Liečili ste sa Clostylbegytom? Čo ďalej?

nellie_
5. jan 2009

zakladám túto tému pre nás, ktoré sme sa liečili Clostylbegytom a nezabral nám a tak uz nepatríme do témy - Liečba Clostylbelgytom....
Zatiaľ tu žiadna takáto tema nie je... tak vás tu všetky vítam... 😉

vierka
27. apr 2010

sneciiiiiiiiiiiiiiii - jeziiiiiiiiiiiis mojenko, gratulujeeeeeeem... teskam sa s tebou 😀 😀 😀
mojenko, viem ze sa obavas po tom vsetkom cim ste presli a co ste museli podstupit, ale treba sa tesit a plakat od stastia a uvidis ako krasne sa bude babatko vyvijat a ake bude robit pokroky a ked ho v 12 tt uvidis ako kompletneho cloviecika, tak to bude o inom a ked ucitis prve "bublinkovanie" a prve kopnutie, tak to bude pre teba velky zazrak - a budes sa tak tesit 🙂
len si to pekne uzivaj, lebo to utecie ako voda (ja uz ani neviem ake je to byt tehu a to som este pred nedavnom bola) 😵

ass - na zvisenie tvorby mliecka je dobra bylina senovka grecka - skus to - baby co poznam co mali malo mliecka zacali ju uzivat a potom nevedeli co s mlieckom... 😉 ze nechuti nejako bohvie ako, ale za pokus to podla mna stoji 🙂

no my sa mame inak dobre, maly je stale plne kojeny, zajtra nas caka fotenie u fotografa a vo stvrtok prve stepenie, tak som zvedava ako dopadneme... aj bude vo stvrtok poradna, tak som zvedava kolko vazime a co nam povie pani doktorka na nas vyvoj ze ci je to v poriadku, alebo ako 🙂

anjelinka
27. apr 2010

Sneckaaaaa, blahozelaaaaam....som veeeeeelmi stastnaaaaaa 😉 😉 😉 😉 😉 😉

alex
27. apr 2010

Sneci gratulujem, prajem príjemné tehuľkovanie a neboj, všetko dobre dopadne. Užívaj si to, lebo ako Vierka písala, rýchlo to ubehne.

vanesska
28. apr 2010

Sneciii... ja som to vedela ze to musi vyjst... velmi gratulujem ku krasnemu hcg a k babulke ... a vitaj medzi tehulkami... 😵
a veru musim ti povedat ze odteraz sa budes bat uz asi stale... 😉 ale da sa na to zvyknut... 😅
inak aj ja som bola prekvapena ze som sa az tak netesila teda ked som uvidela na teste tu ciarku na ktoru som cakala skoro 5 rokov tak som sa nad tym len usmiala a bol to taky prijemny pocit ze konecne to vyslo ale veru po strop som ako blcha od radosti neskakala... aj potom tie dalsie tyzdne boli take ze mi to ani nepripadalo ze som tehu dokonca som si po par tyzdnoch este raz urobila test ze ci teda este stale som 😅 😀
no a jasne ze vzdy sa objavili obavy najprv ci bije srdiecko potom ci vsetky testy dopadnu dobre potom ci sa krpcek dobre vyvija no proste stale nieco...
ale potom to prejde a ako ti uz zacne rast brusko tak si to ze si tehulka zacnes este viac uvedomovat a nakupovanim prvych veciciek a prvymi bublinkami a kopancekmi sa zacnes cim dalej tym viac tesit a to bude krasne obdobie... 😵
tak si to veru uzivaj od zaciatku ak sa ti da lebo ako baby pisu ubehne to neuveritelne rychlo...
dufam ze ta nepostretnu ziadne prilisne nevolnosti ci ine "tehu radosti" a prajem ti kraaaasne tehulkovanie!!!

snecka
28. apr 2010

Ďakujem srdiečka za krásneee slová, veľmi ste mi pomohli, ale očakávam od Vás ďalšiu pomoc, potrebovala by som od Vás vedieť, čoho sa mám vyvarovať a čo si dopriať, myslím všetko aj čo sa týka potravín, očakávam Vaše skvelé rady 😵 😵 😵
Lubkam Vas
A na srdiečko ideme 10.05 ešte do Heliku. 😵

nellie_
autor
28. apr 2010

Snečinkaaaaaaaaaaa to je naaaaadhernaaaaaaaaa novinkaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
strasne sa tesim a prajem ti nadherne a bezproblemove tehulkovanie.... 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

vierka
28. apr 2010

sneci zlaticko, vidis to ako si nas vsetky touto skvelou spravou spojila - sa tu po dlhom case objavila Anjelinka a Nelie - lasky nase, ako sa mate??????? 😵 😵 😵

sneci - no ja som sa vyvarovala nejakemu prilisnemu sportu a hlavne verejnym bazenom - takze som sa cez leto vobec nekupala, ani na priehradach - len tak som si omocila nohy... dalej sa vyhybaj horucim kupelom, takze doma len sprcha... co sa tyka jedla, tak si dopraj vsetko na co mas len chut, niekto hovori, ze treba vyvazenu stravu, ale podla mna budes mat dostatok vitaminov v pohode - hlavne treba mat dobre umytu zeleninu a ovocie a hlavne, jest iba tepelne spracovane maso (takze ziadne surove klobasky, alebo udene masko)...

snecka
29. apr 2010

Ďakujem Vieročka, ak ťa ešte niečo napadne tak písni.
No veľmi sa tešímmmm že Vás znova vidím babule anjelik, Nellie ako sa máte dievčatká? 🙂

nellie_
autor
29. apr 2010

a este nejedz plesnove syry ani tepelne neupravenu bryndzu sneci... 😉

No ja sa mam fajn...nemam sa cim chvalit... 😉 🙂 strasne sa tesim z tejto krasnej novinky.... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 😵
My sme teraz snazenie troska odlozili a povedali sme si ze si budeme uzivat ked sa teraz prestahujeme a uvidime, do konca roka to chceme nechat tak.. 😉 🙂

vanesska
29. apr 2010

sneci... tak presne ako pisu baby ziadne udeninky, pastiky, surove masko ani ryby sushi a pod, ziadne nepasterizovane mliecne vyrobky vzdy si na etikete precitaj ci je z pasterizovaneho mlieka! teda ani bryndza, plesnive syry vraj ani tavene syry sa nemaju ze to dost odvapnuje... hm
neodporuca sa pit cierny ani zeleny caj tiez vraj vyplavuju vapnik... kava podla uvazenia ja som ju pila od zaciatku v pohode hlavne kvoli hlave aby ma nebolela ale to bola vzdy taka mlieckova kava alebo kapucino ziadne silne presso...
vraj sa tiez treba vyhybat alergenom ako su arasidy a citrusy... mne pomarance strasne v zime chutili tak som si aj tak davala... naopak vlasske orechy su velmi odporucane kvoli omega kyselinam najma od druhej polky tehu... a tiez su vyborne mastne ryby losos tuniak... vplyva to vyznamne na rozvoj mozgu babatka...
neodporucaju sa ziadne vyprazane veci (ja si obcas doprajem vyprazany syr s hranoleckami ale to tak raz za mesiac ci dva)... ozaj a ziadna tatarska alebo majoneza teda nic kde su surove vajcia teda v lete ani zmrzlina!
tiez sa neodporuca hlavkovy salat hlavne pokym ho nemas vlastny ale kupovany tak ak ho kupis treba ho veeeelmi dobre vyumyvat...
no a tiez biela muka, biely cukor, ziadne sladkosti... 😀
ale tak ti poviem... ja som sa zo zaciatku snazila to vsetko velmi dodrziavat a bola som z toho zufala ked som to zacala studovat co mozem co nie... ale ono babo si aj tak samo rozkaze co chce papat a co mu chyba a ty si to das... tak som potom presla na papanie typu ak mam chut doprajem si ale vsetko s mierou... no tie veci co som pisala hore dodrzujem stale...
ty mas teraz vyhodu ze ides do leta takze bude kopa ovocia a zeleninky tak to papaj co sa do teba zmesti... ale vsetko dobre umyvaj...
ked budes mat taku vyvazenu stravu tym padom potom nemusis uzivat ziadne tehu vitaminy ja som neuzivala nic myslim si ze sa dobre stravujem aj pred tehu aj pocas... akurat mam menej zeleza takze to mi teraz doki nasadil...

vierka
29. apr 2010

vaneska - normalne som stazka prehltla po tom co som si precitala tvoj prispevok 😀 ja som jedla aj vyprazane, aj tatarsku, zmrzlinu (ale taku kupovanu, nie taku capovanu v zmrzlinarnach), citrusy ako na beziacom pase, prvy mesiac tehu som stale mala chut na pastekovy chlebik - ten som jedla nonstop aj viackrat za den, biela muka a cukor boli moji kamarati 😀 aj mcdonald 😀 😀 😀 a nic nam s malym nebolo 😀 😀 😀

sneci - vidis to, vyhybaj sa bylinkovym cajom, moc byliniek by si nejako nemala 😉 a pekne si dopraj na co mas chut - ja som nikdy nevedela dodrziavat jedalnicek (ze kolko by mala tehotna coho dennee zjest) podla knihy, tak som jedla na co som mala chut... aj teraz jem - lebo tie obmedzenia pri kojeni su horsie nez v tehotenstve 😖 tak uz postupne jem vsetko, nech si maly zvyka spracovavat - lebo keby som mala jest len to co je v knizkach, tak som vysusena - ved uz teraz som uplne sucha co ma maly tak vyciciava 😝 😀

nelie - uvidis, ze si budete krasne uzivat v novom domceku a to ze budete sami a vo svojom, tak to ta bude naplnat a budete to tam este zutulnovat a bude to take hned o inom, uvidis 😵

vierka
29. apr 2010

jo a zabudla som, dnes sme mali poradnu a mame 6850 gramov 😀 😀 😀

vanesska
30. apr 2010

xixi... vieri... no sak ja som tiez ztazka prehltala ked som si na nete zacala citat co mozem a co nie... najprv som sa to snazila dodrziavat dost prisne ale potom som popustila lebo sa to nedalo... to by som fakt mohla jest pomaly len klicky, riasy a pod... 😀 takze aj ja som zacala jest takmer vsetko len niektore veci ako udeniny, pastiky, bryndzu som totalne vynechala...
a vyprazane som nejedavala ani pred tehu ja to moc nemusim a uz pred tehu sme nahradili bielu muku a cukor hnedymi a celozrnnymi takze to pre mna nebola az taka zmena...
ale pamatam sa ze som sa dlho odhodlavala dat si aj karamelovy veternik lebo je robeny z bielej muky a cukru a kopy masla... ja som zasa sisi trochu tymto smerom... 😀 😝
no a hej je super ze ste s malym zdravucki... 😉 ale zasa niekto moze zjest jednu zmrzlinu a akurat moze chytit salmonelozu takze to je asi aj vec stastia... ja som to preto vylucila uplne a v lete by som to nejedla uz duplom najma taku tu capovanu ako pises...

jej a este ako vierka pise bylinky a koreniny su tiez take otazne... vacsina bylin sa v tehu nesmie... ak pijes bylinkove caje tak sa v tehu moze medovka a zihlava napriklad.... zihlava je dobra na zelezo a travenie, medovka zasa na upokojenie ked ta boli hlava alebo nevies zaspat a pod...
z koreni by si nemala kari, skoricu, salviu, tymian a pod... skoricu nejedavam, kari obcas v pohode prihodim do jedla... secko s mierou 😉
ale fakt sama uvidis co ti bude chutit... a podla toho sa zariadis... 😉

no ale uz radsej nebudem nic pisat lebo uz som mudra jak radio... a snecik sa nam potom bude bat aj nieco spapkat... 😀

snecka
1. máj 2010

NO jeje asi som sa mala spytať, že čo môžem jesť toho je menej 😵
Ďakujem Vám za vyčerpávajúcu odpoveď 😉 ale som z toho v šoku, ja sa teraz obávam že idem riadne nabrať na váhe, musim aspoň každé 3 hodiny niečo malé zjesť, začne mi vykrúcať žalúdok a musím jesť ☹ . Ale inak mi nič nieje a to ma dosť znervózňuje, kedy vlastne začínajú prvé príznaky, už by som ich mala mať, ani len tieto moje ciciská ma nebolia. Dnes som pre istotu robila test na 19deň po ET a moja čiaročka je silnejšia ako kontrolná, tak sa teším. Baby aj vy ste sa báli či bude biť srdiečko, ja sa bojím aby sa niečo nepokazilo. ☹

katika82
1. máj 2010

sneci ono s tým papaním, čím viac sa budeš kontrolovať tým to bude pre teba hošie. ja som jedla fakt všetko okrem tých syrov, byliniek a čierneho a zeleného čaju ale aj ten som si dopriala občas. ono všetko ale s mierou. čím vaic budeš pri tom jedle myslieť na to či to môžeš alebo nie tým viac budeš nepokojnešia. kľudne papaj všetko na čo máš chuť, ved uvidíš tie chute divné ťa samú zaskočia.

ja som sa tiež bála či budeme počuť srdičko, ale potom som si už povedala že aj tak nič nezmením a všetko bude tak ako si to Pánbožko praje. prestala som myslieť na komplikácie, a užívala si tehulkovaie. jasné bála som sa každej kontroly či sa niečo zlé nezistí, alebo testov AFP a podobne. ale tak s mierou to bolo. musíš teraz predovšetkým myslieť na malé a tešiť sa z tehulkovania, potom nebudeš myslieť na nič zlé uvidíš.

asshanti
2. máj 2010

sneci, vsetko bude dobre, uvidis !!! ja som jedla vsetko, v nicom som sa velmi neobmedzovala, akurat som pila slabsiu kavu a iba jednu denne, niekedy vobec a nepila som zeleny caj, cierny hej, ten milujem. 😉

nellie, chybas mi tu !!! aj Ty anjelinka !!! myslim na vas !!! 😵 😵 😵 😵 😵

maly sa nam trochu polepsil s tym spankom, nechcem to zakriknut.... 😉 je zlatunky, vydava nadherne zvuky, krasne sa smejka chyta si ruckou nozicku ked ho prebalujem, je uzasny, milujeme ho !!! 😵 😵 😵 😵 😵 vcera sme mu kupili nejake pekne veci v Tescu, dnes som s nim bola v kostole, mal nove rifliky a sveter, bol frajer velky !!! akurat ma trapi trosku to obliekanie, ci mu nie je velmi teplo alebo zima, ale nejako to zvladneme... maminky, ako teraz obliekate mimina, ked je tak teplejsie? urobili sa mu na tvari take suche vyrazky, myslim, ze potnicky... ale spoteny este nebol, iba teply... 😒 😒 😒 papa umele mliecko, ale mne to nevadi, hlavne ze je on spokojny, je ovela kludnejsi ako predtym a to je hlavne !!! 🙂 🙂 🙂
pridala som nejake nove fotky, tak mozete kuknut... 😉

vierka
3. máj 2010

sneci - nebojkaj, ja som nemala pocas celeho tehu ziadny tehu priznak, ani mi nebolo zle, ani sa prsia nenaliali, ani som nevracala... tak to je asi taky bonus takych co za babatko museli dlho bojovat, ze budu mat dobre tehotenstvo a nic ich nebude boliet, ani zle im nebude a budu len stastne a bude im pekne rast brusko 🙂 drzkajte sa a taky stach o babatko pred vysetrenim je normalny, ale uvidis ze po vysetreni sa ti vzdy ulavi, lebo vsetko bude v poriadku 🙂 😵

katika82
3. máj 2010

ahojte lásky

tak my po polročnej prehliadke máme 8380 g a 70 cm, no ja neviem kto to ide takého chlapa ťažkého nosiť???
ale aj doky hovorila že na ňom tie kilá vôbec nevidno že je taký ubytý a dosť vysoký tak sme radi.

prekonali sme najakú 5. nemoc či čo to je, je to vraj v pol roku detí veľmi bežné detičky majú najskôr 3 dni vysoké teploty a potom sa vysypú celé tak na dva dni, no takže my sme to mali teda, teploty nad 39 skoro tri dni, iba zábali sme dávali, včera sa vysypal celý. no ale už sme dva dni bez teploty tak fúfam že už ani nebude

vierka
3. máj 2010

katika - ahojcek... to je tusim siesta choroba - tak sa to vola... a neboj sa, ked je maly uz vysypany, tak uz teplotku mat nebude... to najhorsie mate uz za sebou a tie vyrazky mu pekne sami zmyznu...
a je super, ze mate taku vahu, pekny bucko a viem co je to nosit takeho chlapa - my uz mame sedem kil a este len tri mesiace 😀 ale hlavne ze im chuti a su stastny 😀

katika82
3. máj 2010

vieri to máš pravdu, ja som tiež rada že mu chutí, a že pekne priberá.

no inak tých chorôb je toľko že ani som nevedela o niečom takom. no hlavne že je už po teplotách a aj výsyp mizne pomaličky.

asshanti
6. máj 2010

ahojte,

my sme boli v utorok na kontrole, ma vysadene tie ATB, aj kvapky do usi, vysledky mocu vraj neboli take hrozne ako si doktorka myslela... asi sme to podchytili na zaciatku, tak je pokoj. chvalila nas, ze taky dobry na poradni este nebol, predtym furt plakal a bol vynervovany... teraz sa smial na plne usta a aj "rozpraval"... len sa vyhadzal na celom tele, asi zo sirupu, ale uz to ustupuje, chvalabohu...
teraz mame len jeden problem a to jeho rucicky... baby, neverili by ste, co on robi, ked mu ich nechavam rozbalene, teraz velmi casto, lebo chcem aby si na ne zvykol, ale on to nedokaze... v kociari ako tak, ale to musime v kuse kocikovat, no v postielke sa neda, vyhadzuje nimi ako totalne splaseny (to neprehanam!), skriabe sa, normalne si ide ucho odtrhnut, alebo ocko vyskriabat... ja uz som z neho zufala, lebo vobec nespi, potom strasne place, vyvadza, lebo je unaveny, chce spat a nemoze... teraz bol 2 dni v spacom vaku, no hruza, dnes od rana ani v postielke, ani v kociari, ani so mnou na velkej posteli, zaspi na minutu a dost, potom place, ziva, sucha si ocka... tak som to vzdala, dala som ho do zavinovacky a spi uz viac ako 2 hodiny v kuse v postielke, bez cumlika, bez cicikania... takze ho asi este budem balit... len ako sa neskor nauci spat s tymi rukami...??? ved v lete mu bude v tej zavinovacke horuco predsa...

katika, dufam, ze uz ste zdravucki !!! 😵 😵 😵

katika82
7. máj 2010

ass no náš luky má už pol roka a stále spáva zakrútený v perinke lebo inak nezaspí iba v kočíku bez zakrútenia.

proste už je fakt tak naučený že ešte ho len začnem zaväzovať a už si začne dávať hlavičku na bok a začne očká zatvárať, vie že sa ide spinkať. ja neviem čo budeme robiť ked bude vačší ale viem že teraz takto spinká kľudne celú noc do rána sa císe rozkrúti ale už sa tak nebudí ked zaspí zakrútený.

snecka
10. máj 2010

Baaaaabbbbbbbbbyyyyyyyyyyyyyy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

my máme srdiečko, huráááááá 😵 😵 😵 😵 , som neskutočne šťastná. 😵

vierka
10. máj 2010

sneciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii, tesim sa s tebou 😀 😀 😀
a mate teda len jedno babatko??? 😉 nech sa mu dari, drzte sa a pekne si uzivaj tehulkovanie 😵

snecka
10. máj 2010

Áno Vieročka máme len jedno srdiečko, ale zato to najkrajšie na svete. 😵

vierka
10. máj 2010

jasne ze je to najkrajsie na sveteeeeeeee, to ti verim... len ja som este dufala ze mozno aj dve nakoniec budu... ale o to viacej laksy dostane toto jedno 😵
straaaaaaaasne sa s vami tesim 😵

vanesska
10. máj 2010

sneciiii...!!! juuuj to je krasna spravicka verim ze ta naj naj najkrajsia na svete!!!!!! 😵 😵 😵
a tie tt pri tvojom nicku su veeeelmi sympaticke... 😵
my sme mali nakoniec tiez len jedno srdiecko a vkladali nam dve bambulky... a to som bola na 99% presvedcena ze sa chytia obidve... ale som rada ze mame jedno priroda to takto zariadila a aj sa tesim lebo uz teraz mam niekedy problem fungovat a keby som mala dve baba v brusku no ti brdo si to ani neviem predstavit...
tak si uzivaj tehulkovanie!!!!!

nellie_
autor
10. máj 2010

sneciiii gratulujeeeeeeeeeem.... 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
naaaaaadherna spraaaaaava.... 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

vierka
10. máj 2010

vaneska - a teraz si este len predstav to fungovanie keby boli obe deti vonku 😀

asshanti
10. máj 2010

sneci, srdecne blahozelam, velmi sa tesim spolu s vami !!! vela stasticka !!! 😵 😵 😵 😵 😵

my sa mame celkom fajn, jedinym vaznym problemom su maleho rucky, keby ich mal rozbalene, nespi nic, uz sme skusali rukavicky, spaci vak, nepomaha nic... ☹ ☹ ☹ najprv si vyrazi cumlik z ust, potom sa zacne sialene udierat a skrabat, hoci spi tuho, ze odfukuje (predtym musi zaspat na rukach...), hned sa zobudi a place... takze musime rucicky balit do zavinovacky, som zvedava kedy si na nich zvykne... len sa bojim, ze v lete mu bude horuco, ked ich bude mat tak pri tele... hmmmm...???

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre