Liečili ste sa Clostylbegytom? Čo ďalej?

nellie_
5. jan 2009

zakladám túto tému pre nás, ktoré sme sa liečili Clostylbegytom a nezabral nám a tak uz nepatríme do témy - Liečba Clostylbelgytom....
Zatiaľ tu žiadna takáto tema nie je... tak vás tu všetky vítam... 😉

alex
2. jún 2009

ahojteee 🙂

vierka
2. jún 2009

alexiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiik ahooooooooooooooj 😀

nellie_
autor
2. jún 2009

ahoj alex 😉

no na tie nase opice nezabralo ani to ze si otehotnela..ja uz ozaj neviem co na ne zaberie..ani ohovaračky, ani tvoje tehu no je to s nimi strasne 😀 😀 😀 😀

alex musime my dve otehotniet to uz si hadam vsimnu ked premenujeme tuto temu na neuspesne clostilky - tehulky 😀 😀 😀 uz ked budeme 4 to uz mozme zalozit 😎 😀 😀 😀

alex
2. jún 2009

no, len ja možno až v auguste, ak sa u nás nestane zázrak ako u vierky.

nellie_
autor
2. jún 2009

alex nikdy nevies 😉
vidis ako dopadla vierka 😵 😵 😵 😵 😵

A ja stale verim, ze tento rok budeme aj my tehulky 🙂 🙂

alex
2. jún 2009

no veď o tom hovorím. Jedine ak sa stene zázrak, alebo potom až koncom augusta, ak lekár povie, že môžme.

nellie_
autor
2. jún 2009

ano uz aj ja zacinam opet verit na zazraky 😉
a aj na stare dobre pravidlo mojej svokry "pride to ked to najmenej cakas" 😀 😀
to sa mi uz tiez vela krat osvedcilo 😀 😀

alex
2. jún 2009

hej zázraky sa dejú, len nás zatiaľ obchádzajú.

soni1
2. jún 2009

Baby, nie som ešte ani týždeň po operácí, ale cítim sa v pohode. Doktor mi povedal, že sa máme začať snažiť až od ďalšieho cyklu, ale urobila by som nejakú chybu, keby sme sa začali snažiť už teraz? Ďakujem.

vierka
3. jún 2009

dobre ranko babulky....

alex - dneska na vas strasne moc myslim, uvidis ze to dobre dopadne 😉

soni - no ja neviem, ja by som asi v tom cykle este nesnazila, nech sa telo poriadne zotavi a posluchla by som lekara... 😉

nelie - no podla mna na nich nezaberie uz asi nic ☹ a nechodievaju ani do inych tem??? ze by sme aspon osmirovali ze ako sa maju a co maju nove? 😅

nellie_
autor
3. jún 2009

ahojte... 🙂

soni urcite dodrz radu lekara...nam kazali pauzovat az 2 mesiace 😅 😅 😅

no ja som veru anjelinku ani snecinku dlho na konovi nestretla - asi nechodievaju do inych tem si myslim 😅 😅
hadam by nas tak nezradili 😕 😕 😕

dneska to vypada ze budem makat ako fretka..a tak sa mi nechce... 😒 😒 😒

vierka
3. jún 2009

nelie - no tak ja neviem, kde su pod zemou zakopane, ze sa ani neozvu... ved normalne sa o nich bojime, nevieme co je s nimi a oni nic... 😕 😠 😖
no aj ja mam toho dnes dost, ale nastastie len take tukanie co compu 😎

nellie_
autor
3. jún 2009

dneska som zvedava na nasu Alex... od rana na nu myslim ..
a verim, ze to nebude vôbec take zle ako ich ta tetusa naplasila... 🙂

vierka
3. jún 2009

nelie - aj ja na nu myslim... o 11.00 tam mali byt, tak uz verim ze je potom a napise nam sem pozitivne spravy a tetuska len strasila...

alex
3. jún 2009

Ahojte zlatíčka moje, vy ste také zlatučké, ďakujem, že ste na nás mysleli.

Takže, naozaj nejde o nič hrozné, ako som si myslela. Manžel je úplne ok.
Ja mám štrukturálnu aberáciu chromozómu č.2 - teta mi to vysvetlila tak, že nič tam nie je navyše, ani tam nič nechýba, len to je trošku poprehadzované. Môže mi teda vzniknúť vajíčko, ktoré bude takýto nebalansovavný typ génu prenášať a buď to telo vylúči, alebo môže byť dieťatko postihnuté. Ale je to len 5-10%. Takže na IVF môžeme ísť v pohode, ale budem musieť ísť potom na amniocentézu.

Takže som hneď volala do centra a zajtra tam ideme už dúfam vypísať žiadosť 😵 😵 😵

vierka
3. jún 2009

alex - no na teba budeme mysliet stale 🙂
no tak to je super, ze mangel je uplne v pohode a ty mas toto.. ale ked ti to ta teta vysvetlila, tak to je v pohode a tie percenta su uplne mizive 😉
a co je to vlastne amniocenteza??? 😕 asi som zase za blondinku 😅
a zajtra drzim palce, nech teda rovno vypisete ziadost a mangelovi tam este nebudu robit kontrolny spg, ci pri takychto vysledkoch asi uz ani netreba?

alex
3. jún 2009

vieri amniocentéza je odber plodovej vody. Tam sa zistí, či jej bábo poškodené..

Uvidíme, možno mu aj spravia spermiogram, aj by som sa potešila, ale vlastne neviem, lebo teraz sme dva dni po sebe sexovali, tak by asi ani nemali čo vidieť 😅

vierka
3. jún 2009

alex - no uz som zase mudrejsia 😉
no tak ked ste mali take plodne dva dni, tak radsej ani nie... este by tam naozaj doktor marne nieco hladal a prehlasil by, ze je to este horsie nez minule, ze sa v tej vzorke nenasla ani jedna 😀

alex
3. jún 2009

no veď práve, tak ak bude chcieť robiť spermiogram, tak ho musím na to upozorniť. Konečne sa to ale pohne zase o kúsok ďalej.

vierka
3. jún 2009

a zajtra tam kedy idete? som potom zvedava na nove info 😀

alex
3. jún 2009

ideme ráno na 8:45. Dúfam, že už budem môcť napísať, že máme vypísanú žiadosť.

nellie_
autor
3. jún 2009

alex rada citam dobre spravicky 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
to je fakt mizive percento...a isto ovela vyssie ma vela ludi a len o tom nevedia 😉
verim ze zajtra vam ziadost vypisu 🙂 🙂 🙂 🙂

alex
3. jún 2009

nellie tiež si myslím, že tie percentá sú mizivé a veľa ľudí môže mať takýto problém a ani o ňom nevedia.
Teším sa strašne, že už sa to zase o niečo pohne.

vierka
3. jún 2009

alex - tak doobeda budem cakat na tovje spravy, ale verim, ze ziadost vam doki na pockanie vypise 😉

alex
3. jún 2009

no a potom už len čakať do augusta 😖

vierka
3. jún 2009

alex - mojka, to su len dva mesiace... sestricky ti zavolaju na konci mesiac ze to mas schvalene a potom uz len mesiac kupania a slnenia sa a je to 😵

alex
3. jún 2009

hej, len podľa mrchy mi to padne až na koniec augusta, takže sa ešte načakám, ale hlavné je, že už budem mať istotu, že to mám schválené.

vierka
3. jún 2009

alex - neboj sa, niekedy v polke augusta pojdes pre injekcie a cele to utecie ako voda... hlavne teraz v lete, ked ma clovek tooooolko moznosti co moze robit 😉

alex
3. jún 2009

no veď hej. Koncom júla a začiatkom augusta ideme na dovolenku, opäť tam na chatu. Takže tam si pred IVF oddýchnem a načerpám silu 😉

vierka
3. jún 2009

no a este vas caka aj dovolenka, tak to bude super 😉
my by sme mali ist na chatu buduci tyzden v sobotu, ale este sa opytam pre istotu dokiho ci mooooozem, ale tam by nemal byt hadam problem 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre