Liečili ste sa Clostylbegytom? Čo ďalej?

nellie_
5. jan 2009

zakladám túto tému pre nás, ktoré sme sa liečili Clostylbegytom a nezabral nám a tak uz nepatríme do témy - Liečba Clostylbelgytom....
Zatiaľ tu žiadna takáto tema nie je... tak vás tu všetky vítam... 😉

alex
17. júl 2009

je to síce ťakžká cesta za dieťatkom, ale určite to stojí za to, držím všetkým palce! 🙂

katika82
17. júl 2009

vaneska to je fakt na nič a to že s ním sama nič nemôžeš urobiť.a tá cysta sa nerozpustí sama musí to byť práve operácia,???viem že niektoré baby na to mali nejaké injekcie

vanesska
17. júl 2009

dakujem alex za povzbudenie... ! aj ja dufam ze to coskoro nejako vyriesime...

demizon... ked tak citam co pises a aky mate problem ma napadla ci by nestalo za vyskusanie to ze vzdy ked bude folikul uz dostatocne velky teda okolo tych 18-20 mm ze by tvojej priatelke lekar pichol pregnyl teda injekciu ktora sposobi prasknutie folikulu a tym aj uvlonenie vajicka... to sa dava aj babam ktore beru clostil tpri ktorom je riziko ze sa im vytvori aj viacej folikov tak preto aby sa z nich nestali cysty sa podava pregnyl ktory zaruci ze foliky prasknu...
aj ked laparka nie je nic hrozne ale pokym je toto vas jediny problem tak by mozno stalo za vyskusanie aj taketo riesenie...

katika82
17. júl 2009

demizon tiež som toho názoru ako vaneska skúsiť ten pregnyl už som o tom aj písala predým že to by bolo asi najlepšie a nechám prečo jej to automaticky lekárka nedala ked vedela že jej folíky rastú len nechcú prasknúť. a vyskúšala by som aj kvapky od valoviča tie sú na podprou vaječníkov a tiež môžu pomôcť.

sofia - no neviem pokiaľ cysta ešte nieje preč neviem či by si mala začať s druhým balením clostylu a to ti ho lekárka dala aj ked tam je cysta to mi je trošku divné. lebo vtedy ho hned zvyknú vysadiť

sofia2008
17. júl 2009

ja neviem, ci ho mam brat, mam strach, aby sa tym nieco nepokaslalo, v auguste ma caka laparka, tak by to bol posledny cyklus s clostilom, vravela, ze to nevadi, tak ja neviem, asi to risknem..dakujem

katika82
17. júl 2009

no je to na tebe ja by som ju s tým ešte otravovala asi nech ti povie a ked ťa to bolí no neviem neviem

vanesska
17. júl 2009

katik... no ono to samo nezmizne to je na tom najhorsie... ale ked som citala ako niektore baby trpia pri tom hroznymi bolestami a cely zivot sa im to vracia tak ja mozem byt este rada... 😝 a tie injekcie ta uvedu do umeleho prechodu ze ti na pol roka vysadia cyklus a teda tym vlastne kedze ti chybaju hormony ktore podporuju rast sliznice tak nerastie ani endo a vlastne sa akoby vysusi... no ale tie injekcie su na polroka a ja uz tak dlho cakat nechcem uz budem mat 34 rokov a musim kuknut dokedy vobec preplacaju poistovne to IVF... 😕 idem na IVF aj keby traktory padali 😀

sofia no neviem ja by som to tiez nebrala... ta cysta nemusi sama praskut a mozno by sa ti uzivanim clostilu este zvacsila...okrem toho ked uz ides na dalsi mesiac na laparku by som to asi nesilila s tym clostilom... ale dokelu toto by ti mala povedat fakt lekarka... oni niekedy na to totalne kaslu 😠

vierka
17. júl 2009

sofia - closti sa zacina brat az ked zacne mrcha a vacsinou sa prave s mrchou odplavuju prasknute cysty z tela, tak mozno preto doktorka povedala, ze ho mas normalne brat, lebo si mysli, ze ta cysta sa vypudi z tela a moze zase pekne rast folikul...

vaneska - tak to ma mrzi, ze tam je zase ta endometrioza... a to sa neda nejako liecit? viem, ze som uz o tom pocula, ale vtedy som mala tolko roznych informacii o veciach ktore sa daju ako liecit, ze si naozaj nepamatam, ci tam existuje nejaka moznost liecby...
a co sa tyka laparky pred IVF - vacisnou ju poistovne vyzaduju podla toho aky je problem... takze uvidis co ti povedia v centre... a co sa tyka IVF, presla som si tym a je to uplne v pohode, drzim palce 🙂

vanesska
17. júl 2009

vieri veru neda sa to liecit a je to diagnoza na cely zivot... 😝 😠 😖
najlepsim liekom je tehu a pre tie co nechcu tak hormonalne injekcie ktore ta uvedu do prechodu na pol roka...
ale po nejakom case je aj tak velka pravdepodobnost ze sa ti to vrati... co uz... 🙄

kazdopadne ste ma aj s alex potesili ze to ivf nie je take hrozne ja som sa toho dost bala ale teraz mi to uz je jedno a je to vlastne nasa najvacsia sanca... takze by som bola najradsej keby som uz mala doma schvalenu ziadost... 😵

alex
17. júl 2009

vanesska ja som mala ísť na IVF v auguste, no už nám to nie je treba. Je to určite nepríjemné pichať si injekcie ale výsledok určite stojí za to. Nevymýšľajte už s liečbou, choď do IVF, držím mooooc palce! 😉

asshanti
17. júl 2009

Ahojte baby,

Vanesska, tak ma to mrzi... ☹ Ale hlavu hore, ja som mala v nedelu hroznu depku, manzel bol na nocnej a na mna vsetko tak nejak dolahlo, vyplakala som sa ako koza, anjelinka ma iba utesovala, ze vsetko bude ok, v utorok som si spravila test, bol pozitivny a v stredu mi uz doki povedal tu najkrajsiu spravu v mojom zivote !!! Takze vsetko bude ok, dnes je medicina na velmi vysokej urovni, uvidis, ze sa to podari !!!

Katika, ja sa citim celkom fajn, nevolno mi vobec nie je, len som unavena, dufam, ze zajtra sa uz skonci ten cirkus so strechou, mamka mi uz pomaha upratovat, ja robim fakt minimum a ze si uz konecne aj s drahym oddychneme... A v pondelok do prace, ale ja robim v kancli, takze pohodicka !!!

Baby, inac, musim sa vym priznat, ze ked tu citam od vas take rozne vyrazy ako endometrioza, IVF, atd..., az teraz si uvedomujem, ze ja som nemala takmer ziadny problem, iba mi nechcel prasknut folikul a 5 tabletiek clostilu mi zabralo... A ja som tak hrozne stresovala, ako keby bol koniec sveta. Ked sa porovnam s niektorymi, az sa hanbim.... ☹

Mam vas rada, som rada, ze som tu s vami !!! NAOZAJ !!!! CMUK.

alex
17. júl 2009

kokos ja som si ani neuvedomila, že je už toľko hodín 😵 😀

katika82
17. júl 2009

a čo alex máš niečo dôležité????

alex
17. júl 2009

nie nie, len som taká prekvapená, pozriem na hodinky a už je skoro dvanásť. Mi to pripadá ako keby som bola v práci strašne krátko a to som tu už od 8.

vierka
17. júl 2009

alex - praveze mne to dnes pride vsetko take pomaleeeeeee 🙄
a vobec nie je nerpijemne pichat si tie injekcie, tie su uplne v pohode

😵 vaneska - dobre som myslela na to vyvolanie prechodu, lebo jedna znama na tom bola, pol roka sa potom nemohli snazit... a ked to je take nalezisko, ze sa da s tym podstupit IVF, tak to za to stoji a treba to vyskusat 😀 ja som sa aj na moje druhe IVF velmi tesila, aj na to pichanie injekcii - proste na cele to som sa velmi tesila 😀

asshanti - kazda sa chovame podla toho cim sme si presli... je tazke niekedy vysvetlovat niekomu kto sa snazi kratko, ze to raz pride a ze netreba stresovat... kazda musi najst tu svoju hranicu kedy to pochopi sama... a kazda si prejde tym svojim a berie to trochu inak
😵

katika82
17. júl 2009

vierka pekne si to napísala, presne tak to je, každá si musí sama uvedomiť kedy už stačí že je to za hranicami normálu a vtedy sa to podarí žeee?? 😀 😀 😀 .
ja len dúfam že ked budeme chcieť druhé tak už nebudeme takto stresovať a budeme sa utešovať že už jedno máme no nie???

alex
17. júl 2009

Katika ani mne nie je zle, občas trošku ťažko, ale dá sa to zvládnuť. Ale únava je moja kamoška 😀

Ass nič si z toho nerob, ako som ti písala, ja som si po čase už na to zvykla, že to proste nejde. Zo začiatku som tiež viac stresovala. Každá sme čakali, že to výjde hneď. Tu som naštudovala strašne veľa informácii, dozvedela som sa veci, ktoré som si ani predstaviť nevedela a potsupne som zisťovala, že cesta za bábom nie je až taká jednoduchá. Dôležité ale je, že sa to nakoniec podarilo a verím, že aj ostatným sa to podarí. Ty našťastie patríš k tým, ktoré trebalo len trošku nakopnúť a vyšlo to, iné musia čakať dlhšie, alebo podstúpiť IVF, každá máme svoj osud...

demizon
17. júl 2009

vie my prosim niekto len tak v strucnosti napisat ako je to IVF, myslim postup atd. , nech moju polovicku ukludnim...diky

alex
17. júl 2009

demizon, do akého centra sa chystáte?

Ide o to, že najskôr pôjdete na konzultáciu v strede cyklu tvojej manželky, porozprávate sa čím ste si už prešli, aké vyšetrenia máte za sebou, jej urobia sono, aby zistili ako to vlastne u nej prebieha a tebe spermiogram.
Potom, ak lekár teda určí, že IVF je nutné, vypíšete žiadosť, ktorú centrum pošle do zdravotnej poisťovne.

Po schválení vám zavolajú a dohodnete sa na ďalšom postupe.

Asi týždeň pred očakávanou menštruáciou pôjde tvoja manželka na sono, aby zistili, či nemá cysty a dostane recepty na injekcie.
Tie si začne pichať od 2 dňa cyklu do svalu (zadok). Kočky chodia buď do centra, alebo im ich pichá manžel, príp. niekto iný.
Na 6 deň sa ide na kontrolu, ako folikuly rastú. Potom po určitom čase určí lekár kedy začne žena pichať ešte jeden druh injekcii, pod kožu do bruška. Potom je ďalšia kontrola a ak už budú folikuly dostatočne veľké, tak sa ide na odber.
Robí sa to v narkóze, ale iba kratučkej. Nie je to nič hrozné. Trošku vraj po tom bolí brušku. Je dôležité počas stimulácie veľa piť a cikať, aby sa predišlo hyperstimulačnému syndrómu.
Ty zatiaľ odovzdáš svoj materiál, ak sú spermie schopné nechajú aby vajíčka oplodnili samé, ak nie, tak sa robí ICSI, čiže vajíčka napichnú spermiami. Potom sa čaká 3-5 dní, podľa toho ako sa vajíčka delia a ak je všetko ako má po tých 3-5 dňoch sa ide na transfer embrii. Vkladajú sa väčšinou 2. Po vklade sa už len čaká. Po 14 dňoch sa ide na krvný test, či sa embrijka uchytili.

alex
17. júl 2009

uff... takto to prebieha vo Ferticente.

vierka
17. júl 2009

katika - ja som to myslela skor inak... ja som to tak odlahcene brala uz davnejsie, nie len v ten mesiac kedy sa tne zazrak podaril 😵

demizon - rast vajicok sa stimuluje injekciami, zacina sa vacsinou na druhy den cyklu a chodi sa pravidelne na kontroly... v centre kam som chodila ja, sa stimulovalo tak 10 - 12 dni podla toho ako telo reagovalo, ked uz boli vajicka dost velke, tak sa picha vecer injekcie na vyvolanie ovulacie, potom je den bez injekcii a maximalny kludovy rezim. Po tomto dni sa ide rano do centra a pod lahuckou 10 minutovou narkozou sa vajicka vyberu a oplodnia, na druhy den vola pani embryologicka kolko vajicok sa oplodnilo a ako sa vyvijaju... ked je pocet embryjok mensi (4 a menej) tak je transfer hned na druhy den po tomto telefonate... ked je vajicok viacej ako 4, tak je transfer az o 5 dni kedy zostanu len take najlepsia a uz mnohobunkove embryjka (to je predlzena kultivacia embryjok)... transfer sa robi pri plnom vedomi, je to este menej nez klasicka gyn. prehliadka, potom si este hodinku polezi manzelka na izba v centra a o 14 dni pride na krvny test - to je cele 🙂

vanesska
17. júl 2009

no alex, vierka pekne a podrobne ste to napisali o tom IVF... ze sa normalne zacinam na to tesit 😀 😀 😀

demizon neboj to zvladnete... a aj my to zvladneme.... 😵

no este ze sa clovek moze v takejto temicke vykecat... hned mu je lepsie... a ste zlate babky zabky... fakt sa citim o dost lepsie... 😉

a ass... fakt to je pravda ze kazdy ten svoj problem vnima ako najvacsi na svete... ale nejaky realny pohlad ziskame az vtedy ked vidime co sa deje na okolo... ja ked vidim ze su baby ktore aj s touto diagnozou su na tom este ooooovela horsie ako ja... tak ten svoj problem uz nevidim az tak cierne... 😅

alex
17. júl 2009

vanesska aj ja som sa na to normálne tešila, no a nakoniec nás to obišlo 😀 Každé vyšetrenie čo som absolvovala som brala ako krok bližšie k cieľu.

A naozaj keď človek vidí, koľko je okolo neho ešte horších problémov, tak sa na to pozerá už inakšie.

vierka
17. júl 2009

staci vidiet jednu zenu vo vasom okoli alebo tu na fore, ako dlhe roky bojuje so vsetkym moznym a nakoniec sa podari a potom si uz musite povedat, ze aj vam sa to proste musi podarit a beriete to tak trochu inak 😵

katika82
17. júl 2009

už ste išli asi všetky víkendovať čoooo? ja zajtra ešte robím ale nedeľu máme voľno s mužíčkom juj ako to už inak nie že nie s priateľom ale s mužíčkom akosi mi to stále príde také iné.
tak pekne víkendujte pa pa

snecka
17. júl 2009

Ahojte, vsetky Vas pozdravujem posielam cmuk 😵
Este stale som snazilka ako Nellie a Anjelik, ale baby pozor mi Vas coskoro dobehneme aj ked nie tt.

Takze teraz Vam popisem ako mi to vsetko prebiehalo.
Stimulacia: Injekcie úplne v pohode len na ten decapeptyl, ten štípal ako fras ale nie vzdy, neprisla som ani k jednej modrinke, som na seba pysna, normalne sa mi to pacilo, no co sado maso 😅. Na zaciatku sono ukazovalo ze mam 16 folikulov 5 rovnakej velkosti naľavo a 5 rovnakej velkosti napravo, velmi som sa vytesovala ze ich bude aspon desať. Stale som pichala 150IU Gonalu, velmi dobra manipulacia, bezbolestna injekcia, no vrelo odporucam, dostala som 2x stiplavku do zadku,hcg. Samozrejme kazdy druhy den UZV a krv. No moje ruky ja nemam vobec zily takze som isla vzdy dopichana ako narkoman a samozrejme nakoniec mi brali zo zápästia, to boli 😖, ale co nevydrzim, dala som sa predsa do toho tak som to vsetko brala s úsmevom.

Predposledne sono doktorka hovorila menej folikulov ako 10, to uz zacala byt nervozna no a posledne sono tak isto, bolo to v stredu 08.07, o 21.00 som pichala Pregnyl do svalu aby ovu prisla po 36 hod., vo štvrtok som mala úplne kľud bez pichania a akejkolvek námahy a v piatok bol velky den odberu vajicok, tu noc som uz spat nemohla uz ma vsade ominalo a brusko vobec nebolelo ale skor krize.

Všetci tam boli uplne uzasní a tak som sa cely cas len usmievala ako leco, ale bola som fakt volaka stastna, no a po narkoze ked sme sa prebrali nam povedali vysledok odberu vajicok.
Odber: Odobratých mi bolo len 7 oocytov no a z toho som vobec nevedela ci su este zrele, to som mala volat na druhy den, ze ci boli zrele a ako boli oplodnene. My sme si dali ICSI na vsetkych 7, isli sme na istotu, moj muz ma perfektny spermiogram ale nemohli sme riskovat to že ak sa chlapci nedostanu cez obal vajicka, boli sme dohodnutí na 8 oplodených ICSI a ostatne keby nejake boli by isli klasikou, ale ta sa nekonala lebo sa nemala cim, vajicok bolo len sedem.

No a zacal pre mna najhorsi týzden v zivote, to Vam mozem povedat, tak zle som sa este necitila ale nie fyzicky ale psychicky.

Sobota: ráno sme volali embryologičke že ako sa maju nase poklady. Výsledok: Zrelých bolo všetkých 7, oplodnených len 5, jedno zdegenerovalo a jedno sa neoplodnilo dobre a mali sme volat zase v pondelok. No to som sa bala strasne uz som mala len 5. ☹

Pondelok: ráno sme volali mali sme vsetkých 5 bobikov a 4 mali znamku 1 a 1 bolo dvojkove, 4 mali po 8 buniek a 1 malo sedem buniek, no ale my sme vedeli ze ten najhorsi den ich este len caka ( utorok ). V pondelok som si poplakala od šťastia že žije všetkých 5 🙂, to bol pekny den, no a streda. ☹

Streda: ráno som volala s tým že si uz ideme po babetká, no ale cesta sa nekonala, jedno embryjko bolo krasne ale kedze som chcela vlozit dva odporucila mi pockat do zajtra ze este dva vyzeraju byt pouzitelne. Tak som zase len cakala...... Baby ta neistota a strach, ach jaj ☹

Štvrtok: ráno som volala nikto mi to nebral tak som volala na recepciu ze co sa deje, mi povedala ze rozmrazuju emrbya, no poviem Vam pre mna bolo cakanie 1 sekundu ako celu hodinu, chcelo sa mi grc..., sra... no vsetko psychika pracovala na plne obratky. Po 15 min som sa dovolala a mi povedala ze to jedno je expandujuca blastocysta a tu druhu mi povie ci dame ked prideme ku nim, tak sme nasadli do brm brm a o 10 som uz bola tam. Prisla ku nam doki s usmevom ze ako a ja ze som si prisla po bábetká a naozaj prisla embryologicka ze za ten cas ako sme prisli sa aj tej druhej zachcelo byt v mojom brusinu. 🙂

Záver: 🙂 Keby som sa mala ohodnotit tak znesiem radsej fyzicku bolesť ako psychicku, toto po tomto vsetkom viem. A teraz po 14 dňoch si pojdeme pozriet nase babiky na sono. Velmi v to verim ze sa to podari a budu to dvojky a ked nie dvojky budem dakovat bohu aj za jedno babetocko. Modlila som sa kazdy vecer a on mi pomahal, dakujem.

Tak to je tak v skratke vsetko 🙂, dufam ze som Vas nenudila a posielam aj babetkam pusinky, a Nellie krásnu a plodnu dovolenku 😉
A urcite sa ozvem castejsie, zatial pa, bolia ma palce 😀

asshanti
17. júl 2009

Ahoj snecka, velmi silno Ti drzim prsteky, aby sa vsetko podarilo tak, ako si zelas !!! Som uplne hltala vsetko co si napisala, a boze, kolko toho jedna zena znesie a urobi... Si obdivuhodna a verim, ze panbozko Vam a vsetkym babam tuna pozehna babatka !!! Tak zatial pa, idem chlapom nalozit veceru, zajtra konecne koncime s tou strechou, tak uz si ja aj mimi oddychneme... Pa babulky, drzte sa. 😉

katika82
18. júl 2009

dobré ránko lásky

no snecka tak klobúk dole,ako krásne o tom píšeš, naozaj tomu veľmi veríš a to je dobre,aby si hlavne ty tomu verila že sa to podarilo a ono sa to určite podarilo. budem sa aj ja za vás modliť aby sa drobčekovia držali zubami nechtami a nepustili sa maminky, a aby si sa za 14 dní dozvedela tú najkrajšiu správu.
kedy bude teda ten veľký deň aby sme vedeli byť nervozne s tebou???

musela si toho veľa podstupiť fakt ale výsledok určite bude stáť za to.normálne mi až slzy vyšli ako si o tom písala.moje zlaté tak veľmi na teba myslím.teraz hlavne klud a pohodu aby bábatká mali dobré prostredie v brušku a tešili sa na maminu.

asshanti
19. júl 2009

Dobre ranko, ehmmm, dobry den.

Tak vidim, ze vcera nikto okrem Katiky... My sme to mali doma perne, ale strecha je dokoncena, super, lebo v noci tak prsalo..... Konecne je po vsetkom, som rada, lebo uz som fakt nevladala, v jednom pokluse, len varit, nosit na stol, umyvat, ale vela mi pomahala mamina, aj vsetko poupratovala... Uz mame aj s mimi klud, dufam, ze je vsetko ok, lebo v noci ma az vsetko bolelo... Ale dnes budem iba oddychovat, citat si v posteli a potom idem s kamoskami na cajik, pokecat. Manzelik mi urobil skvele ranajky, takze tak. Pekny oddychovy den. 🙂

anjelinka
19. júl 2009

Ahojte moje zlate,

nellusik uz odisla na plodnu dovolenku, dufam, ze sa maju fajn a ze maju aj dobre pocasie.

snecka, konecne si sa mojko ozvala, velmi som na teba myslela, ale ja veriiiim, ze sa to podarilo, prid castejsie, nech vieme, co je s vami, drzim palceky, myslim na vas a posielam modlitbicky hore, aby to skoncilo najlepsie, ako sa len da.

asshantinka, musis vela oddychovat, chvalabohu, ze strechu mate naporiadku. inak, som pozerala tvoje svadobne foto, juuuk, zlati parik ste. ty si vychodniarka? 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre