Mám 110 kg a 40 rokov. Mám šancu otehotnieť?

maja2
9. jún 2009

Mam 40 rokov, priatel 50. Snazime sa o dieta 2 roky. Resp. ja sa snazim, nutim a on trpi. Dieta chce tiez, ale myslim, ze nie tak silno, ako ja. Ani sa mu nedivim vzhladom k mojej vahe, ze sa so mnou nechce milovat. Som z toho na nervy, lebo zistujem, ze asi uz idem do prechodu a ze sme mozno prepasli aj tu poslednu sancu. Zacina mi vynechavat menzes, co som nikdy nemala problem. Co poradite?

wolfskinka
10. jún 2009

larri ahoj .... ako dopadol OPU kedy mas ET a kolko ides vkladat ?

larri
10. jún 2009

ahoj wolfi,
u OPU jsem mela 21 foliku,z toho 11 vajicek.Na druhy den se oplodnilo jenom 4 a v pondeli jsem uz mela ET.Mam dve embryjka,ale jedno je slabsi,tak se uvidi.Nezmrazila by mi ho embryolozka,tak jsme se domluvily,ze pokud vydrzi,tak jedine u mne.

wolfskinka
10. jún 2009

larri no drzim palce a velmi velmi velmi moc, aby ti to vyslo ... mas pravdu,

larri
10. jún 2009

majo ceny u Apolinare,at mas co porovnavat.

IVF =prohlidky,OPU,ET 22 500KC

pokud nedojde k ET,tak se plati 11 900kc
pokud nedojde ani k OPU,990kc

plus leky Zoladex 3500kc,Fostimon cca za jednu ampulku 350kc.Puregon 900 jednotek 9500kc.
Pak jeste utros a pregnyl.

Kdyz je ale kratky protokol,tak se nepicha Zoldex,ale Orgalutran 2OOO za injekci.

Ale ja si myslim,ze Orgalutran stoji nejak 1100,nejsem si jista.Pregnyl myslim necelych 500kc a to ti staci jedno baleni

jeste by ti jedna ampulka mohla zustat.Jsou tam tri.

Kdyz jsem to pocitala ted podle sebe,tak by mne to i s lekama melo vyjit na 33 600,plus ten utros,ale nevim kolik stoji.Mam tri baleni a doplacela jsem v lekarne asi 200kc.

Hodne zalezi cim budes stimulovat a kolik davek budes potrebovat.

Snad jsem ti trochu pomohla at,muzes porovnavat s jinym car.

minka051
10. jún 2009

Ahojte tak vidím že patrím asi medzi Vás teda aspon vekovo a to som asi najstaršia ☹ 43 ☹ lebo staršiu som tu nenašla.Ani neviem čo napísať lebo ešte som len začala s vyšetreniami a teraz idem len na Hormonálny profil. Ale najprv musí prísť mrška ktorá už dnes mala byť ale zatial nieje. No nevadí ved je to len 28DC tak hádam do dvoch dní bude.

wolfskinka
10. jún 2009

minka ahoj .... drzim palceky na vsetky vysetrenia aby si mala vsetko dobre a cim skor bola tehulka

maja2
autor
10. jún 2009

Ako sa to tu pekne rozbehlo. Dik za vsetky reakcie, larri moc dakujem za tie ceny, budem mat s cim porovnavat. Kedze doteraz som sa vobec nezaujimala, tak precitanie napr. takehoto prispevku je pre mna uplne spanielska dedina:

u OPU jsem mela 21 foliku,z toho 11 vajicek.Na druhy den se oplodnilo jenom 4 a v pondeli jsem uz mela ET.Mam dve embryjka,ale jedno je slabsi,tak se uvidi.Nezmrazila by mi ho embryolozka,tak jsme se domluvily,ze pokud vydrzi,tak jedine u mne

Prosim Larri mozes mi to vysvetlit po lopate?

Minka051 som rada, ze tu mam vekovo blizku osobku. Neviem, kolko rokov maju ostatne dievcence, ale myslim, ze menej. Hlavne ze ste vsetky fajn, na veku nezalezi.

Budem tu az zajtra rano, tak sa drzte a piste.

minka051
10. jún 2009

Ahoj Maja tak zajtra ráno si môžme napísať. Ja budem v práci a dúfam že mi pôjde net.

larri
11. jún 2009

majo,
kdyz navstivis nejake centrum,tak muz pujde na spermiogram a tobe budou brat krev na hormonalni profil.Nekomu jeste delaji profuk vejcovodu,ale jak komu.Az budes mit vsechny tyhle veci vyresene,tak ti dr.napise leky,kteryma budes stimulovat.Jsou to injekce,ktere se pichaji bud do svalu nebo pero co se picha do bricha.Podobne jako maji cukrovkari.
Ted to budu psat podle sebe.
Pichala jsem 6 dni injekce,tim jak stimulujes s eti ve vajecnikach vytvari folici.Je to jakoby skorapka a v e skorapkach jsou vajicka.No a cilem te stimulace je,aby si mela conevic vajicek,ktera by se dala oplodnit.Nezalezi na tom,aby si jich mela moc,ale at jsou kvalitni.
Ten 6 den jsem sla na ultrazvuk a protoze jsem mela vajecniky plne foliku a odpovidala tomu i velikost,tak mi uz nepridaval doktor dalsi injekce.Nekdy ti prida treba jeste na par dni,ale to zalezi na tvem telu.
Dalsi den si musis presnou hodinu,byva to ve 21.00 pichnout hormon Pregnyl,ktery zpusobi jejich dozrani.Potom jeden den nepichas nic,s tim,ze dalsi den je OPU´=to je odber vajicek.Pod narkozou se ti budou snazit vytahnout co nejvic tech folikul.
A ted si predstav,ze folikul je skorapka a ne v kazde skorapce je vajicko.Takze ja mela 21 foliku,ale jenom 11 vajicek,takze ten zbytek byl prazdny.
V laboratori prohlednou vajicka a prenesou do sterilni zivne tekutiny a kultivuji v inkubatoru.Odpoledne se pridavaji procistene spermie,ktere v den odberu musi dat manzel.
No a na dalsi den si zavolas a oni ti reknou,jak se embryo vyviji.Mi se vyvijela dobre jenom 4 a za dalsi dva dny jenom dve.Nechavaji jenom ta nejlepsi,
Embryolozka ti urci den ET transferu.Zpetny prenos vajicka,embrya se zavadi pomoci specialniho katetru.Je to jako by si sla na normalni gyn.vysetreni.A pak uz cekas 14 dni,jestli se embryo uchytilo nebo ne.Bud budes tehona nebo nebudes.

Doufam,ze si ted z toho neco pochopila.Kdyz tak se ptaj,ju?

wolfskinka
11. jún 2009

dobre ranko ....

maja2
autor
11. jún 2009

Dobre ranko. Larri moc, moc dakujem. Pochopila, aspon som v obraze, co by ma cakalo. Tebe drzim paste, aby ti to vyslo.

maja2
autor
11. jún 2009

Vcera som nadhodila tuto temu a dostala som akurat odpoved, ci chcem silou mocou babo. No a ja ze ano. Odpovedou mi bolo ticho. Tak som isla spat.

minka051
11. jún 2009

dobré ránko 🙂 🙂 🙂 Lari chem sa opžtať Od ktorého dna sa začína stimulovať dík.

larri
11. jún 2009

Ja jsem 1.ivf stimulovala druhy den menstruace a 2.ivf jsem zacala prvni den menstruace.To zalezi co ti napise doktor.

Minko,ty se taky chystas na ivf?

minka051
11. jún 2009

Lari ano chystám Teraz čakám mršku ktorá zatail neprišla lebo mám prísť na 3DC na hormonálny profil. A potom už na stimuláciu. Ostatné vyš. sme už absolvovali.No som už dosť stará ale velmi to chceme. Som rozvedená a mám priatela už viac ako dva roky a velmi túži mať miminko. Len ja už kvôli sterilizácii normálne nemôžem , len touto cestou.

larri
11. jún 2009

minko,tak to uz si na dobre ceste za miminkem. 😉

minka051
11. jún 2009

larri tak dúfam, máš nejaké detičky? alebo toto sa chystá prvé 🙂

maja2
autor
11. jún 2009

Deny3 zo srdca mi hovoris. Ja viem, ze s tou vahou som mala uz davno nieco spravit, ked hovoris, ze pri stimulkach este priberiem, no zbohom. ☹ Ale stoji to za to, len to tehotenstvo potom bude asi trochu tazsie. Ine zdravotne problemy nemam, aspon dufam.

wolfskinka
11. jún 2009

mina podla toho aky protokol budes mat .. a podla vysky hladiny hormonu v krvi

larri
11. jún 2009

minka,nemam zadne deticky,ale neni k vuli tomu ze bych nechtela. nemela jsem bohuzel takovy vztah,ktery by za to stal.
mela jsem v zivote smulu na chlapi az to dospelo az tady.
ted jme spolu 5 let a ono to nejde. 😠

deny3
11. jún 2009

maja neboj, to priberanie pri stimulácii nie je také hrozné, ja som behom roka dvakrát stimulovala na IUI a raz na IVF, tak preto tých 10 kíl, medzi nimi boli veľmi krátke pauzy a ja som tak "trochu" lenivá na chudnutie. A nemyslím, že potom v tehotenstve prídu nejaké problémy, môj zatiaľ jediný problém je tlak, občas mi vyskočí, ale ten mi skákal aj pred otehotnením. A také klasické opúchanie nôh, bolesti krížov majú aj 40 kilové.

larri tú smolu na chlapov poznám a mať dieťa za každú cenu s hocijakým pakom nemá fakt význam. Toho svojho som ulovila až ako 35 ročná a hneď som vedela, že ak s niekým dieťa, tak len s ním. Tiež to nešlo, ale vďaka za IVF.

maja2
autor
12. jún 2009

Dobre ranko. Tak co mate nove od vcera vecera? 🙂
Mne sa vcera potvrdilo, ze niekedy na chlapa plati neprehovaranie. Ako som tu pisala, ze som sa predvcerom ofucala a isla spat. Tak to na neho zabralo. Vcera sam od seba prisiel a zacali sme sa rozpravat o dalsom nasom postupe. Celkom sa vytesujem. Uz to je uspech, ze sa chce rozpravat.

larri
12. jún 2009

Ahojky,preji krasny a slunecny den.

Majo,s tema chlapama to je tezke.Ja kdyz jsem se asi pred rokem bavila s pritelem,ze pokud neotehotnim prirozene,tak jestli by byl pro neho problem ivf,tak o tom nechtel ani slyset.Ja mam muslima a tak jsem se bala,ze je to tim.
Pak jsem byla na laparoskopii a bohuzel jinak nez ivf to nepujde,tak jeste,kdyz jsem brecela v nemocnici,tak mi slibil,ze na ivf pujdem.1.ivf uplne v pohode a ted pri druhem to byla hruza.Rekl ze ne a je to.
Jenomze ja si nepripoustela,ze by mi to udelal,tak jsem si sla pro injekce,zacala pichat,v den odberu jel,ale porad nadaval.Kdyz uz so pro mne odpoledne prijel,tak byl jak vymeneny.
No a ted uz ceka netrpelive,kdy uz se dovime zda se to povedlo.U nas byl spis problem,ze dostal najednou strach,ze nas neuzivi a drzel to v sobe.

Takze kazdy chlap ma sve dny,drzim ti pesti,aby jste co nejdriv nasli nejake centrum a zacalo se neco dit.

maja2
autor
12. jún 2009

Larri vcera som si pisala s Minkou a odporucila mi sanatorium v Martine. Ked som to povedala priatelovi, ze tam pojdeme, je to odtialto nejakych 100 km, tak povedal, ze tam opravuju cestu, ze sa dlho caka pod Strecnom. Ale ze to nevadi, ze pojdeme obchadzkou, t.j. 150 km. Hned sa k tomu postavil ako jasna vec, ide sa.

Ja si tiez myslim, ze moj chlap ma problem s tym, ze nas neuzivi. U nas mam vyssi prijem ja, tak sa urcite boji, ze co bude, ked on prideme. Ja to neriesim. Boli aj horsie casy a rodili sa deti.

larri
12. jún 2009

Je majo,ty uvazujes hodne pozitivne,to znamena,ze si rozhodnuta bojovat za kazdou cenu.

Vis,kdyby jsme otehotnely prirozene,tak by nemeli cas uvazovat o financich.Znam hodne paru,kdyz chybeli nejake penizky,tak sla holka na par hodinek nekam na brigadu a tatinek hlidal.Proste se stridaji,aspon si tatinek taky uzije.Ale to zalezi hodne na domluve,pokud uvidim,ze penizky zrovna potrebuji,tak si korunku vydelam,i kdyz budu na materske.Ale to musim vedet,ze se tatinek postara.

Myslim,ze ted je maloktera zenska tri nebo ctyri roky doma,aniz by si nesla aspon korunku vydelat.Ale taky zalezi kolik vydelava manzel a jak se umi uskromnit.Ja bych to resila az podle situace.

minka051
12. jún 2009

Ahojte Dobré ránko síce hrozne ufučané ale slniečko zatail svieti 🙂 🙂 🙂 🙂

maja2
autor
15. jún 2009

Ahojte, co mate nove po viknende?

wolfskinka
15. jún 2009

Ahojte dobre ranko vsetkym .... zase pondelok ☹ a 5 pracovnych dni ☹ brrr vonku krasne

maja2
autor
15. jún 2009

brrrrrrr bude zajtra fuuuuj

wolfskinka
15. jún 2009

maja no uz mi to pocasie lezie na nervy, chvilu prsi, chvilu pekne ... ako na hojdacke

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre