Mám za sebou potrat. Ako ste sa s tým vyrovnali vy?

rut
14. nov 2008

Ahojte! Mam za sebou abortus completus v 7 tt. teda nemusela som absolvovat kyretaz. Napiste mi, prosim, ak to mate za sebou ako ste sa s tym vyrovnali a kedy vam lekar odporucal opat otehotniet. Dakujem.

trisa
14. nov 2008

Ahoj,ja som prisla o babo pred dvomi dnami, bola som v 9.tt a absolvovala som aj kyretaz, teraz sa zotavujem. Kedze uz jedneho drobca uz doma mame /2 roky, Matusko/, nebolo to pre mna take strasne, mne odporucili pockat dva tyzdne - potom kontrola, a po prvom menzese mozeme pracovat na babatku, tak ti drzim palce a hlavu hore, tak to malo byt, pretoze mi povedali, ze ked to pride tak skoro babo nebolo v poriadku a priroda to vie zariadit takto. Ahojky.

rut
autor
14. nov 2008

My tiež máme jedno krásne zdravé dieťatko, ale aj tak to znášam veľmi zle. A lekárka mi tiež vravela, že nemusíme čakať, lebo to bolo všetko spontánne. Chcela som to konzultovať, lebo sa v mojom okolí ozývaju hlasy, že čakať tri až šesť mesiacov, čo je podľa mňa zbytočné.

margarita
14. nov 2008

ahoj rut, mne sa to stalo na Vianoce 2006, a myslim, ze som sa s tym uplne nevyrovnala doteraz 😒 potom este jeden incompletus s kyretazou a teraz som tehu do tretice.
po oboch mala som povinne 6mesacnu pauzu od doktora, ale v nemocnici mi vraveli ini doktori, ze staci aj 3 mesiace. Podla mna to zalezi najma od teba, kedy sa budes psychicky citit na to, ze to znova "risknes".

petruci6
14. nov 2008

ahoj,je to velmi smutna tema,ale jedna tu uz taka je,tak skus kuk tam,je tam takych bab dost,tiez som bola jednou z nich 😔

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

rut
autor
14. nov 2008

Margarita, veľmi ti držím palce.
No prave to "risknes", ja by som chcela bábätko čím skôr, len to asi nepôjde, lebo zatiaľ vkuse plačem... Začala sa to minulý pondelok, dostala som lieky a ležala som. O týždeň som mala ísť na kontrolu a bábätko tam už nebolo. Prebehlo to ako slabšia menštruácia, bez dodatočného čistenia lekárom, takže maternica by sa mala rýchlo zregenerovať. Ale koľko lekárov, toľko názorov.

margarita
14. nov 2008

vdaka rut, ja Tebe tiez 😉
to je normalne, ze vkuse places, ja som toho za tie dva roky naplakala 😔 hned potom to bolelo asi najviac, ale nebud prekvapena, ak to pride aj neskor opat na Teba...take reci, ze ved uz je odvtedy x mesiacov, a uz si sa s tym mohla vyrovnat a bude nabuduce lepsie, to moc nepomaha...aspon mne nie 😀
keby si xela sa len tak vyrozpravat, kludne posli IP. ja som to musela zo seba dostat prave tym, ze som to dookola oplakavala a rozpravala najblizsim, najvacsia blbost je tvarit sa, ze sa nic nedeje a potlacat ten smutok v sebe. Tolko moja skusenost, ale kazda sme ina 😉
bohuzial sa to fakt stava dost casto, len si to uvedomime, az ked sa to stane prave nam, ze?

rut
autor
14. nov 2008

petruci6, dakujem. Ja som mala kompletný potrat, čo je hlavne fyzicky ovela menej zaťažujúce, ale asi aj psychicky, lebo ísť do nemocnice, že mi vezmú bábo... Na tej téme som sa už bola pozrieť, ale nenašla som ta niečo podobné. Je to pomerne zriedkavé, lebo ak žena dlhšie čaká s tehotenským testom - nevie hneď, že bola tehotná, môže to vnímať ako meškajúci menzes.

petruci6
14. nov 2008

rut ja som to sama prezila 2x ako ty,takze su tam aj baby,kt nemali kyretaz

rut
autor
14. nov 2008

petruci6, môj malý pomocník mi to odklepol. Pozerám, že budete mať nádherný vianočný darček. Držím palce, nech ste obe zdravé.

rut
autor
14. nov 2008

Tak sa do toho hlbšie začítam, pozerala som to zopár príspevkov na niektorých stranách a vychádzala som z názvu témy.

petruci6
14. nov 2008

dakujeme 😵

neboj casom sa rana na dusi zahoji a budes mat aj ty este krasne zdrave babatko 😵

kudrlenkaa
14. nov 2008

ahoj holky, omlouvám se, že jsem vám sem takhle vpadla, ale potřebovala bych poradit ohledně telefonního čísla u vás na Slovensku, mám číslo, které začíná 0915 .... je to mobil nebo pevná linka, děkuju a nezlobte se

margarita
14. nov 2008

mobil 😉

kudrlenkaa
14. nov 2008

děkuji a ještěj jednou se omlouvám

zuzec
14. nov 2008

cauko, ja som mala potrat v 7tt a tiez bez kyretu, vycistilo sa pekne vsetko samo a aj napriek tomu ze ma vsetci odhovarali ze treba pockat s dalsim nech sa zregenerujem, sme to skusali hned po MS...podla mna ked sa nerobi kyret, nie je to az taky zasah do organizmu ze by sa muselo tak dlho cakat...a okrem toho organizmus sam vie kedy je ten spravny cas, my sme sa snazli presne 6 mesiacov, takze som mala tak ci tak tu 6 mesacnu pauzu...

bianca
15. nov 2008

ahojky.Pozeram ze dalsia smutna tema.

Podla toho co som pochopila po potrate ja,tak pokial sa jedna o Abortus completus nemusi sa s cakanim prehanat,lebo sa telo vycistilo samo a nie je narusena slyznica maternice.Iba koli tomu sa doporucuje po ab.cakat 6 mesiacov aby sa slyznica po kyrete spametala a miminko sa malo kde uchytit.Ja som missedka takze sme museli cakat,ale nie pol roka.Dr mi sam povedal ze do 4 mes. po cisteni telo vybuduje cerstvu vystelku a mimi sa lahsie uchyti

prajem Vam aby vas postretlo co najskor take stastie ako teraz spinka vedla mna 🙂

avanka
15. nov 2008

Rut ahoj, aj ja som takto potratila v 6tt minuly rok v juni, nakolko to bolo planovane a vytuzene babatko, niesli sme to s manzelom obaja dost zle 😢 , doktor mi dal na 6 mesiacov antikoncepciu, no ale my sme tak strasne chceli babo, ze sme ju v septembri vysadili a v oktobri som otehotnela 🙂 bala som sa, ze mi doktor bude nadavat, ale bral to v pohode. Tehotenstvo bolo nadherne, sice s mensimi kompikaciami, ale v juni tohto roku sa nam planovanym cisarskym rezom narodil nas milovany Lukasko

drzim palceky, aby ste aj vy mali stastie, presne ako to napisala Bianca 🙂 🙂 🙂 🙂

emjee
16. nov 2008

bola som upozornena, ze sa nejedna o to iste, takze rut ospravedlnujem sa, tema je opat otvorena

anjelik85
16. nov 2008

ahoj rut, nám lekári odporučili potom 6 mesiacov počkať. aby sa maternica stihla zotaviť. no a po roku som otehotnela. a teraz už máme 2 ročné dievčatko a všetko je ok. 😉

rut
autor
16. nov 2008

Dakujem.

tesita
26. nov 2008

Ahoj, mne vravela lekárka, keďže sa to stalo hneď na začiatku (v 6. tt) a bol to kompletný potrat, tak môžem otehotnie po najbližšej menštruácii.

sue250
26. nov 2008

Baby budte radi v uvodzovkach ze ste prislo o babo v 6tt ja som prisla 25tt a to si neviet predstavit co to bolo pocula som pohyby, vsetko bolo ok, a zrazu zo dna na den kontrakcia na tlacenie a bolo po vsetkom kedze som cakala dvojicky sanca na prezitie bola mala 700g je nic, ale musela som ich porodit, pocut plakat a vedela som ze proste za chvilu bude tichu, v tom okamihu necitite nic ani plac, ani lutost, ani smutok nic len prazdno, ten plac mi zostal v usiach a ta bolest... v januari to bude 6m a chystam sa na babo vlastne sa pokusim uz v decembri pretoze to bol prirodzeny porod, v tomto roku poznam tolko zien co potratilo lenze do tohto 10tt to vnimate ale je to ine, ale vo vyssiom stadiu je to horsie, kolko Boh sily vzal tolko v ten den dal. poradim vam jednu stranku www.anjeliky.sk tam su pribehy zien a povedala som si ze moj pribeh je este ok, su tam oblaciky babatiek zien ktore potratili ako symbol ze ich nemohli pochovat.

rut
autor
1. dec 2008

Sue250, je mi ľúto, čo si musela prežiť. No ja by som si nikdy nedovolila niekomu napísať, že má byť rád, že prišiel o bábo vtedy alebo inokedy... Každý má svoj kríž.

oxan
1. dec 2008

ut fakt je to horsie ked to svoje babo uz vidis-jeho tvar citis jeho vonu mozno je to teraz pre teba nepochopitelne ale pre sue je to tak ale ved ona to tak nemyslela len sa sem zapojila s umyslom ty pomoct a teraz to pre nu vyznieva v neprospech

oxan
1. dec 2008

a otehotniet mozes aj hned dufam ze sa ti to podari co najskor a vyplni ti to prazdno v dusi drzim ti palceky

sue250
1. dec 2008

nemyslela som to tak ze ma byt rad ked pride niekto o babo. nepochopili sme sa to neva, ono ani neviem ako to napisat skor ze clovek sa skor spamata v 6tt ako 24tt lebo ten plac tie pohyby sa tazko zabudaju ale nikoho sa nechcem dotknut tu bolest mi nic nevrati fakt.lekar mi povedal jedno vzdy ked je potrat nie je to nicim inym sposobene len genetikou a ma sa babatko zle vyvijat tak si radsej zvoli tuto cestu a brani sa telo a tym nastane potrat utesujem sa len tym a verte mi nie je dna a sekundy aby som si na to nespomenula 😔

rut
autor
1. dec 2008

Ja viem, že je to ťažšie. Preto som otvárala túto tému. Existuje podobná - zmĺknutý potrat. Ale tú som nemala silu čítať... Vysvetľovala som rozdiel aj admin. J
a som jednoducho zareagoval na tú reakciu sue250 :"Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš Baby budte radi v uvodzovkach ze ste prislo o babo v 6tt ". Ja viem čo je to cítiťiť pohyb bábätka, lebo mám to šťastie, že už jedno zdravé doma mám. A viem aké je to stratiť dieťatko hneď po pôrode, jednej mojej známej zomrelo jedno dieťatko 2 hodiny po pôrode, druhé po troch dňoch. Viem aké to je ťažké, aj keď ona to prežívala určite ináč. Nikto iný nedokáže cítiť to, čo matka.
Ja sa neviem vyrovnať ani s tým, čo postretlo mňa. Nepísala som sem preto, aby som sa ľutovala, ale aby som čerpala zo skúsenosti iných, našla v sebe tú silu, ktorú našli ony...

sue250
1. dec 2008

rut verim ti ja tuzim po babu, moja svokra porodila a do 7dni babo zomrelo, moja mama v 6m mrtvy plod a my vsetci sme sa narodili v 7m, a okrem toho este dalsie potraty prepac ak som sa ta dotkla fakt som to tak nemyslela mrzi ma to ☹

mery333
4. feb 2012

Ahojte. v 7tt som musela ist na potrat koli poskodenemu plodu. Teraz po dvoch mesiacoch som bola na kontrole a doktor zistil ze mi ostala na maternici krvna zrazenina. Ak sa po menzese nevyplavi, bude sa musiet odstranit... Budem moct mat este dieta?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre