Liečili ste sa Clostylbegytom? Čo ďalej?

nellie_
5. jan 2009

zakladám túto tému pre nás, ktoré sme sa liečili Clostylbegytom a nezabral nám a tak uz nepatríme do témy - Liečba Clostylbelgytom....
Zatiaľ tu žiadna takáto tema nie je... tak vás tu všetky vítam... 😉

nellie_
autor
5. jan 2009

jéj je moja oblubena komedia na jojke tak sa idem supnut k manzelikovi a pozerat... 😉
tak ahojte, tesim sa na dalsi debat...som rada ze ste sa tolke do tejto temičky zapojili.. 😉 😵 😵 😵

snecka
5. jan 2009

Nelie nemám až taký prehľad ale toto som náhodou vedela, študujem chémiu. Nelie mne robili v centre postkoitálny test

nellie_
autor
5. jan 2009

takže chemička..aj take sa nam tu hodia... 😀 😀 😀 😀
Ja sa na to skusim popytat.... 😉 ale pockam do maja..uvidime co laparka so mnou porobi ake divy... 😀

lenuliatko
5. jan 2009

Nellie, poskoitálny test sa vraj práve robí bežne v ambulancii. Teda, bežne... 😒 Moja doki ho nerobí, ani mi o tom nikdy nevravela. V CAR to neriešia tiež. Ale je to jednoduchá procedúra a veľa napovie. Pár hodín po sexíku sa odoberie vzorka z krčka, či sú v hliene živé spermie a sleduje sa to pod mikroskopom, nič zložité. Mňa to raz tak chytilo, že som si začala zháňať mikroskop, že sa sama pozriem, nezohnala som... 😅

nellie_
autor
5. jan 2009

Leni tak to s tym mikroskop by veru aj zo mna vystálo... 😀 😀 😀 😀 😀
v kazdom pripade sa o tom budem informovat.. 😉

snecka
5. jan 2009

Nelie čože ide na jojke?

snecka
5. jan 2009

Tak mikroskop, tak to potom môžu ísť doktori do prdele, same sa vyšetríme a hotovo. 😀

nellie_
autor
5. jan 2009

ta komedia s Adamom Sandlerom - jeho foter je loter... 😀 😀 😀 😀
je tam taky maly chutny blondacik a vzdy sa na tom narehocem... 😀 😀 😀

nellie_
autor
5. jan 2009

Sneci ty taka chemicka nemas nejake nadbytocne mikroskopy?? 😀 😀 😀 😀

nellie_
autor
5. jan 2009

no idem uz fakt ahojte... 😉

lenuliatko
5. jan 2009

Snecka, nerobili mi laparku, len HSG.
Tebe robili niečo? Keď nechcú laparku? 😕 Lebo pred IUI práve to treba zistiť, či sú vajíčkovody priechodné, inak to nemá zmysel. Pri IVF je to už jedno, ale nie pri IUI. Ja som myšlienku na laparku ešte celkom nezavrhla. Keď mi robili HSG tak som to mala priechodné, ale až pod tlakom, takže mi radili rýchlo otehotnieť. A už je to 11 mesiacov a nič, takže ktovie, či to úplne až také priechodné... 😒 A ešte mám v maternici naznačenú priehradku (septum), ktoré môhlo potrat spôsobiť, lebo ak sa tam zahniezdi, nemá sa z čoho vyživovať a odumrie.
Takže tebe robili v centre postkoitálny test? Tam kde chodím ja o tom ani reč nepadla.

snecka
5. jan 2009

Nemám ale bol to aj moj sen , no sú neskutočne drahé. Zamyslela som sa že ani v škole som žiadny nevidela, možno mi ho len nechcú dať do rúk. 😀

nellie_
autor
5. jan 2009

sa boja ze nejake snazilky sa s nim zamknu na zachodoch 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lenuliatko
5. jan 2009

Ahoj Nellie.
Snecka, veru, nejaký mikroskop by sa nenašiel? 😀

lenuliatko
5. jan 2009

Tak nič, budem veriť, že nie som alergická na drahého bojovníkov 😀 Musím tým svojim vajkám dohovoriť, nech nerobia drahoty a nechajú sa konečne oplodniť 🙂

snecka
5. jan 2009

Ahoj Neliie, zajtra len po 11 hod, zevraj ma byt odstávka.
Lenka kde chodíš do centra? Na základe vyšetrení, že som nemala zápaly, chlamýdie a iné svinstvá ani doktor ani doktorka, dvaja nezávislí doktori sa zhodli že nemusím ísť na laparo, ale ja viem ze tam problém može byť, tak preto som povedala že ak 2 IUI nič tak IVF.
Mne hneď v centre robili hormonálny profil, mužíkovi spermoše, potom test, potom som mala 3 mesiace Clostil a mali sme plánovaný sex, no to nevyšlo tak ideme na IUI.

lenuliatko
5. jan 2009

Ja chodím do SPLNu v KE. Mne robili prvý mesiac HP + UZV a spermiogram. Všetko ok, ale to som dokimu doniesla výsledky z HSG a ešte aj tak chcel vidieť snímku. Keby som to nemala poslal by ma na laparku, vieceré tak boli. Tak sa mi zdá, že keď sa dáva žiadosť na lieky na IUI, tak je potrebné mať laparku absolvovanú. Ale zas, keď sa IUI robí bez stimulácie, resp. len s clostilom? Neviem, všade je to inak. Ten plánovaný sex + clostil+folikulometria+pregnyl+duphaston, to som mala ešte u mojej gyn, v centre rovno IUI. neviem, koľkokrát má doki v pláne mi to ešte robiť, ale ja chcem maximálne ešte raz-dvakrát a IVF.

snecka
5. jan 2009

Tak sme v celku na tom rovnako, dúfam že tento rok bude naozaj šťastnejší. 🙂

lenuliatko
5. jan 2009

Čo už nám ostáva, len tomu veriť 😉 Držím palce na IUI, nech vylepšíš štatistiky.
Idem pomaličky, ešte mi treba pospratávať a idem chrapkať. Maj sa krásne 🙂

snecka
5. jan 2009

Pa a príď 😉

snecka
6. jan 2009

Ahojte babulky co porábate, volaky tu máme útlm, šup na prvú stránku. 🙂

shaarka
6. jan 2009

cau snecka.
ja som tu len na skok. vcera sme zurovali, sme po ranajkach 😀 a musim ist trosku popracovat 😉

alex
6. jan 2009

Ahojte, no tak som si to tu všetko poprečítala. Konečne to vyzerá tak, že mi mrcha príde ešte tento týždeň, na krčku som objavila hlienik ružovkastej farby, takže môj nekonečný cyklus sa blíži ku koncu. Posledný x skúsime clostil + IUI a ak to nevýjde ideme do centra a riešime IVF.

anjelinka
6. jan 2009

Cafte moje, ale ste toho popisali, priznam sa, dufam, ze sa na mna nikto nenahneva, ale nechce sa mi citat vsetky strany dopredu, som cez Vianoce akosi zlenivela 😀 .
Ja som dobrala clostil a mrcha este nikde, vzdy dostanem do najviac takeho 28dna mrchu, dnes je 30ty a ona nikde 🙄

snecka
6. jan 2009

Ahojte, no tá odstávka sa mi vôbec nepopačovalo, mne sa rozbieha mrsula takže sa už psychicky aj fyzicky pripravujem na IUI, Alex asi budeme na tom rovnako.
Anjelik ahoj myslela si Duphaston nie Clostil však? A čo ty ďalej?

anjelinka
6. jan 2009

Nedalo sa mi prihlasit, ale uz asi je po tej odstavke konika.
Snecka, no posledny cyklus som brala Clostil, samoska, ze som mala brat aj Duphaston, ale nebrala som, pretoze zabranuje ovulke vraj, no a ma sa zacat brat po ovulke uz, mam pocit, ze ja som tu ovulku ani nemala a zacala som ho brat, takze aspon som dostala mrchu nacas, no ja som s cyklom problem nikdy nemala, vzdy som do toho maximalne 29DC dostala mrchu, takze preto som nebrala Duphik teraz, ze ju dostanem, ale je 30den a ja nic. Graf tento mesiac je o nicom, pretoze som nemerala tak, ako treba, mala som tam vypad asi aj desat dni, pretoze boli Vianoce, ponocovali sme, nemalo vyznam merat, ked som sla spat rano o stvrtej a podobne.
K mojmu gyndarovi uz nejdem, naposledy mi povedal, ze uz budeme riesit centrum, ale na to sa ja necitim, lenze ani ten Pregnyl mi nechcel pichnut, ja nevravim, zeby som po nom otehotnela, ale preco to nevyskusal a vyhovaral sa, ze to pichaju len v centrach a normalni gyndosi to nepodavaju 😖 😖 .
Takze momentalne cakam na mrchu, mojho gyndosa nechcem aspon pol roka vidiet, no a cakam na gyndara, co ma operoval, on robi v nemocke, chystam sa za nim. Uvidime, co navrhne, ale predpokladam, ze laparku. Uvidime. No, tak je to nejako so mnou 😉 .

bosorkajarka
6. jan 2009

Ahoj holky jeste jsem vas necetla cele ale pridavam se mezi vas. Jenom mam dotaz je tady nekdo kdo po clostyle ani nemel ovulka (jako ja) ☹
My se asi ted chystame do caru a tam se snad uvidi co s nama 😒

anjelinka
6. jan 2009

Jarka, ja som ovulku nemala ani po clostile, takze nie si v tom sama. 😔

bosorkajarka
6. jan 2009

Ja vam zhrnu nas pribel 😉
Loni v srpnu jsem dobrala HA (brala jsem ju jenom 3 roky) a zaclo se cekani na mrchu ta nechodila a nechodila a to uz byl duben kdy jsem dostala vyvolavacku a zacli jsme to konecne resit, vysetreni HP a ja nevim co jeste. Zjisteny zvyseny testosterom na co mi mudra chtela predepsat antiko, asi nepochopila ze se uz pul roku snazime o mimi 😕 tak jsem ji vymenila a tam zas HP nacez pry je vsechno jak ma byt ale protze jsem neovulovala (coz jsem zjistila z mereni BT) a mrchu jsem mela jenom po vyvolavacce nasadil mi clostyl (2x1) a proveru, no ani to nepomohlo (akorat se me udelala cysta) a ani po pregnyle folik nepraskl ☹ Tak a ted jsem 25DC tenhle cyklus bez prasku bez ovulky a bojim se ze bude i bez mrchy takze nevim co dal 😒

bosorkajarka
6. jan 2009

Anjelinko a co ted planujete kdyz clostyl nezabral?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre