Kortikosteroidy - skúsenosti

jarka95
3. nov 2017

Ahoj.ma niekto skusenosti s uzivanim kortikosteroidov.S manzelom chodime do nitry medicentrum dzurilla.pomoze nam to?

kacena4
3. nov 2017

prepac ale tvoja otazka je tak totalne vseobecna ze ne je na nu mozne odpvoedat ☹ ja napr. beriem kortikoidy na plucne ochorenie na co vy??!! ak vam maju pomoct??!! kortikoidy su protizapalove lieky...

jeennyv
3. nov 2017

U nas su zas kortiko na nos..definuj na co..hormo veci oplodnenie atd..suvis steroidov atd...

lilyianka
4. nov 2017

@jarka95 predpokladam,ze ich mas uzivat kvoli snahe o dieta...
Ja uzivam kortikoidy uz 7m tiez kvoli tomu,ze sa nam nedari dieta ....len trosku konkretizuj otazku...takto z toho nevieme nic
Ake kortikosteroidy uzivate? Co vam je? Ako dlho?

jarka95
autor
11. nov 2017

Nie este ich neuzivam.Ano nedari sa nam otehotniet.zistili mi diagnozu: specigicka celularna odpoved voci partnerovym antigenom stredne tazkeho stupna,voci zona pelucida lahkeho stupna na zaklade vysledkov mi nasadila kortikoidy(metylprednizolon)na 2 mesiace a uvidime....ja len ake skusenosti mate?

lilyianka
11. nov 2017

@jarka95 ale stale nechapem ake skusenosti mame mat
Ja uzivam uz 7 mesiacov Medrol, tiez kortikoidy, lebo mam vysoke hodnoty embryotoxickych cytokinom....pomohli v tom zmysle, ze uz po par tyzdnoch sa hodnoty upravili, ale otehotniet sa zatial nepodarilo a to ich uz budem musiet vysadit
Inak som z nich pribrala 7kg, mam velke brucho a mesiackovitu tvar a vela inych vedl.ucinkov

jarka95
autor
14. nov 2017

To len nejaky obraz som si chcela spravit,tiez som zacala uzivat medrol aviem ze kazdy organizmus je iny ale za opytanie clovek nic neda.tak budem aj ja dufat a uvidime....rada sa potom podelim s mojou skusenostou.dakujem zatial

lety17
28. nov 2017

@jarka95 ja uzivam medrol kvoli autoimunite a tiez sa nam kvoli tomu nedarilo plus zistili antifosfolipidovy syndrom a ked mi zvysili medrol na 20 mg plus nasadili fraxik,v ten mesiac sme otehotneli.Je pravda,ze medrol ma vela vedlajsich ucinkov,ale je to zivot zachranujuci liek a netreba sa ho bat.Ak nechces pri nom pribat nejedz pocas uzivania cukry.

olivia_s
31. aug 2022

@lilyianka
@jarka95 ahojte. Podarilo sa vam vdaka kordikoidom otehotniet?

lilyianka
1. sep 2022

@olivia_s mne nie, a po ich dobrati som sa dávala dlho "dokopy" avšak niektorých zásahoch na tele mi žiaľ následky ostali

olivia_s
1. sep 2022

@lilyianka mozem sa opytat ake neziaduce ucinky ti ostali a ake sa dali napravit? Ja som po ivf spred polroka a uz mi stihli vybrat zlcnik - vraj to bolo hormonmi sposobene, a az neskor mi zistili, ze moja imunita zabija partnerove spermie. Obaja sme inak zdravotne ok... lenze posledna moznost je vraj ist do kortikosteroidov pri vklade, ale mne stacila stimulacia na ivf ako ma dogabrala, tak riesim, ze ci posledny vklad skusime tiez bez liekov, v prirodzenom cykle.. naozaj sa necitim uz na tie hormony a lieky. O to horsie, ked sme obaja s parternom ok len zabijam jeho spermie 😏 mam za sebou 2 biochemicke tehu.

lilyianka
1. sep 2022

@olivia_s no keďže u nás už nevedeli čo,tak ma poslali na reprodukcnu imunológiu a tam zistili embryotoxicke cytokiny. Že moje telo nechce prijať embryo. Po mesačnej liečbe kortikosteroidmi výsledky ôk,tak sa mohlo ísť na ďalší KET. Lenže sa mi to pretahovalo z dôvodu,že som hocikedy začala krvácať, niekedy aj 3 týždne do mesiaca. Samozrejme sa nejednalo len o menzes. Takže na KET som nakoniec šla po skoro 3/4 roku užívania tejto "dobroty". Samozrejme nič z toho (ani sa nedivim). To,že som pribrala, ochlpatela, zväčšili sa mi o 2 čísla prsia, boli na nich červené strie, ze by som zozrala aj muža a ľudia ma nespoznavali. Pribrala som cca 12kg. No ale po dobrati liekov zrazu problémy, že som ráno nevedela vstať z postele musela som si polhodinu rozcvicovat nohy v posteli,aby som ako tak prešla. Lieky mi odburali vápnik z tela. Váhu mam síce skoro pôvodnú,ale prsia ostali väčšie a dlho ma dával "dokopy" ešte aj môj gynekológ. Vždy mimovoľne krvácanie mimo cyklu... A pri preventívne ako "gol" nájdený 22mm myom pri ľavom vaječníku. Je tam doteraz a to už som 5r po liečbe.

olivia_s
1. sep 2022

@lilyianka fuha, to ma mrzi... ako sa ja poznam, vsetky vedlajsie ucinky by sadli aj na mna. Som dost citliva na lieky, ani len vit.doplnky neuzivam lebo ma z nich hlava bolieva a vselico ine, mam hist.intoleranciu atd. Cize ak spravne rozumiem, mimi sa vam nepodarilo? Ake su vase dalsie kroky? Uz kaslete na ivf a lieky?

lilyianka
1. sep 2022

@olivia_s ja som po tomto bola rozhodnutá, že žiadne ďalšie IVF nebude. Rozmýšľali sme čo ďalej a tak.
Naše sa nám nepodarilo, ale máme doma skoro 3r fesaka už 😉 rozhodli sme sa pre adopciu.

olivia_s
1. sep 2022

@lilyianka jeej 🙂 super to je krasne. Mozno aj my raz pojdeme tymto smerom.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre