Liečili ste sa Clostylbegytom? Čo ďalej?

nellie_
5. jan 2009

zakladám túto tému pre nás, ktoré sme sa liečili Clostylbegytom a nezabral nám a tak uz nepatríme do témy - Liečba Clostylbelgytom....
Zatiaľ tu žiadna takáto tema nie je... tak vás tu všetky vítam... 😉

nellie_
autor
18. jan 2010

babenkyyyyyyyyyyy akurat mi dosla sms tak hned som letela zapinat pocitac....

takze citujem - skutocne originalna sms uplne ako nasa vieruška... 😀 😀 😀

9 mesiacov v base, konecne sloboda 🙂 zdrhol som dnes o 14,00 s mierami 53 cm a 3950g a teraz potrapim mojich rodicov... 😵 😵 😵 😵

vau inak Paťko je riadny chlapisko.. skoro 4 kg a to sa vierka bala ze nepribera... 😀 😀 😀

asshanti
18. jan 2010

waw, super, Patko je uz na svete !!! blahozelame vierkovci !!! 😵 😵 😵 😵 😵 teda, riadny valibuk to je, na to ze vierka velmi nepribrala... babo sa vyborne vyzivilo... 😀 😀 😀 jeeeeej, taka som rada !!! 😵 😵 😵 😵 😵

nellie_
autor
18. jan 2010

asshanti aj ja som vyskerena ako leco.... 😀 😀 😀
takze dalsia to ma uz za sebou... 😵 😵 😵 a teraz alex a ty... 😉 🙂

alex
18. jan 2010

Juchuuuuu, Paťko je teda riadny valibuk, no kočky, ale to bol dlhý pôrod.

A teraz som na rade ja 😅 bojííííím

nellie_
autor
18. jan 2010

alex ale prosim ta... 😉 to zvladnes lavou zadnou 🙂 🙂
ty si ides dat epiduralku, ci nie??

katika82
18. jan 2010

ass naozaj nekupuj zbytočne veľa, najlepšie čo sa mne osvedčilo sú tie také overaliky so zapínaním až dole a medzi nôžky, vlastne také dupačka s dlhými rukávmi, potom pár košieľok a klasické dupačka tépláčkové s rozopínaním medzi nohami. fakt no iného ho obliekam tak maximálne na návštevy, ked ideme von tak ho len do fusaku dávam v hrubších dupačkách no a k doktorke, to mu tiež dávam dupačky tie s dlhým rukávom, na to len teplý overal a do autosedačky a riadne zakryť dekou. lebo ked ti ho potom príde rozozopínať a zobliekať zo všetkého a vedľa teba už stojí dalšia mamička ktorá si ide zobliekať dieťatko kým si ty obliekaš no vieš oni sa teraz náhlia tí doktori tak fakt len také praktické čo rýchlo zoblečieš a oblešie, a pričom sa ti bude bábo najmenej hnevať. body sú tiež super aj s dlhým aj krátym rukávom akurát že sa detičky hnevajú pri tom lebo idú cez hlavičku obliecť.

a ked ti príde malého 5-6 krát za deň prezliecť ked ti preciká aj veci tak veru si rozmyslíš či ho budeš obliekať ako "manekýna" aby sa všetkým páčil alebo prakticky aby to prezliekanie bolo pohodlné pre vás oboch. a hlavne v noci ked zaspávať nad ním pri obliekaní tak veru tie rozopínacie sú najsuper, hore začneš rýchlo rozopneš prebalíš a pozapínaš a máš hotové

katika82
18. jan 2010

nellie tak jej od nás odovzdaj pozdravy, super tešíme sa s ňou teda poriadny valibuk je malý Paťko fakt, uf náš mal 3520 a veru do bolo dosť. aj dosť dlhý je no super. a nevieš či mala epidurálku či bez??

no alex vačšinou tých 12 - 18 hodín je normálka na prvorodičky.
ono tá prvá fáza je najdlhšia potom samotný pôrod je už vraj otázka pol hodky. júúj som zvedavá na jej dojmy a tak. no ak bude mať všetko oki tak ak porodila dnes o druhej tak musí byť v nemocnici 4x 24 hodín. takže v sobotu najneskôr v nedeľu ráno ju pustia.

nellie_
autor
18. jan 2010

kati ja som ju hned aj od vas pozdravovala, ze vsetky sme na nu dnes intenzivne mysleli 😉 🙂

a veru neviem ci mala epiduralku, spominala tu ze si ju da podla okolnosti... 😀 😀
kati podla mna aj v piatok ju mozno pustia... ak nebude mat malinky zltacku.. teda aspon tu u nas uz aj na stvrty den pustaju domov... 😎 ale ved to je jedno hlavne nech su zdravucki obidvaja 😵 😵

asshanti
18. jan 2010

alex, neboj, musime to zvladnut !!! ale veru, uz aj mne zacina priharat... 😀 😀 😀 😀 😀

katika dik za rady ! ja mam najviac tych dupaciek s dlhym rukavom, zda sa mi to pre babo najpohodlnejsie, tiez body s dlhym rukavom a nejake kosielky. este musim kupit take polodupacky a dupacky bez rukavov ku kosielkam a nejaky svetrik a mikinku... a este uvazujem, ze kupim jeden teplejsi overal, lebo to bude dobry do autosedacky, ale mame teply fusak Emitex, ten hruby co je vhodny do kociarika, aj vajicka, ale donho este musim asi ten overal, lebo v dupkach by asi bolo zimka... 😉 😉 😉

katika82
18. jan 2010

no ass presne tak to čo si tu vymenovala ti úplne stači, potom ked už majú drobci tie tri mesiace už je s nimi lepšia manipulácia aj oni su pokojnejší. a kým bude maličký dávaj si ho stále do fankúša, ak máš ešte také tie staré klasické čo sa do nich dávala hlavnica tak tie sú super ja iba tie používam. a kúp si normálne v tesku ten paplon antialergický, obši ho na šijasom stroji do potrebnených rozmerov a postrihaj si vyplne z toho do fankúšov je to fakt super. nejaká mikinka a svetrík sa ti zídu to je pravda, ja ked som s ním chodila zo začiatku von tak som mu dala na dupačky ešte teplú mikinku a tak do vankúša a ešte do fusaka teplého. teraz ho už len v dupačkách dám do overalíka a tak do fusaka v kočíku.detičky si ešte tak nevedia udržať teplotu tak preto je lepšie ich obliecť a to potm samé zistíte že ak im to bolo moc budú spotené a na budúci im dáte menej. 😉 naozaj ono časom sa tak zažijete s tými drobcami že už každý jeho pohľad rozoznáte čo chce. fakt by som tomu neverila tak ako to bolo prvý mesiac doslova baby blus zo všetkého tak po tom mesiaci to taká láska ma zaliala že až.
a ked už začnú s vami komunikovať ako náš Luky že sa mi už doslova rehoce ked mu robím s ručičkami ťap ťap ťapušky, tak to mi až slzy vyhrkli prvý krát ked sa na tom zasmial. a teraz sa už stále rehoce a to je ten najkrajší pocit ked vám opätuje úsmevy. 😉

asshanti
18. jan 2010

juuuj, kati, aj ja by som uz chcela, aby sa nas chlapcek na nas smial... 😵 😵 😵 mna dnes pochytila taka nervozita, ze ci budem vediet ako ho poobliekat, aby mu nebola zimka, ci mam dobre veci pokupene a tak... uz som myslela, ze aj mam toho dost a zrazu zistim, ze nemam este svetriky a mikinku a tak... ale sak este mame casu dokupit to... 😀 a potom si aj pomyslim, ze ked nam nieco poprinasaju na krstiny a tak, tak ze toho bude vela a nevynosi to... ved uvidime, ono to pojde! 😉 😉 😉 to uz len fakt o chvilku rodim, tak ma asi taka mala panika prepada... 😀 😀 😀

alex
18. jan 2010

nellie hej, ja chcem EPI. Už som bola aj na prednáške, takže keď by to na mňa prišlo už aj teraz, tak není problém.

katika82
18. jan 2010

no ja by som si tiež dala, ved načo sa tak trápiť ked sa človek nemusí o to rýchlejšie je potom schopný človek sa starať o maličkých drobčekov v pôrodnici. teda ale aj tak to strašne rýchlo ubehlo, ved nedávno sme tu len napísali že sme našli dve paličky na testoch a vidíte už máme druhú mamičku

ass neboj ono každá ma strach, ja som tiež mala že ako to len chytím také maličké a tak. segra mi na mackovi ukazovala ako si ho správne chytiť pri kúpaní a tak. ona je sestrička a praxovala veľa na detskom tak vedela viac ako ja.

a na jednu praktivkú vec ešte nezabudni to si môžeš už aj do pôrodnice zobrať sú rukavičky také tenučké no lebo tie detúrence majú také dlhé nechty po narodení že ja som myslela že mu ich budem musieť ohrýsť alebo čo. sestričky im to ešte nestrihajú a malý ak náhodou ručičku vytiahol z vankúša tak sa škriabal.
tak ja doma ich dávam stále aj teraz ked mu strihám ak veru sa mu podarí uškrabnúť tak mu radšej dávam a aj ponožtičky na nôžky sa nám osvedčili. a na noc mám jedny dupajdy na ktorých sa dajú na rúčkach prehnúť konce ako rukavičky tak tie sú uplne bombové.

asshanti
18. jan 2010

tie bavlnene rukavicky mam aj ja, aj dost ponozticiek... teraz sme malemu vela veci nakupili - body, dupacky, supravky aj na vacsie babo, lebo boli krasne a nedalo sa odolat, len to uz nefotim, ved to uvidite potom na fotkach, ked to bude mat drobcek uz na sebe... 😀 😀 😀

nellie_
autor
19. jan 2010

ahojte... 🙂
prave som troska spionila v teme kam vierka chodila a tam som vyzistila ze Vierka sa nam vcera trosku potrapila pri porode.. prirodzene to neslo, tak nakoniec sa rozhodli pre cisarsky rez....
takze bude troska vacsia rana na hojenie....
ale hlavne je ze to uz maju za sebou a vieruska je silna zena ona sa zahoji rychlo... 😵 😵 😵

katika82
19. jan 2010

nellie tak ak mala cisársky tak jej napíš sms, aby si niečím sťahovala bruško, nejakým pásom elastickým alebo plienkou nech sa zviaže. jednak sa jej bude lepšie chodiť pretože tá rana dosť bolí a je to lepšie ked si ju silno zatláčaš, a za ďalšie sa jej pekne stiahne bruško že jej nebe ovísať. určite jej to napíš, mne to nepovedali tak som chodila v nemocke ako starena zhrbená a ked ma doma potom mamina stiahla tak som chodila ako srnka

asshanti
19. jan 2010

vierocka nasa, tak sa drz !!! 😵 😵 😵 myslela som si, ze mozno jej aj robili cisarsky, kedze este v noci jej odtiekla voda a maly sa narodil az poobede... 😒 ale ako pises nellie, ona je silna zena a zvladne to ! 😉 som zvedava na jej dojmy a tak, ale podla tej sms-ky usudzujem, ze jej usmev z pier neschadza... 😀 😀 😀

nasi robia zabijacku, je pekne pocasie, tak tuho, ale svieti prijemne slniecko, u nas vobec nesnezi, ani davno nesnezilo, chvalabohu... ja som prezliekla postelne pradlo, dala vyprat, bola som v obchode a na poste, a nesla som autom, ale som si urobila prechadzku... super, len mi tvar vymrzla. 😀 rano som zjedla chlebik so sunkou a kusickom papriky a teraz som ju celu vyvratila aj so zlcou, bleeee... 😠 😠 😠 ale uz je dobre... neskor skocim sa svokrou nech pride na prazene masko a kavu a potom ma dojst kamoska, ale idem sa teraz trochu natiahnut, lebo od rana som v pohybe, tak som trosku unavena uz... 😉

nellie_
autor
20. jan 2010

ahojte... 🙂 🙂

dosla som vas aspon pozdravit, lebo za chvilu odchadzame na sluzobku takze budem do piatku mimo..
tak zatial tu posluchajte.. 😀 😀

asshanti
20. jan 2010

ahojte,

nellie, tak prijemnu sluzobnu cestu a nieze budes iba tvrdo pracovat... 😀 😀 😀

ja som si dnes dlhsie pospala, sice na etapy, ale dobre a planujem iba vegetit pri nete, telke a casopise, lebo vcera som to trosku prehnala s tym chodenim a behanim... od rana do vecera som bola na nohach, chodila som hore-dole, bola u nas svagrina s detmi na kavu, vecer svokra, tak som behala okolo nic a tak, a potom v noci som sa ani poriadne nemohla prevalit z jedneho boku na druhy, tak ma priserne boleli nohy a cele telo, hrozne... 😒 😒 😒 dnes uz je to lepsie, ale nerobim nic, zakazali mi... 😀 😀 😀

vanesska
20. jan 2010

jeej tak vidim ze mame dalsiu maminu...😵

gratulujem vierke k malemu patkovi! podla sms sa zda ze porod aj napriek cisarskemu zvladla s usmevom na tvari... sikulka! 😵

a vy babule ostatne sa setrite... uz to tiez mate za par!

dneska bolo v meste tak smyklavo ze som parkrat ledva ledva ustala... uz som sa videla na zemi... no keby som tak tresla na zem nic moc... takze si davajte aj vy pozor!

asshanti
20. jan 2010

ahoj vanesska, som rada, ze si sa ozvala. chvalabohu, ze si nespadla, davaj na seba velky pozor, moja! 😵 😵 😵

ja som dnes naozaj iba oddychovala, citala som casopis, knihu, pozerala telku a brusila po internete, doladujem este vybavicku, dufam, ze mam pre maleho vsetko co bude potrebovat... uz keby bol medzi nami, slniecko nase, veeeeelmi sa nanho tesime!!! 😵 😵 😵 inac krasne kopka, vytlaca sa vonku, az to stekli, milujem to, ze ho tak krasne citim!!! 😵 😵 😵
vcera som svokre ukazovala vsetky veci co sme malemu pokupili, tak bola nadsena, vravela, ze nam uz teda naozaj nic netreba... 😉

snecka
21. jan 2010

Gratulujem Vieročke k voňavému uzlíčku, cmuk 😵
Ass a ty pekne oddychuj a Vaness ty opatruj maličké nie že sa niekde zrúbeš 😉
Nellie a ty ......buď dobrá na služobke, ideš so šéfom? 😅 😀

nellie_
autor
22. jan 2010

Ahojte, tak uz som doma... 🙂 🙂
chvalabohu, viac dni by som tam nezvladla.. a to som tam mala byt az do nedele, ale vyhovorila som sa ze drahy ma v nedelu narodky tak ze ja proste musim ist domov.. 🙂

dnes dovolenkujem a oddychujem, lebo som nenormalne unavena.. tie vystavy su strasne ubijajuce.. len tak sediet v stanku to nie je nic pre mna... 😉

ozaj, vcera mi pisala Vierka sms ze mozno ich dnes pustia s Patkom domov 😵 😵 😵

asshanti
22. jan 2010

dobre ranko,

baby, tu dajako mrtvo... 😀 😀 😀 uz nech sa vrati vierocka z nemocnice, som zvedava na jej dojmy... 😉
ja som vcera trochu zehlila a vybavovala porod v nemocnici v Humennom s kamoskou. v pondelok na poradni pohovorim s mojim gyndosom, lebo asi dalsiu poradnu (o 2 tyzdne) by som uz mala absolvovat v nemocnici kde chceme rodit. inac baby, este presne 2 tyzdne a som v 9. mesiaci a mozeme veselo rodit... 😅 😅 😅 😀 😀 😀 sa mi ani verit nechce... 😅 😅 😅
dnes iba trosku upracem poschodie, drahy je do vecera v praci, poobede pride kamoska na kavu, tak trosku poklebetime... ale neskutocne rychlo mi ubieha ten cas co som doma, neviem ako sa dokaze niekto nudit... 😉

vanesska
22. jan 2010

ahojte kocky,

tak kukam ci su nejake news od vierky ale tak mozno sa uz coskoro ozve z domu!
aj ja som zvedava na dojmy z velkeho dna... 😉

sneci... neboj nezrubala som sa davam si pozor... 😉
a vy kedy idete na to?? teraz niekedy vo februari vsak???

ass... tak veru aj tebe to tak rychlo ubehlo! az to je neuveritelne...
ja som od 1.2. tiez doma predsa len ma doki dotlacil na tu PN dokonca mi zakazal robit aj z domu takze mam len oddychovat a vegetit a uzivat si volno a tak... az veru neviem co s tolkym volnym casom... hm...
tak snad sa nastavim na nejaky dovolenkovy rezim... lebo potom ked pride mimco asi budem na tolke volno len spominat... 😅

jaj a musim sa vam pochvalit dnes sme boli na nasej 2.poradni 😅 a drobcek nam narastol uz ma 3,8 cm... ja viem vam sa to asi teraz zda strasne smiesne ked vy uz ste uplne na konci ale tak konecne bol vacsi tak sme ho mohli kuknut cez brusko takze doki zavolal aj mm tak nam poukazoval rucky, nozky, hlavku brusko srdiecko... potom robil aj to NT meranie tak vyslo super tak povedal ze bude krasne zdrave babo... tak dufajme...
potom nam dal fotecku a este mi robil dake vysetrenia vsetko super... tak som sa vytesovala a myslim ze aj doki... velmi nam drzi palce po tom vsetkom co sme si preskakali tak je fakt zlaty sa stara...
no a cestou od dokiho sme sa zastavili pozriet v obchodiku daku vecicku pre mimco...
sme si povedali ze po kazdej poradni mu nieco kupime... tak sme kupili take zlate dupky na traky sedo biele pasikave s takou zirafkou len je to velkost 56 tak som sa aj chcela spytat takych veci asi nemame kupovat vela vsak?? oplati sa vobec kupovat tie uplne malicke alebo je lepsie hned kupit take tie od 0-3 m.???
teraz mi budete musiet radit... 😉

asshanti
22. jan 2010

nellie, vitaj a oddychuj po sluzobke... 😉 😉 😉

vanesska, tesim sa uprimne s Tebou! a vobec mi to nie je smiesne co pises, prave naopak, som rada, ze ste stastni, az mam slzy v ociach, hormony... 😀 😀 😀 inac, mas zlateho doktora, paci sa mi, ze sa tesi s vami a ze vam vsetko poukazoval, super. ja este tiez neviem, ze ake veci mimcu treba, ale urcite aj nieco z 56 na zaciatok, ale nie vela a potom tie 0 - 3 mesiace... ja som tu minule stresovala, ale uz som sa ukludnila. v pondelok mame poradnu, tak este skocime daco pokupit, treba mi novy zupan, este jednu nocnu koselu, tehotensku podprsenku, teda na dojcenie a malemu svetrik, mikinku, teplejsiu ciapocku a nejake dupky a polodupky... ved ja neviem dopredu co mi kto donesie a nemozem sa na to spoliehat... radsej budem mat sama nakupene, ved sa to nestrati, bude to potom nove pre druhe babo. 😉 a budem ho prezliekat stale dookola do noveho, ked bude mat toho vela.... 😀 😀 😀

vierka
22. jan 2010

ahojte babulky, ja len tak na rychlo lebo neviem ako dlho bude ten nas pokladik spat, lebo si potiahol z prska len 15 minut 😀

takze velmi pekne dakujem ze ste na nas mysleli 😵 dnes nas pustili z nemocky, vsetko je v poriadku, maly je zdravy ako ryba, vsetko je tam kde ma byt 😝 😀
Takze co sa tyka porodu, voda odtiekla o 00.40 a ked boli kontrakcie kazdych 7 minut sme vyrazili do nemocky, vtedy som vam aj pisala, ale bola som otvorena este len na prst, tak ale po dvoch hodkach uz boli kontrakcie kazde 3 minuty.. a prisla doba, kedy som zacala velmi tuzit po EPI, tak sme ju chceli, tak mi aj zaviedli kateter, ale nemohli ju aplikovat, lebo som bola stale otvorena ledva na 2 - 3 cm a moze sa pichat az ked je minimalne 4 cm... po tolkych hodinach ked som mala silne kontrakcie a maternica nereagovala, tak mi dali vyvolavacku, ale ta skodila malemu, tak sa radsej rozhodli pre sekciu, lebo malemu klesal tep, tak pre istotu... bola som umrtvena len do bruska, tak som maleho valibuka hned videla (a inak tie miery, som skoro odpadla ked mi to sestricka hlasila) 😀
inak personal super, vsetko v poriadku, v nemocke sme este prikrmovali, lebo maly sa ku mne dostal az v stredu od rana a ovtedy je so mnou non-stop... ale teraz doma to zvladame zatial bez prikrmov, takze uz aj mliecko fici v plnom prude..

ked budem mat viacej casu, tak vas spatne docitam a dufam, ze si precitam len to ako sa mate dobre a ako je vam hej 😀 😀 😀 este raz dakujem ze ste na mna mysleli...

a este Sneci - vsetko len to naj, naj, najsamlepsie k tvojim narodeninam 😵 😵 😵 nech sa ti dari zlatko, cmuk 😀 a dufam, ze aj v tom centre ste dobre pochodili, cely den som na vas myslela 😉

asshanti
22. jan 2010

vierkaaaaaaaaaaa, ja som taka rada, ze ste obaja v poriadku!!!! 😵 😵 😵 😵 😵 cely cas sme na vas mysleli! nebala si sa toho umrtvenia len do bruska? a bolelo to velmi, vsak? maly je riadny valibuk a Ty si sa bala, ze nepriberas, vsetko spotreboval malinky. to som sa aj ja ukludnila, lebo moje brucho mi pripada dost male na to, ze cca o mesiac rodime... 😀 a ako Ta tak citam, myslim si, ze ten Tvoj usmev Ta neopustil a ze si jedna spokojna maminka! uz sa Tesim sa vase fotecky, este raz blahozelam a som stastna, ze ste zdravucki!!! 😵 😵 😵

vierka
22. jan 2010

ass - este raz dakujeme... umrtvenia do bruska som sa vobec nebala a bola tam tak uzasna pani doktorka na anesteziologiu a mala super pristup, tak mi to ani neprislo a vedela som, ze na druhej strane hned uvidim maleho a hned budem vediet, ze je v poriadku... a ked som pocula ten nadherny plac a potom mi ho ukazali, tak to bolo to najuzasnejsie co sa mi mohlo stat 😵
no ved este z mesiac mozes pribrat, neboj 😉 mne na prijme na porodnici podla utz povedali ze tak 3500 - 3600 gramov a mal viacej 🙂
a priznam sa, ze ma usmev veru aj opustil a miestami som si neverila a velmi mi pomohlo ze tam bol manzel so mnou, lebo pohlad na neho mi dodaval silu a ked ma drzal za ruku tak som vedela, ze to zvladneme 🙂

asshanti
22. jan 2010

vieri super, myslim si, ze manzel pri zene je velkou oporou a viacej si aj zenu vazi ked vidi ako trpi a ze dava zivot babatku!!! 😵 😵 😵 a verim Ti, ze si bola najstastnejsia, ked si Patuska pocula prvykrat plakat a uvidela si ho, az mam zimomriavky z toho co pises... a vidis, uz si aj doma, to tak strasne rychlo leti, az sa mi verit nechce... len pred chvilou sme rozoberali prve poradne, prve pribrate kila a Ty a katika uz ste maminky, waw !!! 😉 😉 😉 a teraz alex a ja sme na rade, neviem sa dockat !!! a potom vanesska, a nellie, snecka, anjelinka nam oznamia krasne spravicky a budeme sa tesit a prezivat vsetko s nimi, ako oni s nami!!! 😵 😵 😵
som sa dajako rozcitlivela... cakam manzelika, asi o 20 minut je doma, tak sa uz nanho tesim! minule mi tak hladkal brusko a krasne mi povedal, ze aky to je krasny zazrak ten cloviecik v mojom brusku ! je velmi stastny a lubi nas, to je zaklad !!! 😵 😵 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre