, ale zase ho vie skor obmakcit ked sa nieco deje 🙂
veru, ja som sa aj harbulaka pytala, on hovoril ,ze my to nejak neovplyvnime, ze nech si vezmeme kolko zien ani nevie ze je tehotnych a co stvaraju. ze to je ozaj len na tych nasich embryjkach. a pri dorke som tiez normalka fungovala, dokonca na sluzobke. tak uvidime.
a co sa tyka toho cakania, veru neskutocne, vlecie sa to. mozno ked uz bude mm v praci tak mi to poleti, ked budem na vsetko sama. uvidime. a pri malom, v tehotenstve, mala si vsetko ok???

lulu107
24. jún 2012

aj mne to ide s prítomnosťou manžela dosť pomaly, ale už sa dostávam do polovice k odberu krvičky, v piatok testnem, budeš testovať? Nemala som bohvie aké tehu bruško má bolievalo od 5 mesiaca, nemohla som ani chodiť, môj gyndoš sa so mnou ani nezaoberal pretože som si ho neuzmluvnila, sestričky si vypočuli moje probléme a hneď to aj vypustili z hlavy,dr. ktorá ho zastupovala, taká na dôchodku mi povedala, že keď mi odtečie plodová voda mám ísť do nemocnice, za 2 dni mi od tekla, rodila som o mesiac skôr, takže inkubátok, silný šelest na srdiečku, silná žltačka a zrazenina v hlavičke, mal anjela nad sebou a vysekal sa chvála bohu zo všetkého a ja som zmenila gyndoša.

adija13
25. jún 2012

@lulu107 jajda, to ste si veru uzili ☹ ale hlavne, ze je malinky v poriadku. nam sa dorka narodila o 2 tyzdne skor, museli ju vyvolat, pretoze som chodila uz dva tyzdne na 3 cm otvorena a bali sa aby sme nedostali nejaku infekciu. v nemocke sme si tiez pobudli dlhsie, mala silnu zltacku a ta trvala dlho, lebo bol januar a ani slniecko skoro mesiac nevyslo, tak ani na slnko som ju nemala kde dat. chodili sme chvilu di tej rizikovej amb. ale potom to uz bolo ok. ja som mala gyn v pohode, no az potom , v 2 mesiaci tehu som zmenila lekarku, lebo som nonstop grcala a nechcela ma nechat doma. no a on ma hned vypisal a bola som aj 2x v nemocnici, lebo som schudla pocas tehotenstva 8 kg. tak som bola skoro 7 mesiacov doma.

lulu107
25. jún 2012

@adija13 tiež tak podobne bola som doma od 6tt, bála som sa riskovať, dosť som si vyčítala potrat, ale aj tak by sa mi to nedalo, pretože som mala stále problémy so špinením, bola som 4 krát do 10tt na pohotovosti, prvé krvácanie začalo presne v ten deň ako pri prvom potrate na 21D, dosť som sa zľakla, ale stále som dúfala, dr. mi povedala, že sa mi uchytili obe a to jedno to vzdalo, ale to druhé embrio je o.k a už bolo vidieť aj akciu srdiečka, to mi vkladali 8 bunkové.V nemocnici som nezostala, pretože ležať som mohla aj doma a zatiaľ nič viac pre mňa nemohli spraviť, ja som tú nemocnicu potrebovala skôr na konci tehu, to sa mi s ňou iba vyhrážali, ale neposlali ma do nej. Trošku aj teraz mám z toho obavy, ale nechcem na to myslieť, teraz je dôležité aby som zostala tehotná, teraz by som sa určite viac šetrila.

adija13
27. jún 2012

@lulu107 ahoj lulu, no ako sa mavas? nejake pocity, alebo? budes testovat, alebo uz si testovala? kedy ides na krv? mne ochorela mala, v noci jej zacali teploty 39,1. tak dufam, ze bude u mna vsetko ok, ze ma nenakazi niecim, moja mala cervicka.
a kde si rodila?

lulu107
27. jún 2012

ahoj už má posledné zúbky?5 stoličky?nie ešte som netestovala, buď zajtra alebo pozajtra, nervozita u mňa stúpa, vôbec neviem, či som alebo nie som tehu, mám strach, že sa to nepodarilo, jaj. Rodila som v Trnave a ty? Budeš testovať? Dúfam, že to bola iba taká jednodňová horúčka a malinká je už zdravučka 🙂

adija13
28. jún 2012

@lulu107 nema este tie 5ky, to ma napadlo. no v noci este teplota bola, teraz uz nie je, aj nalada je lepsia, no papat zatial vela nechce. iba by mliecko pila. ja som rodila v ba na antolskej, tam som aj lezala pocas tehotenstva, tak sme zostali tam, aj doktora som si tam zazmluvnila vtedy, bol to znami mojho gyn. inak velmi mi pomohol vo vsetkom. snad to bude tak aj pri druhom 🙂 ak sa zadari. ja som sa rozhodla ze nebudem testovat, nechcem zazit tie nervy a sklamanie 2x, staci len ked mi povedia po krvicke v gynfive.
ani neviem ake mam mat pocity, som nervozna a nedockava, tak uvidime, vcera som vsak skoro cely den musela nosit dorotku, tak snad to nicomu neuskodilo. budem drzat palce, ty budes mat verdikt skor, jaj, to ides v pondelok, ci kedy?

lulu107
28. jún 2012

Ahoj, na krvičku idem až v pondelok, to som rada, že malinkej je lepšie, malému tiež idú 5-ky a nie a nie sa prezerať, kakával častejšie, než obvykle a prsty sú stále v puse, 3 deň čo konečne začal papať, tiež sme boli iba na mlieku, spustil sa mu silný sopeľ, ale už je dobre, to rátam, že tak za 3 mesiace sa mu prerežu, dlho to trvá kým sa mu prerežú stoličky.Na 2 deň po vklade som ho tiež mala na rukách, strašne plakal, tiež sa musí niečo také diať, keď je to najmenej vhodné. Ja som dnes neodolala a testla som, pretože s tých liekov, mám všetky tehu príznaky a už som si nechcela namýšlať. Bola som sklamaná, keď som tam videla iba /, asi najviac ma zo všetkého štve, že už nemám nič v mrazáku, akurát dnes mi volali, že mám žiadosť na IVF schválenú, už len zohnať na to peniaze, veď to poznáš ako je to keď si na materskej, na KET sa volajako naškrabalo, horšie je to na IVF, keby mal kto varovať malého, tak si idem zarobiť, ďalšia možnosť požičať si z banky, máme hypotéku tak to tiež také otázne, ale určite by bolo najlepšie ísť teraz na matérsku a nie až z práce, už len kvôli tej štítnej žľaze by som to nechcela odkladať. Držím palce nech máš pozitívnu krvičku. Keď mne to nevyšlo, nech tebe to výjde!!! 🙂 Náš malý je Keťačik, tak určite je to reálne že KET sa môže vydariť 😉

lulu107
28. jún 2012

Tiež rozmýšľam nad antolskou v prípade opakovaných problémov, počúvam na ňu iba dobre veci. Stále si hovorím aké je šťastie keď sa pokus podarí, aký je krásny výsledok, strašne sme šťastný, že náš 2 KET sa podaril a máme nášho drobčeka 😉

adija13
28. jún 2012

tak tie zubky, nie su zubky, mame anginu. chudiatko moje male, nic nechce papat, hovori ze ju boli puska a poobede pred spanim plakala, ze ju hlavicka boli.
no my na dalsie IVFko veru nemame, ani nijak nenaskrabeme, my sme chceli hlavne toto vyuzit, lebo si este do oktobra platim DPN a potom budem v tej 8 mesacnej ochrannej lehote, tak keby sa to zadarilo aj ta materska by bola na zaciatku slusna. ja teraz chodim asi 5 mesiacov robit tu v modre do jednej vinarne, tiez kvoli peniazkom. niee ze by nam chybali, ale kvoli tomu KETku som to chcela, nech nam neubudne z rozpoctu.
ja som uz rozhodnuta, nebudem sa testovat, teraz si aj ty nestastna a uvidis mozno ti v pondelok oznamia inu spravicku. budem na teba mysliet a drzat palce. my cakame na krv do piatku 06.07. snad sa dovtedy od zvedavosti a dufania nezblaznim ☹
a s tou antolskou som bola spokojna, strava nic moc, ale v ktorej nemocke varia chutne??? no a ked som mala problemy, ozaj okolo mna robili, na milionoch vysetreniach som bola, 100X na sone ladvin, kedze najprv bolo podozrenie ze je to slepak a pri sone uvideli, ze som mala ladvinu zvacsenu, tak mi potom ribili sono stale a pila som a pila a grcala 🙂 jaj, ja som sa veru nagrcala, 7 mesiacov v kuse, este aj v den porodu 🙂
ale stalo to za to, nase zlaticko!!!!

lulu107
28. jún 2012

to máme asi za to, že tak potom túžime, musíme si to odtrpieť, ale presne tak ten výsledok zahojí všetky rany a bolesti. V piatok budem na teba myslieť, nech malinká má súrodenca, nech sa má s kým hrať. Min.rok mal malý heparginu, to sú také pupáčiky v hrdielku, tiež tak horúčky, nechutenstvo, kvôli horúčkam sme skončili v nemocke, nešli zraziť, musel ísť na infuzie, aj tam s ním mali problém, neviem čo by som s ním robila už doma. Ale dostala som aspoň kurz prvej pomoci 😀 asi tak každé zlo je na niečo dobré, tak sa skoro uzdravte nech sa malinká zas usmieva 🙂

lulu107
28. jún 2012

s tým pripoistením DPN to ešte funguje a ako dlho si to musíš platiť aby si mala na tú slušnú materskú?

adija13
28. jún 2012

nie ono to DPN uz zaniklo ku 31.01.2012, ale kto sa stihol k tomuto datumu prihlasit, tak sa dostal do lehoty, ze si to 9 mesiacov moze platit a potom mu zacne plynut ta ochranna lehota, tak som sa informovala a vyuzila to, na poslednu chvilu som sa stihla prihlasit. bolo to cele komplikovane, menili sa tam stale tie zakony a stale tam davali ine podbody, az ked to bolo 100% uzakonene, tak som to isla riesit.
chudacik malinky, no tiez si vytrpel, jaj, ale ked ich to takto v detstve pokvari, snad budu potom imunnejsi. uvidis. my sme sa zatial vzdy nemocke vyhli, ked nieco bolo, bud mala hranicne, alebo sa zazracne uzdravila 🙂
rano ideme zasa na kontrolu, urobi jej crp a uvidime ci sa nasadia nejake antibiotika. pred 3 mesiacmi som bola objednana k zubarovi a mala som zapal dutin, tak som sa preobjednala na zajtra a zas tam nepojdem, jaj, asi mi chce usetrit dorka peniazky co by som tam nechala 🙂

lulu107
3. júl 2012

od kedy sme boli v nemocke, klop klop na drevo nebol chorý, tuším raz mal sopeľ ale nič iné a raz v noci horúčku, keďže som hneď vedela reagovať, tak som sa jej hneď zbavila, prax z nemocky, to som prišla na to len tak náhodou, keď som ho v noci pohladkala, vôbec pri horúčke nie je nepokojný, tak preto ešte v noci ho dávam do postieľky k nám, inak spí v deckej na posteli.V piatok myslím na teba, daj vedieť.

dadaba
16. nov 2012

to sa nikto nechysta na KET???????

basenkamasenka
17. jan 2013

@matiasko ahoj, ja to mam presne ako ty, november neuspesne a teraz buduci tyzden KET. Tiez mame 3 zamrazene a tiez sq bojim ci sa vobec rozmrazia... tak nam budem drzat palce 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre