Liečili ste sa Clostylbegytom? Čo ďalej?

nellie_
5. jan 2009

zakladám túto tému pre nás, ktoré sme sa liečili Clostylbegytom a nezabral nám a tak uz nepatríme do témy - Liečba Clostylbelgytom....
Zatiaľ tu žiadna takáto tema nie je... tak vás tu všetky vítam... 😉

katuska23
5. jan 2009

shaari laparoskopií se kouknou na vaječníky,mě udělali i hysteroskopii,drilling je jakési nastartování vaječníků.

nomě dal mudr clostil-nic,šla jsem do caru-PCO,prolaktin,anovulace,vyšší cukr,atd....pak ta laparoskopie při které jsem málem umřela na sále 😔 ,no a teď IVF 😉

shaarka
5. jan 2009

mirip, ale ked nemas priechodne vajcovody, tak ako sa vajicko kam dostane???

snecka, IUI sa robi, ked riadne ovulujes, ze?

snecka
5. jan 2009
mirip
5. jan 2009

mna nie ja som po clostyle nemala ani IUI ani IVF a dúfam že to ani nebude potrebné, ale po mesiaci zase liečbu a na druhý mesiac sa podarilo, takže teraz od februára začínam zase s tou istou liečbou ked sa podarilo

shaarka
5. jan 2009

katus, este ti chyba nedajboze endometrioza 😀

nellie_
autor
5. jan 2009

Shaari si zlata s tymi otazkami....ved sa pytaj, na to tu sme... 😉

Sneci ahojky... 😉 😵 😵 😵

Ja som to mala priechodne vsetko tak mi preto robil ten drilling...ale ktovie co potom ked to nie je priechodne...ale ved kôli tomu sa robi laparka aby sa to spriechodnilo pri nej vsetko... 😉

Kati ty si si tiez prezila svoje...citala som o tvojej laparke..este ze to vsetko dopadlo dobre... 🙂 a budem drzat palceky pri IVF-ku....tfuj tfuj tfuj pre stastie... (ja velmi rada plujem na monitor 😀 )

mirip
5. jan 2009

dík shaarka za smajlíka ja som ju mala diagnostikovanú som už po liečbe ale endometrioza nie je na smiech 😔

snecka
5. jan 2009

Shaarka ja riadne neovulujem, preto som brala Clostil, mám PCO, takze zase budem stimulovat Clostilom. 😝, po ňom mám riadne aspoň ovu, ten graf je bez Clostilu, to aj vyzerá ☹

mirip
5. jan 2009

mellie ale hysteroskolia je niečo iné ako si opísala, men ju robili pri jednej nakróze spolu s diagnostickou laparoskopiou doky mi povedal čo to je, ze čo robili a veru to nie sú žiadne dierky ani nič podobné

shaarka
5. jan 2009

mirip, to bol vtip, ale nie na tvoju adresu, ale skor na katuskinu (pardon za ironiu)ˇ, lebo ona si prekakala uz hadam vsetko, iba ta endometrioza jej chyba NASTASTIE! 😉
viem, ze ta eno. je hnusoba, to mi ver

vierka
5. jan 2009

ahojte babule.... ak mozem budem sem tiez prispevat, aj ked patrim do uplne inej temy 😀

shaarka - po neuspesnej liecbe clostilom nemusi ist bezprostredne rovno IVF, podla toho aky je problem,... nasadi sa clostil a ked dozrievaju vajicka tak sa skusa, pokial sa nezadari tak sa zistuje priechodnost vajickovodou a potom sa to riesi podla toho na co sa este po case pride ze kde je problem 😉
a vajckovod musi byt priechodny aby sa to podarilo 😉

katuska23
5. jan 2009

shaari 😀

nellie děkuju 😉

jsou to syčáci ☹ zalhali mi o tom jak probíhala operace a nic mi neřekli,po operaci kolem mě pořád lítali,že prý mi krvácely vaječníky...a ono prd,kamerou mi protrhli střeva a do břicha mi vytekl ten hnus...infekce jak blázen...a já bych se to nikdy nedověděla kdyby doktorka z caru nepídila...

shaarka
5. jan 2009

snecka... aha. takze sa da aj clostil a potom jasne ze IUI. no to je fajn. kolko to stoji?

mirip
5. jan 2009

shaarka nebodaj ju máš aj ty

mmmk
5. jan 2009

Nevidela bych to hned na IVF, to rozhodne ne 😉 To je taktika CARu. Byla jsem stimulovana 4 cykly clomhexalem, folikul narostl jen jednou, tudiz lecba byla skoncena jako neuspesna. V CARu me cpali do IVF, ale ja samozrejme nechtela. Mam hranici 12 skutecnych ovulaci a pak IVF. Zatim byla 1. Nastesti jsem musela zmenit obycejneho gynekologa a narazila na senzacniho doktora, ktery nejenze se vydesil, ze mi ani nesnizili v CARu testosteron, ale ze me vubec do IVF nuti. Dal mi dexamethason na ten testosteron a kontakt na sveho znameho, co byval primarem v CARu a sel na soukromo 😉 Jak jsem k nemu prisla, dostala jsem stimulacni injekce (puregon). Momentalne mam za sebou jeden cyklus. Zatim se jeste snizuje ten testosteron a ladime spravnou davku tech injekci. Prvni cyklus s puregonem jsem mela 7 folikulu, takze ted dostanu mensi davku. Jo a vsecko je to bez IUI, protoze ja chci dite s manzelem, ne s plastovou trubici! 😉 Navic podle Dr. to nema zadny valny efekt, kdyz je manzel normalne funkcni.

nellie_
autor
5. jan 2009

Miri si ma zle pochopila... 😉 drilling je drilling a HSK je HSK..su to dve rozdielne veci.....HSK je napustenie kontrastnou latkou na zistenie priechodnosti a drilling je predierkovanie vajecnikov aby lahsie vyliezali vajicka....
A Shaarka to nemyslela zle s tym smajlikom.. 😉

Sneci no veru riadny čudograf...takze ides znova brat clostil?? 😉

shaarka
5. jan 2009

vierka, no presne tak.
a padla tu otazka, ze ak clostil zaberie, folik praskne, vajicko je na svete, ale vajickovod nie je priechodny. co potom s vajkom? sa "rozplynie"? 😀

mirip
5. jan 2009

no u mna po clostyle pokračuje liečba dalej a ked sa to tak vezme je to menej stresujúce ako IUI

nellie_
autor
5. jan 2009

Vieruška ahoj.. 😉 🙂 😵 😵 😵
jasne ze prispievaj, čakame ta tu 😉

mirip
5. jan 2009

nie nie HSK je niečo iné, laparoskopia diagnosticku je zistovanie priechodnosti a kontrola maternice cez brušnú dutinu HSK je iné 😵 a nie každému to robia mne to robili a pod jednou narkózou

shaarka
5. jan 2009

mirip, nie, nemam, lebo ja nemam ani menzes ☹

nellie_
autor
5. jan 2009

Miri a co tebe vlastne nasadili po clostyle??

snecka
5. jan 2009

Katuska už bude len dobre neboj, IVF sa určite podarí a budeš tou najšťastnejšou maminou 😉
Vieročka ahoooj, vitaj v našej novej temicke
Kuk do mojho albumu mám tam niečo pre šťastie mali by ste si to skopirovat, aj ja som si to skopirovala uz od jednej tehu babenky, možno to prinaša fakt šťastie. 😀

vierka
5. jan 2009

shaarka - vajko pokial nie je oplodnene, tak odchadza z tela mrchou... proste sa praskne a vyplavy sa z mrchou....

mirip
5. jan 2009

a ty má aký problém shaarka

mirip
5. jan 2009

vieri nie cez mrchu ale pred mrchou 😉

ereska
5. jan 2009

Ahojte brala som clostibegyt dva cykly no medzi kazdym cyklom som musela mesiac pauzu aby sa nevytvorili cysty doktor mi neodporucal hned dalsi mesiac zase clostibegyt tak bola poauza a dalsi mesiac opat clostilbegyt no zatial bez uspechu ale mavam konecne ovulaciu kedze som mavala anovulacne cykly tak snad sa to raz podari

snecka
5. jan 2009

Nellie ano zase Clostil, dobre naň reagujem tak preto, a shaarka IUI v MT stoji 3000,-Sk + doplatok za lieky, ale už ideme vypisovať žiadosť na IVF.

shaarka
5. jan 2009

vierkaaa 🙂 ale ja som to myslela tak, ze:
vajicko vypadne a malo by sa dostat do maternice vajickovodmi. a potom (ak nie je oplodnene samozrejme) sa vyplavi menstruaciou. ale CO AK su tie vajcovody nepriechodne. kam vypadne? kde ostane?

mirip, ja nemam hormony v poriadku, nemam ovu a nemam ani menzes. nic. som asi chlap 😀
http://www.fertilityfriend.com/home/shaarka

mirip
5. jan 2009

inak podobný problém má sesternica, ked neberie antikoncepciu tak jej ani menzes nechodím, ale kedže sa vydala a chcela by baby tak jej anmiesto antikoncepcii dal doky duphaston berie do od 5 do 25DC

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre