Liečili ste sa Clostylbegytom? Čo ďalej?

nellie_
5. jan 2009

zakladám túto tému pre nás, ktoré sme sa liečili Clostylbegytom a nezabral nám a tak uz nepatríme do témy - Liečba Clostylbelgytom....
Zatiaľ tu žiadna takáto tema nie je... tak vás tu všetky vítam... 😉

vierka
4. feb 2010

ass - veru rastie mi pred ocami... po kazdom krmeni sa mi zda vacsi a ani sa nenazdame a bude mat mesiac.. som zvedava co na jeho vahu povie zajtra teta doktorka 😀
veru ide to rychlo, ani ja som sa ani nenazdala a uz som rodila... tak si este uzivaj posledne kopanceky v brusku 😉 😀 potom to uz bude na ostro do brucha ked budes prebalovat 😀

asshanti
4. feb 2010

juuuuj vieri, uz sa neviem dockat az bude maly medzi nami !!! 😵 😵 😵 😵 😵 musi to byt ten najuzasnejsi pocit na svete... takze zajtra mate poradnu? ja idem v pondelok, zrejme poslednykrat k svojmu dokimu a potom uz idem do tej nemocnice v Humennom, kde budeme rodit. este sa musim dohodnut s kamoskou, co to vybavuje, ale ona je domka, tiez tehu - caka dvojicky, dvojvajecne dievcatka, takze moze kedykolvek... tak uvidime co povedia tam, dufam, ze mi urobia aj ultrazvuk, chcela by som vediet kolko malinky vazi, lebo doteraz to neviem...

nellie_
autor
5. feb 2010

ahojte... 🙂 🙂

pozela som pridane foto Paťuška jaaaaaaaaaaj ta jeho pusinka 😵 😵 😵
vzdy ma z neho maternica rozboli 😀 😀
krasny je fakt... 😵 😵

uz sa tesim na dalsie nase babetka.. - alex a asshanti, takto o mesiac ich tu uz budeme obdivovat v plnej krase 😉

ja mam dnes volno, bola som vonku so svagrinou a malym a teraz sa neviem zohriat nejak ma prefukalo pri tom sankovani...

vierka
5. feb 2010

caute baby, ja len tak narychlo z mangelovho founu. Poradna super, sice sme sa na nu ledva dostali ale vazime uz 4620 gramov a mame sa k svetu. Teraz sa snazime dostat domov - zafukane cesty...

nellie_
autor
5. feb 2010

vieri tak davajte si riadny pozor.. 😕 😉 🙂
Patko veru krasne pribera... 🙂 🙂 🙂

alex
5. feb 2010

ahojky,

Vierka vy máte teda valibuka doma, strašne je zlatučký a akú má peknú pusinku 😵

asshanti
5. feb 2010

ahojte baby,

vieti, super, ze ste ok, tak pomalicky domov! 😉 😉 😉

nellie, jak si to zlato napisala, ze sa tesis na dalsie "nase" babatka, si mila!!! 😵 😵 😵

ja som si hore utrela prach a povysavala, uz to teda da poriadne zabrat... potom som oddychovala a s drahym sme boli u svokry, robila vynikajuce parene buchty, tak sme si dali, aj kavu. teraz sme dosli domkov, hodim este nieco do pracky a inak uz len veget... 😉

vierka
5. feb 2010

jasne baby, soferuje tatino - esteze ho mame doma... Tak ideme pekne pomalicky.

nellie_
autor
5. feb 2010

vieri ved ano taky vzacny naklad to musi ist ako s krehkym porcelanom 😉

ashanti ty si sikulka a ja sa neviem dokopat k tomu aby som sla upratovat, necham to uz az na zajtra.. 😀 😀
mnam parene buchty by som si dala...snivam o nich uz dobre dlho.. ale ja to neviem robit... 😅

alex
5. feb 2010

ass ty si taká akčná. Ja som vstávala až o 14:00, takže som sa len napapala a nič nerobím 😀

asshanti
5. feb 2010

aaale, nie som akcna, len ked rano skoro vstavam, tak mam potom dlhy den... 😀 😀 😀 pekne sa naranajkujeme s manzelikom, furt mi nieco dobre urobi, potom polezim, potom nieco male spravim, som na nete, citam si, vela toho stiham ked som cely den doma... 🙂 zajtra chcem umyt tie nove skrine v detskej izbe, to bude pohoda, nie je toho vela... v pondelok manzo navrta konecne tu policku, tak potom umyjem aj celu komodu, uz to chcem mat vsetko tip - top, este vsetky maleho vecicky oprate musim pozehlit. a este musime poskladat postielku, dat prec moj velky toaletny stolik, posunut postel, dat tam prebalovaci pultik... je toho dost, tak dufam, ze sa maly nebude este ponahlat... 😀 😀 😀
alex a Ty co si vcera zurovala, ze dnes ste tak dlho spinkali...??? 😀 😀 😀

alex
5. feb 2010

ass, no ja som išla spinkať až 4:30, som si čítala v posteli. Manželík bol na nočnej, tak som vedela, že aj tak bude až do obeda spinkať, tak som to s ním dospávala.
Ja sa musím vždy takto vyšťaviť, lebo keď idem spať v normálnom čase, tak sa dve hodiny prehadzujem a pozerám do tmy.

asshanti
5. feb 2010

ahaaa, to ja teda uz nevladzem ani dopozerat nejaky film, o jedenastej vecer uz totalne zaspavam, na nervy... 😠 😠 😠
chcela som sa vas baby opytat, ze ci najprv periete (alebo ste prali) aj zavinovacky, predtym nez v nich bolo babo...??? ja som uz vsetky saty oprala, este zajtra hodim osusky maleho do prania, ale zavinovacky a vybavicku do postielky neviem ci oprat dopredu alebo az ked sa chvilku ponosia... 😒 😒 😒

alex
5. feb 2010

ass ja som prala všetko, čiže aj zavinovačky.

asshanti
5. feb 2010

to je aj moj nazor, ale skusenejsie mamicky mi vraveli, ze zavinovacky a hniezdo a tak nemusim hned prat, ze ved su zabalene v sacku, predtym nerozbalovane a ze potom uz to nie je take pevne ako nove... tak ja neviem... ale ja asi radsej tiez vyperiem, ja som strasna puntickarka... 😉

vierka
7. feb 2010

caute baby...

nelie - no muzi nam asi dnes skoncili... lebo buduci tyzden nie je v programe pokracovanie 😅 😕 🙄 😨
a zufalky pozeravas??? co sa tam dialo poslednych 5 dielov, ja som konecne vo stvrtok stihla poslednych 15 minut a ze Edie umrela??? 😕 😕 😕 som kukala ako puk 🙄 a ten jej mangel sa uz pomstil Mikovi zato, ze mu "zabil" zenu??? 😖 povidej a prehanej!!! 😀

ass - ja som hniezdo neprala... ale zavinovacky, navlecky na perinku a navlecky do postielky som prala - lebo maly ma dotyk s pokozkou na tom, ked spi bez capicky a spi na prikryvke v postielke, tak nech to ma pekne vonave a nech to nesmrdi novotou.. aj maznaka co sme mu kupili do positelky (takeho plysoveho maca), tak aj toho som mu oprala..

no baby, ja som od zajtra 5 dni na maleho sama, manzo uz ide do prace a ide nastastie len na 5 dni, nie na 10... tak verim, ze to zvladneme a ze nebudem mat chut sa po dvoch dnoch obesit na plienke, alebo tak 😀 😀 😀 alebo ze nebudem mat tik v oku 😀
tak neviem ako vas budem stihat, ale urcite ked sa bude dat tak nakuknem... aspon budem mat trochu nejake rozptylenie ked sa bude dat 😀

asshanti
7. feb 2010

ahoj vieri,

drzim palce, aby ste to s Patkom sami zvladli !!! 😉 😉 😉 ja som vcera dala oprat este osusky, deky, ortopedicke gatky pre maleho a zajtra ma este cakaju zavinovacky a veci do postielky. vcera som aj konecne vyumyvala tie nove skrine, v utorok pozehlim vecicky a pekne poskladam, aby to bolo tip - top. uz mi ostava len komoda, ked manzelik navrta nad nu tu policku, tak aj tu vyumyvam a poukladam vecicky. a uz sa mi na posteli kopia veci do porodnice, postupne ich tam zhromazdujem, lebo clovek nikdy nevie... aj ja som oprala vsetky plysove hracky pre maleho, este mi ostali dve, ktore sme dostali nedavno... 😉 😉 😉
vcera sme s drahym a kamosmi vecer vysli von a trochu sme to pretiahli, domov sme prisli 00:45... 😀 tak dnes sme cely den lezkali v posteli pri telke, driemali, spali, jedli a tak... drahy uz isiel na nocnu a ja konecne padam do sprchy umyt vlasy a oholit sa, zajtra mame poslednu poradnu u mojho dokiho... a tesim sa, lebo dnes prisla kamoska co bude malemu krstna z USA, bola tam 5 mesiacov, tak sa jej neviem dockat... 😵 😵 😵

nellie_
autor
7. feb 2010

ahoj vieri... 😉
ze obesit na plienke skoro mi zabehlo 😀 😀 😀 😀

no hej, Muzi na stromoch koncia... 😠 😠 ☹ a ja som sa na to taaaaaaak namotala.. otras...
a ja som prave vcera vecer pozerala tri zameskane diely zufaliek a tiez som čučala ako puk, ze Edie dali zomriet a to tak divne urobili ze najskôr ju chcel uskrtit Dave lebo zistila ze chce zabit Mika a ona usla z domu a narazila do stromu a aj tak nebola stale mrtva a sla von z auta a ona narazila do elek. stlpa takze pri vychadzani z auta do nej slahla elektrika a bolo po nej... 😅 😅 ale potom bol pekny diel ako vsetky spominali na nu a sli za jej synom ... ale fakt som necakala ze to tak dopadne..
no a Dave sa chcel pomstit Mikovi tak, ze zabije tu jeho ryšanu (vypadlo mi meno 😅 ) ale plan mu nevysiel.. no a z Breeinho draheho urobili kleptomana 😀 😀 tak celkom vtipne sceny boli a Carlos sa stal prezidentom firmy tak uz su zasa prachati s Gabi a zamestnal u seba aj Lynette...

Vidis to, mala by som ti tieto posledne casti napalit a poslat - nechces??? ja ich mam stiahnute 😉 a mozes si ich pozriet ked bude Patko spinkat... 😎 😎 (aj tak som ti este daco dlzna a ja to dobre viem ale stratila som tvoju adresu 😅 )

Asshanti ty si stale taka akcna.. 😉 a este aj stihas ponocovat... 😕 😀 😀

vierka
8. feb 2010

caute baby 😀

obesenie plienkou sa zatial nekona... maly je dobrunky, sice rano sme skor buntosili, ale teraz spinka... najhorsie to bude asi v noci, cez den sa da este ukecat aby neplakal 😀 chceme ist poobede aj trosku von... a maminka normalne sa rano stihla aj umyt, prezliect z pyzama, najest a dokonca aj zhodit koflik z parapetu a aj si to po sebe upratat 😀 😀 😀

ass - tak to uz budes mat teda pekne vsetko pochystane, tak to je super... aj do tej nemocky si vsetko pochystaj a budes mat potom posledne dni a tyzdne aspon pokoj a mozes si este uzivat maleho v brusku 😀

nelie - tak ja uz len cakam kedy budu muzi pokracovat, lebo by ma vazne zaujimalo ako to bude dalej, tak verim, ze im nebude dlho trvat a nakupia prava na nove diely a nadabuju to - aj ked len po slovensky 😝 😀
ty by si mi napalila tie zufalky??? to by bolo super - a dalo by sa, ze by si pockala kym skoncia a napalila mi tam potom vsetky casti az do konca? lebo ja sa vazne k tomu nedostanem, ani to stahovanie z netu sa mi nepodari... to by si bola vazne zlaticko 😝 😀 keby sa teda dalo, tak by som ti poslala v Ip adresu potom 😉

a co je s nasou Sneci, neviete??? stale na nu myslim, ze ci uz stimuluje, alebo ako su na tom 🙂

nellie_
autor
8. feb 2010

vieri ahoj 🙂 🙂 🙂

jasnačka ze by sa to dalo.. pre teba vsetko na svete 😵 😵 😵
tak sme teda dohodnute, pockam kym budu vsetky casti zufaliek a poslem ti ich.. neviem po ktore casti si vedela, ale tusim od 15-tky mam vsetky, lebo ja som to vzdy priebezne mazala.. 😅 ale uz nebudem a vsetky ponecham pre teba.. 😎 😎 (a malo by to byt v pohode, tie diely pred narodenim Patka si videla 😉 )
takze sme dohodnute 😎 😎 😎

maly je riadne zlatičko ze tak pekne spinka... 😵 😵 😵
neboj vy to spolu zvladnete 😉

no veru neviem co je so Sneci aj ja na tu casto myslim..... 😵 😵 😵
aj na anjelinku 🙂 🙂

vierka
8. feb 2010

nelie - dakujeeeeeeeem, si zlaticko 😝 😝 😝 proste poklad 😀 od tej 15-tej casti by mi to v pohode stacilo 😉
hej, je to zlaticko maminkyne 😝 😀 vecer je to s uspavanim horsie, ale verim ze to zvladneme... aj kupkat a vsetko 😀

dufam, ze sa baby coskoro ozvu - chybaju mi zlaticka 🙂

asshanti
8. feb 2010

ahojte kocky,

z dnesnej poradne nic, rano pridem a na dverach napis, ze dovolenka cely tyzden, na nervy... 😠 😠 😠 uz som volala s kamoskou, ma dohodnut tu poradnu v Humennom, kam pojdeme rodit, bud v stredu alebo v piatok, tak aby tam bola ta jej teta, vrchna sestra. tak uvidime, mali by ma vysetrit ci sa neotvaram, ultrazvuk a CTG... teraz som trochu zvracala, ani neviem z coho, rano som jedla iba cerstvy rozok so sunkou... 😒 😒 😒 dala som vyprat zavinovacky, plachtu a oblecenie do postielky a vegetim na nete, lebo drahy je po nocnej, tak isiel na chvilu schrupnut, lebo vecer ide na futbal s kolegami. cakam aj kamosku co dosla vcera z USA, tak sa tesim, aj jednych kamosov s malym babom, maju prist na kavu, inak uz len relax, zajtra budem zehlit a ukladat do skrine tie rozkosne mini vecicky... 😵 😵 😵 😵 😵

nellie_
autor
8. feb 2010

assh tak to je "super" ze si daju dovolenku a pritom si objednana... 😒
to by ma tiez nastvalo...
prosim ta ty si uz mala niekedy den ze si nic nerobila???? 😕 😀 😀 😀

vieri - tak sme so zufalkami dohodnute.. 😉 🙂 😎 😎

ja som si prave dala obedik - priniesla som si vcerajsieho zapekneho pangasiusa so zemiakmi... 😎
hned je svet krajsi 😀 😀 😀

asshanti
8. feb 2010

nellie, vcera som nic nerobila, len sa valal v posteli, driemala, spala a bola som z toho totalne unavena... 😀 😀 😀 uz som vyvesila pradlo a uz nebudem nic robit, idem si nieco zajest a dole na telku, nech sa drahy aspon chvilu vyspi... 😉 😉 😉 a Ty si v praci? ide to?

nellie_
autor
10. feb 2010

fíííí som nas musela z tretej strany tahat.. 😀 😀 😀
ked porodis aj ty asshanti tak potom uz neviem odkial nas budem vyhrabavat.. 😀 😀
ale tak nie je to az take zle ked iba 2 dni sme nepisali sem... 😎 😎 😎

asshanti
10. feb 2010

ahojte kocky,

my sme nakoniec boli dnes v tej nemocnici na prvu poradnu, bola som veeeeeeeeelmi spokojna !!! poradnu mi robil taky zlaty, suprovy doktor, aj sestricka bola velmi mila !!! 😵 😵 😵 podla ich vypoctov zistili, ze v piatok koncim 37. tyzden, zatial co moja sestricka podla zaznamov mala 35. tyzden... 😖 😖 😖 bol sa na to pozriet pri sestricke az pan doktor, povedal ze termin je 4.3. (asi podla poslednej menstruacie) a som teraz v 37. tt, ze je to uz ukoncena gravidita. moc ok, len tlak som mala strasne vysoky, to po prvykrat za cele tehotenstvo... nemohla som celu noc spat, tak asi aj to zaposobilo. nepribrala som opat nic, tak doteraz len cca 8 kil, ale robil mi sono, prietoky a maly ma uz krasnych 3 300 g !!! 😀 😀 😀 😵 😵 😵 super, na to kolko malo som pribrala, velmi sa tesim... srandoval, ze si ma tam este nechaju s tym tlakom... robil mi aj vyter a som este pekne uzavreta. ale rodit uz mozeme coskoro... 😀 😀 😀 a z tej radosti aky je maly pekne pribraty, som mu dnes kupila frajerske rifle. ved nebude chodit k pani doktorke a na nejaku navstevu ako mimino v dupackach... 😀 😀 😀 😀 😀

nellie_
autor
11. feb 2010

ahoj asshanti 😉

no vaaaau Alex je riadny chlapisko uz to uz ozaj keby ides nahodou rodit tak je to uz riadne krasne vyvinute babetko 🙂 🙂 som rada ze kontrola dopadla tak super... 😎 😎
takze uz si isto kludnejsia ked vies kolko malinky vazi, ze? 😉

asshanti
11. feb 2010

ahoj nellik,

vidim, ze to tu teraz drzime len my dve ako-tak pokope... 😀 😀 😀 😀 😀
naozaj som ovela kludnejsia, myslela som si, ze bude nejaky malinky, kedze ja nepriberam a on uz je riadny silak !!! 😀 som mu uz aj vravela, ze nemusi vela priberat, aby som nemusela na cisarsky rez... 😀 😀 😀 fakt, rodit uz mozeme kazdu chvilu, manzel tipuje, ze este taky tyzden - dva a mame ho tu, tak uvidime... o tyzden idem naspat na poradnu, tak budeme vediet viac. ja zehlim maleho vecicky, lebo uz mozno naozaj nemam vela casu... 😀 😀 😀
a Ty sa ako mas, moja? bytik pokracuje, v praci ako ? 😉

snecka
11. feb 2010

Ahojte v prvom rade sa na mna nehnevajte ze som vas zanedbavala 😔
Chcela som Vam dnes povedat pre mna najuzasnejsiu spravu, ale zase nevidalo, prvy krat mi mešká menzes už 12 den, tak som dnes bola na krv, no a je negativna, ale nie som vobec smutna, skor neviem ako by mi bolo keby som bola tehotna, uz po 3 rokoch snazenia sa mi ani revať nechce. Len jedno ma sere ze pojdem do stimulacie neskor. A to mam este v robote novu kolegynu, ktora sa zauca, no katastrofa....
V druhom rade chcem poblahozelat Vieročke, cmučííííííkkkk, malý je taaaakýýý nááádhernnnýýýý, to sa ani nedá slovami opisat, ze fakt, prudko inteligentný a krásny kozorožec. A ďakujem za vinšovanie k narodkam, cmuk nezabudli ste na mna.
Ass a Alex vy uz tiez zachvíľočku budete ľundoškať Vaše bábetočká, to ale ubehlo. 😵 Ass a maly je riadni valibuk ťažká konkurencia Vieročke. 😉
Nelieee zlatik ako? Závislosť na filmy pretrváva 😀

katika82
12. feb 2010

ahojte maminy,a snažilky moje

no tak my sme boli včera na trojmesačnej poradni máme už 6380g a 61 cm, doktorka povedala že je to riadny papkáš, máme trošku vyležanú hlavičku na jednu stranu a to ho fakt sa snažím striedať ale on si ju aj tak vždy na tú svoju stranu otočil tak nám ho kázala dávať aj nasilnu úplne na ten druhý bok, tak sa mu to trošku nepáči ale vraj si zvykne aby nemal takú šišatú že ako zdravotne mu to nič nerobí ale aby nemal takú na jednej starne ploskejšiu.

no nožičky máme už tiež fajn, frejkovú perinku máme dávať už iba na noc a o dva mesiace na kontrolu.

včera nás očkovali nooo to bolo kriku, doktorka povedala že s takým hlasom môže ísť rovno do súboru, ale potom sa už ukľudnil a bolo dobre, po ceste domov zaspinkal, teplotu zatiaľ klop klop nemáme, dávame pre istotu tri krát za deň homeopatické čípky sú aj proti teplote aj proti takej celkovej nervozite bábätiek.

snecka to ma moc mrzí ale ešte to nevzdávaj veľmi na teba myslím zlatko

ass a alex a vy čoo moje ešte niiiččč????no dúfam že čoskoro tu prečítam správičku že už máte drobčekov v náručí a že nám tu pribudnú nové tehulky kedže vy už budete mamičky. no nellie snecka anjelka a zvyšok.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre