Koľko sa už pokúšate o mimi? Nám sa nedarilo 6 rokov

lienka.
29. aug 2006

Co ste uz pre mimi urobili?Ako velmi mimi chcete a nedari sa?Nam sa nedarilo 6 rokov,nepomaha meranie bazalnej teploty,milovanie sa v plodnych dnoch?Chce to viac!!!Chcela by som kazdej co chce a nemoze poradit, aby ste boli stastne ako ja!!!

renata32
11. jan 2010

Ahoj Loola,zmierila,povedala som si,ked mi nie je dane mat vlastne,dam lasku niekomu,kto po nej tuzi a potrebuje ju.uz sme zacali vybavovat adopciu,potom som zistila,ze som tehotna.Ano tesila som sa,ale moj ex ma ociernoval,ze nie je jeho,nakoniec,ked som bola v 4mesiaci si nasiel inu.Velmi zle som to znasala,porodila som aj v 7mesiaci.Takzue som male velmi tazke tehotenstvo,potom sudy.....Viem moja psychika robi najviac,ono sa to ani nezda,ale je to tak.Neboj 2roky je malo,skusali sta aj nejake vysetrenia?Nejaku liecbu?V com je chyba?

looola
11. jan 2010

Zatiaľ nie, ešte sa k dokymu nechystám, podvedomie mi nejako bráni tomu aby som chcela vedieť príčinu. Možno je to hlúposť ,ale bojím sa to vedieť. Keď človek niečo nevie, netrápi ho to.
Tak to sa ten tvoj ex zachoval naozaj hnusne, ale ty si aspoň v tom čase mohla mať radosť z očakávaného bábätka.
A tá psychika je naozaj sviňa, ja si to stále slubujem, že tento mesiac keď dostanem MS nebudem si z toho robiť ťažkú hlavu, budem si užívať život ....ale ľahko sa to hovorí.
A tebe keď meška MS vôbec si myslela na to že si tehu?

renata32
11. jan 2010

Vies co hned,neskutocne ma boleli prsia,nemohla som ani na boku lezat,v noci som sa budila.A menstruacia mi prisla normalne,ale o 2dni skoncila.Mas pravdu,este s lekarom pockajte,mate este cas.Ja som teraz 21.12 prisla o babo.Bola som velmi chora,mala som zapal pluc,priedusiek a dostala so prasaciu chripku.Tehotne maju oslabenu imunitu.8dni som bola v umelom spanku,nedavali mi ziadnu sancu na prezite.Ked som sa prebrala povedali mi,ze som sa druhy krat narodila.Moj priatel sa mi staral o synceka,jeho biootec uz ma s tou co ma klamal dalsie dieta.Ale to je na strasne dlhe rozpravanie.Raz som citala velmi pekny vetu.Kazde dietatko si vybera svojich rodicov a aj cas kedy sa im narodi.Kolko mas rokov Loola?

looola
11. jan 2010

29, takže by to bolo už načase. Aj ja som už počula tú vetu, keď však nad tým porozmýšlam ,tak mi nejde do hlavy ako by nektoré diatatko vybralo pre seba rodičov alkáčov alebo takých čo deti nechcú mať a "normálny ľudia-kt. si nekazia zdravie a túžia po mimi detičky nemôžu mať......ale toto je asi na hlbšie filozofovanie
Tak ty si si užila hrozné obdobie, budúce Vianoce určite budeš mať krajšie. A to druhé miminko sa Vám podarilo tiež prirodzene? A za akú dlhú dobu?

renata32
11. jan 2010

Ale neboj,este mas stale cas,a este to nie je dlha doba co sa pokusate.Ja som mala nadherne vianoce,nemusela som tu uz byt.Ked som sa prebrala z umeleho spanku,suhlasila som,ze sa vydam za svojho priatela,pomahal mi v najtazsich chvilach zivota a aj pomaha.Rozhodli sme sa,uz z manzelom,ze sa pokusime o babo.19.6 som potratila,potom se mali pauzu a teraz 21.12 druhe babo.Uplne prirodzenou cestou.To druhe sa podarilo,hned.Hovori sa,zevraj,ked zena otrati,ze to je vraj ako ked poleju zahradku,ide to hned.Ja som s exmanzelom praveze otehotnela den po menzese.Moj gynekolog povedal,ze to nie je mozne,ale je zazraky sa deju.Musis verit,urcite sa Vam to podari.Ja som bola aj na 3IUI,zbytocne som jedla len tabletky.Viem,ze sa to lahko hovori,ale menej na to myslite,viem,ze to nejde,uplne ta chapem.12rokov trapenia hovori za vsetko.Mas dobreho gynekologa?Ako to berie partner?

oacka
11. jan 2010

Baby,ale aj tak nemáme inú šancu, len to vydržať. 🙂 Čo iné sa dá robiť... treba žiť svoj život a počítať so všetkým... ja som si za tie skoro 4 roky prešla všelijakými pocitmi, až mi došlo, že si treba vážiť,to čo máme a nie furt plakať za tým čo nemáme. Ja mám 31 a mala som hrozné depky,že som nestihla dieťa do tridsiatky, veď je to šibnuté. Veď som to stále ja. Treba rátať so všetkým a počúvať svoje vnútro - ja som stále vnútorne odmietala IVF a napokon ma Pánboh vyslyšal.IVF nie je pre každddého... moja kamoška tak už má 2.dieťa,ale ja som sa s tým nejako nedmohla zmieriť, akoby mi stále dačo hovorilo: počkaj ešte...
No uvidím,ako to celé dopadne, ono, človek nemá nikdy vyhraté...

oacka
11. jan 2010

A hlavne nenúťte svoju psychiku,aby bola v pohode!!!!!!!!!!!! Tak to nefunguje!

bubulka722
11. jan 2010

Oacka vo mne stále nahlodáva myšlienka, že IVF nie je správna cesta. Sama som to rozbehla a od nov. to mám schválené od poisťovne, ale stále sa na to akosi necítim. Inak tá veta, že si dieťa vyberá ridičov a čas kedy príde som aj ja už nejeden krát počula. Neviem, ale vychádza mi z toho len jedno, že ku nám ďalšie dieťa už nechce prísť, alebo čaká kým bude na dome aj fasáda a v obyvačke novučká sedačka? Sme zabezpečení a dieťa by malo všetko ku krásnemu detstvu. Môj syn to mal pred rokmi oveľa horšie podmienky, nemali sme nič a predsa prišiel úplne náhodou. Presne ako hovorí Oacka, asi naň to moc čakáme a moc sa na to upíname. Zabúdame, že sú aj iné veci, z ktorých sa môžeme tešiť a byť za ne vďační.

oacka
11. jan 2010

Bobulka, ty si zlatá 🙂 🙂 🙂 🙂 Myslíš,že krásne detstvo je o novom dome???????????????????????? Tvoje deti majú rodičov,ktorí sa na ne veľmi tešia a tam žiaden dom nehrá rolu, zabezpečenosť je kravina! hlavne sa decku treba venovať! My nevieme,čo s nami zamýšľa Boh, či príroda, či osud, on to už má naplánované, a tam sú aj tvoje ďalšie deti. 🙂

bubulka722
11. jan 2010

Kde sa dá zistiť ako to mám naplánované? Som už fakt netrpezlivá a rada by som vedela, či nám bude dopriate. Mala som to pred rokmi fakt ťažké, strašne veľa som si preskákala. Dnes mi je konečne dobre, užívam si ovocie svojej driny a detská izba čaká. Viem, že to nie je o novom dome. To bola pred rokmi moja krásna predstava, nový dom a kočík pred ním. Možno predsa sa nad nami niekto tam hore zmiluje. Ak sa dá poraď ako tomu dopomôcť.

renata32
12. jan 2010

Bubulka nikde,ono to pride same.Viem psychikaje najhorsia,ale musis vydrzat,urcite sa dokas,verim tomu.Kolko sa uz pokusate o mimco?

nikika33
12. jan 2010

Ahojte baby, dufam, že sa k vám môžem pridať. My sa snažíme o 2.dieťa už vyše 5 rokov ... Dnes som na tom psychicky dosť zle, kedže ráno dorazila mrcha ... u lekára som bola, zatial to vyzerá byť u mna v poriadku, ale manžel ešte nebol na spermiograme, takže neviem ... tiež nie som nejako stotožnená s umelým oplodnením ... ja každý mesiac čakám na zázrak, aj ked by som už mala prijať fakt, že druhé dieťa asi nebude ... som velmi, velmi smutná ... prepáčte, ale musela som sa aspon takto niekomu zdôveriť ...

bubulka722
12. jan 2010

Renatka my už na tom pracujeme 4 roky, prešli sme si rôznymi vyšetreniami. Ja som o.k. a mm má ťažkú oligoasthenospermiu. Viem, že psychyka je sviňa. Momentálne som taká rozladená kvôli mrche, ktorá došla včera ráno bez akýchkolvek príznakov. Zas som si naivne myslela... Manželíkovi som nasadila vysokoúčinné vitamínky v polovici októbra, tak som si myslela, že možno už konečne som sa dočkala. Dám sa dokopy a žije sa ďalej. Uvidíme ak nič, tak to IVF. Bodaj by som sa mohla tomu vyhnúť!
Nikika ja mám tiež 10 ročného syna, ale z prvého manželstva. Myslím, že vy máte šancu!!! Nehádž flintu do žita kým ešte namáš zlé výsledky vyšetrení! Na IVF ešte ani nemysli.

renata32
12. jan 2010

Nikika jasne,ze sa mozes pridat,budeme radi.Kocky hlavu hore ono sa to urcite podari.Dnes som bola na CT pluc a rozmyslala som nad babom.Napadlo ma,ked som sa uz zmierila s tym,ze mi nie je dane mat vobec babo,vybavovali sme papiere na adopciu.Tak prave vtedy sa to podarilo.Neviem preco,ale dnes ma to napadlo,a hned ako som prisla domov,musela som Vam to napisat.Baby ja viem,je to tazke ja som tym presla 12rokov,ale musime sa zamerat na nieco ine.Baby nad umelym este nerozmyslajte,ja som bola na 3,je to paradny zasah na hormony a hlavne psychiku.Ste este mlade,mate cas.Aky ste dnes mali den?

nikika33
12. jan 2010

Ahojte! dakujem za vaše povzbudivé slová 🙂 dnes som sa už mala trošku lepšie, ked je človek v práci, tak na to až tak nemyslí ... len je to u mna o to ťažšie, že v mojom okolí su samé tehuľky, k tomu aj švagriná čaká 2.dieťa koncom januára ... viem, že to nie je pekné, ale ja jej závidím ... a tiež nie som najmladšia, mám 34, takže už je naozaj najvyšší čas ... a neviem ako sa to dá zariadiť, aby na to človek nemyslel, ja to jednoducho neviem. A môže sa diať okolo mna hocičo, stálo to mám niekde v podvedomí ..
ale som rada, že sa môžem o tom s vami porozprávať, aj to mi velmi pomáha 🙂

v555
12. jan 2010

ahojte baby,som jedna z vas.
Niki,pišeš a ja to čitam ako keby som počula samu seba.Mam presne take iste pocity ako ty,ešte aj roky nam suhlasia.

renata32
12. jan 2010

Nikika jasne,ze pomaha kazdej jednej z nas.Aj ja mam 34,sme v najlepsich rokoch 🙂 ,prve som cakala az 32.Neboj nic.Presne viem o com rozpravas,same tehulky okolo.Ked som nemala maleho tiez som svojej naj.kamoske v kutiku duse zavidela dcerku.Som s nimi stale od jej narodenia,aj kamoska povedala,som jej druha mama.Jej druhemu dietatku som aj krstna mama.Jasne,ze sa to neda zariadit aby si na to nemyslela,neda sa to.Ja som prave otvorila vinko,s manzelikom pokecame.A Vy ako?

nikika33
12. jan 2010

Baby, to je super, že ešte aj vekovo sme na tom rovnako 🙂
v555 - aspon sa tu nemusíme pretvarovať a tváriť sa, že je všetko ok ... a to je na tom najlepšie
renatka to je dobrý napad, ale my máme doma len šampanské 🙂 možno ho ale otvoríme, uvidím, aspon sa trošku odreagujem ... teraz ma napadla otázka, či ste to už skušali počas mrchy, niektoré vraj otehotneli práve vtedy ... my sme to ešte vtedy neskušali ... čo vy na to?

v555
12. jan 2010

my sme to už skušali aj počas mrchy,nič prijemné,ale čo nespraviš pre babo.Vysledok???nulovy,viem,nepotešila som ta 😒 ja s manželom sme už toho vyskušali jaj,jaj,ale viem,že raz to pride.Možno blba veta,ale drži ma pri živote.

renata32
12. jan 2010

Nikika,mam kamosku,ktora otehotnela iba cez mrchu.Ja som otehotnela den po mrche.Lekar mi neveril,ze to je najneplodnejsi den.a predsa.Treba skusat vsetko.Ano aj ja som sa potrebovala odreagovat 🙂 Uz ste buchli ten sampus 🙂 ?

renata32
12. jan 2010

Zabudla som vitaj medzi nami v555 🙂

v555
12. jan 2010

dakujem 😉 😉 😉 😉 a prajem pekny večer 🙂 🙂 🙂

looola
12. jan 2010

Renata32- pýtala si sa ako to berie manžel, tak on je typický chlap, nerobí i z toho nič, jemu to vyhovuje aj takto alebo sa mi neprizná , že ho to trápi. Mne je tak aj lepšie , aspoň ma nedeprimuje.
Gynekológa mám dobrého, starého, skúseného ale o tejto téme som mu nepovedela, takže nemá čo riešiť,ja stále odkladám tú myšlenku, že miečo nie je v poriadku.
Nebála si sa podstúpiť CT vyšetrenie? Alebo si vedela na 100% že nie si tehu? Niekedy však človek nemá na výber, predsa tvoje zdravie je najdôležitejšie.
Nikika33- aj ja "závidím každej tehulke", je to ťažké priznať sa k tomu ale je tok tak....Dokonca v okolí otehotneli už aj také, kt. začali snažilkovať oveľa neskôr ale aj také ktoré čakali 2 roky, v 2009 sa im nejako darilo, len mne nie.Mi sme tiež skúšali aj počas MS, ale aj hociktoré iné dni , bez ohľadu na dátum , v rôznych polohách, na dovolenke, v aute........ale stále nič. Tá neistota je ubíjajúca...☹

renata32
12. jan 2010

No Ahooj,ja ze si na nas zabudla 🙂 Nie nebala,nie nemozem byt tehotna,pisala som prisla som o babo pri prasacej chripke,teda museli mi ho zobrat,brala som velke mnozstvo antibiot.Bola som uz v 4mesiaci,teraz musime cakat pol roka.Dokonca mam dodrzat aj sestonedelie.Neboj,ono to pride.Budeme vsetky spolu tehotne,to by bolo super 🙂

looola
12. jan 2010

No to by bolo super 🙂 , nie je žadna sláva byť takto dlho medzi snažilkami.
Nezabudla som 🙂 , len som nemala čas.
Písala si, že si bola opakovane na IVF . Po akej dobe po poslednej IVF sa Vám zadarilo prirodzene? Ja myšlienku umelého oplodenia zatiaľ nepripúšťam, je to trošku z mojek strany detinské,ale stále mi vrtá v hlave prečo práve mne sa nedarí prirodzenou cestou...Prečo si detičky stále vyberajú iných....
Ja o tom so známimi ani nerozprávam , chcem sa vyhýbať poznámkam charakteru kedy už budeš tehu? prečo to neriešiš s lekárom ? a pod. Preto je super táto stránka, tu nemusíš nikomu nič vysvetlovať, každá to prežíva=sme na rovnakej lodi.....len kedy sa nám podarí doplaviť sa do ciela????
Babenky, vy sa o tom / koľko sa pokúšate o mimi/ hrozprávate so známimi alebo ste takzvané "tajné" snažilky?

nikika33
13. jan 2010

ahojte, ja som to na začiatku nikomu nepovedala, a aj teraz to vie len zopár ludí, ktorým môžem dôverovať ... nemám totož rada, ked ma niekto lutuje, a vacsinou to aj tak nie je uprimné, tak načo urobiť takým luďom radosť :D
renatka ten šampus sme nakoniec neotvorili, možno dnes 🙂 alebo vtedy, ked môže začať po mrche snažilkovanie 😉
tiež nechápem, ako si tie detičky vyberajú rodičov, ked sa niekedy narodia do takých rodín, kde ich vôbec nechcu ... a že vraj dieťa je boží dar 😖

renata32
13. jan 2010

Ahojte,no ako zacnem.Ked som bola s exmanzto tam asi ud6elom,tak kazdy do nas rypal po 2rokoch,kedy....Stale sme hovorili,ze este nechceme.....Potom uz neskor byvala svokra po ich celej rodine porozpravala,ze ja nemozem mat deti.Zmenila som lekara,ten nakoniec zistil,ze ex mal problem so spermiami.Mal 90%spermii mrtvych,a 10%takych velmi lenivych,ze keby chceli tak tam ani nedojdu,slova urologa.Dovtedy to bola iba moja chyba,potom to bola nasa.Islo mi na ne,tak sa rvy ako vsetci stale do mna,a vies ta caka babo,a aj ta caka babo.Mojej mamim telefonat zacinal,Vies co je nove?Ja:No kto je tehotny?Vam poviem psychiku som mala na bode mrazu.Teraz,ked ma uz noveho manzela,ktory si uz preskakal so mnou svoje.Sa snazime,nikomu sme nepovedali,ale bohuzial prve som potratila,druhe mi museli zobrat,az vtedy sa niektory vobec dozvedeli,ze som bola tehotna a,ze sme sa snazili.Ani nikomu nehovorte,ja som to povedala,len naj kamoske,ona je ako moja sestra.Aj mne velmi pomaha,z sa tu mozem s Vami vykecat,postazovat sa,sme take spriaznene duse,vieme kazda co ta druha preziva.Ano ja to nechapem,ako sa mozu deticky narodit do takych rodin......

Loola,to umele bolo pred presne uz neviem ,ale asi v 2003,otehotnela som v januari 2008 prirodzene.Moj ex bol velky fanda do aut,smiala som sa,lebo sme sa vracali z oslavy,iniciativu som vacsinou prebrala ja,a boli sme v aute.asi zato s to podarilo. 🙂 Teraz som si spomela nie den po mrche,ale posledny den mrchy,mala som este vlozku,potom som sedela este 20minut,udrzalo sa tam.Predtym sme skusali rozne stojky....nic nepomahalo.Uz pracujete?

oacka
13. jan 2010

Dieťa je Boží dar, len mnohým rodičom to nedochádza... 😖
Bobulka,dávaj pozor na mnaželovu životosprávu, dávaj mu ďalejj tie vitamíny, musí jesť zdravo a ono sa to časom, možno ddo pol roka upraví. Videla som to v jednom programe. Chlap nemal skoro nijaké dobré spermie a o pol roka po diéte bol zdravý ako rybička!

oacka
13. jan 2010

Loolka, ináč nechápem, prečo to neriešiš so svojím lekárom, keď ťa to vnútorne trápi. Treba vedieť ako na tom ydravotne si. A nie všetky problémy dokáže odhhaliť obvodný gynedkológ... Možno ešte nemáš tú vnútornú potrebu takú intenzívnu, alebo ti intuícia našepkáva,že sa to podarí aj bez hľadania príčin. Moja 32ročná kamoška to robí takisto... chcela by bábo,ale nijako to nerieši... ja by som to nevydržala,chcelaby som vedieť aké mám možnosti...
Ja som o tom´,že chcem bábo rozprávala najbližším kamoškám,aj v robote, vzdialenejšej rodine, ktorá rada ohovára som o tom nič nehovorila, aj tak som vedela, že oni si navymýšľajú aj za mňa!!!! A potom ma začali kolegyne povzbudzovať a hovoriť mi zázračné príbehy zo života,ako sa komu podarilo otehotnieť,až mi to šlo na nervy! 🙂 🙂 Alle chhápala som,že si za to môžem sama. Na Slovensku je lepšie si to asi nechať pre seba, tu sú ľudia čudní.... a táto téma je ešte vždy plná predsudkov! Hoci čakáreň v centre asistovanej reprodukcie bola vždy preplnená! Takže kopec ľudí má taký probllém! Neviem, prečo o tom nepíšu ženské časopisy, to sú ozajstné ženské problémy a nie nejaké blbé mejkapy!

oacka
13. jan 2010

My ženy vobec strašne málo vieme o tom ako fungujeme a čo sa v nás deje. ja som sa o to začala zaujímať,až keď bol problém... Mám endometriozu,čudnú chorobu,ktorá spôsobuje neplodnosť,ženské časopisy čítam sto rokov,ale nikdy predtým som o tej chorobe nepočula...