Liečili ste sa Clostylbegytom? Čo ďalej?

nellie_
5. jan 2009

zakladám túto tému pre nás, ktoré sme sa liečili Clostylbegytom a nezabral nám a tak uz nepatríme do témy - Liečba Clostylbelgytom....
Zatiaľ tu žiadna takáto tema nie je... tak vás tu všetky vítam... 😉

katika82
10. apr 2010

no ahojte babulky

snecka tak to je fakt super že sa zatiaľ všekých 7 statočne drží, verím že to dotiahnu až do konca.
určite daj vložiť dve tak budeš mať hned jednou ranou dve muchy 😀 o to by to bola väčšia radosť mať hned dve bábiky aj ked viem že úplne by ti stačilo jedno len aby už bolo žeee?? verím že sa to tento krát podarí a dobre do dopadne.
posielam ti véééľku dávku TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTvírusíkov a lukáško by tu chcel mať nejakú kočku konečne tak dúfam že si na rade práve ty.

alex to už naozaj krásne vážite tiež ste riadny papoši ako my.

ass zlatko neboj určite si tá najúžasnejšia mama na svete a jakubko to vie len si ešte potrebujete nájsť ten správny denný rytmus. kašli na to že nemáš upratané alebo že niečo nejde tak ako predtým, hlavne je že máš malého on je teraz na prvom mieste. náš luky tiež teraz menej pospinká cez deň že sa mu musím venovať nestíham ani navariť poriadne ani upratať ale poviem si že to všetko počká ale Lukáško nie on ma potrebuje viac.
neboj časom prídeš na všetko každý úsmev a každé zaplakanie budeš vedieť na beton rozoznať čo malý chce
ja som zo začiatku teiž bola zúfala nevedela som prečo plače, či chce už spať či nie, ale časom sme si našli režim, presne viem ako sa malý tvári a že chce už spinkať a kedy ešte nie, či chce papať alebo ísť radšej na čerstvý vzduch.

prajem veľa sily ono to nieje jednoduché zvládať to a to máš ešte aspon manžela doma môj Peťko chodí domov tak na dva tri dni ostatnok z týždňa som sama a tiež som niekedy zúfala ale potom si poviem že táto malá fazuľka moja bolo moje jediné prianie ktoré mi ešte k životu chýbalo a čo by za to dali napr. snecka alebo nelie keby ich už mali aj keby občas hnevali a nechceli by spinkať. a koľko sa nás ešte len majú nahnevať ked začnú behať a všetko rozhadzovať a všetko chcieť. ale aj tak je to to najkrajšie čo nás mohlo v živote stretnúť no nie? 😉

katika82
10. apr 2010

ozaj babule a čo je s nelkou tá tu už dlho nebola, nestalo sa jej niečo??

asshanti
10. apr 2010

ahojte,

sneci, myslim na Vas, drzkajte sa !!! 😵 😵 😵
vanesska, blahozelam k slecinke !!!

baby, on by jedol furt... on furt hlada, saje okraje perinky, aj chvilu po nakojeni... asi ma silne vyvinuty saci reflex... teraz haja, ked ma ruky zviazane, tak sa puci a vytahuje ich a potom sa nimi kazdu chvilu budi... asi mu ich necham tak, nech si zvykne... ozaj baby, kolko vam spia taki mali drobci, po kazdom papani? a ako dlho vam trva jedno kojenie? lebo Alex bud zaspava, ale nikdy neodtiahne hlavu, ze uz ma dost, az do zgrcania... 😠 😠 😠 v stredu ideme na nozicky, potom k lekarke na poradnu, tak som zvedava, ze kolko pribral... 😉

vierka
10. apr 2010

ahojte baby 😀

alex - tak to je super, ze maly Jakubko tak pekne rastie, len tak dalej... 😵

katika - nelie mi tak davnejsie pisala a mala sa dobre, asi len nestiha net.. urcite sa nic nestalo 😉

ass - katika ma pravdu, chce to len zvyk a rezim - presne aj ja uz teraz poznam co ake zamrnkanie, plac, vyraz tvare znamena - a to budes za chvilu aj ty vediet... a presne aj to, ze v provom rade je dieta - ja som mala rebricek asi takyto 1 rad - maly, 2 rad - moje jedlo, 3 rad sprcha, 4 rad spanok a poriadok - na samom konci 😀
moj maly zo zaciatku stale len spal, jedol aj 20 minut z jedneho a 20 z druheho prska - ked na nom zaspal, tak som ho proste odpojila 😀 a vydrzal tak tri hodinky od zaciatku krmenia.. potom uz bol aj hore, aj pospal a tak... a to ze este nieco zuzle po papani je len preto, ze proste dieta sa narodi s velmi vyvinutym sacim reflexom aby proste prezilo... neboj sa, to prejde... 😉

vierka
10. apr 2010

sneci - tak ako bojujete, co nove???? verim ze v pondelok bude vklad 😵

alex
10. apr 2010

ass Jakubko sa tiež málokedy odpojí sám, keď vidím, že už na prsníku zaspáva a nesaje, len cucká, tak ho odpojím a podržím, chvíľku si oddýchne, odgrgne a vykaká sa, potom mu prsník opäť ponúknem a zase pekne papá. Keď bol maličký ako Alex, tak sme jedávali tak hodinu a niekedy aj dlhšie. Teraz je to už oveľa menej. Neboj, zvyknete si, chce to len čas a trpezlivosť. Ak Alex pekne priberá, nemáš sa prečo strachovať. Papáme cca každé tri hoďky, no niekedy, keď spinká, tak aj štyri, alebo keď je hore, pýta si papať aj po dve a pol hodinke. Ja prsník ponúknem vždy, keď už začína byť mrzutý.

katika82
12. apr 2010

dobré ránko maminy

júúj ste včera toho popísali, my sme až večer prišli od svokrovcov a už sa mi nechcelo na net ísť som sa musela ešte mužíčkovi povenovať išiel na tri dni zasa do práce takže sme sami s drobcom.

no ale zisťujem že už rozoznáva poriadne ked na neho trošku pokričím. už veru aj cez vankúš pár krát po zadku takú cvičnú dostal ked sa moc srdil a veru zaberá to, jasné že nie silno to len tak aby trošku po vankúši pleslo. teraz pred pol hodkou som mu dávala mliečko chcel už ísť spať no a taký cirkus robil, vrtel sa krútil, zúril tak som zvýšila hlas že luky tak ale končí sranda už dosť. dala som ho do postielky so slovami a nechcem počuť žiaden krik jo?? zapla kolotoč a odišla, a prídem za desať minúť a on spííííí. minule mi takto isto v kočíku vyvádzal a tiež som ho zobrala na ruky na chvíľku nič ani neprestal len sa zúril tak tiež som mu trošku po zadku plesla cez plienku a hned bolo ticho aj spánok prišiel.

som čítala že v týc h5 mesiacoch už veru detičky rozoznávajú smiech od hnevu. a musí predsa vedieť že sme za každú srandu s ním ale odtiaľ potiaľ.

snecka
12. apr 2010

Ahojte 😵
takže dve babuľky sú v brušku, na mrazenie nemáme nič 😒 ale neva nebudeme potrebovať 😵

vierka
12. apr 2010

sneciiiiiiiiii - no super... zelam babulkam krasne uniezdovanie, nech sa im u maminky paci 😵 a kolko buneckove boli vase zazraky??? 😀

asshanti
12. apr 2010

sneci, parada, tak nech to dalej krasne pokracuje !!! 😵 😵 😵

aj my papame tak cca kazde 3 hodky, niekedy skor, lebo zacne vyvadzat a v noci niekedy vydrzi aj 4 hodiny... len niekedy zaspava na prsniku uz po 10 minutach, to ale nemoze byt este najedeny, ale vobec sa neda zobudit, aj ked ho steklim na lickach, alebo pri usku, proste jak zarezany. ale ked ma spat po jedeni, tak nebude... 😀 😀 😀 doktorka mi vravela, ze ma pit tak 10-15 minut z kazdeho prsnika, ze zbytok sa uz len hraje a asi to bude tak... tiez velmi kaka ked ho kojim a keby ste videli ako to preziva... 😀 😀 😀 cely bordovy, kruti sa, ani nesaje, dviha nohy, prdi, tlaci, nema chybu !!! 😀 😀 😀 len potom mu to tam vadi, ale musime pockat s prebalovanim, lebo potom grca ked s nim hybem...
ale je uzasny, neskutocne vnimavy, vela sa na nas smeje, normalne na cele usta, ani by som neverila, ze take male bobenko uz tak vela vnima... a v noci sa dokonca nahlas zasmial zo spanku, to bolo krasne... 😵 😵 😵 a neskutocne reaguje na moj hlas, mama nechape, ked ho ona niekedy uspava a ja sa ozvem, ze ci uz haja, tak ona sa furt zlosti, ze uz aj spal, ale ked pocul moj hlas, oci ihned otvoril, srdiecko moje... 😉 😉 😉 a tatinko jez neho nadseny, aj ked je unaveny, lebo chodi do roboty, neskutocne mu chyba, ked nie je s nami a perfektne to s nim vie, som stastna !!! 😵 😵 😵 😵 😵
tak ja utekam dalej zehlit malinkate vecicky... 😉

katika82
12. apr 2010

sneci gratulujem júúj teším sa s tebou. to si už vlastne taká polovičná tehuľka nie?? teraz už len držať palce drobčekom aby sa tam obaja pekne uhniezdili, riadne sa prisali k maternici a nepustili sa za žiadnu cenu. a pekne rástli do krásy. veľmi verím že to vyjde,

snecka
13. apr 2010

Moje zlaté 😵 😵 😵 😵 ,
Vieročka jedna bola expandovaná blastocysta a druhá blastocysta, dúfam že to vyjde, prosííííím. 😵

alex
13. apr 2010

sneci držím palce!!! Pekne oddychuj a hladkaj bruško 😵

vanesska
13. apr 2010

tak vidim baby ze vsetky pekne mlieckujete a priberate tak to je super.... 😵
a katka uz nasadila aj vychovne prostriedky no veru treba nech nam deticky neskacu po hlave uz od malicka... 😉

no a sneci... zlatkoooo.... hrozne moc ti drzim palce veru vela oddychuj nozky vylozene babulky sa urcite zabyvaju neboooj... !
a kedze som tu zatial jedina tehula uz v plnom prude tak ti posielam plnu davku riadnych tehu virusov spapaj ich co sa do teba vojde... 😉 😀
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵

vierka
13. apr 2010

snecka - moja ja sa za vas normalne pred spanim aj modlim 😵 blastocysty 😵 no super.... drzim moc palce, myslim na vas a drzte sa baby 😀 ja viem, ze to budu dievcata, tak hned vas tak aj oslovujem - tak familiarne 😀 😵

asshanti
15. apr 2010

ahojte baby,

my sme dnes boli opat na poradni po 2 tyzdnoch, maly uz vazi nejakych 5 050 g, takze od minula pribral zase nieco vyse 400 g, tesim sa !!! 😵 ale mliecka nemam nejak vela, tak robime tak, ze raz kojim a raz prikrmujeme, za tu dobu sa mi naleju viac prsia a vidim, ze maly sa lepsie napapa ako predtym, tak som spokojnejsia. pekne ocural pani doktorku, az sa musela ist prezliect... 😀 😀 😀 prisli sme domov, napapal sa, zaspal, ostal s mojou mamou a ja som zasla na hodinu ku kadernicke, zafarbit a ostrihat vlasy, kedze v nedelu su krstiny. 😉
teraz idem zehlit, lebo maly ma uzasnu spotrebu veciciek... 😀 😀 😀 uz som sa aj pytala doktorky ci ho zle balim, lebo sa mi precura, ale vravela, ze nie, ze vidi, ze ho dobre balim, ale ze on vela papa, pije, je velky, tak nema problem precurat 2 plienky. vcera sme boli na nozicky, tak opat o 8 tyzdnov na kontrolu, doktorka vravela, ze je to ok, ze este pobalime nasiroko a potom uz nemusime. 😉

vanesska
15. apr 2010

ahojte...

ass tak gratulujem ze malicky pribera a ze ste si uz nasli svoj system krmenia... to je super!

inak ked pises o tych vecickach ze ma maly velku spotrebu... kolko bodyniek alebo dupiek tak za den miniete?
a inak s akou velkostou ste zacinali? pouzivate aj vecicky tej najmensej velkosti 56??

ja sa snazim pomaly davat dokopy nejaku vybavicku no ale fakt vobec netusim kolko toho mam asi mat...hm
kazdy mi hovori ze budem denne menit veci jedna radost len si to nejako neviem predstavit...
tak baby radte... 😉

snecka
18. apr 2010

Ahojte, ach nemám dobre spravy,
v piatok som bola odvolaná do práce a keď som sa vrátila mala som na nohavičkách krv, jasnú červenú, no ale potom už nič, ani dnes zatiaľ nič, prešlo to, len sa bojím že mi tou krvou bábetká odišli, už je to zase v prdeli 😢

katika82
18. apr 2010

sneci zlatko neboj, možno to bolo práve to uhniezdenie, niektoré babule pri tom krvácajú a ked to už neprišlo znova tak si myslím že to mohlo byť práve to. keby ti s tou krvou bábätká odišli určite by to bolo s bolesťami nielen takto trošku krvi.
nebojkaj práve teraz musíš myslieť pozitívne, ja verím že sa práve vtedy riadne zaryli do maminkinej maternice a možno vtedy si trošku zakrvácala.

vierka
19. apr 2010

sneci - zlaticko neboj sa, trochu krvi nic neznamena... mysli pozitivne... aj ja som mala v case mrchy krv a bola som tehotna - mala som ju len na nohavickach raz a potom nic a maly Patko je na svete.. drzkaj sa, myslim na vas...
a kedy mas ist na krvny test? buduci pondelok???

vanesska
19. apr 2010

snecik... neboj vela bab malo krv v tomto case dokonca aj silnejsie krvcanie a su tehule alebo maminy tak ako pisu baby vobec nic to neznamena... neboj... dolezity bude testik... takze zatial nehadz flintu do zita ako sa hovori... 😉
vsetky tu verime ze to dopadne dobre!
a kedy ides na krv?

snecka
23. apr 2010

Babule držte palce na pondelok 😵

vanesska
23. apr 2010

sneciiii... drzim palce... moje aj miminkove a este aj manzelove si poziciam na ten pondelok... 😵

vierka
23. apr 2010

sneci - ja na teba myslim uz teraz a palce budeme poctivo s Patkom drzat - ved potrebujeme nejaku tu nevestu a mozu byt kludne aj dve 😉 drzkajte sa, myslime na vas 😵

katika82
23. apr 2010

sneci aj ja na teba moc myslím neboj určite to dobre dopadne veľmi ti to prajeme všetky ani nevieš aké sme tu netrpezlivé kedy napíšeš

katika82
26. apr 2010

sneci tak čo ako?????

vierka
26. apr 2010

sneci - myslela som dnes na teba... ako mojenka???
dufam, ze si dnes zapijala uspech a ze preto sa neozyvas....

snecka
27. apr 2010

Ahojte zlaticka 😕

čakáme bábetko, hcg 786, už bolo vidno aj plodový váčok 1,5mm, ale čo ma zaraža ja sa vôbec neviem tesiť. ☹ , strašne sa bojím, vždy som si myslela že sa od šťastia zbláznim, ale teraz keď je to tak tak mam také zmiešané pocity že strach.

ďakujem že ste na mňa mysleli, cmuk

asshanti
27. apr 2010

sneci, zlatko, parada !!! 😵 😵 😵 😵 😵 verim Ti, ze mas taketo zmiesane pocity, ale nebojkaj, vsetko bude dobre, uvidis !!! 😉

Alex ma dnes 6 tyzdnov, boli sme na poradni, meria uz 59, 5 cm a vazi 5 445 g. ale sme na umelom mliecku... ☹ ja mam malo mliecka, aj ked vela pijem a tak, takze papame Nutrilon a ja si aj odsavam, ale je toho malo, nejakych 20 - 30 ml, tak za den mu aspon naodsavam jednu davku, takze trosku imunitky dostane odo mna, aspon nieco... stale sa zlostil na prsniku, plakal, pretoze mal malo mliecka, tak som zacala odsavat a prisli sme na to, ze mliecka je malo... 😒 no nevadi, teraz je aspon poriadne napapany... 😉 ale neviem ci na krstinach nechytil prievan do uska, doktorke sa zdaju citlive, vysledky mocu a stolice su ok, este cakame na jeden, ale dala nam dnes antibiotika, tak snad zaberu, lebo maly je uz dost dlho strasne nepokojny, stale sa budi, place, nic nestiham, ani vas tu, nespim... no na nieco to je dobre, mam uz o 4 kg menej ako pred otehotnenim... 😀 😀 😀 😀 😀 doktorka vravela, ze moze mat chytene mocove cesty, ci co, ze to babatka mavaju, zvycajne do 3 mesiacov, takze budeme musiet nejako pretrapit... ale inak je rozkosny, vela sa smejka, uz si chyta ruckou nozicku, vydava rozne zvuky, dokonca pismenka, ze AGGGG najcastejsie... 😵 😵 😵

katika82
27. apr 2010

sneciiiiiii júj tak presne toto som tu chcela nájsť veľmi sa s tebou teším. júúúj fakt veľmi
a gratulujem tehulka naša

viem že sa teraz bojíš o to viac aby sa niečo nestalo. ale musíš myslieť pozitívne pretože teraz bude tá malá fazuľka v tebe všetko cítiť aj to že sa o nu bojíš. uvidíš všetko opadne ked uvidíš tak v 12 tt prvú jeho fotku kde už bude vyzerať ako naozajstvé bábatko, bude mať ručičky nožičky proste všetko a vtedy to z teba padne uvidíš. ja som sa tiež takto bála ale ked som videla lukyho vtedy sme ešte nevedeli že to bude luky tak sme ho volali drobček, ale ked som ho videla na monitore to krásne malé telíčko júúúj zabudla som na to že sa môže niečo stať a už som sa len tešila na každú jednu návštevu u dokyho že ho zasa uvidím a povie nám ako sa máme. teraz veľa oddychuj, mysli na to že sa ani nenazdáš a malé budeš mať v náručí ono to stráášne rýchlo ubehne. užívaj si každý jeden deň. veľmi na teba myslím cmuk

ass - nič si z toho nerob že už nekojíš, ja som si tiež zo začiatku lebo všetci mi hovorili že prečo som sa viac nestažila a také somariny lenže po cisárskom je ťažšie kojenie ako po normálnom pôrode. my sme a umelom tiež tak cca od nejakého 2 mesiaca a musím si klop klop ale ešte sme neboli choručký ani raz. ani nádcha nič. ono to záleží na imunite bábatka môže byť aj na umelom a pritom ho môže dobre znášať. náš luky tiež takto plakával sme si mysleli že ho bruško bolí, hneval sa na prsníku potom už od únavy zaspal a pritom bol chudiatko len hladný, a ked sme prešli na umelé mliečko tak luky krásne spinkáva od 8 večera do rána siedmej, v noci sa vôbec nebudí a pekne spinká cez deň tak isto dve tri hodky spinká a potom je hodku dve hore a takto sa nám to strieda a je spokojnučký napapaný a nekričí od hladu.

takže vôbec sa netráp jasné je lepšie materské mliečko ale ked sa nedá tak sa nedá. suseda pri prvom bábu stratila mliečko ešte v pôrodnici a teraz druhé čo má tak už má dva roky a ešte stále ho kojí.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre