Krátka menštruácia. Súvisí to so snahou otehotnieť?

wewe4
28. jan 2009

Ahojte baby, ja sa tiez snazim otehotniet uz asi rok...ale nie nejak intenzivne...nechavame tomu volny priebeh,ale uz zacinem mat obavy.
Nebola som este u doktora,ale skusala som vitaminy, zansky caj, plodne dni...
Mohol by byt problem v tom, ze moja mnstruacia je velmi kratka..asi iba 2-3 dni?
Mate s tym niektorá skusenost?
Diky..papa

miluse
28. jan 2009

ahojky, myslím, že délka MS nemá na to vliv, pokud je toto pravidelné, hlavní je zda ovuluješ či nikoliv. Zkoušela jsi si měřit např. bazální teplotu? Jak dlouhé máš cykly?

wewe4
autor
28. jan 2009

Bazálnu teplotu som si nemerala, ale doktor mi povedal ( už davnejsie na prehliadke, ked som sa o babo este nepokusala ), ze ovuláciu mám.
A áno, cykly mám pravidelné.
Dakujem za male upokejenie 🙂

miluse
28. jan 2009

Wewe tvé tělo se mění, je možné, že kdysi jsi ovulovala a nyní třeba ne, není to nic neobvyklého, ale asi bych raději zašla za doktorem a poradila bych se s ním o tom 😉

maryah
28. jan 2009

ahoj wewe, ja mam tiez menstruaciu len tri dni a aj to taku slabsiu... cyklus mam uz treti mesiac 25 dnovy... ako povedala miluse, dolezite je ci mas ovulaciu a nie aku mas menstruaciu...
skus si merat BT alebo chod k svojmu gynekologovi nech ti urobi folikulometriu...

jovi
28. jan 2009

můj názor je takový a já se s tím také potýkám je, že krátká a slabá menstruace souvisí s nízkou děložní sluznicí, tím pádem, pokud sliznice nemá dostatečnou výšku, tak se do ní mimi nezavrtá.

slnieckova
28. jan 2009

suhlasim s jovi.... aj dlzka menstruacie je dolezita pri pocati, pretoze ak je MS prilis kratka, tak sa netvori dostatocna vystelka v maternici... ale su zeny, ktore bez problemov otehotneli aj pri trojdnovej MS 🙂 takze dolezite su urcite vysetrenia, ktore ukazu ako si na tom ty... 🙂

maryah
28. jan 2009

no tak to som nevedela slnieckova 😅 . ake vysetrenia treba?

jovi
28. jan 2009

maryah: nejlépe se výška sliznice zjistí vnitřním ultrazvukem, s tím mohou sledovat i růst folikulů

slnieckova
28. jan 2009

maryah a urcite je dolezite aj to, aky dlhy mas cyklus, ked mas len 25 dnovy, tak mas bud velmi skoro ovulaciu, alebo kratku "uhniezdovaciu" fazu po ovulacii, urcite by som vytlacila grafy ak mas a zasla za gynekologickou a povedala jej vsetko, co ta trapi...

ake vysetrenia? Neviem 🙂 ale na to su tie vysetrenia, ked sa po roku snazenia nedari, nie? Viem, ze niektore dievcata spominali v inych temach aj to, ze im lekar povedal, ze maju malo milimentrov vystelky 😕 nie som gyndos, nerozumiem sa do toho, ale urcite treba vsetko povedat svojmu gynekologovi a ak je dobry, tak vie proadit, ak nie, treba zmenit 🙂

takze urcite by som gyndosovi povedala, ze mas kratku MS a slabu... ze mas kratke cykly... a uvidis, co ti na to povie 🙂

nela00
28. jan 2009

jovi ja mavam vacsinou tiez 3 dni a pri prehliadke mi doki hovori, ze sliznicu mam ok. 😕

maryah
28. jan 2009

bola som u gynekologa... ovulaciu mavam na 12-13 den... ked som tam bola tak to bolo na tusim 15 den a dr vydel, ze som mala vajicko prasknute, bola tam nejaka tekutinka... robil mi folikulometriu a aj vnutorne vysetrenie ultrazvukom a dr povedal, ze tam mam vsetko v poriadku... snazime sa 8 mesiacov a s dr sme sa dohodli, ze ked sa vratim zo zahranicia - co je za 3 mesiace tak zacneme veskre vysetrenia, teda ak sa to nepodari

jovi
28. jan 2009

nela: to buď ráda, možná patříš k těm vyjímkám

slnieckova
28. jan 2009

nely urcite to zalezi od toho, aka ja ta MS silna... to potom moze byt aj dva dni 🙂 moja babka mala dva dni 😀 😎 se vsim vsudy a rodila o sto sest.... ale u niekoho to moze byt problem 🙂 ja mavam napr. MS 4-5 dni, ale krvacam "silno" vzdy len jeden den, malokedy dva.... tak kto ho vie, kolko milimetrov by namerali mne 😀

slnieckova
28. jan 2009

maryah tak mozno mas kratku fazu po ovu... pretoze vajicko sa uhniezduje cca medzi 5-10 dnom... vacsinou by ta faza mala trvat aspon 12 dni, aby sa vajko stihlo zahniezdit...

jovi
28. jan 2009

ještě mě napadlo, já měla hrozně krátkou a slabou ms díky tomu, že jsem do sebe lila kontryhel a femingard... a jak jsem se dozvěděla, tak to mě brzilo, místo toho, aby mi to pomohlo

slnieckova
28. jan 2009

jovi mne sa takto skratila a zoslabla po vysadeni HAK... predtym som tahala aj 8 dni, z toho vacsinou 3 dni silne... po nasadeni HAK a aj po vysadeni mavam cca tych 5 dni, s jednym dnom silneho krvacania... ale zas na druhej strane sa mi cyklus upravil, mam ho ako hodinky a podla merania BT aj ovulujem, tak som zvedava, ci mi ta HAK pomohla alebo poskodila... ale zatial to neriesime.... 😵

maryah
28. jan 2009

jovi, no moze to byt aj tym kontryhelom... ja ho tiez pijem od prveho dna mrchy, ale prestanem ho... ja som nemavala taky kratky cyklus

jovi
28. jan 2009

slnieckova: já to měla v vysazení HA docela v pohodě, dýlku i intenzitu, ale zhruba po 5 měsících se to totálně rozhodilo, dlouhé cykly až 60 dnů, krátká Ms, nebo jen třeba špinění, pitím různejch čajíčků a medicín se to jen zhoršovalo. Tak jsem se na to vykašlala, chodila na vyvolávačky, byla na laparce a teď jsem v caru, kde se rovnám utroušem.

slnieckova
28. jan 2009

jovi ja uz som takmer rok po vysadeni, tak snad sa to uz nezhorsi... inac ukazkovy cyklus som mala hned prvy mesiac po vysadeni... 😕

jovi
28. jan 2009

maryah: no vidíš, zkus ho vysadit a uvidíš, jestli to bude lepší 😉

jovi
28. jan 2009

slnieckova: to já taky... to byl můj první a zároveň poslendí ukázkový, zřejmě dozvuk HA

slnieckova
28. jan 2009

jovi mne sa to drzi doteraz 😅

maryah ako pise jovi, skusila by som vysadit vsetky bylinky, rastlinky co pijete 😀 a odsledovala, ako sa bude tvoj cyklus spravat bez zasahu akychkolvek lekarskych, ci prirodnych medikamentov... potom uvidis 🙂

shaarka
28. jan 2009

ked uz sa tu bavite, tak sa pridam:
ako je to s menstruaciou pri HAK? to sa tiez tvori sliznica a ta potom odchadza? ked som brala HAK, tak som mala kratku menstruaciu, take 2 dni poriadne a potom uz len viacmenej spinenie.
a aj tie 2 dni poriadne to bolo ani nie cervene (malo krvi, max. jeden den), ale odchadzali zo mna kusiska (asi sliznice), hnedej farby, ale take, ze som sa bala, ze neodtecu vo vani do odtoku... 😖

slnieckova
28. jan 2009

shaarka myslim ze pri HAK sa sliznica tvori, len sa netvori vajicko... teda nie je ovu... ale neviem, mozno sa sakramentsky mylim 😀

slnieckova
28. jan 2009

toto som nasla na nete:

Kombinované orálne kontraceptíva zabraňujú otehotneniu účinkom estrogénov a gestagénov predovšetkým mechanizmom zábrany ovulácie.
Ďalší antikoncepčný účinok môže byť zabezpečený aj ovplyvnením kvality výstelky sliznice maternice, zahustením hlienu v krčku maternice, ktorý bráni prieniku spermií a ovplyvnením dozrievania spermií.

😕

jovi
28. jan 2009

shaarka. já si myslím, že sliznice se utváří, jen folikuj nepraská, takže se nemá co oplodnit a v sliznici zavrtat

shaarka
28. jan 2009

preto som sa pytala na menstruaciu pri HAK, lebo od vysadenia som tu normalnu dostala len parkrat. ale v podstate to iste, ako pri hak. kratka, nie silna, velke hnedde kusy, malo krvi. mne stale stacili 2 vlozky denne, niekedy ani to nie. pretoze tie kusy zo mna vysli bud na toaletak alebo do sprchy... hm... je to divne, ze? ci nie? 😕

shaarka
28. jan 2009

inak, jasne, HAK zabranuje dozrievaniu folikulov, to je jasne.

slnieckova
28. jan 2009

shaarka 2 vlozky? 😕 ja za ten svoj jeden den silneho krvacania zuzitkujem cely balik 😀 😲

Shaari no dobre to zrejme nie je 😔 nebudem ti klamat... naco aj? Ved ty vies svoje... 😔

shaarka
28. jan 2009

jj, len sa pytam... tak este aj toto. 😠
bleeeeeeeeeeee ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre