KET v Gyn - Five. Tentokrát dúfam naposledy

luly3
11. jan 2009

ahojte 😉

babulky, niektore už mame vela zasebou a začíname znova a znova
a vždy s malou dušičkou dúfame, že tentokrát sa nám to podarí ...
tak aj ja dúfam a verím že tentokrát to bude naposledy 😕

jangyn
25. máj 2009

Ahoj maahuliena,
PN-ku by si chcela mať po akom zákroku? Sama som zvedavá, či Ti vyjdú v GF v ústrety. Daj vedieť! Lebo ja som sa pred mojím 1. KET pýtala, či môžem ísť na PN (tiež sme vrazili do toho 2000,-EUR aj s cestami, MINIMÁLNE) a normálne ma dr. odpísal, že oni tu od toho nie sú. Vraj keď ma môj obvodný lekár vypíše, tak môžem ísť na PN. Samozrejme, musí byť ochotný obvodný gynekológ, lebo obvodný lekár to neurobí. No a či obvodný lekár bude ochotný ... Ale teraz v lete keď pôjdem na 2. KET, tak si to určite vybojujem. Neviem, či si v tom GF nemyslia, že my doma tlačíme EURÁ v pivnici!!!!

maahuliena
25. máj 2009

takyn.. to ano 😒 ☹ asi zavolám

jangyn-- idem na KET (jedná sa o darcovstvo) tak snááď... no nepotešila si ma s touto informáciou.... 😒 no dám vedieť že čo 🤐

jangyn
25. máj 2009

Prosím ťa nejako si to vybojuj, daj sa na PN, najmä ak máš stresovú prácu. Viem to podľa seba. Vôbec by som to neriskovala. Už som sa poučila. Tiež mám stresovú prácu a teraz si vyčítam, že som nešla na PN. Tak Ti držím silno päste. A kedy to ideš? Bude to prvý pokus?

nanika
25. máj 2009

Maahulienka, som naramne zvedava, ci ta z GF vypisu, ja typujem ze nie a este ta vysmeju ale urcite im krivdim 😝 😀 Drzim prsteky, nech sa najde aspon jedna dobra dusa, ktora ta pochopi a vypise ta, ja som kvoli tehu musela zmenit pracu, inak by som neotehotnela vobec :(

lulu107
25. máj 2009

ahojte - ja typujem, že GF ťa nevypíše, pretože keď mi robili laparoskopiu v GF dali mi prepúšťaciu správu a s tou som išla k obvodnému lekárovi, na základe nej ma mal vypísať, no ja som dokiho presvedčila že si zoberiem dovolenku a PN si nechá na neskôr /IVF/. Keď som bola na IVF teda hneď po OPU dokonca manžel išiel s mojou prepušťaciou správou - protokolom k obvodnému lekárovi a ten ma v pohode vypísal, ja som pekne ležkala v postielke. Môj obvod. lekár o všetkom vedel pretože som sa u neho učila pichať injekcie - teda učila ma sestrička.
Inak ak sú aj ženy tehu tak ich vypisuje obvod. lekár, u nás v práci je rizikové pracovisko a tiež baby vypisuje obvod. lekár. Gynekológ ten zriedka vypisuje PN. V care sú na to aby nám spravili drobčekov a keď nám ich spravia dajú nám papiere a ideme k svojmu gyn.

lulu107
25. máj 2009

Mahuliena - len pekne choď k obvodnému lekárovi povedz mu čo ťa všetko čaká, určite ťa vypíše, on ti napíše do PN aj diagnózu z prepušťacej správi z GF, môj si všetko preštudoval, koľko stoja lieky a držal mi palčeky🙂

jangyn
26. máj 2009

Dobré ránko baby,
maahuliena, dnes ti už len napíšem, že choď za svojím obvodným lekárom, porozprávaj sa s ním, vysvetli mu situáciu (najmä psychickú a finančnú) a ak je normálny, tak ťa pochopí a dá ťa na PN. 🙂

maahuliena
26. máj 2009

ahoj jangyn 🙂 dnes som bola u obvodnej, a samozrejme bola suprovská, bez žiadnych problémov 😵 😵 budem PN minimálne do krvých testov 😎 už len cinknem a ona mi PN nachystá 🙂... a potom celé tehu 😅 😵 v robote budu mať čo robiť, ale tak nikto neni nenahraditeľný 😀 🤐 😵

jangyn
26. máj 2009

ahoj maahuliena, no vidíš, to je super 😉 😉 😝 . Teším sa s Tebou, dnes som mala takého tušáka, že to vybavíš a normálne sa mi to naplnilo. 😀

lulu107
26. máj 2009

mahuliena - no vidíš, zbytočne si si robila starosti. Môj doki určite netrpezlivo čaká, kedy sa objavím s PN- respektíve manžel, keď ja budem v postieľke tri dni ležať po KET. Môj obvod. doki ešte nevie presne kedy pôjdem na KET🙂
Kyselinu listovú čo si mi spomínala sa nevolá náhodou presne ACIDUM FOLICUM, obsahuje 10 mg

maahuliena
26. máj 2009

jan 🙂 😉 😵
lulu : to čo som Ti spomínala sa volá ACIDOFOLAN 😉 tá kyselina listová obsahuje až 1000iui..+ B 😉

lulu107
26. máj 2009

maahuliena - tak to asi iná kys. listová, teraz začínam s Femibionom 800 s metafolinom, vraj že je dobrý🙂
tak uvidíme aké budú výsledky🙂

jangyn
27. máj 2009

Ahojte baby, maahuliena aj ja som začala brať Acidofolan, myslíš, že je dobrý? 😅

mirka5
27. máj 2009

Ahojte, tak aj ja mam malo kys.listovej a dr. mi doporucil acidum folicum a dal mi este aj prednison pre istotu, aj ked som tu uz citala vselijake nazory na neho 😒 A najblizsiu mrsku idem na to, tesim sa ako male dieta 😀

luly3
autor
27. máj 2009

ahojte žienky 😉 😉
v sobotu alebo nedelu mam ket 😅 😅 😅 dnes som mala ULT a sliznicu
mám 13 mm

jangyn
27. máj 2009

Luly3, tak držím palce 😉 😀 😀

luly3
autor
27. máj 2009

jangyn dakujem velmi pekne 😉 😉 😉

kacarina
27. máj 2009

Luly, to je super, tesim sa a drzim palceeee 😉

mirka5
27. máj 2009

luly, drzim palce, tentoraz to musi vyjst 😉

maahuliena
27. máj 2009

mirka práveže prednison veľa pomôže 😉 poznám veľa žien, ktorým pomohol 😉

janygyn..myslím že acidofolan je dobrý.., ale v podstate je to jedno, le treba davať nejaku tu kys.listovuu 🙂 😉

luly krásna sliznica 😵 to vedie len k pozitívnemu výsledku 😵 držím palce 🙂 🙂 😵

nanika
28. máj 2009

Luly, tak potom krasny a uspesny vikendik 😉

lulu107
28. máj 2009

luly - drobčekovia sa už na teba tešia, takže s plným elánom do toho🙂 Teraz to už musí vyjsť! Budem ti držať palčeky.
Aj pred ket sa berie tabletka diazepan a čipka do konečníka?

lulu107
28. máj 2009

ozaj baby čo hovoríte na Femibion s metafólinom - kyselina listová, máte nejakú skúsenosť? kúpila som si ju prvý krát

luly3
autor
29. máj 2009

šup na prvú stranu 😕 😕 😕 😀

babulky zajtra mam o 10.15 ketík 😉 tešííííííííííííííííííííím

lulu hej aj pred ket sa dava dijazepan a ten čípok 😝 😀

tina1
29. máj 2009

ahoj luly, takže zase budeme spolu čakať na výsledok. Ja mám v utorok KET. Dúfam že sa naše posledné 2 embryjka pekne rozmrazia 😎

luly3
autor
29. máj 2009

tina určite sa rozmrazia nemaj strach 😉
a aspon nám nebude tak smutno ked budeme čakat spolu 😀 😀 😀

tina1
29. máj 2009

tvoje už rozmrazujú, alebo ako je to u vás v care?

luly3
autor
29. máj 2009

tina ja už ich mam rozmrazene a prežili mi obidve blastocistky

lulu107
30. máj 2009

luly - blahoželám blastocistam🙂 tak dnes šup do bruška, držím palčeky
koľko sa rozmrazujú drobčekovia pred KET? Deň pred a potom ti zavolajú ako to dopadlo?

tina - určite drobčekovia sa rozmrazia🙂

Tak a teraz ste tehulky🙂

mirka5
30. máj 2009

luly a tina, drzte sa a opatrujte babatka 🙂
neviete babenky kolko bunkove embryjka su lepsie na prezitie mrazenia a uchytenie sa?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre