Manžel berie antibiotiká. Môžem aj tak otehotnieť?

poleva
1. aug 2008

Ahojte, neviete mi poradiť ? Manžel berie antibiotiká ale teploty nemá.
Počula som, že po vybratí antibiotík sú spermie o ničom a 3 mesiace sa neodporúča otehotnieť ,neviete ako to je ?
vdaka

poleva
autor
1. aug 2008

baby poradte...

cikyta
1. aug 2008

poleva...potrebujete teraz tie spermie na IVF?

poleva
autor
1. aug 2008

nie,ale snažilkujeme ...
čo myslíš ?

v555
1. aug 2008

ziadne ATB neprospievaju spermiam,aj ked teploty nema.Radsej mohol mat teploty a nebrat ATB,bolo ich nutne brat?Asi vam ich tarez nebudu odoberat,treba pockat kym sa trosku zregeneruju.To je moj tichy nazor.

poleva
autor
1. aug 2008

my nejdeme na odber....
má zápal prostaty preto musí brať lieky

cikyta
1. aug 2008

No u nás to bolo tak,že nám vraveli,že muž nesmie brať antibiotiká skrz to,že budeme potrebovať čo najlepšie spermie na IVF.(A asi niečo na tom bude....Aj ked mal môj muž vypité,tak sme nesnažilkovali na dieťa-istota je istota)Ved bud to riskni,alebo sa opýtajlekára.

cikyta
1. aug 2008

Ale ja by som neriskovala. ☹

v555
1. aug 2008

jaaaaaj tak to som nevedela.

poleva
autor
1. aug 2008

ale ako dlho neetreba snažilkovať ? čo myslíte ? po vybratí ATB ?

cikyta
1. aug 2008

Každých 72 dní sa vytvorí nová spermia.Jej dozretie od bunky po celú spermiu trvá 72 dní,to je zhruba 3 mesiace.Takže minimálne 3 mesiace po vysadení sa nesnažilkujte. ☹

poleva
autor
1. aug 2008

fasa...

v555
1. aug 2008

to je fakt co pise Ciky,ale vies aky je zakon prirody?!Teraz ked nebudes moct,teraz sa ti zadari.

cukruska1920
1. aug 2008

ahojte....baby a neviete ako to je ked zena berie antibiotika? tiez treba pockat?

v555
1. aug 2008

neodporucaju to,ale je strasne vela zdravych deticiek kt.sa splodili pocas liecby ATB u zien,ak sa Ti to stane je dobre to pripomenut dokimu ku ktoremu chodis lebo su ATB kt.nevadia ale aj agresivne kt.vadia a velmi.Potom sa robi genetika a sona a bohuzial to vela krat konci UPT-čkom.

cukruska1920
1. aug 2008

v555..to bolo mne? ak hej tak ja som myslela ci treba pockat nejaky cas ked ich douzivam...

v555
1. aug 2008

ano to bolo pre teba,prepac neolovila som ta 😉 ano treba pockat kym sa z krvi nevyplavi hladinka cca 2-3 tyzdne.

cikyta
1. aug 2008

Vraj žene to až tak velmi neškodí ako mužovi.Ja som mohla ATB brať pred IVF.Ale nemalo by sa.(tak trochu tomu teraz pripisujem vynu,že to nevyšlo-lebo nikto nevie,prečo to nevyšlo)

cukruska1920
1. aug 2008

v555...no to uz prezijem...ked som vydrzala cakt toooolko tak toto bude uz malina...len dufam ze to potom hned zaberie 😀

v555
1. aug 2008

tak to uz neviem,ale drzim palce,kolko sa uz sa snazite?

cukruska1920
1. aug 2008

v555 od septembra ale teraz uz asi 4 tyzdne nesnazime kvoli tim tabletkam

gabika24
1. aug 2008

ahojte.
poleva, môj manžel mal dosť silný zápal pľúc, bral antibiotiká. spermiogram pred braním antibiotík mal veeeeeeeeeľmi dobrý, ale 1,5 po braní antibiotík mal drvivú väčšinu spermií mŕtvych - sama embriologička nám vtedy povedala, že antibiot. sú zabijakom - strašné svinstvo, čo sa týka spermií... chceli sme ísť na UO, povedali, že jedine cez isci,lebo by nebolo dosť spermií...

zabka1003
1. aug 2008

Ahojte.
Tak my ked sme "splodili" Nelinku, manžel bral antibiotiká..
A podarilo sa, a malá je úplne zdravučká.. 😅

poleva
autor
3. aug 2008

zabka
ahoj aj ja si myslím, že možno vtedy ked nedúfame to výjde

tommino
3. aug 2008

na taketo temy ja mam svoj nazor ... tieto vas prehnane starosti ustia len k tomu, ze deti su stale chore ( v skolke na neho/nu niekto kychne a hned ma chripku,anginu, zapal pluc), niekto sa ho dotkne, div ho v SAVE nepoumyvate.... pred niekolkymi rokmi (nie je to az tak davno) take starosti neboli a deti boli zdravsie ako su teraz. Poculi ste o tom, ze pred cca 20 rokmi mali deti alergie? a ked hej, bolo ich tolko ako teraz? Podla mna nemaju antibiotika az taky vplyv nato, ci dieta bude zdrave alebo nie ....

poleva
autor
3. aug 2008

my nemáme na mysli deti ale to či ked muž berie antibiotiká je vhodné sa snažiť počať dieťa

tommino
3. aug 2008

ja myslim,ze ak sa to ma stat tak sa to stane a tie antibiotika nato nemaju ziadny vplyv....

poleva
autor
3. aug 2008

no ved jedny tvrdia jedno a druhí iné...

lienka2912
8. okt 2010

môj manžel berie ATB Ospamox, o bábätko sa snažíme 4 mesiace.
Volala som svojej gynekologičke, ktorá mi povedala, že ATB nemajú vplyv na spermie, iné by to bolo v prípade, keby som ATB užívala ja. Tak neviem, ako to je, tu čítam, že 3 mesiace po dobratí ATB sa má s otehotnením počkať, máte s tým niekto skúsenosti?

elje
23. nov 2012

My teraz berieme antibiotika obaja, preto radsej 2 tyzdne pockame kym sa zvysky z tela vyplavia...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre