Liečili ste sa Clostylbegytom? Čo ďalej?

nellie_
5. jan 2009

zakladám túto tému pre nás, ktoré sme sa liečili Clostylbegytom a nezabral nám a tak uz nepatríme do témy - Liečba Clostylbelgytom....
Zatiaľ tu žiadna takáto tema nie je... tak vás tu všetky vítam... 😉

shaarka
5. jan 2009

nellie, si predstav, ze ja by som zvazovala IVF. ci IVF alebo adopciu. mne uz to pride rovnake (samozrejme, je to relativny pohlad). ale asi by som radsej ako tu torturu s peniazmi a s neistym vysledkom poziadala o adopciu s dobrym pocitom pomoci. hm... 😨

mirip
5. jan 2009

prečo nezaspíš nellie?

shaarka
5. jan 2009

lenus, mas recht! 😒

katuska23
5. jan 2009

krátký protokol je stimulace která začíná zpravidla 2DC a dlouhý protokol začíná od 21.DC.většinou se začíná krátkým,a pokud se například vajíčka netvoří přejde se na dlouhý 😉 i já si musím zítra oběhat předoperační vyšetření...jen nechápu jak ze mně ty vajíčka dostanou 😀

vierka
5. jan 2009

ja radsej skusim vsetko preto, aby to babatko bolo vlastne a ked nie, tak az potom budem riesit nejaku inu moznost...

nellie_
autor
5. jan 2009

Shaari hentak asi snivame vsetky...ja som tiez bola taka ťapša ze som si myslela ze vysadim HAK a o mesiac vycikam // ale zivot ma naucil ze to je inak....
a viete co je najlepsie??? ze vzdy som si tak hovorila ze co budem robit ak sa nam nebude darit otehotiet, ze ja to psychicky nezvladnem a tak....ale zistila som ze clovek si zvykne na vsetko a treba len dufat a verit.....
a ja veru verim, ze sa nam vsetkym zadari..... 😎

ved ked raz mame vajecnika amaternice tak to by bol jed aby to nevyslo..no nie? 😉

shaarka
5. jan 2009

vierka, jasne... je to osobna volba. ja som to len tak napisala, lebo to takto citim teraz. mozno casom to budem brat inac...
katus, mozno si ho vymodlia. pekne poprosia a nastavia nejaku petriho misku alebo co 😉

nellie_
autor
5. jan 2009

Miri ved nezaspim kôli tomu akty X - čo sa stane s vajičkom... 😀 😀 😀 😀

shaarka
5. jan 2009

no ved. maternica staci. alebo vajicka. ani netreba, aby boli obe veci v jednej zene 😀

snecka
5. jan 2009

Shaarka nechapem to u Teba, berieš ešte HAK dokedy, tie hormony sú fakt také zlé?

mirip
5. jan 2009

ked ss neoplodní tak praskne a sa vyplaví bud tesne pred menzesom alebo počas menzesu von z tela

nellie_
autor
5. jan 2009

No ja som asi tiez toho nazoru ze radsej skusim vsetko mozne ako mat svoje babo....a potom by som riesila take veci ako adopciu, ale samozrejme kazdy ma na to svoj nazor... 😉

snecka
5. jan 2009

Nellie zase táraš 😀 😀 😀 , už som sa dávno tak nezasmiala, ale sa to tu rozbehlo však?

shaarka
5. jan 2009

osem PM odbilo, tak ja idem, lebo tu zostarnem skor, ako stihnem porodit. a este keby som chcela byt silou mocou vtipna:
idem, lebo si tu vysedim zadok (skoda, ze nie nejake vajicka) 😀
caute!

shaarka
5. jan 2009

ups, este jedna teticka snecke:
od jula neberiem HAK, ale ked si vsimnes grafy, tak je to bieda 😉
http://www.fertilityfriend.com/home/shaarka

nellie_
autor
5. jan 2009

jáááááááj tak tak to jeeeeee.....asi som to prehliadla...takze z neoplodneneho vajka sa stane tekutina....ahaaaaaa
už konečne chapem......a to ani blondyna nie som.... 😀

snecka
5. jan 2009

Shaarka 😀 😀 😀

mirip
5. jan 2009

viete čo znamená tmavý prameň vlasov na hlave blondínky?

nádej............... 😀 😀 😀 😀 😀 😀

nellie_
autor
5. jan 2009

Sneci jak som rada ze sa mam konecne kde vykecat...ani by si neverila jak... 😀 😀 😀
Inak fakt som necakala ze sa to tu tak rozbehne...to je super.... 😉

Shaari pa ty "teta vajičkova" pre istotu sa pozri pod seba ci si nejake tie ikry nevypudila... 😀 😀 😀

lenuliatko
5. jan 2009

Shaarka, ty si zlatá 😉 ja sa nehnevám,neboj. Ja viem, že si dobroprajná a rozdala by si aj seba...
Nellie, ja tiež verím tomuto roku, len sa desím predstavy, že takto o rok si budem hovoriť to isté 😖 Ani si to neviem predstaviť... A som rada, že sa mi už podarilo otehotnieť. Aj keď to vtedy riadne bolelo, teraz som s tým už zmierená a s odstupom času to beriem, ako výhodu. Už to raz (dvakrát) vyšlo, vyjde to zas...
Snecka, ja som bola na IUI 8.12, žiaľ,... Stimulovala som menopurom, ale nebol dobre načasovaný choragon, ovulovala som oveľa skôr, než som mala. A na ďalšie kolo sa ešte necítim.
A k tomu anopyrínu. Nevedela som, že sa dáva na riedenie krvi, mne ho doki odporúčala ako prevenciu proti protilátkam proti spermiám. Teda ja som brala acylpirín, ale myslím, že to je niečo podobné, alebo som úplne vedľa? Viem, že niektoré brali z toho istého dôvodu niečo iné a marí sa mi anopyrín.

mirip
5. jan 2009

acylpirín je na iné a anopyrin je na iné a berie sa aj na riedenie krvi, niektoré baby dokonca sú celé tehotenstvo len na anopyrine a iné len na začiatku a potom si pichajú injekcie do brucha na riedenie krvi, je to individuálne

snecka
5. jan 2009

Mirip aj acylpirín aj anopyrín obsahujú kyselinu acetylsalicylovú, čiže účinok musí byť ten istý nie 😉

lenuliatko
5. jan 2009

Čo s neoplodneným vajíčkom v nepriechodnom vajcovode? Neviem isto, ale myslím, že sa nejakým spôsobom vstrebe 😕
Tiež som si predstavovala, že keď sa rozhodneme mať dieťa, tak to bude hneď. Ešte s mojou povahou, že všetko chcem hneď 😎 Asi nás to má niečomu naučiť, trpezlivosti, pokore, že nie všetko, čo chceme je samozrejmé,...? Ja nie som náročný človek, ale určite sa ako vy zaoberám tým, že prečo to iným ide aj keď nechcú a my čo chceme, tak nemáme... Ja napr. neviem, čo mám robiť ďalej, čo je správne. Či ísť hneď na 2.IUI, či riešiť nejaké vyšetrenia, či rovno IVF, alebo nič. A to NIČ mi je akosi nabližšie. Asi treba dať na inštinkt, nerobiť nič nasilu a veriť...

mirip
5. jan 2009

ja neviem, len baby v trombofíliách ktoré majú taký istý problém niektoré sú len na anopyrine a niektoré sú na i njekciách, to závisí asi aj od druhu mutácie v krvi, mne je to jedno ja budem brať čokolvek len aby sme mali zdravé aspon jedno bábatko a zase som nepotratila

mirip
5. jan 2009

ok ja padám majte sa a nie dovidenia ale dosnažilkovajnia 😉

lenuliatko
5. jan 2009

No, presne o tú kyselinu acetylsalicilovú ide, takže by to mohlo tak byť. Nevravím, že to nemôže byť aj na riedenie krvi, ale je to aj na protilátky proti spermošom.

mirip
5. jan 2009

teda dosnažilkovania som myslela 😀 😉

nellie_
autor
5. jan 2009

Sneci vau aj ty mas aky super prehlad... 😉 vidim ze dobra partia sme sa tu zisli.. 😀

Leni niekedy aj podla mna treba dat na instinkt 😉 ja tiez verim tomu ze priroda je ta najmocnejsia carodejka... 😉

nellie_
autor
5. jan 2009

inak viem ze je vela pripadov kedy ma zena protilakty proti spermošom...asi sa skusim spytat na postkoitalny test,ale moja mudr. pochybujem ze nieco take robi...to asi len v centrach sa robi ze?

snecka
5. jan 2009

Lenuliatko bola si aj na Laparo, lebo mne ju robiť nechcú, že nevidia dôvod, tak skusim max. 2 IUI a ideme na IVF, a to dufam že už vyjde určite, neviem nechcem ti poradit zle ale skus ešte jednu IUI, druhé sú vraj úspešnejšie. 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre