Máte skúsenosť s užívaním Estrofemu pri snažení?

drobecdd
7. jan 2008

ahojte snažilky...dnes som sa prvýkrát odhodlala napísať do fóra ako prihlásený užívateľ, inak som už veľa krát čítala túto stránku.
chcem sa vás opýtať, či má niekto skúsenosti s užívaním estrofemu. o bábo sa snažíme už takmer rok a zatiaľ bezvýsledne. zistili mi syndrom polycystických vaječníkov...následne som brala lieky, ktoré vlastne boli antidiabetiká, ktoré údajne upravujú hladinu hormonov-no bezvýsledne...mala som síce ovuláciu, ale objavili sa mimomenštruačné krvácanie a lekár mi navodil tzv. dráčovu metódu na 23. deň menštruačného cyklu si pichám inj.agolutyn a od 15. dňa menštruačného cyklu musím užívať estrofem. menštruáciu mám síce pravidelnú, ale snaženie sa o bábo rok mi pripadá veľmi dlhá doba. mám už 27. rokov. nie je to tak veľa, ale už raz sme o bábo prišli a preto sa bojím aby sa situácia nezopakovala.prosím odpíšte mi ak máte podobné skúsenosti s podobnou liečbou.

janula.k
8. jan 2008

Ahoj drobec, akoby som o sebe citala...aj my sme prisli o babatka v 15tt. A mam presne taku istu liecbu ako ty. Od 15 dna mam Estrofem, potom v 23. dni agolutin. Beriem to uz 4.mesiac. Tento mesiac som brala len Estrofem a agolutin som si nepichla..nechavam tomu volny priebeh, pretoze minuly mesiac som mala trosku problem s tym, ze som mala dost neskoro ovulku asi az 25DC ale uz som mala pichnuty ten agolutin - 23DC, ktory mi vyvolal krvacanie, alebo skor spinenie, no potom prisla po 17dnoch normalna menstruacia..

drobecdd
autor
9. jan 2008

Ahoj janulka, aj ja sa už takto liečim vlastne 4. mesiac, predtým to bolo pomocou Metforminu...a neúspešne...My sme prišli o bábatko na začiatku siedmeho mesiaca... bolo to ťažké...prvýkrát som otehotnela neplánovane, preto ma zarazila informácia od mojho lekára, keď mi oznámil, že mám PCO a anovulačné cykly....a otehotnenie nepojde tak lahko....najprv som si hovorila, že sa nebudem stresovať, ale nejde to....chcem sa spýtať či z vás nemá niekto náhodou s domácimi ovulačnými testami, neviem, či má zmysel si ich kupovať?

mimicka
26. jan 2009

ahojte babenky.prvy krat pisem do fora a chcela by som sa poradit.Chceme s priatelom babo a snazime sa uz pol roka a nic.ked si kupim tehotenskyn test,tak ma velmi boli,ked zistim ze zase nic.Mam 26 rokov a dlhu dobu som uzivala eatrofem na upravenie menzesu,ale pomohlo mi tzo len obcas.teraz som ho vysadila od septembra na prikaz gynekologa a od vtedy som nedostala menzes,takze si ani nemozem vyratat ovulaciu.som z toho uz na nervy a neviem co mam spravit.Pred dvoma tyzdnami som bola na vyvolavacke na menzes a aj tak som nedostala.zajtra mam ist na ultrazvuk,ale dnes som si zasa robila tes a nic.mohla by mi nejaka dobra zienka poradit ako dalej,ak ma podobne problemy ako ja?budem velmi vdacna.Dakujem

trinitka87
21. dec 2009

ahojte, chcela som sa spytat, kolko vas tu je s touto metodou a ci pomohla. 🙂 🙂

tamarecka
21. dec 2009

Ahojte,
ja estrofem beriem 2 balenie. Dostala som ho pretoze som sustavne krvacala a nie a nie prestat a ak som aj prestala tak len na par dni a zasa. Ako ho beriem, tak sa mi to dost upravilo. Od 16 dna beriem utrogestan.
Doktor mi povedal, ze moje telo nezvladne mat normalny cyklus nie to este tehotenstvo :(
Som z toho smutna. Tiez mam 27 a velmi tuzim po babatku.
Neznasam pocit ked vidim negativny test, alebo ked to dostanem.
Minule som mala ovulku hned po menzese, nerozumiem tomu...
Navyse na SR mi gynekologovia davali len HAG na zastavenie krvacania :( V CR mi nasadili ten estrofem, pretoze mi chybaju niektore zenske hormony...
Neviem co robit, viem Vas uplne pochopit.

trinitka87
21. dec 2009

no ja ho beriem trosku pre iny dovod / 2 neuspesne tehu/

tamarecka
21. dec 2009

Ja ho beriem tiez aby sa mi upravil cyklus a mohla mat babo. Lebo s upravou cez HAG by to bolo nemozne :(
Ja som ani nikdy nebola, chcu ma poslat na laparoskopicke vysetrenie kvoli endometrioze, ale zatial cakaju.

aurora81
7. jan 2010

Ahojte kočky. krásnych anjelikov Vám prajem do nového roku. aj ja som brala 3 m estrofem s kombináciou lutenyl bez výsledne. ja si myslím že ak je príčina je s čím bojovať. ale tá nevedomosť ma ničí.

lenka_tomi
7. mar 2011

Ahojte, ja by som sa chcela opýtať. Existuje nejaká babenka, ktorá brala Estrofem a pomohlo jej to k otehotneniu?dík

cecilka2211
23. jún 2011

Ahojte kočky s manželom sa snažime o babo už rok a pol obaja sme zevraj v poriadku brala som 3mesiace Duphaston no nepomohol menstruaciu mam celkom pravidelnu 26-28.den ......poslednu menstruaciu som mala 25.5.2011 no lekar mi predpisal Estrofem od 10.DC do 24.DC ciže 15dní a Lutenyl od 15.DC do 24.DC ciže 10dní po jednej tabletke.Dnes je 23.6.2011, 29.DC a mrcha nikde no minuly tyzd. som bola u gyn. a povedal ze som mala anovulačny cyklus co doteraz bolo v poriadku tak mi predpisal Clostilbegyt a ze sa mu mam ozvat ked dostanem mrchu a ze mi povie ako mam uzivat clostilbegyt........no mrcha nikde a ani sa tak necitim zeby som ju mala dostat inokedy ma pobolivaju krize a prsia teraz nic...no tehu som neni netestovala som sa ale kedze som mala anovulacny cyklus tehu nemozem byt 😒 poradi mi niektorá z vas ci mam cakat dalej na mrchu a kolko alebo mam ist k lekarovi na vyvolavacku????Ďakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre