KET v Gyn - Five. Tentokrát dúfam naposledy

luly3
11. jan 2009

ahojte 😉

babulky, niektore už mame vela zasebou a začíname znova a znova
a vždy s malou dušičkou dúfame, že tentokrát sa nám to podarí ...
tak aj ja dúfam a verím že tentokrát to bude naposledy 😕

margareta11
9. sep 2009

Dobré ránko kočeny 🙂
konečne som sa opäť na chvíľku dostala na net... 😎
ja zatiaľ nič necítim 😕 , len ma prsia bolia a ani ma moc brucho nepobolieva 😒

mima ,tak Ti silno držím palčeky, nech sa Ti krásne rozmrazia snehuliačikovia a poriadne sa zahryznú 😀 😀 😀
je to fakt super pocit, ked Ti oznámia ,že sa rozmrazili 🙂

lulu-keby Ti nezabrala gyntima, taks i kúp Canesten 1tabl., predáva sa aj s kremom alebo bez krému a vychádza okolo 5€(sa mi tak marí ).Je dosť silný a účinnosť je 5dní.Tak Ti držkam tiež palčeky 😉

adriss, Ty si ako na tom???kedy máš KET?
pozdravujem všetky tehulky a držím Vám palčeky, ja idem v pondelok na test, tak mi držte palce 🙂 🙂

zana11
9. sep 2009

ahojte dievčence, držím palce mima, nech to prebieha hladko a hlavne s úspešným koncom 🙂 Margaretka, ktorý deň od Ket si?
Ja som bola dnes na ultrazvuku v GF a drobátko má 1 cm, je živé a krásne mu bije srdiečko. Mám byť PN minimálne do 12 týždňa, kvôli tomu špineniu. Ale zatiaľ je všetko ako má byť, tak sme odtiaľ s manželom vyšli veľmi vytešení.
Držte sa babulky, aby sme zanedlho všetky tlačili kočíky 🙂 🙂

mima11
9. sep 2009

Ahojte babuľky!

Asi ste držali silno palce, v piatok mám KET a sliznica dnes 9 mm!!!
Tak Andriss ideme spolu v piatok!!!
Zana, super, teším sa veľmi je bije srdiečko!!!
Veľmi Vám ďakujem za povzbudenie!!!
Margaretka, ako?

tinka76
9. sep 2009

😀 😀 😀
Same super spravičky, dufam, že tot ak už len ostane 😎

Zana - kraaaaasne 🙂
Mima - to je perfektne ze dorastla, budem drzat palce!!!

margareta11
9. sep 2009

jéééj zana super, že už aj srdiečko bije 🙂
ja som 8 deň po KET 😝
dnes už ma trošku aj bruško pobolievalo, tak som zvedavá , dúfam ,že všetko bude ok 🙂
juj dúfam ,že tu budeme všetka tehulky 😅

tinka76
9. sep 2009

Margaretka - drzim palce 😀

margareta11
9. sep 2009

tinka moc dakujem 🙂
dúfam ,že to výjde uff, testovať sa bojím 😝

andriss23
9. sep 2009

Ahojte!!

mima-no vidíš,všetko je OK a v piatok budeme mať bublinky už u seba 😉

zana-super,len tak ďalej. Už by si si mohla zmeniť pas,nech tehu týždne nabiehajú 🙂

margaretka-netestuj,teš sa,že si tehotná,a keď to budeš mať potvrdené,testni nech tie // vidíš!! 😀
aspoň ja som to tak robila,ale musela som sa veľmi premáhať,aby som to vydržala

nikita880
9. sep 2009

ahojte babulky, ale ste sa tu rozbehli. tak držím všetkým čo idete na KET palčeky, nech to všetko dobre dopadne. 🙂

nikita880
9. sep 2009

ozaj zana, ako ti kázali brať estrofem a utrogestan? lebo mňa v GF poriadne nahnevali 😠

tinka76
10. sep 2009

Nikitka - cim Ta tak nastvali? 🙄

zana11
10. sep 2009

nikita - v GF mi nepovedali nič ohľadom užívania liekov, ale keď som odchádzala, som si spomenula, že mi došiel estrofem-ráno som zobrala posledné dve tabletky, tak som povedala dr., či by mi nepredpísala, a ona povedala, že už ho nemám brať, že pri rozmrazených emryách netreba-čo som moc nepochopila, lebo pri IVF mi estrofem nedali, až teraz pri rozmrazených. Ale zdala sa mi trochu čudná, môjho manžela úplne ignorovala... Takže už beriem le duphaston (teraz beriem duphaston, lebo mám špinenie), a ascorutin. Lekársku správu mi pošlú poštou a s nou mám ísť k mojej dr. Tej sa opýtam, čo ďalej. No a ešte mi povedala, že mám ležať do 12.týždňa, kvôli krvácaniu.

andriss23
10. sep 2009

Ahojte!!!

Pred chvíľou mi volali z GYN FIVu,KET mám zajtra o 9.45 hod.
Rozmrazovali mi 3 embryjká,všetky prežili !!!! 😀 😀 😀

mima-ako? o koľkej ideš ty?

mima11
10. sep 2009

Ahojte!!!
Tak nám zajtra s Andriss držte palce, ja idem o 10.00 hod. A tiež rozmrazovali 3 embryjká a všetky prežili, vyzerajú dobre a darí sa im!!! Tiež mi volali okolo 16.35.

nikita880
10. sep 2009

adriss a mima držím silno zajtra palčeky a poriadne sa starajte o drobcov v brušku, nech sa tam udržia

zana, ja beriem estrofem, utrogestan, pyridoxin, kys-listovú a čo ma najviac serie, tak prednison. no a nahnevali ma poriadne preto, lebo som tam volala tri dni po sebe, že dokedy mám brať tie lieky, kedže som už v deviatom týždni, aby mi to nepoškodilo drobcov, lebo prednison je kortikoid a každý deň mi dvihla iná sestrička a povedala mi inú verziu užívania. takže má tri verzie a poriadne odlišné. a čo je najhoršie, vôbec mi nechceli dať k telefonu doktorku, lebo že vyšetruje a nemám s ňou dohodnutú konzultáciu. tak som tam štvrtý deň volala znova, že si chcem dohodnúť konzultáciu po telefone, ktorá nebude trvať dlhšie ako 5 minút a povedali mi, že mám počkať na linke a že mi dajú doktorku. a nechali ma na linke 30 minút. som mala také nervy, že ma skoro porazilo. no a nakoniec mi doktorka povedala poriadne odmerane, ako tie lieky mám užívať. ja viem, že im mám byť poriadne vdačná a aj som, lebo nebyť ich dnes bábatká nečakám, ale nepáči sa mi, že teraz ked už im vlastne neplatím, tak kašlú na to, čo so mnou bude a nie sú ochotní ani so mnou hovoriť.

tinka76
11. sep 2009

Andrriss a Mima - dnes silno drzim palce 😎 ... a prajem kraaaasne tehulkovstvo 😉

Nikitka - 😲 ... nechapem, ja som mala asi stastie, lebo ked som tam volala po potrate, tak ma spojili s doktorkou hned a boli velmi mili ... asi som mala stastie ... S tymi liekmi by ma fakt nastvali!!!!!!!

margareta11
11. sep 2009

Ahojte kočky 🙂
veru rozbehli ste sa 🙂
Andriss a Mima silno držkám palčeky , nech sa snehuliačikovia poriadne zahryzkajú a pýtajú sa na svet až niekedy v máji 🙂
ja som dnes 10deň po KET, rátam aj deň Ketu a testík som si nerobila , lebo veľmi bojím ,bojím...
baby ja nemám skoro žiadne príznaky, len ma poriadne prsia bolia, ale to ma začali bolieť už ked som nasadila estrofem, tak dúfam ,že je všetko ok 😝 a v pondelok pôjdeme na krvičku, tak to tam dúfam vybehne aspoň na 700hcg 😅

mne dr.vo FC povedal, že mám na dalej užívať rovnakú dávku až do ukončenia 1 trimestra a to
3x2tabl.utrogestanu
3x2mg estrofému+ ešte beriem aj pol tabl.prednisonu a vitaminy... 😒
zdalo sa mi to divné, ale asi je taký postup
vraj ked budem končiť 12tt, tak mám zavolať a pomaličky ich začať vysadzovať 😕

tehulky naše dúfam ,že ste ok 🙂

baby držkajte nám silno palčeky 😅 😅 😅

mima11
11. sep 2009

Ahojte!!!

Ďakujeme za palčeky! Stretla som sa aj s Andriss, išli sme skoro naraz. Mám v brušku 3 chrobáčikov, 2 sú blastocysty a 1 embryjko je trošku slabšie. Transfer robil Dr. Harbulák, aj mi ukázal na monitore drobcov. Tak dúfam, že tam budú veľmi dlho a po deviatich mesiacoch ich uvidím!

Margaretka, drž sa! Tiež nebudem asi testovať.

Pozdavujem aj naše tehulky, a aj Tinku!

lulu107
11. sep 2009

mimka a adriss - tak už sú drobčekovia konečne doma, verím, že budete tehuľky, pretože zatiaľ sa to darí každej 😉
tinka a margaretka - klop klop na drevo po 5 čípkach je výtok v poriadku a dnes alebo zajtra čakám na mršku a idem na to 😉

nikitka - zažila som podobnú situáciu a nevedela som či ma skôr porazí zo zúfalstva alebo z nervov.
A ozaj ako to dopadlo? Čo máš teraz brať?

margaretka - tak dnes už mám 10deň, som zvedavá, či vydržíš bez testu do utorka na výsledky krvičky.
No ja asi po tomto KETKU testnem, pretože som mala infarktové stavy celý deň keď som mala volať do GF

mima11
11. sep 2009

Lulu ahoj!
Za chvíľu budeš aj Ty tehula!!! Ale sa to tu rozbehlo s tým KETOM, dúfam, že budú všetky úspešné!!!

margareta11
11. sep 2009

ináč baby to čakanie je fakt neskutočne dlhé 😝 😝 😝
dnes som už na nervy ,asi sa zbláznim 😝 😝 😝

lulu na krvičku idem v pondelok na 13 deň, pretože v útorok je sviatok 🙂

a ešte otázočka 😉 Vám dr.po Kete ako naordinoval tie lieky???

lulu107
11. sep 2009

margaretka - takže sa môže ísť naj na 13deň? keď to výjde na sviatok, myslela som si že potom sa to posúva a ide sa neskôr a v tvojom prípade až 16. A ako je to cez víkend?

margaretka - ja som brala estrofém 3X1 2mg tabletku a utroš 3X2 ty ich ako berieš?

No baby tak keď bude platiť tento krát zákon schválnosť a zostanem tehu, tak mi zostane veľa estrofému a utrošu, zabudla som povedal dokimu, že toľko nepotrebujem 😀 ale to už bude maličkosť len nech to výjde

margaretka - ja som bola celkom v pohode ale deň pred krvičkou mi bolo až zle, ťažko sa mi dýchalo a ten deň keď sa ide na krv a celý deň čakať, no teraz budem v práci, tak sa budem snažiť na to nemyslieť

margareta11
11. sep 2009

stále beriem estrofem 3x 2mg a utrogestan 3x 2tabl.
Ty si ich brala po ivf ???alebo po ket, trošku som asi nerozumela 🙂

lulu107
11. sep 2009

keď som bola po IVF tak som brala estrofém 2X1 2mg /asi preto lebo som mala punkciu na 18dc 5 dni predlžená kultivácia, takže na 23 ET/ a utroš 3X2, teraz naposledy som bola na KET-júl, takže teraz pôjdem na 2 KET

margareta11
11. sep 2009

ja tu teraz behám z temy na tému a skoro každú babu bolí bruško, mňa nebolí 😒 ani ma nič nepichá, iba prsia ma bolia....asi by som to nemala čítať ☹

lulu107
11. sep 2009

margaretka - mňa po IVF bolelo brucho bola som tehu, no aj teraz ma bolelo pri KET a tehu som nebola. Zanu tiež nebolelo bruško. Ozaj veď si už bola tehu, vtedy ťa bolelo bruško?

nanika
11. sep 2009

Baby, co tu jasite s tymi liekmi, normalne ste ma nastrasili, lebo dnes som bola na prvom UTZ, babo ok, srdiecko bilo, ale o liekoch ma nikto neinformoval :(

margareta11
11. sep 2009

nanika a ako berieš teda lieky ??

Lulu bruško ma vtedy bolelo a aj prsia, vlastne ešte sem tam cítim ako keby som mala teplotu, len neviem či to nerobia aj tie lieky....snažím sa nepozorovať sa ,ale asi to úplne nejde 😒
po ivf ma bolelo možno aj preto, lebo som mala hyperstimulá, teraz nemám mať z čoho...no čo už , ved nejako to dopadne, dúfam že pozitívne 🙂

lulu107
11. sep 2009

nanika - keď sa neopýtaš tak ti v GF nepovedia 😒

lulu107
11. sep 2009

margaretka - myslím si že je úplne normálne že sa pozoruješ 😉

Verím, že sa ti to podarí a že už si tehuľka 😉

Ty si sa pýtala v centre či môžeš prísť aj na 13deň?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre