KET v Gyn - Five. Tentokrát dúfam naposledy

luly3
11. jan 2009

ahojte 😉

babulky, niektore už mame vela zasebou a začíname znova a znova
a vždy s malou dušičkou dúfame, že tentokrát sa nám to podarí ...
tak aj ja dúfam a verím že tentokrát to bude naposledy 😕

lulu107
4. mar 2010

matiasko - akurát som ti chcela napísať, že na výsledky krvi zo zrážanlivosti budeš čakať 3tt, no pozerám, že už vieš.
Pozerám, že ti teraz robia kopec vyšetrení, to je len dobre, neboj zbehne to a čo chvíľa pôjdeš pre drobčekov, aj mne to už teraz ide rýchlejšie, no nemôžem povedať, žeby som žila bez strachu.

U zubára som dopadla super, vybral mi blombu a dal novú, hovoril, že to nejako už budeme udržiavať do konca tehu. Tak si dávam pozor aby som teraz nejedla nič tvrdé. Keď som bola v čakárni, tak ma mali kopol, že ma až vystrelo, tak som mu dohovárala, že ak ma takto kopne keď budem u zubára na kresle, tak mi zavŕta aj do jazyka 😀
Držte sa a hlavne to nevzdávate, stále vás chodím čítať, myslím na vás a prajem vám nech sa to už teraz podarí.

lilinka81
4. mar 2010

matiasko.....mne robili nedavno tie iste vysetrenia a povedali ze 3 tyzdne, a na papieri ktory mi dali na hematologiu,tie vysledky,bol datum po ani nie 2 tyzdnoch,lenze oni nevolaju za vysledky a ja som poctivo cakala...

lulu107
5. mar 2010

lilinka- to si mala asi šťastie že si ich mala tak skoro, pretože ja som volala o dva ni skôr, už som nevydržala a výsledky ešte neboli. Ja som ich mala za 3tt.

matiasko
5. mar 2010

dakujem babulky. 😵
ja pockam 2 tt a skusim aj ja volat ,vsak zato nic nedam 😉

andriss23
7. mar 2010

Ahojte! Tak dnes som dostala predposledný menzes tohto roku 😀 .Začínam užívať Prednison, a o šesť
týždňov KET. 🙂

kacarina
7. mar 2010

andriss, my sme skoro narovnakoooo, ja som takyto "specialny" menzes dostala vcera 😀 😉 zajtra rano este behnem na krv (hormonalny profil chcel dr. zopakovat) a zacinam aj ja s Prednisonom ...

kacarina
8. mar 2010

tak som dnes odovzdala krv v GF, aj karafiaty rozdavali na recepcii 😀 to uz som tak druhe MDZ u nich vystihla 😀

denka28
11. mar 2010

ahojte dievcata,

chcela by som sa vas spytat, ako mam zacat tu celu proceduru s ket? mam zavolat do gf, ze by sme chceli ket a oni mi potom daju termin kedy tam mam ist? dlho sa caka na termin?
dakujem za odpovede.

sneznik
12. mar 2010

Ahoj denka,
zavolaj do GF, ze by si chcela dohodnut termin na konzultaciu pred KET, oni ti daju termin a potom uz vsetko ostatne dohodnes s dokim na konzultacii. Mne sa podarilo dostat termin konzultacie vacsinou do 2 tyzdnov od telefonatu.
Drzim palce

denka28
12. mar 2010

dakujem🙂

lilinka81
17. mar 2010

Ahojte tehulky a netehulky 🙂
Neviete babule prosim vas, ako casto sa moze opakovat KET??,(ked mate veeela mrazacikov)

kacarina
17. mar 2010

Lili, myslis ako rychlo po sebe?
Ja som mala 9 mrazacikov, boli z toho 3 KETy. Prve dva boli tehu, ale iba kratko, takze som potom cakala trosku dlhsie do dalsieho KETu, cca. 3 mesiace (resp. dr. povedal, ze 2-3 cykly by bolo dobre). Ak je nahodou KET hned negativny, tak myslim, ze sa da ist na dalsi relativne skoro, niektore chodili tusim aj hned v dalsom cykle, alebo len jeden cyklus pockali a hned isli na to ...

lilinka81
22. mar 2010

kacarinka.....................dakujeeem,.....ano,myslela som ako casto po sebe.Mi mame 19 mrazacikov a prave cakam na poslednu mrchu v tomto roku a ona meska a to vobec nerobi,asi preto ze sa tak tesime 🙂

kacarina
22. mar 2010

19 mrazacikov je teda riadna zasoba, pekne si naznasala, pekne 😀 😉

kacarina
22. mar 2010

ja som mala folikulov strasnu spustu (kvoli hyperstimulaku), zrelych a oplodnenych bolo 15, ale z toho len 9 sa dalej delilo, tak tie sa mrazili.. a manzel zahlasil, ze som dobra nosnica 😅

lilinka81
23. mar 2010

no ten tvoj aspon reagoval,moj sa do toho moc nerozumie a nevie kolko je veeela,ze vraj dobreee 🙂 a to bolo vsetko.Z tych 19-ich su 3-100 bunkove (5-dnove),no len aby sa nam rozmrazili v poriadku. A ty kedy ides na KET,mas to zachvilu,ze?

kacarina
23. mar 2010

lili, no ja som tu tak trosku mimo teraz v tejto teme 😀 ja len ze som sem chodila, tak tu sledujem obcas babule, ako sa im dari ... ja uz som si zasobu mrazacikov z 1. IVF minula, caka ma teraz 2.IVF-ko od zaciatku, prave tento tyzden zacinam stimulovat (dlhy protokol mam) ... takze by som sa rada dopracovala k "normalnemu" ET, aby som nemusela zas cakat na KET, uvidime, ako teraz zareagujem ...

lilinka81
23. mar 2010

ahaa,....tak ti drzim vsetky prsty aby ta zas neprestimulovali a aby vsetko dobre dopadlo,lebo vieme ze dolezita je kvalita a nie kvantita nasich vajek 🙂 ,mi dve sme toho jasny priklad 😒

lilinka81
23. mar 2010

adris23...................ahoj ako sa ti dari,na kedy mas KET? a co ti povedali na tu trombofiliu ?

vanilka1802
23. mar 2010

Ahojte babule, co chvila sa ku vam pridam. 1.4. mame termin v GF pred KET. Tiez som moc zvedava ako to prebieha. Ked som pred tyzdnom mala mrchu, tak teraz kolko este budem cakat? Diki

yoyo123
23. mar 2010

Ahojte kočky,aj mna to čaka,idem na bud.tyžden na utz,beriem estrofem .Ten Ket bude na 18.den?

kacarina
23. mar 2010

vanilka, ak nemusis brat ine lieky ako pripravu (napr. Prednison alebo ine) alebo cakat z nejakeho ineho dôvodu, tak asi zacnes od 1. dna dalsieho cyklu brat Estrofem a cca. v polovici cyklu (resp. podla ovulky a utz) pojdes na transfer ...

yoyo, KET zvycajne byva 16.-18. den cyklu, to ti podla utz povedia, ako mas sliznicu nachystanu 😉 ja som tusim vsetky KETy doteraz mala na 18. den ...

Ked to tu tak s vami rozoberam, uz sa tusim aj zacinam naozaj tesit 😅 ... budem asi v inej temicke alebo si dam od kona na chvilu aj prestavku mozno, ale dam vam vediet, ako pokracujem so stimulkou resp. transferom atd atd atd 😉 Majte sa, drzte sa a vsetkym vam: tfuj tfuj tfuj! 😉

andriss23
23. mar 2010

lilinka-ak všetko pôjde ako má(ako som si to vyrátala 😀 ),tak KET by malo byť okolo 19.4. Teraz sa dopujem Prednisonom.
Na trombofíliu beriem lieky,a od KETu budem pichať Fraxiparin,na riedenie krvi.

kacarina-držíím palce!!! Aj všetkým ostatným... 🙂 🙂 🙂

vanilka1802
23. mar 2010

Kacarina, velmi pekne ti dakujem ze ozrejmenie postupu pri KET. Len este jedno mi vrta hlavou, ten Prednison sa koli comu berie?

kacarina
23. mar 2010

Vanilka, velmi zjednodusene povedane: Prednison v malych davkach sa berie na mierne potlacenie imunity zeny, aby telo "nevypudilo" alebo inak "neznicilo" embryo. Zvycajne sa berie po pozitivnych imunologickych testoch, ked sa zisti u zeny nejaka imuno reakcia, ktora by mohla spôsobit problemy. To su take divne veci "medzi nebom a zemou", ze napr. urcite obranne mechanizmy v tele zeny mozu znicit spermie, alebo zena moze reagovat na latky vytvarane embryom ako na nepriatelske a tak ... Alebo ho potom lekari v centrach predpisu aj ked nemas imuno testy robene, a to napr. po niekolkych potratoch, kedy sa nenasla ziadna ina zjavna pricina. To je moj pripad. Takze som teraz o jeden cyklus dopredu zacala brat Prednison. Tolko moja vecerna prednaska... 😀 😅

vanilka1802
23. mar 2010

Kacarina dakujem za prednasku, takze mna sa to asi tykat nebude, kedze jedno tehu po IVF uz mam uspesne za sebou.

kacarina
23. mar 2010

vanilka, tak super, ty a babule s podobnymi uspechmi ste nasim svetlym prikladom, ktory sa snazime nasledovat 😉
tak drzim palce do "tvorenia" druheho potomka 🙂

lilinka81
24. mar 2010

adriss23........a aku mas tu trombofiliu,prepac ze sa vypytujem,aj ja ju mam a imunologicka povedala ze je to v poriadku a ze to nebude mat vplyv na tehotenstvo a nic mi nedala,ziadne tbl.,ani injekcie.Ja mam MTHFR 1298 ,C677.-heterozygot.

A baby k tomu prednisonu,- ja ho beriem uz 3 mes. a ani neviem preco,vraj mi neublizi,mi povedala Dr.

andriss23
24. mar 2010

lilinka - mám MTHFR 1298 C homozygot.Čiže som to zdedila po oboch rodičoch 🙂 .
Zistili mi to v centre(vtedy ešte v ISCARe),poslali ma na hematologiu,a tam mi nasadila DR.lieky na riedenie krvi.
Vplyv na tehu to má taký,že to môže spôsobovať potraty. Na inj. sa prechádza až keď sa potvrdí tehu,ale v GF mi povedali
že si mám pichať hneď od KETu. A ja začnem už dva dni pred ním 🙂

yoyo123
25. mar 2010

ahojte kočky,chcem sa opytat,že kedy sa zahniezduje embryjko po KET?mam ležat alebo možem normalne fungovat?dik za odpoved 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre