KET v Gyn - Five. Tentokrát dúfam naposledy

luly3
11. jan 2009

ahojte 😉

babulky, niektore už mame vela zasebou a začíname znova a znova
a vždy s malou dušičkou dúfame, že tentokrát sa nám to podarí ...
tak aj ja dúfam a verím že tentokrát to bude naposledy 😕

nikita880
12. aug 2009

lulu, tak to mrzí, dokelu. ja mám dohodnutú konzultáciu na budúci piatok u behúňovej. len to prosím nevzdávaj. dokelu, je mi z toho nanič

nikita880
12. aug 2009

u nás v nitre majú v lekárni ešte stále 2 mg

tinka76
12. aug 2009

Dakujem za privitanie 🙂
Mrzi ma, ze tu hned vidim negativny testik ... je mi to luto LULU ... viem asi ako sa citis 😒 ... urcite to nevzdavaj!!!

lulu107
12. aug 2009

ja som ich kupovala priamo v GF

Samozrejme, že do nevzdávam, veď tam mám ešte 6 drobčekov

Ohľadom čoho máš konzultáciu?

je to strašné, ale nie je to až také zle ako potratiť 😖

nikita880
12. aug 2009

no som sa pre istotu objednala hned v deň KET, keby to náhodou nevyšlo, aby som potom nemusela dlho čakať, lebo ževraj behúnová objednáva až na september, lebo bude mať dovolenku. ked bude krv zajtra pozitívna, tak konzultáciu zruším. šak uvidíme.

tí tvoji 6 drobčekovia sú viacbunkoví? oni najprv rozmrazujú slabších? nerozumiem tomu

margareta11
12. aug 2009

Lulu ,verím že Ti je smutno a ak mám byť úprimná ,tak aj ja som ostala smutná, pretože som verila, že Ti to výjde, ale život sa posúva dalej a máš ešte daľšie šance.Asi to tak malo byť 😒

Sakra, sakra 😠 😠 😠

margareta11
12. aug 2009

Ja som si už bola vybrať a mám jedno balenie 2mg a dve balenia 1mg

tinka76
12. aug 2009

Lulu - aspom ze mas este dalsich mrazacikov ... pojdes skusit hned o mesiac?
Nikita - ty zajtra testujes? Tak to budem drzat palce, chcelo by to nejake pozitivne priklady, nech mam pocit, ze je sanca aj u nas 😉

margareta11
12. aug 2009

Šanca určite je, hlavne musíme veriť 🙂

nikita880
12. aug 2009

no baby musím ísť, zajtra po druhej napíšem ako dopadla krv a lulu drž sa moja.

mirka5
12. aug 2009

ahoj Lulu, obcas sem nakuknem. Je mi luto ze si dopadla ako ja ☹ tak som verila ze podla tych priznakov to vyjde. My mame s manzom nejake bakterie tak berieme ATB a ja nastupujem od septembra do novej roboty, maly ide do skolky takze som v strasnej dileme kedy ist na dalsi KET. Najradsej by som isla hned ako doberieme ATB a budem v pohode ale zas nechcem ist hned na matersku len co nastupim. Boli sme aj u p. Kopacovej bylinkarky, ak chces tak k nej chod, da ti nejake bylinky na pripravu maternice. Je z Vrboveho a tel. c. na nu je 0903 037 131. Bola aj v markize v reflexe http://video.markiza.sk/archiv-tv-markiza/refle...

Drzim vsetkym palceky aby sme to dotiahli k vytuzenym // 🙂

zana11
12. aug 2009

ahoj LULu, je mi smutno, že je to negatívne, ty si bola tak optimisticky naladená, že to strhlo aj mňa. Ale máš pravdu, že radšej nech je to negatívne ako neskôr potratiť. Dúfam, že naďalej budeš navštevovať túto tému.Kedy si mala dostať mrchu? Už si ju dostala? A ty si vôbec netestovala?

lulu107
12. aug 2009

zana - mršku som mala dostať včera, neprišla ani dnes, zbytočne aj to ma zavádzalo
Nie netestovala som, ale asi je lepšie testnúť, než od rána byť v strese až do 14h, dnes to bolo šialenstvo 😔

Samozrejme že budem navštevovať túto tému, idem na budúci týždeň na konzultko a túto mršku to asi nestihnem, tak pravdepodobne od budúcej mršky pôjdem na to.

Aspoň sa pustíme do viac bunkových 😉

nikitka - v GF začínajú s jednobunkovými, neviem prečo, no keď sa najmenej delili pri IVF, tak pri zmrazení sa musia deliť ešte menej 😔
Neviem aké mám tam ďalšie v poradí, ale viem, že mám tam blastocysty

No ďalšie KET budem musieť chodiť do práce až ak náhodou pôjdem na IVF tak pôjdem na PN, zoberiem si iba dovolenku, keď mi dajú drobčekov do bruška, už sa na nich začínam tešiť. Je to super, keď môžem ísť na to hneď 😉

lulu107
12. aug 2009

mirka -ďakujem asi to vyskúšam nič za to nedám 😉 Ty máš prvé dieťa z IVF?

lulu107
12. aug 2009

Tinka - šanca je vždy, nie vždy to výjde na prvý krát, ale určite to raz výjde 😉

mima11
12. aug 2009

Lulu, mrzí ma, že to nevyšlo! Verím stále, že sa nám to všetkým podarí, aj keď potom pri takýchto neúspechoch vždy môj optimizmus nejako poklesne! Čím viac sa blíži termín kedy začnem aj ja brať estrofem, tak tým viac sa obávam, aj keď verím, ale ten strach je tam vždy:

mirka5
12. aug 2009

lulu, nie z IVF ale z inseminácie, ale manžovi odvtedy veľmi klesol spermiogram 😒 takže to inak ako cez IVF nepôjde ☹

lulu107
12. aug 2009

mirka - tak to si môžte gratulovať, že sa vám to podarilo z inseminácie, u nás je problém z manželovej strany, žiadne spermie, moje tehu po IVF bolo v pohode až pokiaľ som nedostala črevnú infekciu, plod odumrel pri črevných tlakoch 😔
musím sa posunúť ďalej, čakajú ma moji 6 drobčekovia, síce neviem koľko bunkový, no určite už sú viac bunkový, mám tam aj blastocysty, budem to mať asi na 2X, keď budú mi dávať po 3.
Ty si bola aj na IVF?

zana11
13. aug 2009

Ahojte, baby vysvetlite mi čo znamená jednobunkové a viacbunkové. A ako vieš Lulu, že ti budú dávať po troch? Mne teraz len povedali, že mi dávajú dvoch drobčekov a že sa pekne delia.

tinka76
13. aug 2009

Nikitka - drzim dnes palce!!!! 😉

Zana - jednobunkove a viacbunkove... ide o pocet buniek ktore ma embryjko v den transferu, cim viac ma buniek, tam uz je dalej vo vyvoji (neznamena to ze je kvalitnejsie) ... ide len o to, ze nie vsetky oplodnene vajicka su schopne sa dalej delit, t.j. ze nie zo vsetkych jednobunkovych budu aj viacbunkove, to ale na zaciatku nikto nevie, ked ich vkladaju jednobunkove ... cize to je len prirodzeny vyber tych kvalitnejsich... neviem ci som to napisala pochopitelne 😎 😵

Lulu - ja som tiez bola pred IVFkom u bylinkarky (tu v Trnave), nestoji to vela a aspom som mala pocit, ze som precistila organizmus 😉

lulu107
13. aug 2009

zana - neviem či mi budú rozmrazovať 3 alebo 2, možno mi rozmrazovali 3 len kvôli tomu, že začali 1 bunkovými.
Nepáči sa mi, že mi povedali že sú najúspešnejšie 1 bunkové, vôbec to nie je pravda, pretože keď sa nechceli deliť ako čerstvé, tak sa nečudujem že sa mi nedelili ani teraz, vložili mi 4bunkové 2 a 2 a tie dvoj - embriologička mi povedala, že sa im nechce deliť a pritom doki povedal, že ak nebudú vhodné tak rozmrazia ďalšie.

Chceli ich minúť, no nepozerajú na psychiku ženy?

tinka - podľa teba sú 1bunkové kvalitnejšie? V TT som bola u bylinkárky hneď po potrate a povedala mi že to bola proste smola, že som dostala črevnú infekciu, dala mi bylinky a bolo mi o.k

Babušky vám koľko bunkových vkladali? a koľko bunkový boli, keď ich rozmrazili?

lulu107
13. aug 2009

viete mi niekto povedať, či na ďalšie KET sa môže ísť až obmesiac, teda dostať mršku a až na následujúci ísť na to, alebo sa môže ísť hneď po sebe?

nikitka čakám na pozitívnu správičku 😉

tinka76
13. aug 2009

Nie, lulu - tak som to asi ozaj zle vysvetlila ... chcela som len napisat, ze pri jednobunkovych je tazko povedat, ktore su kvalitnejsie ... to sa uvidi az neskor- t.j. kvalitnejsie su tie ktore sa delia dalej ... ale je fakt ze je lepsie ich vraj vlozit co najskor do prirodzeneho prostredia (to je do maternice), tam je vacsia sanca na ich dalsi vyvoj ... preto maju v CAR vraj vyssiu uspesnost s jednobunkovymi ... je to teraz pochopitelne? 😵 snad...

zana11
13. aug 2009

ďakujem, už mám v tom trošku jasnejšie 😉 Lulu mne povedala dokt. že keď je krv negatívna, môžem ísť hneď na ďalšie, ale ja som mala pozitívnu a následné krvácanie považovali za spontánny potrat, tak som musela počkať jeden cyklus a na ket som išla obcyklus 🙂 Ale ty budeš môcť asi hneď. Bolo to tak nejako uvedené aj v tom prvom protokole, ktorý som mala pri IVF.
Nikita držím palce dnes od 14.00 do 15.00 - aby správa bola pozitívna 😀

lulu107
13. aug 2009

zana predstav si, že ja som musela po potrate čakáť až tri mesiace na KET, vôbec tomu nerozumiem, chodím k Dr. Drábekovi. Som objednaná na budúci štvrtok, mrška mešká, ale asi do vtedy nedočká, no nevadí pôjdeme si pre drobčekov od ďalšej mršky. 😉

Zatiaľ tu všetky budete tehuľky a mňa pekne naladíte pozitívne, O.K?

tinka - Už som volala pani Kopáčovej, môžem prísť v pondelok po 17h, nestrácam ani minútu 😉 Pekne ma pripraví na ďalších drobčekov, musia mať super podmienky a budem dúfať, že tí ďalší sa budú lepšie deliť 😉 Keď boli čerstvý tak krásne sa delili, tak verím, že títo to dokážu 😉

lulu107
13. aug 2009

ozaj babušky kedy testujete? z ranného moču a nevadilo by, že som bola v noci cikať? asi na budúce testnem

lulu107
13. aug 2009

tinka - jak to tak rátam tak na 2 KET pôjdeme asi na rovnako, pretože teraz mi mrška mešká a až od tej ďalšej pôjdem na to, neviem či mi to výjde KET na konci septembra alebo začiatkom októbra, aspoň tu nebudem sama 😉

zana11
13. aug 2009

A ktorý deň je najlepšie testnúť, aby som sa vyhla zbytočnému sklamaniu 😉 ? Som strašne zvedavá na nikitu. O koľkej si sa tam dovolala Lulu?
Ozaj, ja som tiež absolvovala očistnú kúru - tu v Ba, pretože som si povedala, že umelé oplodnenie bude, až keď všetky ostatné metódy zlyhajú. Cítila som sa po nej skvele, ale nepomohlo to k oplodneniu prirodzenou cestou.

lulu107
13. aug 2009

zana - podľa mňa je najlepšie testnúť ráno 11 deň 😉 u náš je problém z manželovej strany, mne robili tiež vyšetrenia a všetko je O.K, no proste mám smolu

Mne sa podarilo hneď dovolať o 14h, keď som volala do GF po 1IVF, tak nie a nie sa tam dovolať, nakoniec som sa dovolala a správička bola pozitívna 😉

tinka - ty by si mi mohla dať recept na zvládanie neúspechov 😉 mám za sebou 3X IUI neúspešne, tie som zvládala celkom v pohode, 1IVF potrat v 4tt - črevná infekcia a 1KET neúspešné, toto už horšie zvládam. Obdivujem ťa ako to zvládaš 😉

tinka76
13. aug 2009

Tiez uz pomaly nakukam, nedockava, kedy sa ozve niki ... snad s pozitivnymi 😉 spravami...

S cakanim po potrate to je tak, ze ak sa musi robit kyret (revizia maternice), tak by mala byt pauza 3 MS ak nie je kyret potrebny, tak sa moze snazit hned (v pripade umeleho oplodnenia, objeden cyklus)...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre