KET v Gyn - Five. Tentokrát dúfam naposledy

luly3
11. jan 2009

ahojte 😉

babulky, niektore už mame vela zasebou a začíname znova a znova
a vždy s malou dušičkou dúfame, že tentokrát sa nám to podarí ...
tak aj ja dúfam a verím že tentokrát to bude naposledy 😕

margareta11
13. okt 2009

lulu 😉 😉 😉
držkám palčeky 🙂

mima11
13. okt 2009

Ahojte!

Lulu, silno držím palčeky, viem a cítim to, že si tehuľka, nejako som to tušila, aj pred tvojim testíkom, bude dobre!!!
Tinka, drž sa aj Ty!!!

Ja som bola dnes na konzultácii, že čo a ako ďalej. Neviem, čo mám robiť!!! Vyfasovala som aj ja prednison! Nejako sa ho obávam. Koľko by sa asi tak mal cca brať? Uvidím, čo spravím, mám posledných 2 drobčekov, aj sa mi do toho chce ísť, ale aj sa veľmi bojím!

matiasko
13. okt 2009

lulu supis ja som ti pisala ze to babuliatka sa uhniezdovali 🙂
moc moc drzim palciska aby bolo vsetko v poiadku a potov v januari budes na mna plut tehu virusik aj
ostatne babenky co cakaju teraz v blizkej dobe na vysledky krviky drzim palciska 😉

kacarina
13. okt 2009

mima, no ja som na tom asi podobne ako ty, tiez mam poslednych 2 eskimacikov a vyfasla som Prednison, dost som vahala, tak som sa snazila vela o nom citat na nete... a nakoniec sme sa rozhodli a pustila som sa do toho, je to minimalna davka, po KETe sa dokonca este znizuje ... zatial mi z neho nie je absolutne nic, ani podla mna nebude ... beriem ho od 1. dna poslednej mrsky, na zaciatku dalsej mrsky zacnem brat Estrofem, cize do KETu tak 6-7 tyzdnov sa to berie, potom sa pokracuje tusim az do 12tt v pripade pozitivneho testu...

andriss23
13. okt 2009

Ahojte dievčence!!!

Tak sa pomaly spamätávam,aj keď sa stále pýtam prečo,prečo prečo??? 😝

Dnes som volala do GF,na konzultko idem 16.11.,a ďalší KET až niekedy v novom roku.Tentokrát chcem aj ja Prednison.

lulu,kacarina....držím palce 🙂

mima-samozrejme,že aj tebe !!!!Kedy si sa rozhodla začať?

A ešte niečo...neviete prečo máme hltať Estrofem do 12 týždňa,keď v letáku je napísané,že v tehotenstve nebrať???

kiara15
13. okt 2009

lulu smiem sa spytat mas aj nejake bolesti??dakujem

inak vsetky zdravim 😉 😉 😉

lulu107
13. okt 2009

mima a kacarinka - nebojkajte sa prednisonu, je to mala dávka to je len dobre pre drobčeka a čo by sme pre neho nespravili.

andriss - to som si prečítala v tom letáčiku aj ja, ale myslím si že vedia čo robia a rodia sa im zdravé detičky 🙂

už mám vnútorného nerva na test krvičky, ach nech to výjde! A potom sa budem báť aby to nebolo mimomaternicové , neviete mi niekto povedať ako sa prejavuje mimomaternicové tehu? dnes som pozerala v telke, že sú bolesti na tej strane kde sa uhniezdilo, mne tuším už všetko vŕta hlavou.

mima11
14. okt 2009

Dobré ránko babuľky!
Lulu, držím silno palčeky, aj keď viem, že si tehu!!! A ani nemysli na mimomaternicové! To nech Ťa ani nenapadne!!!

Ach, babuľky, stále sa neviem rozhodnúť, čo s tým prednisonom. Dnes som si ho zobrala do práce, a stále neviem, čo spravím.

kacarina
14. okt 2009

mima, ved ak je to mozne, kludne daj mesiac pauzu a medzitym trosku o nom citaj a zvykaj si na tu myslienku, mozno o par dni/tyzdnov uz to budes vnimat inak a bude to v pohode ... a zacni s nim az dalsiu mrsku ... ci ponahlas s dalsim KETom?

lulu, nestresuj, vypni kona a necitaj vsetky pribehy!!! napis az vysledok krvi 😉

andriss, to chce cas, neboj, to zvladneme, stale nas nieco taha dalej ...

a s tym Estrofemom v tehu... no aj ine lieky, co som dostala pri spineni a problemoch v prvych tyzdnoch tehu, su pisane, ze v tehu nebrat, no ked je bezproblemove tehu a zena bez takej historie aku kazda mame, tak ich ani netreba, ale nam asi prave take nieco treba hlavne v tom prvom trimestri, kedy je to najkritickejsie obdobie na udrzanie tehu a plodu, ved doktori snad vedia, co robia... pre mna idealny stav by bol uplne bez liekov, "na prirodno" .. no joo, keby bolo keby 😒 ... ked uz som v celom tom procese a vidim, ako to prebieha, nemam odvahu protestovat proti tomu mnozstvu krabiciek, co si zakazdym nosim z lekarne niekolko tyzdnov pred pred transferom ...

mima11
14. okt 2009

Kačarinka, stopla som to. Nejdem teraz na KET. Musím to nejako stráviť, a skúsim sa niekde objednať.

Len neviem, keď mám vypísaný papier na KET teraz, či sa budem musieť potom znova objednať. Nemusím to nikomu hlásiť, že teraz nejdem? A ešte sa chcem spýtať, keď mám zaplatené zamrazenie emryí do 1 roka, tak ten dátum platí, čo máme na tej zmluve. Aby sa mi nestalo, že pôjdem, neskôr, a moji drobci budú preč!!!

No a to na prírodno, Kačarinka, tak to by som aj ja chcela. Juj ako som rozdýchavala pichanie hormónov a teraz musím rozdýchavať prednison. Ach jo!!!

kacarina
14. okt 2009

Ja myslim, ze to nemusis nikde hlasit, lebo ved tam nie je presny datum, oni sa aj tak zariadia s rozmrazovanim az podla toho, ako prides na prvu kontrolu sliznice uz pocas brania Estrofemu, inak dopredu nemaju ako vediet, ze naozaj lieky beries a chystas sa na KET ... si myslim .. ale ved ak si chces byt ista, skus tam brnknut ...

Co sa tyka datumu, oni si tuto evidenciu asi nejak sleduju, nam koncil zaplateny rok v auguste, volala mi Harbulakova, ze ake mame dalsie plany, aby vedela, ci nam budu uctovat dalsi rok, ja som mala v auguste o par dni neskôr aj naplanovanu konzultaciu s tym, ze co najskôr po nej planujeme KET a ona bola velmi zlata, ze tak to tam teda zapise a dalsi cely rok platit nemusime a ze to môzem povazovat za vyriesene.

Ja sa tie lieky nejako snazim kompenzovat aspon tym, ze sa snazim trosku si sledovat stravu (aj musim kvoli cukru, teraz pri Prednisone ani solit vraj netreba velmi, najradsej vôbec). Jednak mam moznost mat niektore veci zo zahrady, kde v podstate nepouzivame takmer ziadnu chemiu (niekedy vobec, inokedy len minimalne), nejem kadejake sprostosti, polotovary, veci preplnene E-ckami ... viem, ze uplne sa tomu vyhnut neda v dnesnej dobe, to by sme museli byvat v jaskyni, ale cosi sa da urobit a da sa vybrat aspon to "mensie zlo" .. proste take klasicke zasady zdravej stravy sa snazim, nie vzdy sa cloveku vsetko dari dodrzat, ale snaha je 😅

lulu107
14. okt 2009

Ahojte, tak konečne vám píšem bola som dnes ešte v práci, no zajtra som už PN pretože krvička bola pozitívna HCG 495 naposledy som mala HCG 247 tak uvidíme čo z toho bude, možno bude prekvapko na UTZ dúfam, že pozitívne 😉 A tento krát som brala prednison a ešte stále ho beriem1/2

A ako sa má naša tinka už sa dlho neozvala, dnes mala mať transfér

kacarina
14. okt 2009

Lulu vyborne! Len tak dalej, nech to HCG stupa do vysav! 😉

sneznik
14. okt 2009

Lulu, super sprava 🙂 tesim sa s tebou a prajem ti nech to takto pekne pokracuje aj dalej.
Ja beriem tiez prednison, dufam, ze nie nadarmo 😝

luly3
autor
14. okt 2009

lulu gratulujeeeem 😉 a dúfam že to bude krásna iked dlha cesta s vytúženým uzlíčkom
v náruči 😀

mima11
15. okt 2009

Dobré ránko! Neišiel nám internet, tak som nemohla nakuknúť!

Luluuuuuuuuuuuuuuuu superrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr!!! Vedela som to, pekne opatruj dorbca (cov) a všetko bude dobré. Juj, teším sa, už sa to trošku prelomilo, pretože v poslednom období na koníkovi boli samé smutné správy.

Tinka, držím palčeky, dúfam, že si dobre dopadla.

Ja som pozerala včera zmluvu, kde máme zamrazenie embryí, je tam dátum 16. 3. 2009, tak dúfam, že do 16. 3. 2010 mám pokoj a do vtedy na KET pôjdem určite.

Nejako som nabrala optimizmus správou od Lulu a verím, že to bude úspešné pre náš všetky!

Kačarinka, Ty sa kedy chystáš!!!

Andriss, aj ja pôjdem na KET asi až po novom roku, tak sa asi stretneme, len dúfam, že nám to obom lepšie dopadne ako teraz!!!

kacarina
15. okt 2009

mima, beriem teraz Prednison, som asi v 1/2 cyklu a so zaciatkom dalsej mrsky zacinam Estrofem 😅 ... takze cca. o mesiac bude KET, boze ako to leti 😕

lulu107
15. okt 2009

kacarinka - verím, že ten prednison pomôže a budeš tehuľka, taktiež mimka, luly sneznik, tinka a andriss, musí sa to konečne podaríť, dúfam, že som nikoho nevynechala.

S tým HCG som myslela tak, že keď som bola na krvičke na 14deň pri 1 IVF tak som mala HCG 247 a teraz mám na 14 deň pri KET 495, je možné pri takomto HCG, žeby boli dvaja? Budem šťastná aj za dvoch, len nech je to tam všetko v poriadku a nech sú zahniezdený v materničke 😉 No neviem či to vydržím 3 tt čakať, či nepôjdem ku svojmu gyn.
Od dnes som na PN.

Mimka mne zabrazovali drobčekov 19.3.2009 😉

mima11
15. okt 2009

Lulu, možno budú aj dvaja. Niektoré baby mali aj nižšie HCG a mysleli si, že 1 a boli 2.
Uvidíš, nechaj sa prekvapiť, hlavne nech je všetko v poriadku, a už keď budú dvaja, len sa potešíš!!!!

Držím palčeky, hlavne Tinke, tá je teraz na rade, a potom Kačarinke, a Luly a my s Andriiss pôjdeme asi až na začiatku budúceho roka.

Lulu pekne oddychuj!!!

andriss23
15. okt 2009

lulu-gratulujéééém,toto sa dobre číta! Hneď mám lepšiu náladu 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

nikita880
15. okt 2009

lulu ešteže som sem nakukla......stráááááááášne sa s tebou teším 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 no a to HCG vyzerá na dvoch drobcov 🙂 🙂 🙂 dávaj si na seba poriadne pozor, nech to dobre dopadne. moji drobci si v brušku plávajú ako bláznivý a cítim už také malé mravčeky, hlavne večer... 🙂 je to krásne

baby všetky držte sa a verte tomu, že sa všetko podarí, lulu bud im príkladom 🙂

a ozaj, ja som tiež brala prednison a vysadila som ho až v 12 tt, a podarilo sa 🙂

lulu107
15. okt 2009

nikitka - som veľmi rada, že si sem nakukla, ty si mala tiež na začiatku tehu také pobolievkanie - pichanie vo vaječníkoch, teraz je obdobie keď by mala prísť mrška, už si nepamätám ako to bolo pri predchádzajúcom tehu.

Špinenie už nemám klop klop na drevo bolo to iba pred testom 2 dni, na 9 a 10 deň po KET.

Babušky ďakujem a posielam vám tehu vírusy TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

Babušky teraz ste na rade vy!

lulu107
16. okt 2009

inak neviem či som vám to písala, ale keď som volala na výsledky krvi a sestrička sa ma pýtala prečo som objednaná na pondelok a ja som jej povedala, že myslela som, že sa to nepodarí 😀

lulu107
16. okt 2009

kiara15 - prepáč, ale až teraz som došla na to že som ťa prehľadla, do 9 dňa po ket mi bolo normálne tak ako pri estroféne a utroši, ale od 9 dňa som cítila že sa tam niečo deje začala som trošičku na hnedo špiniť a triaslo sa mi bruško, to pohlo byť aj do že som prišla po nočnej unavená začal ma bolieť žalúdok - ako keby ma tam niečo tlačilo a teraz presne nakopak ako minule nechytilo mi jesť a od druhého dňa po Ket som mala bolesti hlavy, prvý krát som mala ich na nevydržanie no a potom každým dňom sa to zmenšovalo. Býva mi na vracanie no von to nejde 😉 Ty si teraz po kete?
no naposledy som nemala žiadne príznaky.

kiara15
16. okt 2009

lulu ahoj to nevadi aspon nakoniec si ma zbadala 😀 ja som tiez po ket dnes som 9den a tiez mam zvlastne pocity stale ma picha podbrusku a ,maternicu si citim ako keby tam nieco bolo a tiez ako keby take chvenie ale dnes som mala aj trochu krvy le len ozaj trosku na papiery ked som sa vytierala neviem ci stoho ze ma dnes dost prehana tak su tam tlaky ale mam aj mrchovsky den tak neviem ci to aj vide 😒

kacarina
16. okt 2009

kiara, drzim palce 😉

lulu107
17. okt 2009

kiara - držím palčeky, no za chvíľočku môžeš testnúť aspoň budeš vedieť na čom si, sú to strašne nervaky, ale tie mám aj teraz, snažím sa byť v pohode, no mysľou mi prejde hocičo, hovorím si ešte 2 týždne a 3 dni, ten čas ide dosť pomaly ešte som aj doma na PN, tak to sa vlečie ešte horšie. Ach jaj tak sa mi uľaví, keď ich uvidím na tom utz, no neviem či nevyletím z kože keď uvidím srdiečko-ka, každý deň sa za nich modlím, nech je všetko v poriadku.
Bylinkárka Kopáčova mi zakázala calibrum a maternu , tak teraz si dávam pozor na stravu.

Ozaj vedeli ste o tom, že k potravinám ktoré obsahujú najviac kys. listovej patria lieskové oriešky? ak už nemôžem brokolicu alebo špenát tak oriešky sa dajú papať 😉

lulu107
18. okt 2009

čaute kde ste všetky tehuľky a budúce tehuľky, to že som tehu, neznamená, že si nechcem písať! 😉

kiara15
18. okt 2009

kacarinka dakujem 😉

lulu no to spinenie zatial ustupuje tak hadam je to na dobrej ceste ale vcera som mala strasne bolesti tak neviem co to znamenalo 😒

lulu107
18. okt 2009

Ahoj kiara - koľko dňové špinenie máš? to sa určite drobčekovia zahniezďujú. A o tých bolesiach v bruchu mi niečo hovor. Po 1 IVF keď som zostala tehu, tak ma dosť bruško bolelo v deň mršky, no teraz ma bolieva oveľa viac, tak dúfam, že drobčekom sa darí, je to strašné keď človek nevidí do toho bruška 😨 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre