KET v Gyn - Five. Tentokrát dúfam naposledy

luly3
11. jan 2009

ahojte 😉

babulky, niektore už mame vela zasebou a začíname znova a znova
a vždy s malou dušičkou dúfame, že tentokrát sa nám to podarí ...
tak aj ja dúfam a verím že tentokrát to bude naposledy 😕

tinka76
21. aug 2009

zana - gratulujem 😀 ... ktory den si bola od KET? A ake si mala embryjko, kolko bunkove (ked sa mozem spytat)?

nanika
21. aug 2009

zana, super, blahozelam 🙂

margareta11
21. aug 2009

zana , nanika aj ja Vám zo srdiečka blahoželám ,nech to pekne dotiahnete do šťastlivého konca a dúfam ,že sa čoskoro pripojíme k Vám 😎 🙂

Lyndus, dakujem za radu, teraz si ešte dávam alch. s myším chvostom a aj to korenie kajanské, ale tiež už som počula, že to iba do potvrdenia tehu, resp. vloženia krpčeka.Tehu zatiaľ nie som ,ale silno tomu verím ,že to už bude čoskoro. Budúci t. idem na ultr. , tak som zvedavá , kedy bude vklad.O tom , že by sa mi krpček nemal rozmraziť, radšej ani nerozmýšľam, verím ,že to dobre dopadne 🙂 (snažím sa presvedčiť sa ) 😎
Lyndus a Tebe sa ako podarilo otehotnieť?

Lulu, tak už aj Ty si nabehla na prednison??? 🙂 🙂 🙂 Ja beriem len po pol tabl., tak to hádam stačí a berie sa až do konca 12tt.
a probiotiká sú http://www.probiofix.sk/co-su-probiotika/ aj ked neviem ,že či sa majú užívať s prednisonom, kedže znižujú účinok liekov na potlačenie imunity 😕 , asi si ich teraz už prestanem dávať...

prajem Vám pekný slniečkový dníček 😎 😎 😎 a veľa pozitívnych myšlianok na bábätko

zana11
21. aug 2009

dík kacarinka, už som si to prečítala.
nanika - ty špiníš od vtedy, čo si mala dostať mršku? A utrogestan teda užívať orálne? Pýtam sa, aby som vedela, čo mám robiť, keby som začala aj ja špiniť. Mne to trvalo vtedy len jeden deň, tak preto.

lyndus
21. aug 2009

margaretka ja som otehotnela po KET, o kajanskom koreni som za dozvedela az po transfere, takze som ho neuzivala 😅 ale nastastie sa drobatko zahryzkalo aj tak 😀

zana11
21. aug 2009

tinka, ja som bola 14. deň od KET, vkladali mi dve emrijka, ale vôbec netuším koľko bunkové. Mám pocit, že mi to emryologička aj hovorila, ale ja som bola taká omámená tým diazepamom, že som zachytila len to, že sa pekne delia. Viacej neviem 🙂

lulu107
21. aug 2009

zana blahoželám, je to veľmi pozitívne pre nás, ktoré sa chystáme pre drobčekov.

A aby som doplnila info. teraz beriem 1tabletku 5mg a keď začnem užívať estrofém, čo je mesiac tak potom sa zníži dávkovanie na polovicu na 2,5mg

Takže margarétka teraz si na rade, naj info. ako si dopadla na UTZ, kedy ti máme držať palčeky na rozmrazovanie a vkladanie, neboj výjde to!

floskula
21. aug 2009

ahoj baby. je tu niekto, komu vysiel hned prvy KET v poradi? potrebujem pozitivnu motivaciu. 😉

nikita880
21. aug 2009

zana gratulujem. len sa opatruja a aj bábatká.

floskula, ja som bola teraz 1x na KET a vyšlo to. aj ked.....dneska ráno som začala krvácať a celý deň som úplne zničená, plačem a neviem čo bude dalej. robili mi dnes 2 x sono a zistili, že sú to dvojičky, len im ešte nebolo vidieť srdiečka. ale zatial sa drobčekovia držia vo vnútri, HCG som mala dnes okolo 10 000. ešte v pondelok mi zoberú krv a uvidia, či sa ich podarilo zachrániť. dali mi injekciu, vitamíny a musím oddychovať a ževraj pozitívne myslieť. tak sa snažím myslieť POZITÍVNE. držte mi palčeky, nech tí naši drobčekovia poriadne zabojujú.

kacarina
21. aug 2009

floskula, ja som zatial otehotnela po oboch KEToch, len sa nam to nedari dotiahnut do konca 😖 ... uvidime ako dopadne treti ...

floskula
21. aug 2009

nikita, kacarina, dakujem za info, aj ked je take zmiesane. 😔 velmi vam obom drzim palce, aby vsetko dopadlo naozaj dobre. neistota a straty rozneho charakteru su ubijajuce. 😔

margareta11
21. aug 2009

nikita, siiilno držím palce a vsugeruj si, že sú drobčekovia v poriadku, určite to dobre dopadne 🙂

kacarina
21. aug 2009

Nikita, az teraz citam, co si napisala, viem si predstavit co prezivas, ale drz sa a stale ver, bolo nespocet takych pripadov, kedy zeny krvacali a nakoniec to malo stastny koniec, velmi ti drzim palce ...

nikita880
21. aug 2009

no to dúfam. a dúfam, že aj pri tomto všetkom zostanem pozitívnym príkladom a všetko dobre dopadne 🙂

lulu107
21. aug 2009

Ahojte akurát som si robila obklad podľa toho ako mi povedala bylinkárka, bol veľmi príjemný a nakukla som.

Nikitka budem veľmi veľmi na teba myslieť, budem sa modliť za tvojich drobčekov, aby boli silní, určite to zvládnu.
Ozaj to je tak rýchlo vydno na UTZ? to si v 3tt. Myslí len na to že si videla drobčekov, sú tam a musíš im veriť, zvládnu to!

nikita880
22. aug 2009

ahoj lulu. ja som sa tiež čudovala, že tam je niečo vidieť. ale bola som u dvoch nezávislých doktorov na sono a oni mi obidvaja tvrdili, že som síce bola na oplodnení pre tromi týždňami, ale tehotenstvo sa ráta od poslednej menštruácie, ako pri normálnom oplodnení. a aj podľa veľkosti bubliniek v brušku to zodpovedá piatemu týždňu. a srdiečka by mali byť vidieť za týždeň. dnes mi už je lepšie, nekrvácam zatiaľ. a v pondelok idem znova na krv, aby vedeli čo to krvácanie narobilo, akú šarapatu. tak uvidím. môj muž postavil do pozoru ešte aj riaditeľa nemocnice, lebo ked bol zaniesť krv do laborky, tak mu povedali, že výsledky budú až v utorok, no tak narobil poriadny humbuk a ešte poobede nám volali, aké sú výsledky.

lulu107
22. aug 2009

Ahoj som strašne rada, že ti je lepšie, myslela som na teba v práci aj pri dnešnom blázinci a už som sa nevedela dočkať, kedy sem prídem a prečítam si, že si O.K
Verím, že to všetko prejde a že je to zlý poplach.
Ja som skoro vôbec nešpinila, drobček mi vypadol, keď som si vkladala utroš, bol už odomretý od črev. infekcie a veľkých tlakoch ktoré som mala v brušku. Nemala som ani to šťastie vidieť ho na sone. Podľa toho čo píšeš mal 6tt. Krvácať som začala až potom. Vždy si spomeniem že by som už začala 6 mesiac.
Verím, že budeš O.K a budeme si písať ako nam rastie bruško a ako nás kopu drobčekovia. Nemyslí na to najhoršie, pretože drobčekovia sú bojovníci!

Ozaj ty si bola u svojho gyn? alebo v nemocnici?

lulu107
23. aug 2009

margaretka - už si sa dlho neozvala, nepodala si hlásenie 😉 kedy ti vložia drobčeka?

margareta11
23. aug 2009

Dobré ránko 🙂
normálne začínam byť na Vás závislá 😀 😀 😀 , včera som nemala kedy ísť na net, lebo som bola pracovne dosť vyťažená a normálne mi to chýbalo 😉 😎

Lulu, zatiaľ si dávam estrofem a na ultr. idem v útorok t.j.10 deň cyklu a dr. mi povie čo dalej, tak som zvedavá.., pretože ja užívam menej toho estrofému. Teraz si dávam ráno a večer po 1 tabl. 2mg.Sila v každom centre je to ináč.Ktovie na koľký deň mi budú robiť vklad... 😕

Nikitka som rada, že Ti to krvácanie prechádza.Aj si teraz vkladáš viac utrošu??Držím palce a pokiaľ viem ,tak srdiečko by malo byť vidieť až v 8tt.
Lulu no vidíš a Ty si si do teraz myslela, že si bola v 4tt.Ráta sa to od poslednej mršky.Takže si bola v 6tt. 🙂 🙂
Dnes som 8 deň cyklu a prsia ma už začali bolieť 😖 . Ja tak divne reagujem na tie hormony... no čo už,Aspoň ich mám väčšie 😅 😅 😅

lulu107
23. aug 2009

margaretka - o tej závislosti mi hovor, som chorá, keď sem nemôžem prísť.

Keď som bola na IVF tak som brala estrofem 2X1 2mg tabletku, neviem prečo ale v GF pri KET dávajú 3X1 2 mg tabletke, no teraz si budem dávať 3X2 1mg. Už si poviem, že mi je jedno koľko a akých tabletiek chodím do seba, len nech sa to podarí.

A čo sa týka toho srdiečka tak v GF sa chodí za 5 tt od KET a keď tam prirátame ešte 2 tt od mršky tak to vychádza na 7 tt.

margaretka - inak sa mi zdal dosť veľký drobček na 4tt a keď som začala krvácať tak mi vypadlo vyzeralo to ako blanka, ktorá mala asi 10cm bola roztrhnutá, musela byť niečim naplnená, neviem ale mala som z nej pocit ako keby to bola placenta a roztrhla sa infekciou a veľkými tlakmi v brušku 😔

Strašne mi to pomáha keď som tu s vami, po potrate som musela brať persen na ukľudnenie teraz som to zvládla aj bez neho a som na tom relatívne dobre aj v ďaka vám aj tomu, že už sa pripravujem pre ďalších drobčekov.

O tých hormónoch mi hovor, tiež mi od toho rastú prsia, keď ich beriem a aj po KET musím nosiť väčšiu podprdu, ale keď mi to teraz nevyšlo tak sa zmestia zas do menšiej, už aby len rástli.

Budeme prsnaté keď budeme tehuľky 😀

lulu107
23. aug 2009

margaretka - pôjdeš po KET aj na PN? ja ešte neviem, či mám ísť alebo nie 😕 alebo sa rozhodnem podľa toho ako sa budú drobčekovia deliť, normálne neviem

margareta11
23. aug 2009

Lulu, ja už mám nahlásenú dovolenku na 14 dní.Ešte záleží kedy bude transfer, ale nahlásila som si ju od 2.9. a potom ak bude všetko ok a ostanem tehu (dúfam), tak by som chcela aj na dalej pracovať, pretože prácu nemám náročnú a veľmi ma baví 🙂 (zatiaľ). v podstate všetko záleží od okolností aké nastanú 🙂

Normálne som prekvapená, že prečo vo FC nám dávajú tak málo tabletiek. Ja len dúfam ,že to majú fakt pod kontrolou 😕
Ked som bola po mimomaternicovom, tak som si dávala sedativ PC, trošku mi zaberal, ale chodila som dlho strašne nešťastná a dlho som sa z toho dostávala.Teraz by mal krpček už 2 a pol mesiaca.Ale mám fajn priateľov ktorí sa snažili mi pomôcť ale v prvom rade môj mužíček, aj ked ten sa nie moc rád o tom rozpráva.Chlapi to ináč znášajú, pre nich je dôležité aby sma hlavne my boli v poriadku.Aspoň ten môj je taký... 😕
Ale čo už narobíme , život ide dalej a máme teraz určite daľšiu šancu 🙂

A nebolí Ta z toho estrofému hlava?Mňa nejako dosť často pobolieva ☹ , ale neviem či je to z toho...
Už by som chcela vedieť ako to dopadne, dúfam ,že sa ten môj malý krpček rozmrazí, lebo ja ich tam viac nemám ☹ ale verím ,že to dobre dopadne a veru presne ako píšeš budeme prsnaté tehuľky 😅 😅 😅

lulu107
23. aug 2009

Akurát som si čítala letáčik z prednisonu, dočítala som sa, že sa mám vyhýbať slneniu, menej soliť, pozor na prechladnutie a infekcie.
Tiež to rátam už by som bola končila 6 mesiaci.
To sa ti podarilo otehotnieť v FC? a prišli ti na to, že mám mimomaternicové tehu na sone?

Občas ma bolela hlava keď som brala estrofém, no nebolo to až také strašné ako keď som zostala tehu, bolela ma ešte horšie, podľa mňa je to z tých hormónov, sú to asi dosť veľké výkyvy.

Inak ma stále pobolieva bruško a veľmi mi robia dobre tie zábaly teplé od bylinkárky.

nanika
23. aug 2009

Zani, stale spinim, uz je to osmy den, no co sa da robit, uvidime, co z toho bude a co nie. Zatial to beriem tak neutralne. Pri malom neviem, ci som spinila, len asi v 8TT som tak krvacala, ze som si myslela, ze to babato nemohlo prezit a maly sa udrzal, tak neviem, co si mam o tom spineni mysliet. Bolesti nemam, cerstva krv to nie je, ale niektore baby to vraj v zaciatkoch mavaju... Stale vkladam vnutorne, neprehltam, co sa tyka liekov.

margareta11
23. aug 2009

Ano, vo FC sa mi podarilo otehotnieť a na sone mi na to neprišli ,pretože som mala veľmi zväčšené vaječníky, z hyperstimuláku, takže na vajcovody nebolo vidieť, žiaľ...ale hcg stále stúpalo a stúpalo a v maternici nič nevideli, tak ma zobrali do nemocnice a sledovali ma.Nakoniec ked stále nič nevideli, tak sa rozhodli pre kyretáž, že uvidia či mi bude hcg nadalej stúpať.Ziaľ stúpalo a riadne, tak hned ma brali na operačku a bolo to mimomaternicové , tým pádom mi museli zobrať aj vajcovod.Bolo to v 7tt.

Pri tom prednisone sa snaž prijímať veľa draslíka a nepiť alkohol 😎

Ja verím ,že nám to dobre dopadne 🙂 🙂 🙂

lulu107
23. aug 2009

asi si už bola na laparoskopii, že? mala si ten vajcovod priechodný?
O tom alkohole, tak dnes som si to prečítala ale ešte musím zistiť čo obsahuje draslík.

Musíme veriť, že to najhoršie máme za sebou a už nás čaká konečne to dobré 😉

nanika - a nebola si s tým u gyn. že špiníš? alebo chceš počkať až na sono?

zana11
24. aug 2009

ahojte babulky, takže víkend máme za sebou a zase do práce 🙂
Nikita-drž sa, dúfam, že to prejde a budeme pokračovať spolu v tehulkovaní.
To je dobrá otázka na naniku, tiež neviem, čo robiť v prípade, že v gynfive potvrdia tehotenstvo a potom začnem špiniť alebo krvácať. Keď sa mi to stalo naposledy, tak som volala do gynfivu, že čo mám robiť - bol práve sviatok - a oni mi povedali, že mám ísť na pohotovosť. Tam bol strašne milý doktor, pozrel ma, dal mi lieky, a povedal, že v pondelok mám ísť do gynfivu na krv, či HCG stúpa, no a tam boli dosť nepríjemní, ako keby som ich otravovala. Tak neviem, čí ísť v takom prípade len za mojou dr. aj keď k nej by som najradšej nešla-nie je to bohviečo (keď budem mať tehotenskú knižku, tak mením gynekologičku), alebo ísť rovno do GF na krv. Fakt neviem. Poraďte 🙂

tinka76
24. aug 2009

Ahojte babulky, zdravim po vikende...

Nikitka - drzim palce!!!!!!!!

Zana - ja ked som zacala spinit, tak som isla svojmu dokymu a on ma poslal do nemocnice lezat, ale hned mi povedal, ze som mala ist hned v noci na pohotovost a necakat do rana na neho ... takze asi by som isla na pohotovost ... inak sa cudujem ze ta doky s pohotovosti poslal domov ... mne jednoznacne moj doky povedal nemocnica a v nemocnici doky povedal, to iste lezat!!!! Vraj po KET to inak ani neriesie, lebo normlane daju babulke ked zacne spinit Utros, ale mi ho po KET uz aj tak uzivame, takze je nutne lezat aby to spinenie ustalo...

tinka76
24. aug 2009

Margaretka - drzim palce 🙂 ... nech si dalsia uspesna :o)

kacarina
24. aug 2009

babule, ak spinenie alebo iny problem, treba ist svojmu gynekologovi, ak je po ordinacnych hodinach (alebo vikend, sviatok, atd.), tak na najblizsiu gyn. pohotovost do nemocnice 😉 GF riesi len planovane odbery a utz a kontroly...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre