Liečili ste sa Clostylbegytom? Čo ďalej?

nellie_
5. jan 2009

zakladám túto tému pre nás, ktoré sme sa liečili Clostylbegytom a nezabral nám a tak uz nepatríme do témy - Liečba Clostylbelgytom....
Zatiaľ tu žiadna takáto tema nie je... tak vás tu všetky vítam... 😉

vierka
25. mar 2010

nelie - drzim palce na pondelok 😉

vierka
25. mar 2010

no my dneska na poradni super, maly sa predviedol, zvatlal tam odusu, predvaaaaaadzal sa pred doktorkou, ako on pase koniky a drzi hlavicku a pod... vaha 6250 g 😝 😀 takze pekne sunky 😝 no a pri prekladani na vahu ma okakal mikinu - este ze som predtym vonku svagrinej novnku hovorila, ze pre maleho mam nahradne veci, ale ked nieco vyvedie mne, tak budem chodit vyzlecena no hold, chcel vsetkym ukazat, aka je maminka po porode stihla a sexy a zbytocne sa schovava v mikine sirokej 😝 😀
no a na kontrole noziciek super, uz nemusime vobec balit nasiroko... takze dneska je moj chlapak za sikovnuckeeeeeho 😀 😀

asshanti
26. mar 2010

ahojte,

tak my sme sa asi rozbehli s tym mlieckom, maly mi predtym vypil na flasu 90 ml a teraz uz len 60 ml, potom uz vypluva, nechce, tak dufam, ze mam viac mliecka... 😉 zajtra si ho idem povazit pred a po kojeni, ako v nemocke, tak dufam, ze nam ukaze ze maly vypije vela z prsnika... 😉 ale uz mi aj z toho mojho mliecka grcol a taha bajecne, uplne mlaska, tak snad je to ono, hlados moj malinky... 😀 😀 😀 dnes sa mu urobili potnicky pod krkom, pod bradou, tak ho lutujem... je mu horuco? mam ho len v zavinovacke, ale je taka hrubsia a pod tym ma len body, tak mi vravela aj doktorka, lebo bola u nas, tak ze staci, lebo mame teplucko...
vieri, ja prikladam kazde 3 hodiny, potom prebalime a dokrmime umelym mlieckom, tak nam kazala aj doktorka... maly taha super, ale viac ma tych prehltnuti, ale neviem ci je to ono... ☹ ☹ ☹ Ty iba kojis? my ho budime, niekedy sa sam prebudi, doktorka nam vravela, ze taky velky chlapec nevydrzi dlhsie ako 4 hodiny bez papania... tak ja neviem, uz som z toho vsetkeho zmatena... ☹ ☹ ☹

asshanti
26. mar 2010

nellie, drzim prsty na pondelok, nech su len pozitivne vysledky !!! 😵 😵 😵 😵 😵
a dakujem za komplimenty na maleho, pre mna je najkrajsi a najuzasnejsi na svete, milujem ho !!! 😵 😵 😵 😵 😵

vierka
27. mar 2010

ass - no tak potom daj vediet ako si dopadla s tym prevazovanim 😉 ale verim, ze sa mliecko rozbieha a coskoro bude maly cisto len kojeny 😉
urcite mu nie je horuco - stacia mu bodinka a nejak dupky a zavinovacka, alebo decka... ja mojho na den uz do nicoho nezabalujem, lebo sa uz aj hybe ked je hore, stale kopka a hybe rucickami, len ked mi cez den zaspi, tak ho prikryjem... a na noc (po kupani) mu davam este capicku...
to prehltnutie je take, ako ked ty prehltnes, proste sa za ti pohne brada a hrdlo - normalne ta laktacna poradkyna nam kazala pozriet na seba do zrkadla ked prehltame, alebo pozeraj na mangela ked prehlta a potom sa to lahsie rozpozna... nepohybuje len lickami, ale proste prehltne... 😉 tie materialy som ti poslala na mail, tak dufam, ze aj tie pomozu... ano, ja uz len kojim a maly uz teraz aj dlhsie vydrzi - v noci sa budi prvy krat az po 6 hodinach... a neboj sa, keby bol hladny tak da o sbee vediet 😉

katika82
27. mar 2010

ass ttak super vy ste už domka,

no ak máš mliečko to je dôležité ono sa rozbehne, mne sa teda nie, lebo malý bol lenivý a nechcel ťahať.

snecka držím pršteky nech to tento krát dobre dopadne potrebujeme predsa dalšie tehulky kedže tu už máme samé mamičky už nám chýbaš len ty a nelka do počtu tak dúfam že tento rok bude pre vás úspešný

asshanti
27. mar 2010

ahojte,

tak som si dnes drobca zvazila, dufam, ze je to dobra vaha... 😀 😀 😀 odo mna vypil tak 45 ml a potom dotlaci este necelych 60 ml z flasticky. predtym som sa zlakla ked vypil len 50 ml alebo tak, ze malo papa, ked predtym zbastil v nemocke v pohode 90 ml, ale teraz uz viem, ze ma zrejme viac odo mna, tak mu staci menej. 😉 teraz hajka v postielke, napapany, prebaleny. niekedy zaspinka uplne sam, len ho polozime, inokedy si ho vezmem do hojdacieho kresla, on rychlo zaspinka a ide do postielky, je fakt zlaty. 😵 😵 😵 dnes spinkal nejaku hodinu a pol vonku v kociariku, bolo mu super, potom sa mu poobede nechcelo, tak som ho rozbalila, nech si pokope nozickami, rucickami a ja som pri nom v pohode zehlila, rozpravala som mu, on si tisko lezal a pozeral, ako anjelik. 😵 😵 😵 aj on zboznuje byt rozbaleny, krasne sa natahuje, zabiatko moje. tie potnicky ma vystrasili, ale doktorka vravela, ze to je aj preto, ze on je taky velky a ma viac toho tuku, tak aj preto, ale castejsie ho teraz rozbalujem..
inac, pekne sa mi stiahlo brucho, co som fakt rada! dnes bol u nas otcov kolega a hovori mi, ze som vobec nepribrala, ze super !!! od neho kompliment, je to dost velky suknickar a zeny velmi hodnoti, tak som happy... 😀 😀 😀

vierka, pekne vysledky s Patuskom na poradni, tesim sa!!! 😵 😵 😵 my ideme prvykrat po Velkej noci v stredu alebo vo stvrtok, tak som zvedava... 🙂 🙂 🙂

vierka
29. mar 2010

nelie - tak ako dneskaaaaaa??? od rana na teba myslim 😉

sneci - dufam, ze uspesne pokracujete.. aj na teba stale myslim 😉

ass - no take male babo ma na jedno krmenie vypit tak 90, takze vypije dost, aj toho umeleho mliecka by si mohla davat aj menej, nech si zvykne skor viacej pit od teba... aby sa nenaucil, ze sa nemusi napit od teba, ze sa nemusis snazit, ved maminka vzdy da s flasky vela... ja som v nemocke prikrmovala len tak 20 - 30 pri krmeni, nikdy nie viacej... nech sa radsje potrepi a odomna si vytiahne co najviac...
ale velmi rada citam, ze je to taky anjelik.... ono to bude zase o nieco ine ked uz bude tak viacej vnimat 😀

asshanti
30. mar 2010

ahojte baby,

tak mliecko sa nam asi rozbieha, uz som si nasla aj flaky na pyzame rano, aj mi tieklo ako som krmila maleho... 😀 😀 😀 teraz vypije z flasky uplne minimum, niekedy 30, inokedy nic... len dufam, ze je to ok, ze pribera, ze nepapa malo... 😒 😒 😒 ale napr. dnes som mu davala o tretej poobede, on furt taha a taha, potom vyberiem prsnik a este ze lezal naboku, lebo grcol kopec mlieka, potom uz ani z flasky nechcel... ale budil sa castejsie zo spanku, agresivne zuje cumlik, myslim ze je hladny... vam ako deticky davaju najavo, ze im staci mliecka od maminky? lebo moj taha, asi az kym sa nezgrca... 😒 😒 😒

vierka
31. mar 2010

ass - podla mna mas mliecko uz pekne rozbehane, tieto deticky este nepoznaju mieru a to ze vygrcne aj mliecko je dobre znamenie - to je natlaceny az po usi 😉 a neboj sa, keby bol hladny, tak to dava velmi hlasno najavo, takze podla mna mu to staci a aj to ze tebe sem tam aj mliecko vytecie je velmi dobre znamenie... tak sa drzte 😉 maly urcite pekne rastie, neboj sa 😉

asshanti
1. apr 2010

ahojte kocky,

tak vyzera to tak, ze my sa budeme uz len kojit, teda dufam... 😵 😵 😵 dnes sme boli na prvej poradni, odkedy je maly doma (od minuleho pondelka) pribral cca 415 g, takze ma zrejme dost mliecka odo mna, lebo z flasky uz nechce, a ked tak len malicko, mozno 10 ml a doktorka vravela, ze pokial nepotiahne aspon 50 ml, tak dokrmovanie nema zmysel... akurat sa nemohol celu noc vykakat, tak mu zaviedla rektalnu rurku a to ste mali vidiet ten bordel... 😀 😀 😀 vsetko ocural a okakal... 😀 😀 😀 ale sa mu ulavilo riadne, pochvalila ho, ze je krasny macko, tak som aj ja pokojnejsia, lebo uz som bola niekedy dost smutna, az zufala, ze ci je s nim vsetko ok... manzel mi hovoril, ze to preto, lebo som velka puntickarka a vsetko chcem mat dokonale... 😀 😀 😀 ked sme dosli domov, nakojila som ho, zaspal pri tom, dala som ho do postielky a teraz tam chvalabohu bez prestavky hajka viac ako hodinu a pol. 😉

uz sme boli aj parkrat vonku, ale len na dvore a na ulicke pred domom, tiez neviem ako ho velmi poobliekat, lebo uz sa mu aj potnicky raz spravili, ale uz su prec... dnes mal dupacky a taky hruby overal vo vajicku a zakryty bol hrubou dekou, doktorka vravela, ze takto je to dobre, lebo ze je este dost chladno. tak som zvedava, ze ako budem dalej vediet ako ho poobliekat, ked bude teplejsie... 😅 😅 😅 baby, dajte nejake tipy !!! 😉 😉 😉 my mame krstiny zahovorene na 18.4., uz sa tesim, ze normalne pojdeme kocikovat! 😵 😵 😵 😵 😵

vieri, ked si niekedy pri kojeni vytiahnem prsnik a stlacim ho, je tam iba kvapka, je to ok, nie je to malo...??? dakujem za vsetko moja !!!

katika82
1. apr 2010

ahojte clostylky no téééda vy to tu nejak zanedbávate no ale aj ja čooo??

ass no ja som ho kedže sa narodil v novembri obliekala tak že dupky tie celé na zapísanie a na to teplý overalík a tiež dekou prikrila to bolo takto v autosedačke, a aked sem boli vonku ked bývali mrazy ešte tak takto isto ale do fusaka do kočíka.

no teraz mu dávam bodíky s dlhým rukávom, na to polodupačky a teplý svetrík alebo bundičku a gate také oteplené trošku nejaké hrubšie proste, takto som ho dávala ešte pred mesiacom do kočíka aj do fusaka ale teraz sme už fusak vybrali a sme len v deke a hrubšou prikrytí. vraj by sa mali detičky obliekať tak že ako dospolému stačí ale o jednu vrstvu viac.

vierka
3. apr 2010

caute babenky 😀 😀 😀

ass - tak to je super,to ste kraaaaaasne pribrali 😀 tesim sa s vami a dokina ma pravdu, nedokrmuj, uz mas urcite dost mliecka a neboj sa toho, ze ty ked stlacis tak je len kvapka... maly si dokaze svojim tahom vytiahnut viacej, ty to len tak stlacis, ale on si vytahuje - to je ine... ked tak mu este pri kojeni tak pomoz, ze si budes stlacat prsnik.... a nemas vobec zaco, rada poradim ak viem 😉 😵

a co sa tyka obliekania - pancusky, hrube ponozky (kedze botky su mu este velke), nohavice alebo dupky, svetrik, mikina, capica a tenucke rukavicky (kedze ruky ma jak zaba) 😀 no a ked je teplo tak len deka a keed jew zima tak fusak 😀

sneci - tak ako sa mate zlaticko??? dufam ze vsetko v poriadku... stale na vas myslim a drzim moc palce 😵

nelie - a ty ako sviatkujes? ako na dome? ti plynari uz u vas boli???? 😀

katika82
3. apr 2010

no inak my už máme sa sebou aj druhé očkovanie, mali sme na druhý deň teplotu 38,8 ale dali sme nurofen čipku a super nam klesla a potom už nebola. tak fajn no a vážime už 7860 g.

katika82
6. apr 2010

no a čo vy tu už vôbec nechodíte??

nellie ako ste dopadli?? a čo snecka ako pokračujete?

asshanti
6. apr 2010

ahojte baby,

tak my sa uz len kojime, dufam, ze nie je hladny, ale zaspinka potom sam (najlepsie v kociariku alebo na rukach), tak hladny by asi spokojne nespal si myslim... uvidime... buducu stredu by sme mali ist na kontrolu s nozkami, ked manzel skonci skor poradu a na druhy den s vysledkami a na poradnu k doktorke, tak uvidime ci pribera a podla toho sa zariadime... baby, zvazujete rucky do perinky babatkam? lebo nas sa este stale velmi budi svojimi rucickami... vcera sme ho skusali dat spat do spacieho vaku, ale za 15 minut sa asi 3 krat zobudil rukami... dnes som mu ostrihala prvykrat nechtiky, dufam, ze dobre... ked kojite, comu sa tak vyhybate v jedle? mozem si dat napr. aj cokoladovy keksik alebo radsej nie? vodu pijem iba neperlivu, ale mohla by som aj jemne sytenu? vdaka za rady ! 😉 😉 😉

katika, dufam, ze ste zdravucki... 😵 😵 😵

katika82
6. apr 2010

ass vodu no najlepšie neperlivú a najlepšie vineu vybublikovať trošku a tú na mliekčo je super a veľa čajíku na mliečko ja osobne som pila najviac čaj a tie rajec vody.

myslím že čokoládový keksík v pohodke, môžeš viac menej všetko okrem toho čo nafukuje, nejaké džúsi to tiež nie. najlepšie zistíš ked si niečo dáš a ak malý bude v pohode budeš vedieť že si to môžeš dať znova. ak by ho náhodou bolelo bruško budeš vedieť že sa toho treba vyvarovať. napr niekomu robí zle paradajka, uhororka zelená, papaprika a niektorým detičkom to vôbec nevadí v mliečku.

snecka
7. apr 2010

No ahojte maminy a nemaminy,
toto bol jeden nekonečný cyklus, už mi z toho bolo na blití, môj odber sa konal až na 19dc, čo je už dosť, bola som z toho zúfalá a ešte keď som sa dozvedela, že poisťovňa už nehradí ani za lieky ak preťahuješ tak mi bolo z celého tohoto systému zle. 😝
Tak a teraz k mojim bábetkám 😵
Včera sme mali odber, bola som tam sama ako prst, vybrali mi 9 vajíčok, bola som milo prekvapená aj keď ma už včera embryologička upozornila že z toho jedného nebude nič, tak sme rátali s 8. Po narkóze mi bolo tak zle, skoro som sa mužíkovi pogrckala v aute cez Šturec, a tie bolesti brucha, no hrúza. Naozaj je každý cyklus úplne iný, pri prvom som ani nevedela že som bola na odbere a teraz......no otras.
Dnes som už ráno volala ako sa majú bábiky, tak oplodnilo sa nám ich 7, takže máme 7 statočných 😵, dúfam že to pôjde aj takto ďalej, určite rátam s nejakými stratami, ale rada by som ich mala všetky 😵, už teraz ich neskonale ľúbim.
Posielam babetkam cmuky, aj Nellinke, ozi ako je na tom?

katika82
7. apr 2010

sneci to je úplne krásne ako si to napísala a nazvala že sú to tvoje bábiky už teraz. je to úžasné fakt som rada že sa vám podarilo až toľko dúfam že teraz to pôjde takto dalej a ty nám onedlho napíšeš že už budete traja teda a možno aj štyria to by bolo super dve muchy jednou ranou nie??? 😉 veľmi na teba myslím zlatko dúfam že to dobre dopadne, aj modlidbičku za teba nejakú pošlem Šéfkovi tam hore nech sa postará o svoje ratolesti ktoré sú na ceste k svojej mamičke

vierka
7. apr 2010

ahojcek baby 😀

sneci - kraaaaasny pocet, 7 je stastne cislo... tvoje babatka budu urcite bojovat a dufam, ze ich vydrzi co najviac a ze sa budu krasne vyvijat 😀 myslim na vas a posielam im vsetkym vela energie nech sa len pekne delia aby z nich boli krasne babatka 😵 a budes mat predlzenu kultivaciu, alebo kedy budes mat vklad??? 😀
to sa plati ked stimulujes dlhsie??? no "pekne" 😔 ja som bola tiez vtedy taka vytocena ked mi poistovna zaratala pokus aj ked som sa ho nezucastnila, tak teraz budem mat hradeny poistovnou uz len jeden 😅

asshanti
7. apr 2010

ahojte,

sneci, silno na Teba myslim, nech sa vsetko podari tak, ako si zelate s manzelikom, vela stastia !!! 😉 😉 😉

ja uz neviem, mam pocit, ze som neschopna matka, ktora nevie ci jej dieta papa dost a podobne veci... nic pri nom nestiham a to mi pomaha aj mama, aj manzel ked nie je v praci... ☹ ☹ ☹ som unavena, nevyspata a plna obav... milujem ho najviac na celom svete, preto som taka ustarostena ci ma vsetko tak ako ma byt...

vanesska
7. apr 2010

ahojte... prisla som kuknut co mate nove...

ass... malinky je krasnucky... take slniecko... 😉
a neboj kazda mamina si na zaciatku pripada asi ako uplne neschopna ale tak predsa si mamina po prvykrat takze nevies co a ako... postupne sa naucis a tie pocity urcite prejdu... neboj urcite si skvela maminka... 😵

sneci... 7 je super...! 😵 a ides na PK? a urcite si daj vlozit dve... ! predsa len je vacsia sanca ze sa aspon jedno chyti... a mozno budete mat radost naraz z dvoch babatiek... 😵 😵 tak infomuj dalej kedy ides na vklad...! silno na teba myslim....!!!

my sme boli cez vikend na pohotovosti... 😝 mala som cely den silne bolesti bruska ale stale bez prestania a na pravej strane tak som sa bala ci nahodou slepak alebo co tak o 1 v noci som sa rozhodla ze ideme tak ma vysetril aj gyn. aj chirurg nic nezistili ze vsetko je ok aj babatku natocili monitor tiez super tak som bola rada... este stale mam bolesti ale uz mensie nastastie to ustupuje aj ked nikto nevie z coho to bolo... ale boli to riadne stresy... 😖
no ale pri tej prilezitosti ako ma vysetrovali tolki lekari sme zistili aj pohlavie nasho babatka a cakame.... dievcatko! 😵 babulka je krasna zdravucka tak sa z nej tesime...
takze nelie a snecik... zahajujeme babsku vlnu co vy na to??? 😀

tak sa vsetky drzte maminy aj coskorotehulky!

snecka
8. apr 2010

Babulky ďakujem Vám že držíte palčeky budem ich potrebovať,
Zajtra volám znova ako sa majú, a podľa toho bude PK, ale myslím že áno a určite vkladám 2, aj prvý krát som síce vkladala dve a nevyšlo to, no ale teraz na také veci nemyslím. 😵
Ass určite si tá najlepšia mamina na svete, ako vy všetky tu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vaness juj bábika moja, dievčatko super, už bolo potrebné pre týchto našich chalanov 😵 a som rada že ste v poriadku 🙂
A ozi ak bude PK, tak vklad bude v nedeľu alebo v pondelok, ale to Vám dám určite vedieť 😉

alex
8. apr 2010

Ahojte kocky,
sneci straaaaasne silno drzim palce!

Vaneska gratulujem ku kocke!

Ass nestrachuj sa,urcite si super maminka,je prirodzene ze mas obavy,ale vsetko zvladnes neboj.
My sme tiez mali na zaciatku problem,ze malo Jakubko pribral a teraz sa mi zda,ze pribera az moc.
Uz je z neho pekna gulicka. Hlavne mu davaj papat kedy sa mu zaziada,tym sa ti bude tvorit aj dostatok mliecka.
No a rucickami sa budime aj my,takze ja mu ich pekne do deky balim k telu.

soni1
9. apr 2010

Ahojte, snecka a do ktorého centra chodíš?

snecka
9. apr 2010

soni Helios

Babule, stále mám 7 statočných: 3 majú známky 1, 3-2známku, 1-3známku, no len zajtra je ten najhorší deň, bojím, bojím, 4 deň odchádza najviac embryjok, to sa už zapájajú gény spermie.
Taaaaak ja Vám tu podávam info a vy nič, bude kuca paca,
Alex díííííííííííííííík, budem to potrebovať, to už ma nemá ani kto prskať tehu vírusmi, iba akkkk, nás navštívi Vaness.

vierka
9. apr 2010

ahojte baby 😀

sneci - tak stale bojuje 7?! no supeeeeeeer, tesim sa s tebou a to ze maju az 3 znamku jedna je super znemenie, podla mna budes vkladat dve krasne embryjka po PK 😀 a nech su to rovno dve baby, ved je tu dost zenichov 😀 😀 😀 drzkajte sa!!!! 😵

vaneksa - gratulujem ku babenke 😀 urcite jej je dobre a pekne sa vyvija, neboj sa 😉

alex - noze sa pochvalte kolko uz vazite??? my uz takych 6,5 kila urcite 😀

ass - neboj sa, tvoje dieta ma tu najlepsiu maminku na svete 😵

vanesska
9. apr 2010

juuuj sneci jasne budem ta sem chodit kukat castejsie...
a oplujem aj oprskam ta virusikmi kolko len budes chciet... 😵
tak tu je prva davka snad bude stacit.... a dufam ze su riadne nakazlive 😉
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
ttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt
len a len pre teba.... 😵 😵 😵 !!!
neboj bojovnici vydrzia.... poznam zopar bab co im ostal nakoniec len 1 bojovnik... a vybojoval to!!!!!
neboooooj !

vieri, alex... dakujem 😵

rena31
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alex
9. apr 2010

Sneci paradicka,ze sa drobcekom dobre dari,len tak dalej!

Vieri po poradni cerstve info: 4920g a 58,5cm :o) doktorka nas pochvalila a dala nam jednotku
a dve hviezdicky. Za dva tyzdne z dva dni pribral Jakubko 880g.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre