KET v Gyn - Five. Tentokrát dúfam naposledy

luly3
11. jan 2009

ahojte 😉

babulky, niektore už mame vela zasebou a začíname znova a znova
a vždy s malou dušičkou dúfame, že tentokrát sa nám to podarí ...
tak aj ja dúfam a verím že tentokrát to bude naposledy 😕

bubu12345
21. máj 2010

Martinka, a ja ti zelam uspesny ET, verim, ze sa Ti to podari tiez. 😉

kacarina
21. máj 2010

bubu, IP 😉

cherryl
21. máj 2010

rada by som sa opytala: som neuspesnom ET kedze mame 2eskimacikov pravdepodobny postup bude KET ale nerozumiem ze termin na konzultaciu mi iba tak supla na recepcii nezalezi ktory DC tam budem alebo proste ked to nevyde presne na dni tento mesiac tak sa stimulacia na ket posuva o mesiac = som mala taky pocit ze to po sebe nasleduje a nevynechava sa pauza alebo ako ????? 😨

andriss23
21. máj 2010

cherryl - konzutáciu ti dajú najbližší voľný termín tvojho DR.,bez ohľadu na tvoj DC. Vyfasuješ recepty,ponaučenie,nejaké papiere(protokol pred KET,overený súhlas na KET),dajú ti tabletu diazepamu a čípok spazmopanu. Snáď som nezabudla na nič. A začať môžeš od najbližšieho menzesu,alebo od druhého.....kedy sa ti do toho bude chcieť. 🙂

cherryl
21. máj 2010

a andriss toto sa neberie ako druhy pokus ci ?

andriss23
21. máj 2010

upresni otázku,neviem čo máš na mysli. Myslíš to tak,že poisťovňa ti preplatí tri pokusy? Ti preplatí tri IVF cykly. V rámci jedného cyklu môžeš mať KETov toľko koľko máš eskimáčikov 🙂

cherryl
23. máj 2010

ano andris uz tomu rozumiem , mali by sme mat este 2 ale ked uz polavili slzy z piatkoveho neg.vysledku uvedomujem si ze som za mrazenie vlastne neplatila takze sa neviem dockat pondelka to si musim overit 🤐

lulu107
23. máj 2010

andriss - čítala som tu o úspešnosti v Plzni, nerozmýšľaš nad tým?

andriss23
23. máj 2010

Rozmýšľam už nad všetkým možným. A čím viac neúspechov,tým som bezradnejšia...Teraz sa objednám na genetiku a podľa výsledku sa rozhodnem čo ďalej. Mám im poslať moju zdrav.dok.,dajú ma do poradovníka,som zvedavá ako dlho to bude trvať,než ma pozvú a ako dlho budem zas čakať na výsledky. Máte niektorá s tým skúsenosť?

cherryl
23. máj 2010

andris mne robili genetiku hned na zaciatku v centre popri inych vysetreniach nutnych na IVF a na vysledky som cakala cely mesiac 😎
viete mo prosim niektora poslat link na plzen ? 😵

bara4444
25. máj 2010

ahojte chcem sa spytat,ze mam za sebou neuspesne 1.ivf a mam este niejakych mrazacikov.doktor mi odporucil ket.kedy je vhodne ho absolvovat?kazal mi volat hned ako nabehne mrcha a dnes mam spinenie

bara4444
25. máj 2010

a zabudla som sa spytat ci mozem hned

annamary27
30. máj 2010

Ahoj Martinaaaaa,ja som mala presne taký istý dlhý protokol ako ty,čiže diphereline,puregon a menopur.Úplne v poho som to zvládala,diphereline a menopur mi pichávala mama,lebo je zdravotná sestra a puregon z pera som si vedela pichnúť aj sama do brucha.Injekcií som sa nikdy nebála,tak ma to ani nebolelo.Ja som asi nejaká netykavka,lebo som nemala žiadne modriny,bolesti a tom vypestovala 19vajíčok.OPU mi robil Mudr .Harbulák teraz v piatok.Z 19 vajíčok bolo 9 zrelých a 7 sa nám začalo vyvíjať do embryjka.Zvolili sme predlženú kultiváciu,tak snád nám to väčšina prežije,aby bolo čo vsadiť aj zmraziť. 😵 Injekcie,ktoré by ti ostali môžeš potom v GF vrátiť a preplatia Ti späť doplatok

martinaaaaa
2. jún 2010

anamary dakujem dnes som bola v GF bol tam taky mlady doki v okuliaroch vsetko co ma zaujimalo som sa ho povypytovala na vsetko mi milo odpovedal tak sa velmi tesim zajtra zacinam pichat puregon a v utorok idem na kontrolu to s tymi liekmi je super ja mam mini davky kedze moju ovulaciu videli a dr stenova a dr harbulak vraveli ze je ukazkova 🙂

martinaaaaa
2. jún 2010

anamary a kedy mas ET 🙂

annamary27
2. jún 2010

@martinaaaaa Ja som mala ET dnes o 10.00 a vložili mi 2blastocysty.Ten okuliarnatý doki bol asi dr.Drábek,videla som ho tam.Ja som si dávala Puregon 5dní po 150 a potom som mala 3dni puregon 100 a vtedy aj menopur. Zajtra volámj či budú aj nejaký mrazáčikovia. 😀

martinaaaaa
3. jún 2010

noooooooo ja mam tie iste davky 150 puregon 5 a potom 100 puregon a 75 menopur a problem je teda u vas v spermijkach este sa ta opytam ci si mala PK ja sa neviem rozhodnut ci ano ci nie na treti den si mala blankocysty 🙂

annamary27
3. jún 2010

@martinaaaaa ,ano u nás je problém v plavcoch,ja som mala 7embryjok,tak mi dali možnosť vybrať si PK ,lebo vraj na to treba mať minimálne 4,aby sa dal vybrať po piatich dnoch ten najlepší.Bez PK sa vraj môže embryjko po treťom dni prestať vyvíjať a preto je PK dobrá vec,že vidia,ktoré sa naj vyvíja.A mrazáčikovia nám neostali,nebol na to dobrý ani jeden z piatich embryjok.
Mne z Menopuru ostalo 7ampuliek a vrátili mi za ne 50 eur v GF.

annamary27
3. jún 2010

martinaaaaa,den pred ET mali 4bunky a v den ET som mala blastocysty. 😎

walle
3. jún 2010

ahojte dievčatá...moc k vám nepatrím, nechodím do vášho centra, ale v utorok mám KET -ko...

viete mi povedať, ako prebieha zvyčajne príprava na KET u vás? ja od 2 DC beriem estrimax 2x denne a od dnešného dňa ( t.j. 11 DC) mi lekár zvýšil dávky na estrimax 3x denne a plus duphaston 3 x denne...

dnes ma lekár videl prvý krát po pol roku ( dva týždne dozadu mi iba povedal po telefóne, že mám začať brať estrimax, ktorý sa mi zvýšil z neúspešného KET-ka)...nežiadal žiadne vyšetrenia, ani kontrolu predtým...a venoval sa mi dokopy 4 minúty...

Pred pol rokom som absolvovala KET - neúspešne... 😔

pre dievčatá, ktoré rozmýšľajú nad iným CAR a aj v Čechách...odporúčam si pozrieť Prague Fertility Centrum - nové centrum, mám odporúčanie od odborníkov.....je tam vraj vynikajúci embryolog...www.pragueivf.com ( ak sa dobre pamätám)

lilinka81
23. jún 2010

@bubu12345 ...ahooj,tak sa ti to podarilo (asi v tej Plzni?),to je supeer,drzim palceeee.

bubu12345
4. aug 2010

Vsetko je v najlepsom poriadku, koncime 4. mesiac, ziadne spinenie, ziadne krvacanie, ziadne nevolnosti, ziadna unava, ani neviem, ze som tehotna. Len brusko rastie. A to mame za sebou uz aj 8hodinovy let, ktory sme zvladli bez najmensich problemov. Tak len nech to vydrzi....A tebe sa ako dari? Dlho som tu nebola

lilinka81
25. aug 2010

@bubu12345 -Ahooj,tak gratulujeem a nech to pokracuje tak dalej ,cele tehotenstvo 🙂
Ja sem tiez moc uz nechodim,mala som pauzu a nevedela ako dalej,mala som mimomaternicove a potratila som v nemocnici a nechali si aj moj vajickovod,bolo to spontanne tehotenstvo,zistila som to pred poslednym menzesom pred KET.Dnes zacinam brat estradiol a idem skusit KET ,ale ani neviem ci sa viac bojim ,alebo tesim....

bubu12345
25. aug 2010

To ma velmi mrzi.....Budem na teba mysliet a drzat palceky....Ver tomu, ze aj tebe sa to podari.....

kikus77
26. aug 2010

Ahojte,
ja sa chystam na svoj prvy KET, mam za sebou prve neuspesne IVF/ICSI- dnes si volam na vysledky z druhej kontroly krvy, ale prva kontrola ukazala HCG 0 a rano ma sestricka odporucila na recepciu zahovorit si konzultaciu, takze uz ani nedufam, ze mi nieco poobede povedia.
Ale co ma teraz najviac zaujima, ako je to s rozmrazovanim? Mame 3 mrazacikov a uz teraz sa bojim aby to zvladli. Zamrazili mi jedno 4-bunkove a dve 6-bunkove. Oni cakaju ze sa zacnu este dalej delit po rozmrazeni? Viem, ze im davaju nejake znamky, ale ohladnom Ket-u som uplne na zaciatku takze zbieram info.
Ked tak teraz nad tym rozmyslam, trochu sa hnevam, ze mi nedoporucili PK, ved som mala 5 embryjok, mozno to mohlo dopadnut vsetko inak☹

monka88
30. aug 2010

ahojteee,my sme akurat dnes zacali s nasim KET,aby mal nas drobec braceka,alebo sestricku 🙂
Ostalo nam 5 mrazacikov,tak snaad aspon 1 bude ten pravyyy 🙂
Ako ste na tom s KET?Vyslo vam aj takto po dlhej dobe,ako boli zmrazene?
Co vsetko ste pre uspech urobili? Aj nejake babske recepty ste pouzili?
Co ja viem,a matne si pamatam,uz som mam nejake KET za sebou,ale to uz bolo davno,pila sa Alchemilka pre rast sliznice,ze.Papa sa aj kyselina listova?A co chilli pouziva sa aj pri KET?Ja som ho pri IVF pouzila a ktovie mozno aj to zabralo 😀
Tak ak mate akekolvek rady prosim pisteee,budem vam moc povdacnaa.
A KET sa robi asi kedy?Povedali nam,ze nam daju potom vediet.Je to v akom casovom rozsahu od rozmrazenia?Pripadne kedy cez den?
Dakujeeem

lilinka81
6. sep 2010

Ahojte KET-acky 🙂 .....piste nejake pozityvne veci,niekto po uspesnom KET-e....ja idem na KET v piatok,dnes som bola na ultrazvuku,robil mi ho Drabek a ze vraj v poriadku a stvrtok mi budu volat.Viete kolko mm ma byt sliznica, ? ked je to v poriadku,ja som sa chcela opytat,ale zabudla som....

kikus77
7. sep 2010

@lilinka81 drzim palce, ja idem vo stvrtok na konzultaciu okladom pripravy na KET, v lete nam nevyslo prve IVF 😉 a tiez som v stave ako ty ked si zacinala s pripravou na KET- neviem ci sa mam tesit alebo sa bat 😒
Daj vediet ako to mrazacikovia zvladli. Kolko ich mate? a v akom stadiu boli zamrazene?

lilinka81
9. sep 2010

@kikus77 dakujeem,aj ja drzim palce...uz mas asi konzultaciu za sebou 😉 , ....mi mame 19 mrazacikov a dnes mi budu vecer volat ze ako zajtra,z toho mame 3 -100bunkove,tak asi rozmrazia najprv tie a dufam ze vsetci budu o.k.,..ja by som chcela vlozit 3 urcite,ale to nezalezi odo mna,tak sa necham prekvapit ...

lilinka81
9. sep 2010

@kikus77 takze mi rozmrazili tie 1 dnove 4ks a rozmrazili sa 3ks a uvidime do zajtra kolko z nich bude o.k.,...vraj sa lahsie rozmrazuju ako blastocysty....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre