Koľko sa už pokúšate o mimi? Nám sa nedarilo 6 rokov

lienka.
29. aug 2006

Co ste uz pre mimi urobili?Ako velmi mimi chcete a nedari sa?Nam sa nedarilo 6 rokov,nepomaha meranie bazalnej teploty,milovanie sa v plodnych dnoch?Chce to viac!!!Chcela by som kazdej co chce a nemoze poradit, aby ste boli stastne ako ja!!!

looola
27. jan 2010

Nikika, tak aspoň si vtedy mala šťastie, nemusela si nič plánovať, mať nervy , počítať dni🙂
Veru, človek má sám zo seba blbý pocit keď ostatným závidí mimi, ale s tým už nieč nenarobíme, vždy túžime po tom, čo nemáme. Niektoré baby si zmyslia že otehotnejú a podarí sa im to hneď, tak na tom veru je čo závidieť / v pozitívnom zmysle/.
Ale nesmieme strácať nádej, hádam budeme mať to šťastie🙂

nikika33
30. jan 2010

ahojte !
áno looola vtedy som mala obrovské šťastie, ani som si neuvedomila, že aké .... až teraz ...
človek po určitej dobe vela vecí vidí ináč, z celkom iného pohladu ... vtedy som si ani tehu neužila, vybavovali sme is hypotéku a ja som sa bála, že mi ju kvoli tehu nedaju ..stále som skrývala bruško, našťatie som pribrala len 12kg a nedalo sa vidieť ... ale teraz, ked si na to spomeniem, zdá sa mi to smiešne a smutné zároven ..čo by som teraz dala za tehubruško 🙂
ale naozaj treba myslieť pozitívne, všetky dôležité veci sa odohraju v našich hlavách ,,,
teraz ma napadlo, že po narodení syna som čítala v jednom časopise o sekundárnej neplodnosti a odvtedy som is myslela na to, čo ak sa to bude týkať aj mna ... možno že naozaj to celé je len o našej psychike a myšlienkach ...

nikika33
6. feb 2010

ahojte baby! kde ste všetky stratené? ja mám dnes zas náladu na bode mrazu, asi viete prečo ... zas tá hnusná mrcha, a to ešte o den skôr ... to bude zase víkend 😖

ankel
24. júl 2010

ahojte babenky tak my sa snazime uz nieco cez 3 roky o mimino ale stale neuspesne, az tohoto roku v aprili sme boli na odporucenie mojho dokyho v centre v iscare v martine. Tam zistili ze mi nedorastaju vajicka mam syndrom PCO a manzel menej spermii, poskodne, menej pohyblive. Hotova katastrofa a zrutenie sa. 😢 No a uz tento mesiac som mala zacat so stimulaciou a v septembri prvy IVF, no ale po vysledkoch mojej kultivacie mi objavili streptokoka B. Dostala som macmiror na preliecenie. Dalej mi zistili dve velke cysty na lavom aj pravom vajecniku o hodnotach 5x6 cm. Lekar povedal ze mi asi same neprasknu takze ma caka asi laparka. No ale tesne pred menzesom som zacitila obrovsku bolest a krc na lavej strane tak velmi dufam ze mi praskli tie cysty. Po menzes idem na sono na kontroll a ak bude vsetko ok tak 2 mesiace musim uzivat HAK aby sa cysty viac netrvorili. Potom kontrola v centre aj kultivacia na streptokoka ak bude vsetko ok tak zaciname so stimulaciou. Dufam ze sa to vsetko konecne upravi uz nevladzem cakat. Drzte mi palce. Ja vsetkym drzim palce a prajem vela stastia a deticiek. 🙂 😢

adrianahlv
12. nov 2010

@lienka. ahoj. prosim ta, sme zaregistrovani v gyn fiv BA. vies mi povedat, ako dlho to trva - myslim zacatie IVF od prvej konzultacie? my mame za sebou len spermiogram, jedno mrazenie. cakame na schvalenie poistovne a potom genetika. prsim ta, popisala by si mi jednotlive zakroky a aj ako dlho trvaju? kolko to to vyjde, doplacanie, co nepreplati poistovna? moze pri zakroku byt aj muz? musi sa lezat po zakroku v centre? ako dlho trva zakrok a co citis, boli to? mam zo vsetkeho nervy. ja som ok, muz ma tazku oligoasthenoteratozoospermiu ☹ lekar povedal, ze IUI je zbytocne, vraj pojdeme hned na IVF-ICSI...

inkn
3. dec 2010

@adrianahlv v Gyn five to trva asi u kazdeho inak (podla diagnozy). Ja som pred Ivf musela absolvovat laparoskopiu (2/2009) nakolko manzel mal spermiogram OK. Potom sme si davali ziadost do poistovne (3/2009), kde odpoved trvala cca mesiac, pocas cakania som bola na internom vysetreni.. Na IVF som sla 5/2009. Kedze vy cakate na genetika, mozno sa to tym troska pretiahne. Pri zakroku manzel nemoze byt, nakolko sa ta na chvilocku uspia (5 -10 min). Bolesti su u kazdeho individualne. Ja som bola tak nastimulovana, ze ma posledne 4 dni pred odberom boleli vyjecniky pri kazdom pohybe. Po odbere ma tiez boleli vajecniky, dali mi tusim dve infuzie od bolesti. Bolo to ale pravdepodobne tym, ze som mala kvantum vajicok (32 ks). Babenky co boli so mnou ( mali 1 ks a, 8 ks vajicok), infuziu nedostali. Po odbere nas pustili domov cca okolo 13.00. Na transfer embrii po som sla tusim cca 3 dni po odbere. Lieky na stimulaciu nas vysli cca 375 €. Dost nam vsak ostalo (za cca 150 €). Tak sme ich boli odovzdat naspat v gyn-five, kde nam vratili za ne peniaze. Pred stimulaciou sme zaplatili za súbor doplnovych vysetrení 100 € (povinne). Po odbere vajicok sme platili 150 € za mrazenie embríí do 1 roka (dobrovolno povinne), 150 € za predlzenu kultivaciu (dobrovolne na odporucanie), 332 € za ICSI 9-12 ocytov( dobrovolne na odporucanie - odporuca sa pri prvom IVF, kde nieje este iste ci sa vajicka samovolne spoja so spermiami)

adrianahlv
5. dec 2010

@inkn Dakujem, si mila, ze si mi to tu tak rozpisala. Zaktra idem do GF, poviem ti pravdu, ze sa mi tam nechce, ked tu na nich citam same negativa. Ale s p. doktorom poriadne porozpravame o vsetkom, tak uvidim. Ale pocula som, ze pri vklade moze byt muz, ze je to normalne, ked si to par ziada, tak neviem. Vy ste sa na to pytali?

annamary27
5. dec 2010

@adrianahlv ahoj,aj moj manžel má takú diagnozu ako tvoj,teraz v novembri sme absolvovali 2.IVF v tomto roku a v piatok som bola na krvičke a sestrička ma potešila vetou: Ste tehotná. 🙂 🙂 🙂 Chcem ťa len povzbudiť,aby si sa nebála tých zákrokov a injekcii a ja osobne som s GF spokojná,chodím k dr.Stenovej,ale počas stimulky som sa vystriedala u viacerých lekárov.Kolko ludí tolko chutí,aj nás to vyšlo pri každom pokuse cca1000eur.

balinka
5. dec 2010

@adrianahlv nemozes byt pri zakroku v GF a mala by si si to rozmysliet tam vobec ist,je to tam fakt hroza 😲

adrianahlv
5. dec 2010

@annamary27 Ahoj. Dakujem za povzbudenie, kazde mi pomoze 😉 Mali ste metodu ICSI? A bol tvoj muzik pri tebe pri vklade? Vraj je to mozne, ale kocky mi tu niektore pisu, ze nie. A este ti mooooc gratulujem k babatku. A kolko ti vkladali, dve?

annamary27
5. dec 2010

@adrianahlv ano mali sme metodu ICSI,pri tejto diagnoze našich pánov to asi inak ani nemôže byť,len tak samé by sa neoplodnili,to robia pri dobrých spermiogramoch.
Pri vklade moj mužík nebol,ale ja som sa na to ani nepýtala,či je taká možnosť v GF.
Tentokrát mi vkladali 2blastocysty po predlženej kultivácii a vraj už vyliezali z obalu,takže mali lahku cestu zahryzkať sa do mna.ešte v utorok idem na druhu krv a dufam,že sa nič nezmení.

inkn
6. dec 2010

@adrianahlv neviem ci moze byt pri vklade muz, nas nenapadlo spytat sa. Co sa tyka gyn-fivu, tak sa tiez nevyjadrujem velmi nadsene. My sme s GF v january sekli po 2 rokoch, nakolko slo hlavne o to aby od nas vytiahli co najviac penazi, ale inak zaujem ziadny. Od augusta som tam znova, ale ako uz tehotna prirodzenou cestou. Rodit pojdem do ruzinova a doktor ku ktoremu chodím do gyn-fivu je aj porodnik v ruzinove a v podstate v GF maju aj vsetko potrebne vybavenie, ktore je potrebne pri vysetreniach v tehotenstve, takze nemusim behat hore dole po roznych doktoroch .Ale inak som musela velmi dlho rozmyslat, ked mi vysiel test pozitivne, ci ist do GF alebo pohladat nieco ine.

adrianahlv
8. dec 2010

@inkn
Ahoj
To mas pravdu, ze mas pokoj, ked tam maju vsetko a nemusis behat po inych lekaroch. My sme boli toho 6.12. v GF, tahala som z doktora info aj spolu s muzikom. Ak som dobre ratala vyjde to okolo 1020€. Mame mat metodu ICSI. Toho 6.12. sme mrazili opat spermie, odporucili este raz. Mne vzali krv, mala som 2,den cyklu. 14.1. mame prist opat a vo februari by mohol byt zakrok. Ale neviem, ci si to nenechame na neskor, mozno okolo aprila, neviem, stale zvazujeme s muzickom, lebo som ucitelka a mam ist na lyziarsky vo februari. Neviem, ako to je s injekciami, ako dlho sa pichaju - nevies? Zabudli sme na toto a tak sme sa nepytali. Bola som v takom strese, ze som sa neopytala ani na to, ci moze muz byt pri vklade - ale baby to tu pisali, ze ano.

lucka1987
8. dec 2010

no my sme sa pokusali o mimco presne rok a pol.
-rok a pol som uzivala kyselinu lystovu a striedala som to s calibrum baby plan
-ani ja ani mm nefajcime a pijeme len prilezitostne na oslavach (cize veelmi malicko)
-sportujeme
-po roku a par mesiacoch som sla na gyndu s tym ze sa stale nedari... mm mal spermogram ok, ja som mala nizsi progesteron, nasadeny som mala duphaston,
-po roku a pol sa nam podarilo babatko no v 9 tt+3 dni som mala MA hist. dg.anembriomola. robili mi aj testy na rubeolu, toxoplazmozu, lysteriu.. všetko negat. teraz cakam na vysledky stitnej zlazy
-a snazilkovat sa ideme dalen mozno uz na konci roka.. podla toho ako bude na kontrole...
-dalsi postup nam urcia uz v heliose v Martine

drzim palce vsetkym snazilkam.... nech hned po par mesiacoch nevesaju hlavu.. hlavne treba robit vsetko pre svoje zdravie (aj ked niekedy to nestaci)

inkn
9. dec 2010

@adrianahlv @adrianahlv tie injekcie zavisia od toho aky ti daju protokol, ci kratky alebo dlhy. Ja som mala dlhy a injekcie som si pichala cca 20 dni. Zacinala som dipherelinom od 22. dna cyklu, potom bola prva kontrola medzi 2 - 4 dnom dalsieho cyklu(pocas menstruacie).Vtedy mi pridali Fostimon a ten som si pichala do cca 12 dna cyklu. Ak sa chystas niekedy v tomto rozmedzí na lyziarsky, tak by si to mala nechat na neskor, lebo musis ist na tú prvu kontrolu, tam ti vlastne urcia ci si mozes zacat pichat fostimon a potom chodis povinne na krv a na kontrolu cca kazdy druhy - treti den. Pri kontrole ti meraju folikuly (kde sa tvoria vajicka) a podla ich zisteni ti urcia, ci si mas pichat 2 alebo 3 jednotky fostimonu, pripadne ze ho mas vysadit. Babenka co bola so mnou na odbere mala kratky protokol a tusim spominala ze si pichala injekcie 7 dni.

adrianahlv
10. dec 2010

A na tu kontorolu a na krv sa chodi do centra? Ja som z Hlohovca, nemozem u svojho gynekologa? A podla coho urcuju, ci mi daju kratky alebo dlhy protokol?

annamary27
10. dec 2010

@adrianahlv na kontroly sa chodí do centra a podla hormonálneho profilu z krvi sa určuje protokol.