Liečili ste sa Clostylbegytom? Čo ďalej?

nellie_
5. jan 2009

zakladám túto tému pre nás, ktoré sme sa liečili Clostylbegytom a nezabral nám a tak uz nepatríme do témy - Liečba Clostylbelgytom....
Zatiaľ tu žiadna takáto tema nie je... tak vás tu všetky vítam... 😉

nellie_
autor
9. júl 2009

asshanti asi myslel drilling vajecnikov nie? to aj mne robili...to mi do kazdeho vajecnika urobili po 7 dierok aby lahsie vyliezali von a mohli prasknut... 😉

katika ty si vlastne ten isty pripad ako ja... 🙂 🙂 🙂 🙂 a to mi dodava nadej, ze nakoniec sa vam podarilo otehotniet.... 😵 😵 😵 😵

ja som tiez 12/07 vysadila po 7 rokoch HAK a cely minuly rok som si musela davat dokopy cyklus...same anovulaky, takze len vyvolavacka a clostil... a po laparke mi nabehol normalny cyklus... a konecne tento rok prirodzene ovulujem.. 😵 😵 😵 😵

Kati kolko krat do dna si brala tie kvapky ???? lebo ja to tiez nejak flakam v poslednej dobe...ale teraz som si ho znova nasadila a davam si ich rano a vecer...po 12 kvapiek...

katika82
9. júl 2009

assahanti no ale ak ti foliky rastú dobre samé tak ti ani nebolo treba clostyl na prasknutie folíkov ak sú dosť veľké sa pichá injekcia pregnyl a po tej treba do 24 hodín snažilkovať. clostyl sa dáva tým babám ktorým folíky nenarastú do potrebnej veľkosti aby samé praskli ale ak tebe dosť narastú len neprasknú tak ti stačí tá injekcia.
ale podla mna tieto femi kvapky podporujú dobre činnosť vaječníkov teda folíky ti po nich tak narastú že určite od veľkosti samé prasknú.
po pol roku naozaj lekári hovoria že netreba stresovať.ale je to ťažké na ženu po psychyckej stránke pochopiť to že to príde vtedy kedy má. My sme sa snažili viac ako rok a prognozy neboli bohvie aké.mne nerástli bez clostylu folíky a manžel mal dosť zlý spermiogram teda mal aj stále ma krčovú žilu na semeníku.povedal že pravdepodobnosť bez liečby je tak 30%. Moja lekárka mi musela na tri mesiace vysadiť clostyl ako povinnú pauzu a tak sme sa užívali sexík a vedeli sme že aj tak nemôžeme otehotnieť bez liekov tak sme nestresovali že sa nedarí a tak. dala som len femi kvapky pre lepší pocit a zrazu mrcha meškala týžden to ma ani nejak nedivilo lebo to bolo bežné ked ale meškala už 14 dní a mne začalo bývať zle skúsila som test a boli tam // skoro som odpadla od šťastia.
Proste veľa urobí psychika a to že človek sa na to nesústredí to isté ako vierka a alex ked už boli smierené s umelým a mali doma výbavu injekcií zrazu zistili že sú tehotné

asshanti
9. júl 2009

Nellie, ten drilling vajecnikov mi nerobili... Viem, kazdy mi hovori, aby som sa nestresovala, ze to pride, ze na to netreba tlacit, ale je to tazke, kedze si babo obaja velmi zeláme... A este som aj v takom kolektive v robote, ze same zeny, kazda ma po 2-3 deti a len do mna rypu, ze kedy uz budem mat ja, ze uz mam aj dost rokov (26) a tak... A to mi veru nepomaha... ☹ ☹ ☹

katika82
9. júl 2009

assahanti také klepy od kolegýn skús jedným uchom dnu a druhým von proste to ti iba ubližuje.
a neboj určite sa to podarí

nellie no ja som ich tiež tak ráno aj večer brala, popri tom som ešte kalibrum baby plan a to bolo všetko
skúšala som na odporúčanie mojej doky aj tie kvapky gynex ale tie boli zbytočne drahé a účinok mali taký istý ako tie femi kvapky.

asshanti
9. júl 2009

katika82 - sak hej, len to su take stare kraksne, najmladsia z nich je odo mna o 12 rokov starsia... Oni si asi myslia, ze kto nema deti, tak to len preto, ze ich nechce... To im ani nenapadne, ze sa to nemusi darit, aj ked Ty si to zelas najviac na celom svete... Take kravy s predpotopnymi nazormi, co boli najdalej doma pri sporaku a na zahradke svojho domu... 😲 😝 😲 Aj ja som brala tie vitaminy Baby plan a teraz aj s manzelom vitamin E...

katika82
9. júl 2009

no tak to je super vitamíniky sú dôležité

nellie_
autor
9. júl 2009

asshanti na tie reci kasli, take blbe kolegyne ti nezavidim veru.... 😠
do mna tu v robote nastasie nikto nerype lebo je nas tu viac mladych co este nemame deti a sme dlhsie vydate...a ja som z nich najmladsia, su tu 3 co maju po 30-tke a ja mam "len" 27 ...
ale po dedine uz tetky rozpravaju...tomu sa nevyhneme ale ja ich kaslem.... 😉
jednym uchom dnu, druhym von a mam ich na haku.... 🙂

katika ja tiez ich tak beriem..a babyplan uz davno nie..som ho do seba pchala minuly rok asi pol roka a teraz to kaslem..davam si len tak raz za cas vitamin E, pred ovu sa ho snazim poctivo, potom uz nie....a pijem este alchemilku,akurat som dopila moju 0,5 litrovu davku 😀 😀

asshanti
9. júl 2009

Iba jednej kolegyni som povedala, ze co je vo veci, tak dufam, ze si to nechala pre seba... Ostatne si asi myslia, ze este mimco nechceme alebo co... Viete, my s manzelom chodime po dovolenkach a oni nikde, len furt doma, tak asi zavidia a potom ohovaraju a rypu... 😖 Ale zatial si z toho az taku tazku hlavu nerobim, lebo sa fakt nesnazime az tak dlho... Noooo, ale myslela som si, ze to nebude az taky problem...

nellie_
autor
9. júl 2009

asshanti to si asi vsetky myslime, ze to pojde rychlo... 😅 🙄 🙄
a potom nas realita vyvedie z omylu.... 😖
ale poznam aj par prvošupiek v mojom okoli, ze si povedali, ze chcu byt tehotne a hned ostali...

katika82
9. júl 2009

no ono u každého je to fakt inak. ja som povedala že by som nedokázala asi ako niektorí že najskôr dom a zabezpečiť sa a potom plánovať mimco,lebo človek fakt nevie čo sa to potom hned podarí a kým sa dnes človek zabezpečí tak aby bol spokojný a mal všetko pre drobca nachystané tak ma 35 a potom je už fakt horšie a horšie otehotnieť. ja som rada že sme šli na to proste hned a že ked sa podarí tak bude.však peniaze nie sú všetko aj ked sú určite dôležité a každá mamička chce dať malému všetko na svete ale tiež nemusí mať všetko od výmyslu sveta a teraz sa dajú kupiť aj pekné vecičky a lacnješie ako zrovna značkové a podobne.

asshanti
9. júl 2009

To ano... 🙂 Baby, som rada, ze som sa tu zaregistrovala, normalne ste mi zdvihli naladu a vliali novu nadej !!! Dik, ze ste sa hned ozvali, vazim si to !!! Takze, dobru chut k obedu !!! Pa zatial. 🙂 🙂 🙂

moa
9. júl 2009

ahojte kocky tak citam zasa co sa da a zasa som aj tu 😉

nellie ty to mas to sama ako ja s antikou skoncila po 8rokoch a zacal sa problem a nie a nie ho nejako upravit.mi to uz pride tak,ze doki stale len skusaju a hraju sa,ze ci daco pomoze alebo nie ☹
nekdy som nemyslela,ze ja raz budem mat tento problem ,no ale clovek mieni a zivot meni 😒

nellie_
autor
9. júl 2009

asshanti na to sme tu 😉 aby sme si navzajom poradili a podporili sa 😉

moa ja keby som vedela ako mi HAK zdevastuje telo tak kaslem na to a nikdy ju neberem...ale co uz narobim... 😅 😅 😅 teraz som sa uz ako tak dala dohromady, tak snad sa uz aj nam zadari.. 😉

moa bazalku si neskusala merat???

katika to si pekne napisala... 😉

asshanti
9. júl 2009

Baby, ale ja som ani antikoncepciu nebrala (raz sice hej, ale to uz nejakych 6-7 rokov dozadu a len pol roka) a mam takyto rozhadzany cyklus... Bazalnu teplotu si meriam, niekedy od polovice aprila. Teraz uz mam dlhodobo 38,6. Citala som, ze v tehotenstve je taka zvysena, ale neviem na kolko stupnov... 🙂

anjelinka
9. júl 2009

Cafte moje 😉

Dnes som vybavovala kopec formalit okolo uveru, co ideme brat, tak som nemala cas kuk...

asshanti, vies, snazite sa pol roka, este nezufaj, my uz treti rok to bude o chvilu, alex tiez cez styri roky a teraz sa jej to podarilo prirodzene...a kopec prikladov...vies, co maju povedat baby, ktore sa snazia dlho predlho...hlavu hore, uvidis, mozno sa nenazdate a babatko si k vam cestu najde.

moa...tak ja som si dlho merala bazalku, ale stale som mala anovulacne cykly. Bola som aj vyberat laparkou cystu pred tromi rokmi, vtedy nam dr. kazal sa po laparke hned snazit, inak ked vybrali tu cystu, tak vsetko laparkou uz skontrolovali, vsetko bolo ok, priechodnost, ziadne zrasty endometrioticke alebo tak...
Lenze proste sa nam nedarilo a teplotou som vlastne zistila, ze neovulujem. Manzel bol aj na SPG, tam to bolo vsetko v poriadku. Vedela som, ze problem bude vo mne. Brala som vsetky mozne pripravky, brala som aj Clostil, ale nezabral mi vobec. Sice, moj dr. mi jeden cyklus tvrdil, ze vajko prasklo, ze ovulka bola, ale podla teplot to tak vobec nevyzeralo. Tak som sa na doktora vykaslala, naposledy som tam bola v novembri08, lenze prisli aj ine povinnosti, tak som to brala tak, ze trojmesacna liecba Clostilom nezabrala, tak nebudeme to silit, venovali sme sa praci a tak....No, potom mi vsak Nelluska poradila, ze nech skusim este Femi kvapky Valovicove a cuduj sa svete, oni zabrali.

Inak, Nellik, minule som ti vravela, ze mam taku mrchu-nemrchu, len take spinenie, kym som nebrala Femi, ale teraz uz druhy cyklus normalne krvacam, cize ziadne len postrasenie, ale normal mrcha.
Za pokus nic nedas, nie su ani tak financne narocne, poskodit neposkodia, mozu len pomoct.

asshanti
9. júl 2009

Soory, poplietla som tu teplotu, uz asi 10 dni alebo aj viac ju mam 36,7 - 36,8 stupnov... 😨

anjelinka
9. júl 2009

a ktory si den cyklu?

asshanti
9. júl 2009

42. den, dnes je to presne 14 dni co mi meska... 😒

anjelinka
9. júl 2009

ja by som ti odporucila spravit si baby test, vies, niektore baby maju nizsiu teplotu, ked sa ti striedaju tie stupne, tak moze to znamenat tehu, si priblizne stale na rovnakej hranici, vyskusaj testik, mozno budes prijemne prekvapena, mnoho bab ma takuto tehu teplotu. videla som tu uz take grafy, kto ma nizsiu bazalnu teplotu.

asshanti
9. júl 2009

Dakujem Ti anjelinka, este asi par dni pockam, lebo test som si robila uz asi 3 krat a potom ma to vzdy strasne zdepta... ☹ 🙂 Tu teplotu uz mam fakt dlho uplne rovnaku, skoro stale 36,8 sem-tam 36,7... Ale priznaky ziadne, iba ma bolia prsia (ale to vzdy pred menstruaciou...) a som v poslednej dobe straaaaaaasne unavena, inak nic... 😒 😒

anjelinka
9. júl 2009

Hmm, tak pockaj este par dni, ale potom nam daj vediet, aby sme sa vedeli tesit spolu s tebou...ak by to nahodou neboli //, tak aj tak sme tu pre teba...sme tu na to, aby sme sa spolu tesili, plakali, podporovali sa 😉

Baby, idem domov, tak sa majte krasne, dojdem najskor zajtra, pekny dnik, cmuuuucik... 😉

asshanti
9. júl 2009

Vdaka za podporu, pekny den aj Tebe, tak zajtra !!! 😉 😉 😉

nellie_
autor
9. júl 2009

ahoj anjelik 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

inak ta moja mrcha no des...v utorok klasika ale take slabsie, vcera skoro nic len spinenie, dneska zasa slabo krvacam.. 😖 ale nech sa to len vyburi pekne krasne nech mam pokoj na dovolenke...

ale je fakt ze ked som mala femi kvapky mala som mrchu normalnejsiu ako teraz...uz ich pekne poctivo kvapkam 😀 😀 😀 😀 😀

anjelik presne viem co su behacky okolo uveru.. 🙄 🙄 🙄
my sme uz mohli asi mesiac byvat a brzdi nas debilny plyn..ja mam take nervy z toho..vsetko mame porobene a nachystane uz len na namalovanie stien a urobit plavacku a obklady a mozme sa stahovat ale uz mesiac stojime a cakame na pripojenie plynu 😠 😠 😠 😠 😠 tie papierovacky okolo toho ma ubijaju ☹

asshanti
9. júl 2009

nellie - uvery su svina, my sme si teraz vybavovali, ideme prekryvat strechu, menit okna, stavat garaz atd... a plech na strechu nam uz zlozili pred 2 tyzdnami a peniaze stale nikde, esteze sme mali nejake svoje... A teraz stojime, kym nam pustia peniaze, pretoze pani co nam to sprostredkovala ma teraz 10 dni dovolenku, takze az ked ona uraci prist do prace, tak sa nam pustia peniaze... 😠 😠 😠 Ale kaslat na to, radsej keby prislo babatko, aj dovolenku pri mori by som ozelela !!! 😒

alex
9. júl 2009

ahojte kočky 🙂

vierka
9. júl 2009

ahojte kocky... ja som si dneska uzivala den volna, ZOO a tak 😀 😀 😀 je srana ukazovat malemu krsniatku na verejnosti ako robi opicka 😀 😀 😀

katika - nie vzdy davaju clostil len ked nerastu folikuly, mne normalne rastli a aj tak mi ho doki dal.. mozno s nim je vacisa sanca ze tie foliky potom aj prasknu...

asshanti - no snazit sa pol roka je naozaj "malo" aj ked tebe to moze pripadat vecnost, vela doktorov sa o teba zacne zaujimat az ked sa snazis tak rok... myslim, ze hovorit ti ako to mas brat a nemas je zbytocne, lebo kazda sme si presli tym, ze sme velmi chceli babo a poniektore stale velmi chcu a kazda sme to museli riesit inak ako sa s tym popasovat... ja viem, ze je velmi tazke ked ti niekto povie, kasli na to, netrap sa tak s tym, najdi si nejake zaluby, nemysli na to - aj mne to tak hovorili a casom som pochopila ze stresom to nijako neurychlim... a vysledok?! doki povedal, ze otehotnenie prirodzenou cestou by to chcelo zazrak, tak sme sa sustredili na rozne liecby a zrazu booooooom - mam taky veeeeeeeelky zazrak teraz v brusku... a vidim tolko pripadov kedy povedali ze to nepojde a islo to - takze hlavu hore, drzim vam palce a verim, ze sa to proste podari 😀 musi 😉

anjelinka
9. júl 2009

Ahojte kocky,

akurat som zacala pozerat poslednu cast Capri 😅 , nie je to uz sice take super, ako bola prva seria, ale mam pocit, ze v telke nic normal nedavaju.

vierocka, takze dnes si bola v ZOO? aspon si si preskusala, ako budes ukazovat ako robi opicka svojmu mimi 😉

ashanti, my teraz vybavujeme autouver, ale mam pocit, ze uz chcu vediet aj cislo nohaviciek 🙄 .

nellik, pekne papaj Femi, nech sa ta mrchusa napravi 😠

asshanti
10. júl 2009

Caute kocky, dobre ranko. 🙂 🙂 🙂 Normalne mam lepsiu naladu, odkedy tu s vami debatujem !!! Menzes nastastie este neprisiel a dufam, ze ani nepride, ale keby aj, tak sa nepoddam a budem bojovat, lebo babatko obaja s manzelom velmi chceme !!!

Vierka - dakujem za povzbudive slova a tesim sa s Tebou, ze sa Vam to takto podarilo, je to naozaj velky zazrak, ten najvacsi !!!

Anjelinka - vydrz, su to nervy !!! Ale bomba je, ze Ty si vybavujes uver, ale potrebujes kopec penazi kym ho dostanes... Za kolky na zmluvy na katastri, vypisy z listu vlastnictva, znalecky posudok... KORUPCIA !!!
V pondelok zaciname prekryvat strechu, takze budem mat plnu hlavu inych veci a tak dufam, ze si to babatko uvedomi a pride !!! 🙂 🙂 🙂

KRASNY DEN VAM ZELAM !!!

moa
10. júl 2009

ahojte kocky 🙂

nellie ja bazalku mariam uz riadne dlhy cas ,je pravda,ze teraz ovu mavam ale vsetko po tabletkach ale cykly su podaktore dlhe,ze az 😒 vsetko sa to stale toci okolo duphstonu stale mi ho predpisuju uz neviem co mam na to povedat 😒 moja doki mi ho dala minuly rok v septembri a nic .mala som noveho dokiho bol super ten mi ho zasa dal ma 1mesiac a potom som mu povedala,ze ho uz nechcem ,tak mi dal Clostil+Pregnyl,sledoval ovu a vajko,vsetko ok..prasklo a nic.potom ale odisiel prec moj doki a sla som ku novej doki a ta mi zasa dala Duph +Parlodel ,tak uz nfakt neviem .som 19Dc teplota spadla na 36,2 a ovu test rano negativny
http://www.fertilityfriend.com/home/1dca75

uz sa v tom fakt nevyznam 😒

vierka
10. júl 2009

dobre ranko baby 😀

anjelinka - no veru som si to riadne nacvicitla 😀 😀 😀
a cislo podprsky nechcu vediet??? lebo keby chceli, tak si vymysli take cislo, ze ti daju podla neho uver a nebude ich ani zaujimat, ci si zamestnana 😝 😀

asshanti - treba sa niecim zamestnat inym.. ja som ten mesiac kedy som bola tehu riesila dost vazne sukromne problemy, chodila som cvicit na odreagovanie stresu - ved este dva dni predtym nez som nasla na teste dve ciarky tak som hopkala na aerobiku 😅 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre