Liečili ste sa Clostylbegytom? Čo ďalej?

nellie_
5. jan 2009

zakladám túto tému pre nás, ktoré sme sa liečili Clostylbegytom a nezabral nám a tak uz nepatríme do témy - Liečba Clostylbelgytom....
Zatiaľ tu žiadna takáto tema nie je... tak vás tu všetky vítam... 😉

nellie_
autor
28. aug 2009

alex jasne ze malinke je zdrave a vsetko je v najsamlepšiom poriadku 😵 😵 😵 😵

vieri super vtipy 😀 😀 😀 😀 😀 😀

alex
28. aug 2009

tak, tak. Niektoré februárovky od nás už cítia pohyby, juj aj ja už by som chcela 😵 Včera som bola s kamarátkou a ona je 10tt predomnou a také veľké bruško už má... 🙂

vierka
28. aug 2009

alex - jasne ze je malinke v poriadku, neboj sa, za chvilu bude kopkat ako dive...

mne to prislo take zvlastne ze stale sa to babo na utz mrvi, ale este je take "malinke" ze to nejako casto necitim... ale vecer som sa najedla, lahla som si do postele a to bolo rosambo v celom bruchu jake bolo spokojne, najedene, tak uz vyvadzalo 😀

nelie - to mi prisli mailikom, tak ze musim vam to hned poslat 😀

katika82
28. aug 2009

alex no ja som tiež čítala že amnio nieje až taká riskantná už a vtedy je už určite isté či je bábo oki.

no ja som síce v 30tt ale bruško veru vôbec nemám nejaké veľké. ja mám malého uložené v bokoch a viac vnútri.vraj je to dobre aspon nebudem mať čo zhadzovať lebo bruško je je také akurát ale fakt mi nikto neverí že som v 30 tt

alex
28. aug 2009

no ja sa už teším na to rošambo 😀 Ja som hovorila mužíkovi, že teraz to tak ani nevnímam, že čakám bábo, ale keď už bude cítiť pohyby a kedykoľvek dá o sebe vedieť, tak to bude také reálnejšie.

vierka
28. aug 2009

katika - tak mne by aj verili ze som v 30 tt, aj ked som tam este ani zdaleka neni 😀 😀 😀 mne praveze kazdy hovori ked sa pyta kedy rodim a ja ze v january, tak kazdy "to aaaaaaaaz v january???" 😀 😀 😀

alex - no ved ani ja si este nepridem moc ako tehulka.. sice si uz cez prsia vidim brusko, tak je to uz realnejsie, ale naozaj to zena preciti az potom... ja napriklad take pohyby ze som si iste ze su to oni citim tak dva krat do tyzdna 😅

katika82
28. aug 2009

no tak ked budete cítiť také riadne kopance tak to je už fakt iné. ja už aj také bolestivé veru cítim.náš malý je ako vrtula stááále sa krúti dookola

nellie_
autor
28. aug 2009

vy bruchatice nase.. 😵 😵 😵 😵
jak sa to super cita tieto vase kopance... 🙂 🙂 🙂 🙂

to musi byt fakt nadherny pocit... 😵 😵 😵 😵

asshanti
28. aug 2009

ahojte baby 😵 😵 😵

ja az teraz, nebolo casu... vcera som isla rano k lekarovi, ale nerobil mi ani ultrazvuk, ani nic, len sa pytal ako sa mam, a ja ze mi je zle a rano ma stale napina, tak mi dal pyridoxin (vitamin B6) a tiez mi dal nejake cipky do konecnika, ze si ich mam dat do chladnicky a ze dufa, ze tam ostanu cele tehotenstvo, ze si ich mam dat ak budem mat nejake strasne zvracanie a tak. tak dufam, ze zostanu v tej chladnnicke... ten pyridoxin beriem 3 x denne po 2 tabletky. ale veru, zaludok ma stale boli, aj ma napinalo rano, len dobre ze nezvraciam... 😵 😵 😵 potom som bola u kadernika, pekne na hnedo ma zafarbil, taka super farba, svetlejsia a aj ma dost podstrihol, urobil mi zabal, aj masku, tak super... 😉 😉 😉 potom sme boli na nakup, na navsteve u maleho dvojtyzdnoveho Matka, je krasny, milucky a taky drobucky, uz sa tesim na nase miminko, len nech je zdrave. 😵 😵 😵 mne este doktor ziadnu krv nebral, ani nic, len 2 krat ultrazvuk... a povedal mi prist nejakeho 22.9., ze budeme brat krv a tak...

dnes zastupujem kolegynu na podatelni a mam toho straaaaaaaasne vela, v piatok chcu ludia na poslednu chvilu vsetko vybavit... ale v pondelok mam dovolenku a v utorok je volno, tak super !!! 😀 😀 😀

katika82
28. aug 2009

pridala som nejaké fotočky dalšieho oblečka pre nášho drobca. a jednu aktuálnu s bruškom mojim malýchktoré ani náhodou nevypadá na 30tt 😀 aspon nebudem musieť veľa zhadzovať 😀

nellie_
autor
28. aug 2009

katika uz mate veru riadnu vybavičku... chuty v tom bude drobec 😵 😵 😵
a brusko mas peknucke malinkate... 😵 😵

asshanti
28. aug 2009

asi ste uz na obede, tak vas idem precitat, lebo ste toho za vcera a dnes popisali neurekom, aby mi nieco neuniklo... 😀 😀 😀

nellie_
autor
28. aug 2009

ashh to aby si sa nenudila sa ti starame o romany 😀 😀 😀
takze mas vylepseny image 😎 😎 😎

alex
28. aug 2009

katika ty máš aké zlaté bruško, také akurát, ani veľké, ani malé 😵

ass super, že ti dal liečiky na to zvracanie, hádam ti bude lepšie a tie čípky z chladničky určite nebude treba 😉
Akoto, že ti ešte nebral vôbec krv?

asshanti
28. aug 2009

ahoj alex, ja neviem, vravel, ze az v 16. tyzdni mi budu brat krv, ze mam prist toho 21. alebo 22.9, inak nic... 😒 😒 😒 dufam, ze sa nic nezanedbalo...

nellie_
autor
28. aug 2009

assh asi to zalezi od doktora ake ma postupy.... ale pokial ja viem, tak vacsinou sa robia krvne testy hned ako sa potvrdi tehu.. na tie toxoplazmozy a neviem co vsetko...
ale tak ako vravim, kazdy lekar ma iny postup ...

katika82
28. aug 2009

ass, no každý lekár ma fakt iné postupy ale tie základné testy sa robia v 12tt na toxo a podobne,rh faktor, potom medzi 12-15tt sa robia tie AFP testy tie musia urobiť do toho 15tt lebo potom už sú vraj skreslené výsledky.

katika82
28. aug 2009

Medzi 15. až 20. týždnom sa robí prenatálny screening na Downov syndrom (Mongolizmus), Trizomiu 18, Trizomiu 13, rázštepy neurálnej trubice a brušnej dutiny a iné zriedkavé genetické choroby. Robí sa pomocou tzv. quadruple (alebo triple) screen, kam patri MSAFP (Maternal Serum Alfa-FetoProtein), estriol, hCG a protein inhibin A. Vypočítava sa pomocou počítačového algoritmu založeného na maminom veku, váhe, rase a dĺžke tehotenstva.

V prípade, že je tento test pozitívny, tvoj doktor ti ponúkne amniocentézu a ďalší ultrazvuk na potvrdenie alebo vyvrátenie vrodenej vady. Tento test je možné robiť len v danom rozmedzí (15-20 týžden), takže ak v tomto čase nenavštíviš svojho doktora, neskôr už tento test nebude možný. Mnoho žien však tento test odmieta s tvrdením, že bábätko donosia až do pôrodu, aj keby malo mať nejakú vrodenú vadu.

asshanti
28. aug 2009

katika, Ty ovladas vsetky tie odborne nazvy... 🙂 🙂 🙂
no ako som vravela, mam prist az o 3 tyzdne, takto mi to povedal, teraz som v 13., vcera vravel... tak ja neviem, mal by vediet co robi... 😒 😒 😒

katika82
28. aug 2009

ass no tak to budeš akurát medzi 15-20 takže to je v pohode. neboj

ja som sa vštko dočítala v tej knihe 9 mesiacov otázok a odpovedí tá je super.takže teraz mudrujem vieš? 😎 😀

alex
28. aug 2009

no ja som sa čudovala najmä preto, lebo mne brali krv už 2x a o týždeň, to budem 16tt, mi znovu bude brať a vlastne na každej poradni.

asshanti
28. aug 2009

mne uz minule ked som bola u lekara, v 10. tyzdni, povedal, ze mam prist urcite v 16. tyzdni na tie odbery, ale ze aj medzitym mozem, ze to necha na mna, ale len sa ma pytal ako sa mam, pozeral do zaznamov, ze som v 13. tyzdni, dal mi tie vitaminy a ja ue nevysetrujeme a on ze teraz nic... 😕 😕 😕

katika82
28. aug 2009

ass no každý lekár ma iné praktiky neboj určite vie čo robí.ak by sa ti niečo nezdalo opýtaj sa ho na to

asshanti
28. aug 2009

zatial vsetko v pohode, takze nestresujem... 😉 😉 😉 ja uz by som si chcela kupit nejaku babatkovsku knihu a premyslala som o tej co si spominala ty, katika. je dobra, mozem ju kupit ??? 😎 😎 😎

katika82
28. aug 2009

ass ja som s nou veľmi spokojná je tam veľa užitočných vecí a fakt všetko čo ťa môže stretnúť počas tých 9 mesiacov tehu a potom. mám aj tú veľká kniha o matke a dieťati ale viac sa mi páči tá prvá.

katika82
28. aug 2009

ass ešte môžeš aj tu kuknúť kedy čo robia u lekára

http://www.starostlivostodieta.sk/prenatalna-di...

vierka
28. aug 2009

ass - presne ako pise katika - prvy test krvy sa robi tak okolo 12 tt - je to na Rh faktor, na toxoplazmozu, na zltacku a tak... potom sa robi v 16 tt ten AFP test na vrodene chyby - na ten chod urcite... ale pokial si uz v 12 tt, tak by tam nemal byt problem 😉 kazdy doki ma ine postupy a ult sa nerobi na kazdej poradni...
a tu knihu 9 mesiacov otazok a odpovedi mam aj ja - je dobra... kuk album - tak vyzera 😉

asshanti
28. aug 2009

ako si to myslela vierka, ze pokial som uz v 12. tyzdni, tak by nemal byt problem...??? vcera mi doki povedal, ze som v 13. tyzdni... o 3 tyzdne mi uz vravel, ze mi budu brat krv, ale este nespominal naco... ale presne vravel, ze v 16. tyzdni, takze spravne... 🙂 🙂 🙂 mne bral krv niekedy v maji, ale to som este tehu nebola, na preventivku, vsetko bolo ok, az nadmieru som mala niektore vysledky v poriadku, aj cholesterol, vsetko, len som mala nejakeho streptokoka, tak som brala asi 3 - 4 balenia Penclenu... tak mozno preto mi uz teraz krv nebral, neviem... tu knizku som uz davno pozerala na nete, asi si ju objednam, pozdavala sa mi. baby, esteze mam vas !!! CMUK 😵 😵 😵 😵 😵

asshanti
28. aug 2009

katika, pozrela som si na nete, co si mi dala link a aj som sa uz upokojila. tie odbery v 12. tyzdni nie su povinne, v 16. uz ano, ale pisali, ze sa od toho upusta... ale tie mi robit bude, takze som pokojna... ved uz odrodil kopec deti, neni to ziaden mlady zaciatocnik, uz ma dospele deti... a ku mne je obzvlast mily, lebo minule bol pri mne v praci, potreboval nieco zistit, tak mi ani nedovolil zaplatit za telefonicke objednanie a za paragraf... ze on nezabuda na toho kto je k nemu mily.... 😵 😵 😵 a dnes pre zmenu som pomohla aj jeho sestricke nieco pozistovat, lebo vcera ma poprosila v ambulancii... tak snad ma nezanedbaju... 😵 😵 😵

juuuuj, ja sa tak velmi bojim, aby bolo zdravucke... nech je to aj chlapcek, vobec nebudem sklamana, len nech je uplne v poriadku, iba to jedine si zelam !!! 😔 😔 😔 😔 😔

vierka
28. aug 2009

ass - nemyslela som tym nic zle... len najviac veci sa stane tych prvych 12 tyzdnov ked sa babtko rychlo vyvija... takze teraz je uz uricte vsetko v poriadku 😉 takze hlavu hore a o tri tyzdne uvids zase drobca a bude vsetko presne tak ako ma byt 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre