KET v Gyn - Five. Tentokrát dúfam naposledy

luly3
11. jan 2009

ahojte 😉

babulky, niektore už mame vela zasebou a začíname znova a znova
a vždy s malou dušičkou dúfame, že tentokrát sa nám to podarí ...
tak aj ja dúfam a verím že tentokrát to bude naposledy 😕

lulu107
15. aug 2009

tak mrška už dorazila 😝 a od 13 sa budem pripravovať na ďalších drobčekov, teraz to už určite musí vyjsť v stredu idem k p. Kopáčovej, dá mi nejaké bylinky 😉

mirka5
15. aug 2009

lulu - ano, ja som mala uz len jednobunkove embryjka 5 ks, pri IVF mi vkladali 2 100-bunkove, ujali sa ale som potratila

lulu107
15. aug 2009

nanika - tebe tiež rozmrazovali 1 bunkové?
doteraz som sa tým ani tak nezaoberala.

mirka - keď zamrazujú po jednonodňové tak sú to len jednobunkové, nevieš náhodou? musím si to zistiť v centre pretože viem, že mám tam 2 blastocysty, tie sú asi 100 bunkové, že? a tie 4 netuším

lulu107
15. aug 2009

Keď porovnám ako sa vám drobčekovia delia a tých mojích 4-2-2, tam som veľmi sklamaná z toho čo mi povedal dr. Drábek, povedal, že keď sa mi nebudú deliť, tak mi rozmrazia ďalšie, nemala som šajnu ako sa majú deliť, ale keď si porovnám s vami, tak si poviem, že nemali šancu, nechápem, prečo mi ozaj nerozmrazili ďalšie, keď sama embriologička mi povedala, že sa strašne pomaly delia, veď im pribudla iba jedna bunka.

No neviem, čo mi na to povie, možno ma aj vyrazí, ale poviem mu, že také nechcem, nech rozmrazia mi ďalšie a ďalšie, pretože tiež mám jednu psychiku a najviac sa štve to, že do tel. mi embriologička nepovedala, že sa nechcú deliť, povedala, že budú zajtra múdrejší, mala som to zaplatené keď mi povedala ako sa delia a najlepšie bolo na tom, že som nevedela, čo to pre mňa znemená, bola som strašné naivná, vlastne som im verila, že keď mi vložia, tak určite takých drobcov o ktorých si myslia, že majú šancu prežiť.

Je mi to jedno aj keď mi rozmrazia všetky naraz!
Tuším mám totalnu smolu.

kacarina
15. aug 2009

ahoj lulu, sledujem po dlhej dobe tuto temicku, mozno si na mna kolegynku raKETacku pamätas z decembra/januara a aprila/maja 😉

je mi velmi luto, ze ti to nevyslo, drzala som ti palce velmi velmi a sledovala netrpezlivo, kedy uz napises vysledok ☹

mozno som prilis naivna, ale nechce sa mi verit, ze by nam vkladali embrya, kt. by nemali realnu sancu na uchytenie a prezitie 😒 aj ked jeden nikdy nevie, ja uz neviem, comu mam verit... clovek sa do toho snazi vzdy ist s co najväcsim optimizmom, kt. v sebe pozbiera, ale urcita davka skepsy je tam asi vzdy, najmä po neuspesnych pokusoch ...

ja mam teraz prestavku, uz mi sice presli 3 mesiace od toho majoveho potratu, ale davali sme do poriadku mrsku, to je u mna klasika, mne sa to ani po prvom, ani po druhom nedalo same do poriadku, tyzdne krvacania a spinenia, potom Norethisteron a teraz mam konecne za sebou prvu normalnu, za pomoci Noreth. samozrejme ... ten mi dal dr. aj na upravu cyklu, nech mam aspon 2-3 mrsky za sebou a sliznica maternice nech sa trosku zregeneruje ... buduci tyzden ideme na konzultaciu do GF, ze co a ako dalej, ako sme sa zotavili a ci sme uz pripraveni na dalsi pokus, mame este 2 poslednych eskimacikov ... teoreticky by som mohla ist v oktobri na to, ale tentoraz sa akosi neviem do toho znovu vzit, neviem v sebe najst to odhodlanie a prekonat strach, je mi z toho nanic ... aj preto mi velmi pomaha, ked citam tvoje odhodlane slova, ze ides hned na to, ty si bojovnik 😉

pozdravujem aj ostatne babule v tejto teme, "dvojciarkovym pozitivkam" blahozelam a drzim palce 😉 a ostatnym zelam vela elanu a pozitivneho myslenia 🙂

lulu107
16. aug 2009

ahoj kacarinka - samozrejme, že si na teba pamätám, ty si bola moja motívacia, pretože na nete som čítala, že je úspešnosť okolo 25%, tak som mala pocit, že je to pre mňa nedosiahnuteľné, ale keď som si písala s tebou strašne som ti držala palčeky a keď si napísala že si tehu, tak som sa z toho tešila ako keby som bola tehu ja 🙂

Strašne som tomu verila, že sa to podarí, no najhoršie bolo na tom to, že drobčekovia sa mi veľmi zle delili, povedala som si, že ten jeden je 4 bunkový ten sa asi dobre delí, no ostatné baby takého drobčeka považujú že sa mu nechce deliť. Brala by som to úplne inak keby mi povedali na rovinu nech od toho neočakávam veľa alebo keď chcem tak ideme rozmrazovať ďalšie. Tým že som tomu tak strašne verila, tak ten šok po tel. bol dosť zlý, už sa mi nechcelo ani plakať, bolo mi strašne ťažko a chvíľkami som sa nemohla ani nadýchnuť, zobudila som sa v noci s tým, že som sa nemohla nadýchnuť ☹

Už mi je lepšie, ale len preto, že moja túžba je väčšia než bolesť 😉

A ozaj ty si nebola u p. Kopáčovej? ja sa tam chystám buď pondelok alebo stredu.
Tebe by sa zišli bylinky na preliečenie a myslím si žeby ti najskôr mohla v tejto veci pomôcť 😉 ona ti prehmatá aj bruško 😉
Šup k bylinkárke, ak budeš chcieť, tak ti dám na ňu tel. číslo, tento týždeň aj ja mám konzultko a pôjdeme na to a tento spolu , krát to už určite musí vyjsť!

Ozaj ty si ešte pamätáš koľko bunkových ti rozmrazili a koľko bunkových ti vkladali?

lulu107
16. aug 2009

kacarinka - ešte som zabudla hneď po potrate som bola v TT u bylinkárky Sprušanskej dostala som čaj po ktorom mi bolo oveľa lepšie a mrška od vtedy chodila ako hodinky, takto pravidelne som ešte mršku nemala, určite by som ti odporúčila ísť k bylinkárke a tá p.Kopáčová tá je ozaj dobrá, určite si o nej už asi počula 😉

zana11
16. aug 2009

ahojte babulky, takže ja som si dnes ráno urobila test, 10. deň a boli tam dve čiarky, tá druhá bola slabá ale bola, no ale od včela večera špiním, tak neviem, neviem 😒 asi si urobím test ešte v utorok, či tam niečo ostalo, lebo mám pocit, že minimálne jeden drobček mi odišiel ☹

lulu107
16. aug 2009

ahoj, to je super správička 🙂 verím, že to jedno ti tam zostane len musíš byť teraz v kľude a odpočívaj 😉

Ozaj tebe koľko bunkových drobčekov vkladali a koľko buniek mali keď ho odmrazovali?

lulu107
16. aug 2009

zana test si si robila z ranného moču? a v noci si nebola na WC?

lulu107
16. aug 2009

nanika ty si netestovala?

nikita880
16. aug 2009

zana držím palčeky, aby tam boli aj dnes // a krv určite dobre dopadne.

lulu, ja ťa fakt obdivujem......si veľká bojovníčka

baby ked to tu tak dozadu čítam, začína ma chytať poriadna panika. však väčšinou každá, ktorej sa to po umelom podarilo neskôr potratila. bruško ma stále bolí a do UTZ je poriadne daleko, asi sa do vtedy zbláznim.neviem či si nepojdem k mojmu doktorovi dať zobrať krv, nech aspom viem, či mi rastie dalej HCG.

strašne vám všetkým držím palce 😉

zana11
16. aug 2009

lulu, neviem, koľko bunkových mi vkladali, len mi povedali, že sa pekne delia. V noci som nebola na vecku, a robila som si test z prvého ranného muču. nikita-dík, aj ty sa drž, a vydrž to, ty vôbec nešpiníš, tak sa nestresuj, a mysli len na to, že si tehotná 🙂
nanika daj vedieť, či si si robila tesk 😉

mima11
16. aug 2009

Lulu, myslím, že by si mala dať šancu aj menej bunkovým a hneď ich nezavrhovať. Niektoré baby mali aj málo bunkové a podarilo sa. Je to proste o šťastí, niekedy dajú málo bunkové - zadarí sa, niekedy dajú blastocysty a nič. Ja viem, veľmi to bolí, ale nemohla by som povedať, že také nechcem, to čo máme zamrazené, aspoň pre mňa sú tie najväčšie poklady, aké som kedy mala!

Zana, gratulujem, verím, že bude silnieť.

lulu107
16. aug 2009

mimka - ja viem je to o šťastí a to je to čo mne chýba, stále si hovorím, že raz ma tá smola opustí a konečne začnem mať trošku šťastia od kedy som potratila ako keby sa mi všetko rútilo, prestalo sa mi v úplne všetkom dariť 😨
Samozrejme, že žiadneho drobčeka nevyhodím, ale dosť ma v GF najedovali, pretože mne to nič nehovorilo keď mi povedala že mám 4 - 2 -2 bunkové a mohli mi povedať že je to tak a tak a zbytočne by som si tak nenamýšľala, brala by som to tak ako to je, no nevadí, už viem mám viac info. o tom. A keď mi volali, tak mi ani nepovedala, že sa nechcú deliť, povedala mi to až keď mi ich išli vkladať doki mi povedal, že ak sa nebudú dobre deliť, tak rozmrazia iné a v tom som aj bola, takže ma to dosť sklamalo 😔
Aj sa ma pýtali, či chcem 2 drobčekov, ale ja som nedokázala dať prečo toho 3 chcela som dať šancu druhému 😉

Za mesiac sa pustíme do toho a už sa na to teším, vo štvrtok mám konzultko už som si všetko spísala čo sa chcem dokiho opýtať, aby som mala vo všetkom jasno, pretože najhoršia zo všetkého je ta nevedomosť 😉

lulu107
16. aug 2009

nikitka - neskús panikarčiť, drobček sa ti pekne vyvíja! Drobček rastie a v tomto období sa toho v brušku deje najviac, preto ťa bolí bruško, ty patríš k ženám ktoré to tam majú citlivé, preto ťa to bolí, niektoré ženy nič necítia. Práve že ja som bola spokojná, že to bolí keď som bola tehu, pretože som vedela, že sa tam niečo deje, ale až keď som prešla črevnou infekciou potom som nič necítila a už som vedela, že drobček to neprežil, samozrejme ani doktori mi to neverili. Takže hlavu hore nemyslí na potrat ! Vychutnávaj si to že si tehu!

lulu107
16. aug 2009

zana - tak sa to dobre číta, že si tehu 😉 Teškám sa s tebou 😀
A budem veľmi myslieť na teba, aby všetko bolo O.K až do 9 mesiaca 😉

nanika mala dnes testovať asi ma //, tak nemá čas ani napísať

Bože to bude super, keď sa vám to všetkým podarí 😵 stúpnu % KET a na budúci mesiac sa pripojím aj ja 😀

lulu107
16. aug 2009

mimka - inak dik, že si ma trošku nakopla niekedy to potrebujem!

lulu107
16. aug 2009

mimka - ty sa tiež chystáš na KET?

mima11
16. aug 2009

Lulu, ja viem, prepáč, ja som sa zľakla, že chceš vyhodiť svojich krásnych drobčekov!!!

Ach Lulu, je to ťažké, všetky sme na tom rovnako moja, neboj veľa krát mi tečú slzy a hovorím si, koľko ešte mám čakať. Niekedy je to veľmi ťažké!!! Ani nevieš, koľko krát si hovorím, bože daj už všetkým snažilkám konečne vytúžené deti. Tiež čakám na mršku a pôjdem na KET. Mám niekedy strašný strach, čo ako to zase dopadne, čo môžem urobiť ešte viac, aby sa to podarilo. Všetky by sme spravili aj nemožné, ale nie vždy to ide tak ako by sme chceli. Veľa krát si hovorím, keď sa nepodarí, tak pôjdem ďalej, len tiež neviem do kedy vydržím to ďalej, pretože každé ďalej neskutočne bolí!!!

zana11
16. aug 2009

pekný večer babulky, čítam tu vaše príspeky a priznám sa, že pre vás, ktoré ešte nemáte žiadne dieťa to musí byť nesmierne ťažké, oveľa ťažšie ako pre mňa, pretože ja už mám dcérku, a neviem si ani predstaviť, že by som toto všetko absolvovala viac ktrát a stále to nevychádzalo. Aj pre mňa to je veľké sklamanie, keď to nevyjde, ale nie je to až také ako u vás. A preto Vám všetkých strašne prajem, aby sa to už čo najskôr podarilo a boli ste tie najšťastnejšie maminy na svete 🙂 Držím vám palce aby ste boli stále také silné a odhodlané 😉 dobrú noc

lulu107
16. aug 2009

mimka a kedy má prísť tvoja mrška?
ty si už bola ne KET? ak áno, nevieš náhodou, či sa dá ísť hneď na 1 mršku? Pretože ak by mi to nevyšlo, tak by som si to chcela, tak zariadiť aby som hneď išla na ďalšie KET 😉

nanika
17. aug 2009

Cafte babulky, netestla som vcera, preto som nepisla, ako som dopadla. Ale... rano boli dve ciarky, teda to dnesne rano, jedna je sice slabucka, ale aj z metra viditelna, tak snad sa tam cosi v tom brusku udomacnilo, ved uvidime v stredu, nechcem sa dopredu tesit, aby som nebola sklamana. Zani, ja spinim tiez, to nie je nic zle, v tejto dobe by si mala zrejme dostat mrsku, tak preto spinis, hlavu hore, pokial je to len kavovy vytok a trosku par raz za den na intimke, malo by to byt ok 🙂

kacarina
17. aug 2009

nanika, zana, nikita - blahozelam, tesim tesim 😉 hlavu hore a drzte sa! 🙂

kacarina
17. aug 2009

lulu, dakujem, no vidis, teraz si zase motivaciou ty pre mna 😅 uz by sme si mali prestat pohadzovat ten stafetovy kolik s motivaciou a mali by nam obom uz narast poriadne velke brucha, nemyslis? 😅

s tym poctom buniek si to uz na 100% nepamätam, ale myslim, ze 6 alebo 8 (manzelovi sa zda, ze 6, mne 8) ...

a pani Kopacovej sa chystam, ja sa zatial snazim trosku sportovat a aspon par kileciek zhodit, pijem zatial alchemilku na sliznicu ...

nanika
17. aug 2009

Inak, ja som od embriologicky pocula, ked sme tam boli prvy raz, ze by sa mali delit rovnomerne, 1.2.4.8 atd, nam ich mrazili ako 2 a 4 bunkove, preto som pisala, ze jedno bolo spomalene...

tinka76
17. aug 2009

Kraaaaaaasneeeeee - nanika, zana, nikita - krasne sa to cita 🙂 ... dzte sa a hlavne nech sa drzia vasi drobcekovia 🙂 ... super spravicky na pondelkove rano 🙂 🙂 🙂

Mne tiez vkladali 6 a 8 bunkove a mne tie vraveli to iste ako nanike - ze optimalne je ak sa delia pravidelne... a babulky nepodcenujte malobunkove embryjka, mam dve kamosky z GF, ktore mali obe vela embryjok (jedna dokonca az cez 20) - dve im hned vlozili cize mali malo buniek a ostatne sa im vsetky prestali do dalsieho dna delit, tak uz hadzali flintu do zita ... a obe maju krasne dcerky 😉 😉

margareta11
17. aug 2009

ja sa tiež veľmi teším , ked to tu takto čítam 😀 blahoželám nanika, zana ,nikita a držte sa 🙂 😉
hned ma to pozitívne naladilo 🙂 🙂 🙂
Lulu ja som mala 3krát vkladané 4bunkové a 2krát to vyšlo aj ked nie do šťastného konca, ale aspoň viem ,že sa tam niečo dialo. Kamarátke vždy vkladali blastocysty a vyšlo jej to až na štvrtý krát 🙂
Tak nevešaj hlavičku a ver, že to dobre dopadne. Teraz si len mala slabučkých drobčekov, ktorý by to nezvládli , ale už sú tam len siláci, ktorí sa k do Teba zahryznú a nepustia sa Ta 🙂 🙂 🙂

ja som už od včera začala užívať estrofém, takže uvídíme ako dopadnem aj ja, pretože ja tam mám len jedného drobca -blastocystu. Dr. mi povedal , žé neúspešnosť rozmrazenia je 40%, ale že ked sa rozmrazí, tak je to ako pri IVF. Tak som zvedava a pevne verím ,že sa mi krpček rozmrazí a potom poriadne zahryzne. 😅

Naozaj mi to veľmi pomáha , ked si tu takto čítam tieto Vaše príspevky, pretože máme spoločný problém a vidím sa v každej z Vás a presne viem čo cítite...
ja mám pocit, že som za tých osem rokov už tak otupela, že už ani neviem kedy sa mám tešiť a kedy byť smutná...je to pre nás veľmi náročná cesta, ale ja stále verím ,že každá jedna budeme šťastná a budeme sa teškať z našich snehuliačikov 🙂 🙂 🙂
ešte ma tak napadlo, tie naše deti bud budú mať radi zimu , alebo naopak 😀 😀 😀

prajem Vám pekný slniečkový deň a veľa pozitívnych myšlienok 😎 😎 😎

nanika
17. aug 2009

jj, nech je len vsetko ok a vyjde to 🙂 Viete, co ma cez vikend poburilo? Vyhlasenie katolickych biskupov, ze "clovek ma pravo, aby bol pocaty v laske muza a zeny v manzelstve a nie nedostojne v skumavke" Tak ja neviem ako vy, ale moje prve skumavkove dieta bolo pocate s tou najvacsou laskou, velkou radostou a kopou bozej pomoci, dakujem tam hore 🙂

tinka76
17. aug 2009

NANIKA - 1000% suhlas!!!! ... priala by som vsetkym detom aby boli pocate z takej lasky ako tie nase!!!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre