Liečili ste sa Clostylbegytom? Čo ďalej?

nellie_
5. jan 2009

zakladám túto tému pre nás, ktoré sme sa liečili Clostylbegytom a nezabral nám a tak uz nepatríme do témy - Liečba Clostylbelgytom....
Zatiaľ tu žiadna takáto tema nie je... tak vás tu všetky vítam... 😉

vierka
13. jan 2010

nelie - ahojcek, tak si len pekne porob aby si mala zajtra klud 😀
no ved ja verim, ze pride ten den kedy nielen zabudnem to ako sa volam ja, mangel, aj maly dokopy... ale ze mi aj zmizne ten moj usmev s pier 😀 😀 😀

tak ides zajtra kupovat? tak verim ze nieco pekne vyberies, potom musis dat vediet, ze co sa ti podarilo a manzovi odkaz, ze ked nevyrobili, tak kupis taku aku maju a dokreslis na nu 😵 😀 🙂 😉

asshanti
13. jan 2010

ahojte kocky,

vierka, Ty si jedna ukazkova tehulka, velmi sa tesim, ze sa mate tak dobre a verim, ze Ti ten usmev z tvare nikdy nevymizne, ze ten porod v pohode zvladnes !!! 😉 😉 😉

nellie, tak zajtra vsetko pekne pokupte, tak aby si bola spokojna !!! 😉 😉 😉

my sme dosli asi pred 2 hodinkami, poviem vam od rana to bol teda riadny nakupny maraton, aj ked sme vsetko nakupili v jednom obchode a potom v Tescu... mame uz asi naozaj vsetko, ani neviem presne co, ale aspon zhruba - kociarik s vajickom, komplet postielku aj s baldachynom a vsetkym, deky, teply fusak, vsetko oblecenie, cumliky, flasticky, kefu na vlasky, vlhcene utierky, noznicky na nechty, hracku na kocik, zavinovacky, ciapocky, rukavicky, spaci vak, kozmetiku, plienky, veci pre mna do porodnice... uz nam chyba iba odsavacka soplov, krem na popraskane bradavky (ten momentalne nemali), zupan pre mna a baby vysielacky, tie nam predavacka zabudla pribalit, aj ked sme sa rozpravali ze ich berieme... nevadi, to este dokupime! tak som veeeeeeeeeeeelmi spokojna, minuli sme kopec penazi a este ze Octavia je velke auto, lebo inac by sme museli zhanat Iveco, ako srandoval moj otec... inac, v Tescu sme super pokupili, vsetko oblecko pre babo bolo zlacnene, aj kozmetika Nivea baby, aj prasky na pranie Lovela baby, aj plienky a tak, tak sme to vyhodne nakupili... 😉 a mam uz aj saty na svadbu, velmi pekne, cislo ze 36 - 38, to som ani pred otehu nenosila take... 😀 😀 😀 😀 😀 takze krasny den za nami !!! 😵 😵 😵 😵 😵

vierka
14. jan 2010

no caute baby 😀

nelie sa uz asi pasuje s tymi kachlickami v obchode a premysla kam by ake dala 🙂

ass - tak to je super, ze ste to takto vsetko hromadne nakupili a mate uz pokoj... my sme to kupovali postupne aby toho nebolo naraz vela... 😀

asshanti
14. jan 2010

ahoj vieri,

tak my sme isli kupovat do Kosic, to je od nas cca 100 km, tak sme tam nechceli behat kazdu chvilu a este sme aj dostali zlavu, lebo je to kamaratka mojej svagrinej, ta majitelka... 😉 akurat som to zacala davat do skrin, myslela som si, ze snad sa mi to tam ani nepomesti vsetko... chcela som sa Ta spytat, ze ake cislo kupujes malickemu Patkovi, 50 alebo 56 ? my sme dost vela nakupili v Tescu s oznacenim 0 - 3 mesiace, ale to asi bude este dost velke... ale mam aj mensie vecicky, len pomenej... 😅 😨 😨

vierka
14. jan 2010

ass - ja mam aj nejake 52 aj nejake 56, aj nejake take, ze 0 - 3 mesiace... lahko na tych vacsich vyhrnies rukavy, ale takych uplne malych sa ti neoplati vela, lebo maly bude rychlo rast... kamoske co sa narodilo babo, tak sa do tych najmensich nemestilo uz ani v porodnici... a lahko ked tak dokupis 😉 ved uvidis kolko ti nameraju kileckov ked ho budu meriavat 😉

asshanti
14. jan 2010

ved to, ze nevieme ake velke bude, tak aby sa pomestilo... 😀 ja mam tych 50, 56 malo, asi len nejake 4 dupacky a take 3 opalovacky - kratky rukav, kratke nohy a dost... manzo je teraz opat v KE, sluzobne a musi cakat za autom v servise dlhsie, tak mi volal z Tesca, ze maju bombove sustaky s trickom supravu a rifliky s koselou, ze to musi kupit... 😀 😀 😀 tak jedno ze 3 - 6 mesiacov a jedno 6 - 9, myslim, ze je to ok. tak som mu povedala, ze nech mi este kupi balenie body pre novorodencov - newborn, a to asi bude stacit, potom mu budem davat tie na 0 - 3 mesiacov... 😉

vierka
14. jan 2010

vravim, ze ved lahko potom dokupis... lebo babatko tie prve tyzden dost rychlo rastie... tak ked mas zaklad, tak je super a ked uvidis, ze niecoho mas malo, tak lahko dokupis este dva kusy z niecoho 😉

nellie_
autor
14. jan 2010

ahojte... 🙂
nakoniec sme obklady kupovat neboli, lebo drahy musel ist nakladat.. v sobotu ide do anglicka...

tak som len navarila - vyborneho pangasiusa som piekla a ku nemu zemiakovu kasu a potom som piekla babovku a bola fakt genialna... 😵 😵
tak sme so segrou poobede vychutnavali babovku a ku nej capucinko z dolce gusta... 😎
a dovolenkovy den je za mnou... 🙄 zajtra zas do kanclu... 😖

vierka
14. jan 2010

nelie - tak nakoniec ste nic nekupili? to nevadi, hlavne ze si si uzila volny den s baboveckou a segrou.. to vies, ja ako tehu spomeniem najprv tu babovku 😀 😀 😀 😝
a ty vzdy take chute narobis ked tu pises co vsetko si navarila a napiekla 😝 😝 😝

asshanti
14. jan 2010

nellie, tak pekny den si mala, babovku by som si teda dala, som nejedla 100 rokov... 😀 😀 😀 my sme mali mnam mnam palacinky s tvarohom a malinovym dzemikom, boli vyborne! 😉 ja som dala do pracky, zehlila som a odkladala vsetok vcerajsi nakup do skrin, zatial len tak provizorne, potom vyumyvam skrine, lebo su nove, dam oprat vecicky, pozehlim a poukladam... 😉 manzo malemu kupil dve rozkosne supravy, ale tak na pol roka a viac, jedna nohavice na traky s pruzkovanym trickom a druha rifle a karovana kosela, maly bude fesak! 😵 😵 😵 a tiez mu kupil este bodynka, take rozkosne! a uplne ma prekvapil, zavolal mojej mame, ze ake mame rozmery okna v detskej izbe a kupil aj dve nadherne zaclony, jedna s disneyovskym motivom - Macko Pu a spol a druha s tymi autickami, co bol aj kresleny film v telke, neviem ako sa vola. no krasne su, uz len ich dat olemovat, oprat a zavesit, tesim sa!
zajtra idem do roboty, mam pre kolegyne Fernet citrus stock a zakusky, pobalim sa a uz budem domka... 😉 😉 😉

vierka
15. jan 2010

caute kocky 😀

ass - tak ty sa dnes lucis v praci??? tak si to poriadne uzi ten posledny den a hlavne nic nerob 😀 ja som posledny den z polovice preplakala, ale aj tak som si ho uzivala s ludmi ktorych mam moc rada 😀

nellie_
autor
15. jan 2010

ahojte... 🙂

ja po vcerajsom volne dnes makam na plne obratky.. ale mam pocit ze som stale nic neurobila... 😅
uz sa mi spusta krvava pomsta... 😀 😀 ale aspon mi konecne prejdu zracie dni, lebo uz to bolo priam neunosne... 😀 😀

ale aspon ze je piatok.. aj ked moc sa na vikend netesim, lebo zajtra ide drahy do anglicka, tak zas budem 5 dni sama... 😔

vierka
15. jan 2010

nelie - aspon ze tak, ze je uz piatok 😀 sice ja si musim zaskrkavat dni v kalendari aby som vedela ktory den a kolkeho vlastne je 😀
no a moj asi este v pondelok tiez odide do prace.... 😔

nellie_
autor
15. jan 2010

vieri a on ti chodi na tyzdnovky??? a teraz ide ked ma prist ten dlho ocakavany den D... 😕
ozaj aj ide pri pôrod, ci nie? a budes mat aj epiduralku????

vierka
15. jan 2010

no on minuly tyzden odisiel na 10 dni - takze prisiel tento tyzden v stredu... no a premyslame ze co spravit, asi si zoberie auto aby mohol byt potom tak do hodinky a pol doma keby nieco, kamosku mam 24 hodin na telefone co by prisla keby nieco... no a stale sa nevieme rozhodnut ci ma odist, alebo nie... lebo potom aby zbytocne nebol doma ked sa nebude nic diat, aby mohol byt potom co najdlshie doma ked bude maly na svete... tak nevieme, este to riesime - ale keby odisiel tak len do pondelka do piatku....

no sme sa dohodli ze pojde na vzdycharen a tam sa rozhodne, lenze neviem ci nemocnica nema este obmedzenia tychto veci kvoli chripke, lebo ze v decembry to dovolit nechceli aby bol mangel na vzdycharni a pri porode a boli aj navstevy zakazane... a epiduralku sa rozhodnem ked uz sa to bude diat ze c to zvladam bez nej, alebo si ju proste vypytam 😀

prisla mi prva materskaaaaaa na ucet 😀

asshanti
15. jan 2010

caute baby,

tak ja som rano kolegovcom naliala po Fernetiku, dali si tortu, zakusok a teraz len chodim z kancelarie do kancelarie a nic nerobim, len sa vykecavam... 😀 😀 😀 od pondelka do stvrtku mam este dovolenku (vraj mam narok, ako keby som normalne chodila tento rok do prace, super!) a od piatku som oficialne na MD, volala som so sestrickou. 😉 😉 😉 rano ma drahy priviezol, nechce aby som uz soferovala... este sa poobede musim pobalit, mam tu kvet, bambus, vazu, kavy, caje a ine drobnosti, tak to musim pobrat vsetko domov...

ja tiez este nie som rozhodnuta pre epiduralku, ale manzo pri porode bude urcite! 😵 😵 😵

vierka
15. jan 2010

ass - tak si to pekne uzivaj ten posledny dnik, vykecavaj sa a nic nerob 😵

no ja este soferujem 😅 😀 aj na poradnu som sa odviezla a mozno sa budem viezt aj na tu dalsiu 😀
tak to mate super, ze nemate v nemocke tie obmedzenia kvoli chripke, ale zase ty kym budes robit, tak uz bude to najhorsie chripkove obdobie za sebou 😀

asshanti
16. jan 2010

o tych obmedzeniach v nemocnici ani neviem, este sme sa uplne nerozhodli kde budeme rodit...
vcera som nerobila nic, ale vobec nic, len sme kecali a tak... teraz sa chystam upratat poschodie a malinko pozehlit, inak len oddych... 😉

vierka
16. jan 2010

ass - u nas take obmedzenia teraz boli, takze na najblizsej poradni to hodlam overit, ze ci je to uz inak, alebo tento stav stale pretrvava..

asshanti
17. jan 2010

vieri, tak dufam, ze ten stav u vas uz pominul a ze drahy bude moct byt s vami! 😵 😵 😵

ja som si dnes super pospala, sice som vstala 6:30, lebo drahy vstaval do prace, ale isla som sa iba vycikat, chvilu mi trvalo kym som zaspala, ale potom ma uz zobudil let telefonom o 10:30... 😀 ale ja uz normalne vecer nevydrzim pozerat telku, aj ked by som chcela... strasne sa mi zatvaraju oci a musim spat, hoci uz rano nemusim skoro vstat, na nervy... inac, maly mal vcera vecer mimoriadne aktivny cas, stale sa vytlacal, kopal, uz to teda aj zabolelo... 😀 drahy vravi, ze je silny po tatinkovi... 😉 😉 😉 😉 😉 uz sa ho obaja nevieme dockat!!! 😵 😵 😵 😵 😵 peknu pohodovu nedelu vam prajem, ja budem celucicky den v posteli... aj ked sama, budem sa asi aj nudit... ale aspon toho vela precitam... 😀 😀 😀

a od zajtra uz nemusim vstavat do prace...... 😉 😉 😉

nellie_
autor
17. jan 2010

ahojte.. 🙂

ja som tiez od vcera sama.. drahy siel do anglicka a pride az v stredu...☹
akurat som dovarila obed a doumyvala vsetky riady a aj dlazky a o jednej idem ku svagrine robit aupair synovcovi 2-rocnemu... ale asi bude spat ked tam pridem tak sa vyzbrojim knihou a budem si tam citat kym vstane... 🙂

asshanti
17. jan 2010

nellie, takze aupair? Ty si teda dobra tetuska ! 😵 😵 😵 ja cakam manza, o polhodinku je doma, konecne... citala som si, surfovala po nete a pozerala telku. bola som sama doma, nasi boli na nakup, kupili aj novu mraznicku, lebo nemame kde davat masko... 😀 😀 😀

vierka
18. jan 2010

caute baby, ja len ze mi pomaly ale iste odteka plodova voda tak sme na ceste do porodnice. Myslite na nas, Nelie potom poslem sms.

snecka
18. jan 2010

No nakuknem sem a toto, juuuuuj Vieri huráááá budeme mať ďalšie bábetko 😵 😵 😵 😵 😵
Ass ďakujem a isto dám info keď niečo zistím a som veľmi rada že ste v poriadku, a ideme mať kluka 😎
No na dievky sme tu my zostalky 😉

alex
18. jan 2010

Jeeeeej Vieri super,drzim palce a cakam nove info 😵

katika82
18. jan 2010

júúj vieri až mi zimomriavky nabehli lebo viem aké to je. úúff tak sa tešíme na skvelú správičku že Paťko je už na svete a už ho máš v náručí. veľmi na teba myslím. držkaj sa nám a tfuj tfuj aby sa bolesti dali zniesť.

asshanti
18. jan 2010

ahojte baby,

vierocka, silno na vas s Patkom myslim, drzkajte sa !!! 😵 😵 😵 😵 😵

nellie_
autor
18. jan 2010

neeeeervy moje, rodime????? 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨
som nemala cas sem nakuknut... a to tu aka novinkaaaaaaa 🙂 🙂 🙂
no zatial sms ziadna, tak ostava nam iba cakat..... 😎
juj, ja budem teraz nervozna... 😀 😀
normalne mam az take to steklenie v bruchu..... 😅

katika82
18. jan 2010

júúj ja mám vačšie nervy asi ako vierka, už bude mať hádam každú chvíľu potom. hádam sa nič neskomplikovalo a maličký je už na svete každú chvíľku

asshanti
18. jan 2010

este stale nic nove nevieme...??? juuuuj, som teda nervozna a zvedava... 😀 😀 😀 😅 😅 😅

ja som dala prat, potom sme boli u svokrovcov na kavu, teraz sme sa najedli a idem si chvilku polezat... rano som nemohla spat a hlavou mi virilo kopec otazok, hlavne okolo vybavicky pre male, ze co nam este chyba a ci mam dobre veci pokupene a v com potom k pani doktorke, v dupackach alebo tak... nasa mamicka katika mi snad poradi... 😅 😅 😅 lebo najprv sa mi zdalo, ze mame toho vela, teraz sa mi vidi, ze zase malo... 😠 😠 😠 tak ja neviem...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre