Liečili ste sa Clostylbegytom? Čo ďalej?

nellie_
5. jan 2009

zakladám túto tému pre nás, ktoré sme sa liečili Clostylbegytom a nezabral nám a tak uz nepatríme do témy - Liečba Clostylbelgytom....
Zatiaľ tu žiadna takáto tema nie je... tak vás tu všetky vítam... 😉

vierka
13. jan 2009

nelie - no ovela vyzsia suma je to ked ti to uz nehradi poistovna... toto je len taky maly "doplatok" 😀 ked to uz nehradi poistovna, tak sa cena tych injekcii pohybuje od 15 tisic vyzsie, podla toho aky typ mas... sak ja teraz za toto IVF budem platit len toto, to je vsetko - a este ked tak za metodu SPF keby som ju chcela, to je nejakych 3500 sk a ked budem davat mrazit embryjka keby som mala navyse... tak ratam, ze viacej ako 10 za to nedame teraz 😀
no mne vcera doktor povedal, ze radsej keby mi to nejaka sestricka pichala, ale baby si to pichavaju aj same, ale doktor asi zbadal tu blondinku co je vo mne 😅 😀 takze mam dohodnutu jednu sestricku na pracovne dni a dnes si idem dohodnut druhu na vikend 😀 😀 😀 ale keby nieco, tak som bola tiez odhodlana sa opichat aj sama 😀 😀 😀

nellie_
autor
13. jan 2009

opichat sa sama.. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 to znie zaujimavo... 😀 😀 😀 😀
ale to je dobre ze ta budu sestricky.... a to ten doplatok zalezi od toho aku mas poistovnu?? ja som teraz menila, ale uz to asi aj banujem,nemala som vymyslat.. 😅 😅

takze ty teraz vlastne cakas na krvavu pomstu aby si mohla zacat ze?

snecka
13. jan 2009

Nelie viem, že všeobecka je najlepšia pri umelom, ty nebudeš potrebovať žiadnu poisťovňu, jasnéééé.
Vieri si ma prekvapila tou sumou, niektoré baby cez poisťovňu platia omnoho viac. Ja som už mojho drahého ubezpečila že nám bude treba aspoň 20.000,-Sk som to asi prestrelila, no keď ušetrím tak si niečo kúpim 😅 😅
Chceš aj predĺženú, ja by som chcela určo.

vierka
13. jan 2009

nelie - vies ako, ked sa to uz s mangelom nepodari, tak clovek skusi vcetko - aj to sebaopichanie 😀 😀 😀 sa opelim ako vcelicka 😀
podla mna ten doplatok zalezi aj od toho ake mas centrum, zevraj FC je celkovo najlacnejsi... no a ja mam VzP a tam mi ziadost schvalili do tyzdna a takato super cena v lekarni 😀

snecka - tak to ti neviem povedat - ta cena skor vyzera tak, ako keby isli uz ako samoplatcovia... lebo taketo sumy za injekcie su uz ked si ich platis sama... alebo som zase za blondinku 😅 😀
ved aj ja som planovala, ze zaplatime viacej - nuz, tak budu nove saty 😀 😀 😀
a co je to ta predlzena vlastne??? lebo myslim ze FC taku ani nerobieva...

lusina
13. jan 2009

Ahojte babule,
vy píšetem že VšZP je na IVF najlepšia,tak tomu nerozumiem, ked ja som 27.11.2008 podpísala žiadosť a do dnešného dňa mi nikto z helíka nevolal. 😕
chvalabohu, že mi to nejako neponáhľa, ale chcela by som už to máť schválene. 🙂

nellie_
autor
13. jan 2009

fúha tieto vase vyrazy ze prdlezna alebo nepredlzena...akosik nerozumiem reci vasho kmena.. 😅

no a ja krava nebeska som zmenila VzP na dôveru... 🙄

vierka
13. jan 2009

lusina - mozno zavisi aj od centra kde to podavas, lebo vo FC vsetky baby co mali VzP to mali maximalne do dvoch tyzdnov zavolane, ze to uz je 😉 ale ked ti to neponahla, tak to je dobre 😀

nelie - tak s tebou sa mozem bavit o inych predlzeniach, ked chces 😀 alebo radsej skrateniach??? 😀 😀 😀
tak urcite je na nieco dobra aj ta dovera 😅

nellie_
autor
13. jan 2009

predlzenia, skratenia... 😀 😀 😀 😀 😀 hej to môzu byt vseliake... 😀 😀 😀 😀 😀 😀
no tak som zvedava, ale nemala som veru radsej vymyslat... 😖

nellie_
autor
13. jan 2009

myslim s tou zmenou poistovne ze som nemala vymyslat... 😒

snecka
13. jan 2009

Haloo Nellie už som ti písala, že ju nebudeš potrebovať na umelé. 😠
Vierka: Predĺžená kultivácia :Transfer blastocýst je presun oplodneného vajíčka z laboratórneho prostredia do maternice v 5. dni vývoja embrya (namiesto tretieho dňa). Je to jeden zo spôsobov, ako vybrať embryo alebo embryá s najvyššou šancou na prežitie, imlantovať ich a tým zvýšiť pravdepodobnosť otehotnenia. Na to, aby človek pochopil rozdielnosti embryí, ktoré spôsobujú dva dni, potrebuje sa oboznámiť so základmi ranného vývoja embryí.
😀
Lusina: na Tvojom mieste by som sa išla spýtať do poisťovne, lebo pokiaľ tam máš nejaký problém možno so zaplatením neviem, tak ti to preto neposielajú, choď sa spýtať do poisťovne, pretože mne v Heliku vraveli, že Všeobecka dá odpoveď do 2 týždňov od podania.
Budú nové šaty hurrraaa 😀 😀 😀 , ja mám radšej bundičky, ja som skôr športový typ, nemám rada kostýmiky a sukničky

alex
13. jan 2009

Ahojte,
vieri aj vo FC robia PK, ale to keby sa ti podarilo mať viac vajíčok a oplodnili by sa. Myslím, že 3 a viac.

nellie_
autor
13. jan 2009

sneci no dobre no,tak som ticho s tym umelym teda... 🤐 🤐 🤐 🤐 😅
a ja to viem ze na valentina vycikam //.. 😎 😎 😎 😎 😎 idem na to psychologicky a budem si to tak vsugerovavat, ze sa to aj stane.... 😎

nellie_
autor
13. jan 2009

sneci ty uz nemas slimacika, asi ti vysupli foto co? 😕
a ty si veru inak namakana ohladom tych embrijok.... 😎 😎 😎

vierka
13. jan 2009

nelie - aj ty na valentina cikaaaaas??? aj ja to mam tak naplanovane 😀 😀 😀

snecka - tak toto robia aj vo FC, ako pisala Alex... ale doki ked nam vysvetloval princip umeleho tak potom splietal nieco o tom, ze tie embrya sa vkladaju podla mnozstva, ked ich je viacej, tak sa vkladaju az po predlzenej kultivacii (ze jakaaaaa som hustaaaaaa a muuuuudra teraz 😀 ) a ze ked ich je malo, tak ich vkladaju skoro... povedal, ze to je podla nejakeho zakona stanovene ci podla coho... nejako som to vtedy moc nevnimala, ale ked sa dostanem ku transferu, tak myslim, ze to lepsie pochopim aj lepsie vysvetlim, lebo mi to bude urcite doki este vysvetlovat 😉

alex - ano robia, to viem, ale tam to zavisi od poctu, neviem ci to v inych centrach robia inak 🙄

nellie_
autor
13. jan 2009

vieri ja som zabudlaaaaaaaaaa....ano na valentina ich cikame vsetky... 😀 😀 😀 😀
to bude paliiiic 😀 😀 😀 😀 😀

snecka
13. jan 2009

Nellie ja som si dala snečika preč 😉. No dobre valentín to istí. Namakaná nie som len trošku viac čítam samozrejme čo ma zaujíma. 😉

vierka
13. jan 2009

nelie - to bude tusim cikaci maratoooon... podla mna nikto nebude slavit valentina ale vsetky budeme cikat 😀

snecka - aj ja by som chcela predlzenu, kedze je tam vyzsia sanca, ale ked sa to tak nebude dat spravit, tak budeme musiet zabojovat 😀

shaarka
13. jan 2009

snecka, kde mas snecka?
caute strigy.
ja som sa prestahovala do inej temy 😀 lebo ani tu nie som doma
ale mam vas velmi velmi rada!!! 😵
****************************

nellie_
autor
13. jan 2009

shaarka a to akoze sem uz neprides???? !!!!! 😨 😨 😨 😨 😨
to by si nas velmi nahnevala ty striguša jedna... dostanes po zadku, lebo aj my ta mame rady a budeme sa tesit ked medzi nas prides... 😉

anjelinka
13. jan 2009

Ahojte dievcata,

vidim, ze na mna myslite. Nemam cas chodit na net, v robote sa nam toho nakopilo vyse hlavy, same skolenia, som rada, ze som rada, ked pridem domov a lahnem poobede aspon na desat minut, no a potom prerabame do noci kuchynu. Ale uz to vyzera ako tak, zajtra nam dovezu podlahu, v piatok kuchynu. Dnes nam bola mamina nafarbit radiator, vcera bol maliar, obklady sa spravili minuly tyzden, elektrina, zasuvky cez vikend.

Uz dufam, ze pridem castejsie. Rano aj zapnem stranku v robote, ale nestihnem sa ani nalogovat a uz dojde sefka, ze treba to a to a to...

Mam vas rada moje zlatucke, drzte sa mi, dobru nocku. 😅

snecka
14. jan 2009

Dobré ráno,
Vieročka budem držať palčeky aby to vyšlo všetko podľa Tvojich predstáv.
Shaarka ešte že si dodala že nás máš rada, lebo by som za seba neručila 😀 😠
Anjelik mi tu na Teba počkáme, len si pekne porobkaj 😉
Mne už asi začínajú plodné dni - mám mokro!!!!! 😀 😅

nellie_
autor
14. jan 2009

ahojte.. 🙂 🙂 🙂
anjelinka veru počkáme si na teba... 😉

sneci ja mam hrozne divny graf.. http://www.fertilityfriend.com/home/Nellie
neviem preco mam stale take vysoke teploty.....nechapem tomu 🙄 🙄 🙄

aj mne zacina byt mokro.. 😀 😀 😀 len sa bojim aby podla tych teplôt nebol anovulak... 😔

vierka
14. jan 2009

ahojte babule... tak ja som bola dnes na krvi a v pondelok ma caka interne predoperacne vysetrenie 😀

snecka - dakujem za palceky, ale verim, ze coskoro sa budeme vsetky bavit uz len o tom, ake su drahe dupacky a ze vobec nie je poriadny vyber a ze kde sa da kupit najlacnejsi sunar 😀

nellie_
autor
14. jan 2009

vieri bodaj by si mala pravdu s tymi dupackami... 😉 😎 😎

kedy ti budu odoberat vajicka? a to sa na dlho uspava? a potom ta pustia hned domov?
moc otazok viem.. 😅

snecka
14. jan 2009

Vieročka ty sa z toho normálne tešíš 😀 , to je veeeeeľmi dobré, no len ten smailik pri predoperačných neviem či by som sa smiala. Na krvičke si bola pri svojom doktorovi a papier ti dali v centre?
Ja som za tento týždeň mala dva sny o tehotenskom teste, že som si robila a // boli tam, taká som vyšťastnená vstala a nič. 😒 a v sobotu sa mi snívalo, že som nebola tehotná ja ale môj muž 😀 , no to Vám bola sranda, len pred pôrodom som sa zobudila 😠 , by som chcela vidieť ako by to cez tú dieročku vytlačil. 😀
Nellie a robíš všetko tak isto s teplomerom ako predtým 😀, nebude žiadny anovulák nemáme čas na to aby bol čo i len raz anovulák, prečo lebo chceme bábo. To možno ten Jonáš, narobil čáry máry fuk a naozaj ma teraz napadlo a čo ak toto sú poovulačné hodnoty a cez menzes bola ovu, hm 😒
Práve sa nadájam kontryhelom 😝 😝

nellie_
autor
14. jan 2009

sneci vies ze aj mna napadlo to iste??? ze co ked ozaj boli cez mrchu tie plodne dni podla deda jonasa.... 😅
lebo ozaj to je divne...ved clostil som mala uz tolko krat ale taketo teploty som nemavala....
len ktovie ci to nie je tou operaciou alebo ja neviem....no som zvedava na pondelkove sono.... 😕 😕 😕

a napadlo ma tak taka hovadinka ze co ked ozaj ta ovu bola cez tu mrchu a ja som potom brala clostil.... 😒

nellie_
autor
14. jan 2009

inak to s tym pôrodom cez pipik by mohlo byt zaujimave... 😀 😀 😀 😀 😀

snecka
14. jan 2009

Že cez pipík, mi to voláme šulino 😀 😀 , no naozaj uvidíme v pondelok a možno sa ti teploty umúdria. Ja idem v piatok som zvedavá či som vysedela nejaké to vajco 😀
Myslím že by to nemalo vadiť že si brala Clostil, 😉

nellie_
autor
14. jan 2009

ty a tvoje vajcia.....ty si mala byt kvočka nie snecka... 😀 😀 😀 😀
a že šulino 😀 😀 😀 😀 to som este nepocula... 😀 😀 😀 😀 😀 😀

snecka
14. jan 2009

No občas som aj sliepka taká poriadna 😀, bola si pozrieť Shaarku v jej novej téme 😉 , dávam klobúk dole pred jej slovnou zásobou, to čo napísala bolo fakt cool.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre