Koľko z vás otehotnelo mimo plodných dní?

cervena_ciapocka
27. okt 2007

Mile mamicky a buduce mamicky 😵 zaujimalo by ma, ci ste vsetky otehotneli prave pocas "plodnych dni". Myslim si, ze otehotnenie len pocas plodnych dni nemusi byt pravidlom 😕
Aj my si zelame dietatko, ale nechceme cely mesiac len sledovat kalendar a netrpezlivo cakat. Chceme to nechat na "prirodu" - ked to ma prist tak to pride.
A tiez sa nechceme milovat len preto lebo mam dnes plodne dni a pod. Tiez chceme byt v pohode a oddychnuty a to sa kvoli praci tiez neda naplanovat. Tento mesiac som zistila, dni kedy sme sa milovali boli prave na zaciatku a na konci plodnych dni.
Viem, ze aj psychika robi svoje a preto sa snazim nemysliet na to a zit tak akoby sa nic nedialo. Ale v kutiku duse som zvedava, ci ma na konci tohto cyklu caka MS alebo dve ciarky 😅

Preto by ma zaujimalo, kolko z vas otehotnelo mimo "plodnych dni".

danielka7
27. okt 2007

Ahoj cervena ciapocka!Iste si si všimla,že ja už jedno dieťa mám.Je z prvého manželstva.A je to na takých 99%,že som otehotnela dokonca počas menštruácie.Teraz si to presne nepamätám,ale viem,že ked mi doktor vypisoval materskú knižku a pýtal sa ma na poslednú men.,zistila som,že to bolo v období (pre mňa ťažké),ked som s mužom spala len raz a to bolo počas men.A vyšlo mi to.Teraz ale s novým manželom musíme o dieťatko bojovať.Tak podľa seba môžem potvrdiť,že sa nedá úplne spoliehať na plodné dni.

marse
27. okt 2007

ahoj cervena ciapocka... poznam to s tym stalym sledovanim plodnych dni a pod... takto to bolo asi tri mesiace a neuspesne.. tak som sa rozhodla ze to necham tak, s muzikom sa budeme snazilkovat podla chuti a nebudeme pri tom mysliet ze chceme babo ale skor to bude o tom ze chceme 🙂 a zda sa ze to vyslo dnes rano som nasla test s dvoma ciarkami, sice je jedna slabsia ale je 😉 psychika je tiez robi svoje! tak vela stastia 😉

cervena_ciapocka
autor
27. okt 2007

Mas uplnu pravdu marse 🙂 ja myslim na dietatko obcas pocas dna, ale to len tak snivam 😅 nestresujem sa. A pri milovani na to vobec nemyslim, lebo to neviem 😀 skor az neskor potom mi napadne myslienka, ze by bolo pekne keby to vyslo.

marse
27. okt 2007

nevravim ze na diettako nemyslim vobec, ale obmedzila som to a beriem to tak ze vyjde vyjde nevyjde nevyjde ved ked pride mrcha aj tak si nepomozem 😉

cervena_ciapocka
autor
27. okt 2007

Presne tak. Len obcas ma prepadne taky "chtíč" ze aj je uz chceeeeeeeeeeeeeeeem 😔

cervena_ciapocka
autor
27. okt 2007

ale trva nastasie len chvilku 😅

elenita
27. okt 2007

Moja sestra tiez otehotnela pocas "neplodnych" dni........ 🙂

ivankaalenka
27. okt 2007

Ja som otehotnela tiez pocas menstruacie

wladka
27. okt 2007

ja som tiez pocas menzesu 😉 .. vlastne mi uz koncil, bol to asi 5den a vida 😀 podarilo sa 😅 .. neplanovane.. 😎

adriana27
27. okt 2007

Caute kocky, len nechapem jedno.. Teda mne bolo vysvetlene, ze pocas tych 14 dni po ovu dorasta sliznica maternice a vtedy akoby hrubne, cize ked zhrubne, ma sa kde dietatko uhniezdit..Ak nie je v tele opodnene vajicko po ovu, tak tato sliznica sa vycisti pocas MS a znova je tenka.. Mozno to znie tak laicky, neviem, ja si to tak vysvetlujem..
Tak stale nechapem ako je to mozne pocas MS, ked po nej je ta sliznica tenka.. Asi kladiem blbe otazky.. len taku nahlas uvazujem 😒
A ajja poznam zeny co otehotneli mimo ovu.. 🙂

cervena_ciapocka
autor
27. okt 2007

Je to mozne asi preto, lebo od oplodnenia po uhniezdenie prejde zhruba 10 dni kedy oplodnene vajicko "cestuje" do maternice. A moznu mu to trva aj dlhsie 😅 A dovtedy sa uz moze sliznica ako tak zregenerovat.

adriana27
27. okt 2007

hmm, zvlastna je ta priroda.. ale zaujimave je, ze vacsinou takto otehotneju zeny ktore maju nepravidelny alebo dlhy cyklus..
cize na plodne dni sa spoliehat moc neda.. nechapem 😕

wladka
27. okt 2007

adi, mozno je to aj preto, ze tie spermicky v tele mozu zit par dni, a dovtedy k tomu zhrubnutiu mozno dojst.. myslim si, moj nazor 😉

prvapomoc
27. okt 2007

ahojte,otehotnieť počas neplodných dní sa nedá.môžno to chépete tak že otehotnieť počas neplodných dní je po tom 14 dni ale nieje to tak.plodné dni má každá žena inak.väčšina teda ten 12-14 den po ms ale dosť velká skupina to má uplne inak.niekomu nastane ovu hned po ms,miekomu na 8 den(aj mne)a niekomu pred ms,ta sliznica s tomu pravdaže prisposobuje.a potom spermie preživaju 48hos a tie vitalnejšie aj týžden a počas ms sa zachitia so rias v pošve a tam hravo prečkaju celu ms.
najlepšie je dať si zistť plodne dni u gynekologa a to folikulometriou,ta vám presne povie na ktorý den ms ste plodné.
prajem vela zdaru 😉

cervena_ciapocka
autor
27. okt 2007

No ja mam MS kazdy mesiac, len raz po 31, inokedy po 36 dnoch, takze ja sa na vypocet plodnych dni ani moc spoliehat nechcem.

prvapomoc
27. okt 2007

no ved prave,to sa ani nedá,akurát tak bazalnou teplotou alebo ovu testami ale ani to nieje na 100%,ta folikulometria sa vykonáva každý den a lekár presne vidí na ktorý den sa vajíčko uvolní a povie kedy sa treba snažilkovať

cervena_ciapocka
autor
27. okt 2007

prvapomoc, mas pravdu, ale vecsinou sa zauzivalo ze plodne dni su v strede cyklu a aj vsetky medikalkulacky tak funguju. Ja som pod pojmom "plodne dni" mala na mysli prave obdobie v strede cyklu.
Je mi jasne, ze ovulacia nastava u kazdeho inak.

adriana27
27. okt 2007

no ja mam dlhe cykly.. teraz cakam na MS a potom pojdem na tie folikuli.. dr som povedala ze chceme babo a tak povedal ze mam prist tak na 11-12DC.. znamena to ze mi mrkne ci mam ovu?
Idem aj na hormon.profil..
Teraz som 45DC po vyvolavacke.. ☹
Hm,ale prvapomoc - musi to tak byt, lebo ved ako by sa uvolnilo vajicko keby to nebola ovu?? musi to byt ovu! 😕

adriana27
27. okt 2007

kazdy den? to znemna kazdy den chodit k dr na pozorovanie.. hm..
on mi zatial kazal prist na ten 11-12 den, to znamena, ze asi chce najprv mrknut ci to funguje ako u zdravej zeny 😕

prvapomoc
27. okt 2007

uvolnenie vajička znamená ovulacia možne je otehotnieť iba po nej 24hodín.
a určite ti mrkne maš ovu ked ti kázal prísť o takom čase.

prvapomoc
27. okt 2007

no nie až tak každý den,napr.tam prídeš ten 11 den a on ti spraví folikulometriu,to je za 5.min. a potom tam budeš chodiť dovtedy kým ti nepovie že sa vajíčko uvolnilo,to môže byť1,2,3....dni

adriana27
27. okt 2007

hmm. ok tak uvidime.. Snazime sa len 3.mesiac, ale nie sme stale spolu, cize to musime vystihnut 😀
Najviac ma trapia tie cykly ☹
Myslela som ze som tehu a ked som bola na sone teraz v utorok, povedal, ze sliznicu vidi nizku, tak asi nie a pichol injekciu ☹
Ale urcite zacne konecne nieco so mnou robit.. ja rok cakat enchcem, hlavne ked viem, ze nemam cyklus ako mam mat 😒

adriana27
27. okt 2007

ahaaa, a ako sa to vlastne robi?? akoze sa pytam mozno hlupo, nemam zatial ziadne skusenosti.. 😅

prvapomoc
27. okt 2007

neboj ved on ti všetko vysvetlí a hlavne sa pýtaj nech máš vo všetkom jasno.držím palce 😉

prvapomoc
27. okt 2007

to je obyč. ultrazvuk vaginálny zameraný na vaječníky-nabolí to

adriana27
27. okt 2007

inac teplotu si meriam len od 36 dna tohoto cyklu, cize neviem zatial nic vycitat, ale mam ju stale hore, po MS ani naznak..zatial 😒

adriana27
27. okt 2007

ok, diky moc za rady.. 😅
ten konik je na to vaaazne super 😀

prvapomoc
27. okt 2007

držim palce všetkým snažilkám. 😉

adriana27
27. okt 2007

dakujeme 🙂

cervena_ciapocka
autor
27. okt 2007

😵 😵 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre