Liečili ste sa Clostylbegytom? Čo ďalej?

nellie_
5. jan 2009

zakladám túto tému pre nás, ktoré sme sa liečili Clostylbegytom a nezabral nám a tak uz nepatríme do témy - Liečba Clostylbelgytom....
Zatiaľ tu žiadna takáto tema nie je... tak vás tu všetky vítam... 😉

vierka
10. nov 2009

alex - tak to je super, ze takto prerabate... mna vzdy bavi ked sa nieco preraba a inovuje 😀

no u nas v praci navarili opat pikantnu polievku - dala som si len par lyziciek a velka skoda, lebo bola vazne dobra... lebo ja pikantne nemozem, po tom mam strasne krce v bruchu 😔 tak som zjedla druhe ryza a kuracie masko na kari... zajtra som si nic v jedalni nedokazala vybrat, tak si poriesim len nejaky suchy obedik... lebo po praci budem aj tak varit francuzske zemiaky, ma prijst po 10 dnoch mangelik domov, tak idem konecne varit 😀

alex
10. nov 2009

Vierka aj mňa to baví, keď sa vynovuje. A u mojich svokrovcov už bolo načase, lebo sedačku mali ešte z čias, že na nej môjho manžela prebaľovali.

Ja sa zajtra asi tiež vyhnem obedíku, lebo 12:15 ideme na to 3D... už sa neviem dočkať 😵

asshanti
10. nov 2009

alex, tak super, ze drobceka zase uvidis! my az tak o 7 tyzdnov, v 30 tt, aspon myslim... to uz dufam manzelik nebude v praci a uvidi nas pokladik!!! 😵 😵 😵
ja mam tiez rada vynovovacky, sa mi strasne paci jak mame teraz krasne vymalovane, nasi kupili novy krasny (a drahy...) koberec do haly a dnes sa bude montovat aj novy plynovy nerezovy sporak do kuchyne. tak tohto roku toho mame uz dost za sebou a este sa budem realizovat na detskej izbicke! teraz vo stvrtok ideme objednat nabytok, pride do maximalne 2 tyzdnov, tak sa tesim!!! 😵 😵 😵

nellie_
autor
10. nov 2009

jak mne mrzne kôn to co... 😠

baby ja sa idem aj vam postazovat.. vcera som sa kochala mojou novou krasnou linkou a dnes ju drahy s jeho kamosmi prevazali ku nam na byt a prave mi volal drahy ze mi ju urobili skrabanec na skrinke ☹ ☹ ☹
to mam za to ze som sa tak vytesovala z nej.... uz nech som doma a idem pozret ake skody mi na nej napachali... ☹ ☹

alex takze aj u vas sa preraba... 😉 🙂 🙂

asshanti
10. nov 2009

juuuj, nellie, urcite to nebude nic hrozne, ale verim Ti, ze si smutna... aj ja by som teda bola nastvana a nakricala na manzelika hned do telefonu... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

ja som akurat teraz poslala mail do jednej firmy, nech mi urobia kalkulaciu na nabytok, ten sme si uz vybrali na nete, ale neboli ceny... na ten isty nabytok sme sa boli pytat tuna v inej firme co ho ponuka, tak skrine (policova a na vesanie) su obidve po nejakych 195 eur a komoda nejakych 160 eur... tak som zvedava co nam povedia, resp. napisu inde, tiez som sa pytala na zlavu za mnozstvo, lebo chceme zobrat nejakych 6 vyrobkov, aby nam to ladilo a nedokupovali potom nejakej inej farby, ked uz toto nebude... ved postel a stolik sa neznici, ked trochu postoja bez uzivania... vybrali sme si vsetko vo vanilkovej farbe, v kombinacii s trochou ceresne, to sa nam pozdava aj pre chlapceka. myslim, ze to pekne vynikne na oranzovej stene. 😉 😉 😉 len uz potom poriesit hniezdocko a oblecko do postielky, aby ladilo. ja som vybrala najprv zelene, ale to by bolo asi v kombinacii s tou dzivou oranzovou na stene blbe... tak asi to dame zlte... to sa hodi pre chlapceka, vsak...???

nellie_
autor
10. nov 2009

assh a myslis ze ja som nenakricala???? 😀 😀 😀 😀
jasne ze ano.. 😀 😀 😀 hned to schytal... 😀 😀

ku cerveno vanilkovemu nabytku je oranzova stena super... 😉 a do postielky daj zltu.. to bude pekne.. prijemne teple... 😵 😵 😵 zelene nie.. a jasne ze to môze mat aj chlapcek.... 😉

alex
10. nov 2009

no baby o škodách ani nehovorte. My sme presúvali skrine na nových parketách v spálni a zospodu trčal šróbik a na parketách máme krásne tri ryhy. Manžel tak nadával... Ja som sa len smiala. Aj tak som si tam chcela dať koberček, tak čo.

asshanti
10. nov 2009

viem, ze si nakricala, asi kazda by sme... 😀 😀 😀 teda ja urcite! ale mozno to nebude az taky pruser, verim tomu!!! tak daj potom vediet, budem drzat prsty, aby to bolo nieco mini... 😉 😉 😉
aj mne sa zda, ze zlta bude ok, aj pre chalana... 😉 chcela som najprv oranzovu, ale zlta bude super!!! som brusku vravela, ze keby bol dievcatko, tak to ma jednoduchsie... 😀 😀 😀 😀 😀

alex, Ty si zlata, ze si sa smiala... ja by som asi plakala alebo kricala... 😀 😀 😀

alex
10. nov 2009

ass, mňa takéto veci nehnevajú, ale môj mužík, on je ako Monk, strašný detailista a vadí mu aj maličkosť.

asshanti
10. nov 2009

alex, ze Monk... 😀 😀 😀 😀 😀 😵 😵 😵 😵 😵

inac, teraz mi uz odpisali z tej firmy, maju ovela lepsie ceny ako v tej druhej, na porovnanie cca 36 eur na jednej skrini je rozdiel, sila... 😠 😠 😠 😠 😠 predbezne som si vybrala 7 veci, ktore nas vyjdu okolo 700 eur, co je super, lebo predtym som pocitala nejakych 1.000 eur minimalne... tak sa este s muzikom presne dohodneme a vo stvrtok ideme objednavat, potom dam vediet, ze co vsetko... 😉 😉 😉

alex
10. nov 2009

Ass, tak super. Ušetríte a peniažky môžete minúť na niečo iné.

asshanti
10. nov 2009

ved presne to, peniazky treba na postielku, kociarik, oblecenie a vsetko ostatne, co chcem nasmu srdiecku dat!!! 😵 😵 😵 koberec mame, mama mi dala ten z haly, kedze vymenila a je novy, iba dvojrocny a makkucky. 😉 😉 😉 a aj zaclonku mam, este si dam urobit jednu peknu na vymenu k tej starsej oranzovej. a bude to komplet!!! dufam, ze uz na Vianoce... 🙂 🙂 🙂

alex
10. nov 2009

no my už máme pre drobčeka dosť vecí, ale ešte nám dosť treba... vaničku, kočík, teplú deku, zavinovačky, obliečky do postieľky, paplónik, vankúšik, hniezdo...
Tak ale to môžeme aj začiatkom januára dokúpiť.

asshanti
10. nov 2009

jasne alex, casu dost. ja nie som velmi poverciva, ale nechcela som nakupovat vecicky takto skor a este ani nevieme ci to bude fakt ten chlapcek... ale nabytok objedname, caka sa tam aj do 4 tyzdnov, ale to maximalne a ked vezmeme viacero veci, tak sa da dohodnut aj na zlave. takze akurat to tak do Vianoc dostaneme a cez sviatky alebo este pred nimi poskladame. a potom nakupim v januari, ked uz budem doma vybavicku, vsetky tie krasne vecicky, tesim sa!!! 😵 😵 😵 😵 😵
dokedy pracujes??? ja uz len 5 minut a padam... 😉

alex
10. nov 2009

ass, my sme tiež nekupovali veľa, strašne veľa vecí sme dostali. Ale už sme začali tak postupne, nech toho nie je veľa potom.

No ja ešte pol hodinku.

asshanti
10. nov 2009

tak ja som uz davno domka, v teplucku, dala som do pracky a teraz som na nete, lebo manzelik spi, je po nocnej a lahol az nedavno, lebo mal este vybavovacky... a davam este dokopy nejake foto, tak snad niekedy v priebehu tyzdna spravim album, aby ste videli ako rastieme... 😵 😵 😵 pa zajtra.

vierka
11. nov 2009

dobre ranko baby 😀

nelie - tak ako dopadla ta skrinka??? bolo to moc??? prezila si to???
nedalo by sa ked tak v tej firme si proste ten jeden diel vymenit???

nellie_
autor
11. nov 2009

no ahojte... 🙂

takze skrinka je nastastie poskodena tak - ze zadny roh je odlupeny a ked sa to tam nalepi tak to nebude ani vidiet, kedze to je zo zadu.. tak mi kamen padol zo srdca, lebo ja som myslela ze to je spredu skrabanec cez dvierka....a drahy mi to tak nestastne hovoril... 😀 😀
takze pohoda.. ked sa tam ten odlupeny kus prilepi tak to nebude ani vidiet... 😎 😎

ta linka je rozlozena v 2 izbach.. az som v soku bola ze kolko vela dielov to ma 😀 😀

vierka
11. nov 2009

tak to je super, ze je to zo zadu, to je v pohode... nalepis a nebude to ani vidiet 😀

ten moj raz tak odtafaril (zaprel) na rok baroveho pultu az sa trochu odlupilo a sme to spat nalepili a v pohode... je to tam trochu vidiet ale co uz... nebudem menit barovy pult po troch rokoch len preto, ze sa manzel vedla neho nemesti 😀 😀 😀

nellie_
autor
11. nov 2009

vieri zeby ma vacsi pupok ako ty teraz??? 😀 😀 😀 😀

no ja som zvedava iba kedy sa my konecne prestahujeme... 😒 radsej sme tu linku ani nemali dat vyrabat teraz ma to stve ze sa stale nemoze namontovat a ja ju nemozem zacat vyuzivat... a to som taaaaaaak verila, ze na vianoce tam uz budeme byvat... ☹
my sme fakt museli v minulych zivotoch byt nejaki masovi vrahovia a zavrazdit tisice ludi, a teraz za to platime... 😀 😀 😀 😀

vierka
11. nov 2009

no to bolo este v case ked som tehu nebola 😀 takze nema dovod dohanat moje rastuce brucho - to skor to moje brucho nikdy nedobehne to jeho 😀 😀 😀
ale to bude asi tym, ze byvame sami, mangelka vyvara, vypekaaaaa 😀 😀 😀

takze to nestihnete k vianociam??? aj sa mam pytat co je tam zase za problem, ci ani sa ti o tom radsej nechce pisat 😔 to ti verim, ze z toho musis byt na nervy, ked sa s tym tolko trapite ste si mysleli, ze uz konecne bude vsetko podla vasich predstav a budete mat klud a naraz trt makovy 😖

nellie_
autor
11. nov 2009

vieri to aj môj pribral od svadby hadam 7kg.. 😅 😀 😀 😀
a nech vidia ako sa ma dobre.. ved keby nebodaj pochudol by ma po dedine ohovarali ze sa o neho chudaka nestaram.... 😀 😀

no a nas problem???? je to uz az smiesne, ale stale plyn.. do kelu uz od aprila riesime debilny plyn.... 😠
v aprili sme dali ziadost na nas obecny urad starostovi, ten robil stale caviky lebo tam kadial chceme viest plyn tak neboli vysporiadane pozemky... tak sme robili projekty z kazdej svetovej strany.. (jeden projekt 100 Eur) a nakoniec bol dobry aj ten co sme dali ako prvy... 😠 a starosta robil cirkusy len preto lebo chcel podusit draheho aby siel hrat futbal za nasu dedinu, lebo hral za vedlajsiu... ale dobre, nakoniec to v juni starosta schvalil a povedali sme si ze hadam do jesene plyn bude hotovy.. takze v juni isla ziadost do plynarni, tam to bolo asi do augusta a plynari od nas to poslali az do Nitry a tí debili sa nam vyjadrili koncom oktobra - nastastie to po vsetkych peripetiach schvalili ale skoro sme odpadli ked sme pozreli na zmluvach termin realizacie - ze maj 2010.. to som si uz aj poplakala.... ☹ ☹

keby sme to vedeli zacali by sme tieto plynove papierovacky robit minuly rok este pred prerabkou... my mame vlastne uz vsetko prerobene, len su dosekane podlahy kadial pojde plyn a tym padom nemozme este urobit obkady v kupelke a v kuchyni a dat plavacky.. vsetko mame nakupene a aj tak sa nemôzeme ani hnut...

ja vravim, ze aj to babo vie, preco sa mu este nechce ku nam prist... 😅
aj tak keby som bola porodila uz tak by sme byvali stale u mojej maminy a nie sami... takze ono to tak asi ma byt...

no postazovala som sa vam.. a tusim sa mi aj ulavilo.... 🙂

vierka
11. nov 2009

len 7????? 😕 ten moj aj 15 😀 😀 😀 a to mu este uberam 😀 no nech mal na svadbe maximalne 80 kg, teraz ma minimalne 95 😀 😀 😀 a to som chcela kupit taku tu satku na nosenie babatka - ved on sa mi do nej ani neomota - lebo taka dlha satka ani neexistuje 😀 😀 😀

to vazne stale ten plyn??? 😕 no mna by asi porazilo 😔
a nemate tam nejakeho znameho, alebo ze by ste sa odvolali na to??? ze ci by sa to nedalo skor a tak...
to vam schvalovali v Nitre??? skusim sa opytat ci tam niekto od nas z prace nema nejakych znamych 😉

nellie_
autor
11. nov 2009

vieri dik si zlata... 🙂
dnes drahy obvolava vsetko mozne tak som zvedava co vybavi.. a vcera sa bavil so starostom a ze on sa to pokusi potlacit.. ale ja uz neverim nicomu....
a to som uz taaaaaaak myslela ze na vianoce budeme v novom... 😒

vierka
11. nov 2009

no to ti verim, ze to je na nervy 😔
my tu v praci vybavujeme hocico, aj s plynarmi, tak mozno tam mame niekoho 🙂

alex
11. nov 2009

Ahojte,

nellie, no to je sila, že len toto vás brzí. Čo tak pofotiť, čo už máte porobené a hodiť foto na strechu, nech sa môžeme pozrieť, hmm??? 😉

vierka
11. nov 2009

alex - ahojcek, ako dneska??? 😀

nelie - no pytala som sa kolegov - takze v Nitre bohuzial nikoho nemame 😔 ale kolega co tiez teraz staval dom, tak hovoril, ze ale tych plynarov aj tak nebude zaujimat ako to mas doma porobene, ze to si mozes kludne porobit - len potrebujes reviznu spravu plynoveho technika, ze ako to bude vlastne od hodin ktore ti pridu dat plynary az k tebe do domu, pripadne po dome, od toho musis mat reviznu spravu, to ich zaujimat nebude a ze to mozes mat uz hotove... oni vlastne len pridu a spravia tu pripojku k tebe, osadia hodiny a viacej ich nezaujima... teda aspon ja som to tak pochopila 😀 a ze ked tak skus im tam zavolat a dohodnut sa na skorsi termin realizacie... ze on vlastne na plynarne nedaval ani projekt ako ten plyn bude, ze rovno s nimi len spisal zmluvu na pripojenie a prisli ho pripojit 🙂

nellie_
autor
11. nov 2009

vieri diky za preverenie.. 🙂 idem to hned zavolat drahemu ze to ide aj takto, nech to on prezisti u toho paka co nas ma "na starosti" u plynarov tu v meste... 😉 😎 😎 ak to tak je tak potom je on dobry pako ked nam to neporadil, ze uz mozme v pohode kopat... 😠
to by bolo super, ze by sme to uz vo vnutri dokoncili a potom by sme uz cakali iba na to pripojenie a osadenie hodin...

alex - ked ja tam v podstate nemam co fotit... 😒 mame porobene vsetky stierky a nakupene obklady a sprchovy kut aj umyvadlo a tu linku mame uz lenze to sa neoplati fotit .. to az potom ked to bude oblozene a linka nahodena.. 🙂

alex
11. nov 2009

no nellie, tak vidíš, možno to aj pôjde a do Vianoc to budete mať hotové a potom si už len počkáte na pripojenie hodín a plynu.

No tak odfoť aspoň domček, izby a aj novú linku, však aj to je pýcha. A potom pridáš foto, keď to bude už komplet.

vierka
11. nov 2009

nelie - nemas za co... kolega to vysvetlil tak, ze to co je za hodinami ich je aj tak tvoje vlastnictvo a na to si aj tak musis davat robit revizie ty, ze ich zaujima len to co je pred hodinami a to potrubie co je ich... cize keby sa to dalo, ze by ste si po tom dome porobili, nejaky revizak od plynu by vam to schvalil a mohli by ste si aspon obklady a tak porobit... lebo kolega tiez prave teraz stavia, tak o tom nieco vie...
a kolega ma zase taky problem, ze jemu este neprisli dat hodiny, lebo nemaju od neho platbu za pripojenie (co je nejakych 7 tisic), pritom im to platil uz pol roka dozadu 😲 lebo dneska som mu skenovala tie papiere co mal k tomu a potvrdenia ze to zaplatil a to tam posielal mailom 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre