Liečili ste sa Clostylbegytom? Čo ďalej?

nellie_
5. jan 2009

zakladám túto tému pre nás, ktoré sme sa liečili Clostylbegytom a nezabral nám a tak uz nepatríme do témy - Liečba Clostylbelgytom....
Zatiaľ tu žiadna takáto tema nie je... tak vás tu všetky vítam... 😉

vierka
4. jan 2010

dobre ranko kocky 😀

tak ja som ododnes sama, mangela som rano vyprevadila na 10 dni do prace, tak verim, ze to s malym spolu zvladneme este par dni a ze sa nebude pytat na svet - musim mu teraz pekne dohovarat nech aspon 10 dni vydrzi este... som zvedava co bude zajtra na poradni, ale verim, ze som stale uzatvorena a ze sa to tak skoro nerozbehne 😅 😀

ass - drzim palce k lekarovi, podla mna je vsetko v najlepsom poriadku 😉

katika82
4. jan 2010

vieročka takže tebe sa to už naozaj veľmi rýchlo blíži však?? júúj veľmi na teba myslím aby si to všetko zvládla .

ale aj tak to strašne rýchlo ubehlo, však len nedávno si tu napísala že si tehu a už ideš rodiť. páni ved aj náš malý už ide mať dva mesiace teda strašne to letí,

inak robíme fakt super pokroky, malý sa smeje o dušu, ked mu robím ťap ťap ťapušky tak to by najradšej rehotal.
musím pridať nejaké fotočky ako podrástol

vierka
4. jan 2010

katika - dakujem, to budem potrebovat... lebo uz my pomaly zacina dochadzat co ma to vlasne v tej porodnici caka 😅 😀 😀 😀
no tak to musi byt krasny ked sa tak smeje, urcite mas z neho velku radost 😀

nellie_
autor
4. jan 2010

no ahojte... 😉 🙂 🙂

ja uz dnes tiez makam v kancli.. riadny nezvyk to je veru po 2 tyzdnoch a aky prudky rozbeh, nejak mam toho fakt vela...
a nenavidim tie trapne vinsovacko-boškavačky... 😖

Kati veru by si mohla pridat foto Lukaska... 😉 😵 😵

vieri - neboj nic taky pôrod coze to je?? to zvladnes lavou zadnou 😀 😀 😀

asshanti mohlo by sa malinke dnes ukazat ze ci ma pipika alebo pisulku 😀 😀

nellie_
autor
4. jan 2010

vieri kukla som tvoj album.. brusko - drziak nema chyby 😀 😀 😀
a kocik je kraaaaaaaasny... 😉 😵 😵 😵

vierka
4. jan 2010

nelie - no ja mam aj boskavacky rada, tak ja sa s teboubez problemov vymenim 😝 😀 ale normalne ako nechodim do prace, tak som zabudla, ze sa taketo nieco aj robi a ked niekoho stretnem, tak mi ani netrkne aby som mu nieco zavynsovala k novemu roku 😀
no mne bude uplne stacit ked to zvladnem strednou "nohou" 😀 😀 😀
tak ten drziak sa paci aj mne, to vyuzivam kazdy den, len ked maly kopne, tak asi bude po drziaku 😀

nellie_
autor
4. jan 2010

vieri - no veru keby maly kopne mas po salke... 😀 😀 nescafe-acka to tusim je ze????

no si ty ale nevychovana, ze ani len nikomu ruku nepodas 😀 😀
inak ty si ako fajne pribrala pocas tehotenstva 10kg to by som aj ja raz prijala take priberanie 😉

katika82
4. jan 2010

tak pridala som nejaké vo vani čo sme sa kúpkali tak kuknite idem ešte nejaké pohľadať čo pridám

vierka
4. jan 2010

nelie - hej, je to nescafe... ale chvalabohu maly ked citi prijem potravy tak je kludny, podla mna by sa o taky dobry pokrm nechcel pripravit, tak preto nekope 😀 😀 😀
no veru, som nevychovana... ale tebe by to nevadilo keby som nepodala 😝 😀
no aktualny stav na vahe je + 11 kg 😀

katika - no idem pozriet fotecky 😀

asshanti
4. jan 2010

vieri, fakt super drziak!!! 😀 😀 😀 a aj ja uz potrebujem nove podprsenky, lebo ma zospodu tlacia kostice na rastucom brusku... ale ja ho mam tak nejako dole, nie ako Ty tak odhora, musim sa dnes spytat pana doktora... my ideme o tyzden v pondelok na velky nakup, tak chcem pre seba tie tehotenske bezsvikove podprsenky, aby ma nic netlacilo... 😉

akurat papam skvelu pizzu, trosku pikantnu, mexicku, tak dufam ze maleho nevyburim velmi, aby moc neskakal na tom ultrazvuku, o polhodinku ideme... 😉

vierka
4. jan 2010

no ja tieto budem nosti az po porode, lebo obvod ma tlaci ked mam bursko tak vysoko, tie dva tyzdne este ponosim tie co mam, potom kojenecke a az potom zacnem nosit tieto sexy - len aby z toho nebolo hned druhe babo 😀 😀 😀
a som zvedava ako dopadnete dnes u dokiho 😀

asshanti
4. jan 2010

ahojte,

tak pohlavie stale nevieme, male nie je dobre natocene, tak este to vzdy moze byt dievcatko... len ma doktor prestrasil, lebo sa mu nepozdava jedna oblicka babatka.... tak som si teraz aj poplakala a som cela roztrasena... vraj to nie je patologicke, lebo sa mu moc vytvara, ale nepozdava sa mu tam nieco... o tyzden idem na dalsi ultrazvuk a keby sa mu to stale nepozdavalo, tak ma posle na konziliarne vysetrenie do Kosic... tak teraz neviem... v robote ma upokojuju, ze to bude dobre, aj manzo, o chvilu pride ku mne...

katika82
4. jan 2010

ass neboj určite to bude v poriadku, obličky sú síce veľmi dôležité ale našťastie ich má dve a je to vždy lepšie ako keby sa narodil len s jednou.človek dokáže žiť aj s jednou obličkou.dokonca poznám detičky ktoré sa narodili s jednou obličkou a druhou takou zakrpatenou a časom im dorástla aj tá druhá. nebojkaj

asshanti
4. jan 2010

kati ked ja neviem, velmi sa teraz bojim... sice este nic nie je potvrdene, ale... ani neviem co si mam predstavovat pod tym ze sa mu "nieco nepozdava"... viem, ze zit sa da aj s jednou oblickou, ale ci sa male bude normalne vyvijat, nebude mat ine problemy... neviem ako zvaldnem ten tyzden... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

vierka
4. jan 2010

ass - to ta takto nastrasil a ani nepovedal co konkretne sa mu nepozdava??? to co je za lekara, mal sa vyjadrit co sa mu tam nezda, preco a ake to moze nat nasledky... takto ta nechat trapit este tyzden...
moc drzim palceky aby sa to o ten tyzden nepotvrdilo a aby to bol len nejaky omyl... drzkajte sa, aj ked viem, ze to bude pre teba ten najhorsi tyzden v zivote...

nellie_
autor
4. jan 2010

asshanti, neboj moja urcite to bude v poriadku... joooooooj moja zlata viem si predstavit ako sa teraz citis.. 😔
ale verim, ze vsetko bude v poriadku.... dacim podobnym vyplasili aj segrinu kamosku a nakoniec bolo vsetko v najsamlepsiom poriadku 😉

a ten doktor mal tiez radsej byt ticho a nie ta tak plasit.. do kelu ved mohol by troska brat ohlad na psychiku tehotnej zeny... 😠 mal ta iba objednat na dalsie kontrolne sono a az keby sa mu nieco potvrdi tak nech ti to povie na rovinu

asshanti
4. jan 2010

ved to mi vraveli aj kolegyne, ze ma nemal takto strasit, ze mal pockat, ale co uz... som si fajne poplakala, ale uz sa budem snazit neplakat, lebo to nerobi dobre ani mne, ani babatku... teraz sme boli u kamosov povypytovat sa na nemocnicu kde chceme rodit, tak ma tiez ukludnovali, ze to urcite bude v poriadku, ze ma predsa obidve oblicky a ze sa to este urovna, ze sa babo vyvija, ze to bude dobre, tak tomu chcem a musim verit! 😔
inac, ani mi nepovedal, ze co znamenaju tie cisla a udaje co zapisoval do tehu knizky, ma uz stve... 😠 vieri, kati, neviete nahodou ake maju byt pre ten 30. az 31. tyzden parametre na tu stehennu kost a tak...??? aby som aspon v niecom bola istejsia a kludnejsia...

katika82
4. jan 2010

ass no parametre tam niesú konkrétne nejaké, ono sa to vyvíja akurát by mali rásť oproti minulému meraniu. mne napr. doky vždy vytlačil z ult. tie merania a ja som si to zakladala do tehu knižky a tam bolo vidno ako rastú kostičky. ale ono je to individuálne ale tie paramestre sa merajú hlavne preto že tak ten počítač odhaduje termín pôrodu. teda napr. podľa dlžky stehenej kosti môže vychádzať termín tak ako máš ale napr obvod hlavičky je už vačší tak ti výjde skorší termín ono to počítač potom zhodnotí a vypriemeruje. ale nejaké špeci parametre nie sú na to pokiaľ viem. nebojkaj ak máš ten papier skús si to do google napísať ja som tak zisťovala čo je placentra proviare a tak.

vierka
5. jan 2010

ahojte kocky 😀

ass - no co sa tyka tych velkostnych udajov, tak mne vzdy vytlacil taku lekarsku spravu - kde napisal vsetko co na tom utz videl a co sa tyka velkosti, tak tam boli len tri cisla - napriklad ze lebka zodpoveda 19/3, nozicka 19/2, rucicka 19/4 a potom na konci tej spravy to bolo spriemerovane a na ten tyzden vychadzala velkost plodu - 19/3 - cize som bola v 19 tyzdni a 3 dni...
no a co sa tyka tej oblicky, tak sa nestrachuj... keby to bolo nieco vazne tak by to miminko nezvladlo ale pozri v akom krasnom tyzdni ste uz a miminku sa dari, podla mna je to v poriadku....
a nabuduce sa ked tak pytaj ked doki sam od seba nic nepovie.. ja sa vzdy pytam, aj ked doki potichu pozera na utz a nic nehovori, tak sa hned zacnem pytat, ci je tam vsetko v poriadku a co tam vidi a tak....

asshanti
5. jan 2010

dobre rano,

tak dufam, ze to je len plany poplach a ze vsetko bude v poriadku... 😔 kamoska mi vcera povedala, ze az ked bola tehu, tak jej nahodou zistili, ze ma jednu oblicku zvacsenu a celych 28 rokov o tom nevedela a ani nemala ziadny problem...
aspon ze vsetko ostatne je asi v poriadku, ze ma obidve tie oblicky a keby nahodou nieco bolo, tak to nejako zvladneme a urobime pre miminko vsetko!!! ved hadam keby nieco nebolo v poriadku, tak by som sa necitila tak dobre...
manzo bol vcera uzasny, prisiel za mnou do roboty, stopol si uja, nechcel brat nase druhe auto, aby som ja v strese nesoferovala... tak prisiel asi hodinu a pol pred koncom pracovnej doby, hlavne kvoli tomu, aby som nebola na to sama, ale aby sme boli spolu... 😵 vecer ked sme lezali a babo krasne kopalo, tak mi cely cas hladkal brusko a vravel, ze vsetko bude v poriadke, ved je predsa take cule a sikovne... 😵

asshanti
5. jan 2010

co sa tyka tych velkostnych udajov, tak oproti 20. tt krasne porastli, tak by to malo byt v poriadku, miminko rastie... 😵 inac, volala som k mojmu doktorovi, lebo mi zabudli povedat kedy mam prist opat na gynekologiu a hned som sa aj sestricky spytala na ten vcerajsi ultrazvuk, ze som dost vystrasena... a ona ma upokojila, ze keby tam pan doktor videl nieco zle, tak by ma ihned poslal do Kosic a necakal by, ze treba urobit kontrolny ultrazvuk a uvidi sa, ze mozno tam bol nejaky tienik co sa mu nepozdaval, alebo to nieco prekryvalo... ze nemam prestrasit rodinu a zbytocne sa stresovat, ze treba pockat... 😔

vierka
5. jan 2010

baby ja pre dnesok koncim, idem na poradnu a potom nejake veci vybavit... k netu sa dostanem az vecer, alebo az zajtra.. tak vam prajem pekny zvysok dniku, pa pa pa 😀

snecka
5. jan 2010

Ass miláčik nebojkaj bude všetko v poriadku, moju kamošku takto vystrašili s tripple testami, vyšiel jej predpoklad na downa, bola z toho úplne hotová a má už krásneho zdravého chalana, bola vtedy na opakovaných testoch a vyšli v poriadku, pretože jej vtedy poplietli týždeň v ktorom sa nachádzala. 😒
Tak milačik nebojkaj sa bude zdravý ako repa, alebo zdravá? Pohlavie je naša večná záhada, to sa asi dozvieme len pri pôrode.
No Vieri to je podnos, môžeš robiť čašníčku 😀.
Baby ja mám supiš správuuuuu, 20.01., Vieri na tvoj den porodu a na moje narodky ideme na konzultáciu k 2 IVF, práve mi volali že máme žiadosť schválenú, jupííííí 😵

asshanti
5. jan 2010

snecinka, dakujem Ti velmi pekne za podporu, aj ostatnym babam! dufam, ze to bude len nejaky omyl a ze malicke je v poriadku... 😵 😵 😵
a uprimne sa tesim s Tebou z tej konzultacie, naozaj pekny darcek k narodeninam! 😵 😵 😵 inac, ja ich mam 5 dni po Tebe, 25.1..... 😉
uz som domka z prace, dala som do pracky a cakam draheho k veceri, isiel do lesa, volal mi pred obedom cely nadseny, ze im udelili vynimku a pokracuje im polovacka na jelena, tak hned utekal... 😀 inac, jak mi dnes volal, tak mi hovoril, ze strasne zakopol do posledneho schodu, ze myslel, ze ma zlomeny palec minimalne, ale ze vobec ani nehresil, len si pomyslel, ze on nech ma hoci aj obidve nohy zlomene, len nech je nase babatko zdravucke... milujem ho, jaky je zlaty!!! 😵 😵 😵 dnes male tak intenzivne kopkalo, v kuse za sebou, mozno to bola ta stikutka, neviem... tak vravel, ze ono citi, ze my sme vyplaseni a ono je tiez z nas, a takto nam dava najavo, ze je zdravucke a v poriadku... 😵 😵 😵 dufam, ze je to pravda, nic ine si nezelam!!! 😉

vanesska
5. jan 2010

caute kocky...

neda mi nenakuknut snad si ma este pamatate... 😉

chcem hlavne popriat snecinke... velke gratulujem ku schvalenej ziadosti!!!
velmi moc drzim palciska ako svet nech vam to vyjde...!!!
a dufam ze to plodne obdobie co bolo minuly rok bude pokracovat aj tento dalsi rok!

ass... pekne si to napisala ze vam malinky dava najavo ze je vsetko v poriadku...! a urcite je! 😵

baby vam to vsetkym tak rychlo utieklo len teraz ste tu oznamovali ze ste tehulky a uz z vas budu zachvilu maminky...

joooj ja ked vidim kolko vselijakych testov a vysetreni treba absolvovat clovek aby sa stale obaval ci bude vsetko v poriadku... tak my toto vsetko mame este len pred sebou tak uz teraz dufam ze to bude ok... a babulatko bude zdravucke jak repa... 😵

tak mile tehulky si este uzite krasny zvysok tehulkovania... a snazilkam prajem v tomto roku krasne gulate bruska... 😵

asshanti
5. jan 2010

ahoj vanesska, jasne, ze si Ta pamatame... dakujem, dufam, ze v pondelok uz budeme pokojni a stastni, ze je babenko zdravucke... 😵 a hlavne Ti z celeho srdiecka BLAHOZELAM k vasmu babatku!!! je to super, ze sa Vam to podarilo, velmi sa tesim!!! a neboj sa, tie vsetky testy a vysetrenia zvladnete a vsetko bude ok. 😵

to mas teda pravdu, este len nedavno sme zistili, ze sme tehu a teraz vyberame porodnicu kam pojdeme rodit a nakupujeme veci k tomu potrebne... uvidis, aj Tebe to ubehne jedna radost... 😉 tak sa ozvi castejsie a daj vediet ako to zvladate! 😉 😉 😉

vanesska
5. jan 2010

asshanti... velmi drzim palce na pondelok... nech vsetko dobre dopadne... 😵
a dakujem za blahozelanie veru konecne sme sa aj my dockali po tolkych rokoch az sa mi tomu verit nechce ale hlavne ze je to tu pomaly si to zacinam uvedomovat... 🙂

no jasne pridem vas kuknut a hlavne budem zbierat rady od vas skusenejsich tehuliek a skoro maminiek...

papa

vierka
6. jan 2010

ahojte babulky 😀

sneciiiiii - tak to je suuuuuuuper sprava, tesim sa s vami 😀 😀 😀 no ja mam tych termoniv porodu viacej, ale verim, ze tebe ten narodeninovy prinesie stastie a ze sa to vsetko tymto datumom super zacne 😀 tak rada citam, ze mate ziadost schvalenu 😵

ass - urcite je to v poriadku, neboj sa, babatku je v brusku velmi dobre a pekne rastie a ma sa k svetu a preto spokojne kopka 😀

vanesska - ved aj ty uz mas pekne tyzdne za sebou, tak len tak dalej... ani sa nenazdas a bude aj tebe v pase svietit dvojcislie ktore bude zacinat cislom 3 😀 😀 😀

asshanti
6. jan 2010

dobre ranko,

vieri, uz tak skoro hore, sa vam nechce s Patkom spinkat...??? 😀 😀 😀 ja som si umyla vlasy, ze pojdem do kostola, ale zacalo tak snezit a v noci bol mraz, ze sa urcite smyka, tak som radsej nesla nikam, ani autom, ani pesi... nepotrebujem niekde prechladnut, alebo sa nedajboze smyknut... drahy je na polovacke v lese, s bratom a otcom, tak ja som sa najedla a teraz vegetim na nete a idem este lahnut na telku. vecer ideme k svokrovcom, budu tam aj obidvaja svagrovci a svokrina sestra, ideme na sviatocnu veceru. svokrovci su pravoslavni, takze dnes im podla ich kalendara vychadzaju Vianoce, tak sme k nim pozvani. oni maju Vianoce 2 krat, normalne aj teraz robia so vsetkym... manzo mi hovori, ze som sa dobre vydala, ze mam 2 krat Vianoce... 😀 😀 😀 😀 😀

uz keby bol pondelok, aby sme nieco vedeli... rano pojdeme na poradnu a o jednej poobede na ten ultrazvuk... 😔

nellie_
autor
6. jan 2010

no ahojte ake kraaaaaaaaaasne spravy to tu citam... 😵 😵 😵 😵 😵

snecinka tebe gratulujem ku schvaleniu ziadosti, verim, ze teraz to vsetko dopadne najsamlespie ako to len dopadnut môze 😉 - uz len ta symbolika v tom, ze na tvoje narodky... 😉 (mas ich naraz s mojou segrou, ale to som ti uz asi spominala 😀 😀 😀 )

vaneska a tebe gratulujem z celeho srdiecka a prajem nadherne a bezproblemove tehotenstvo.... 😵 😵 😵 😵
si pre mna dalsia motivacia, ze predsa len to ide 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre