Náhradná mamička - skúsenosti s vynosením dieťatka

al
13. okt 2013

Ahojte všetky mamičky aj nemamičky🙂 Budem veľmi rada, ak sa podelí so mnou o skúsenosti nejaká mamička, ktorá pomohla inej žienke pri vynosení dieťatka. Teda "požičala" - ak sa to dá tak povedať, svoju maternicu žienke, ktorá nemože otehotnieť, alebo má iné problémy. Alebo ak sa niekto na niečo podobné chystá, alebo má už takú skúsenosť, či už to je mamička, ktorá takto pomohla alebo žienka, ktorej sa podarila táto, u nás veľmi obtiažna vec. Budem vďačná za akýkoľvek príspevok, radu, pomoc...Ďakujem. Al

zuzinkabluzinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cecil36
15. okt 2013

Pre panajana tema znie Nahradna mamicka- skusenosti s vynosenim dietatka a vy tu rozoberate farmarske dvory, umele oplodnenie, ochorenia deti a mamin po UM. Ste normalne?

bubulka722
15. okt 2013

@zuzinkabluzinka Tak za 1. si totálne mimo tému a za 2. myslím, že je veľa možností ako sa spropagovať. Minimálne si otvoriť vlastnú diskusiu a tam sa realizovať. Vieš, ľudia si vás vždy nájdu ak robíte dobrú vec. Dobro sa totiž šíri samo a dobrom sa vždy opláca. Nemyslela som to zle, len sa trošku prosím zamysli a naozaj pochop, že to nebolo vhodné.
@cecil36 Normálne ????? No neviem, k psycho nechodím ani sa na nič neliečim. Ty si akosi drahá nepochopila, že práve IVF predchádza prenájmu maternice, práve tento spôsob oplodnenia častokrát vedie ku genetickému poškodeniu dieťaťa. Skratkou UM si myslela umelé mlieko, pretože to je teda fakt mimo a o tom sa tu doteraz nikto nebavil.

cecil36
15. okt 2013

@bubulka722 1. mna nemusi poucovat o IVF, ja som si nim presla. 2. UM bol preklep, myslela som UO. 3. Nie som tvoja draha.

veva123
15. okt 2013

@charlie1980 zakladateľka diskusie sa pýtala na to, či s tým niekto nemá skúsenosti, či sa to DÁ, nie či to niekomu pripadá morálne alebo nie... Mimochodom neviem ako to funguje vo Švajci, ale adopcia na Slovensku je tiež na veľmi dlhé lakte a navyše právne voľných detí v detských domovoch je žalostne málo... Sirôt je tam úplné minimum, veľké percento detí sú deti alkoholikov atď. Stačí, keď rodič raz za rok dieťa kontaktuje a dieťa už nie je právne voľné, čiže neadoptovateľné... Je prirodzené, že každá žena/muž túžia po vlastnom dieťati, vlastnej krvi. Ja si tiež neviem predstaviť, že by som sa vzdala po pôrode bábätka, ale vlastne by to ani nebolo moje bábätko... Určite sú ženy, ktoré to necítia tak ako ty a idú s tým do toho, že to dieťa len vynosia... Veď to vedia dopredu. Minule som o tom pozerala dokument, bolo to síce niekde v Amerike, ale napokon mali medzi sebou tie rodiny pekný vzťah a stretávali sa...

mariuskaa
15. okt 2013

@bubulka722
mam na to uricty nazor preco je cim dalej tym viac nepolodnych.
1. .strava, velmi nekvalitna (GMO ide aj do europy), sladkosti, mlieko trvanlive, nie cerstve, viac masa
2. zivotne prostredie
3. dlhorocne brana HAK - vacsinou bez vysetrenia, ci je vobec vhodna. Napchavanie hormonmi
4. trend spravenia si kariery pred manzelstvom a rodinou, vekove hranice sa posuvaju, a baba okolo 30 (nie je nezvykle aj 35) zacne riesit deti
5. nedostatok (kvalitnych) tych spravnych muzov 😕 (zeny dlho cakaju na toho "praveho") - suvisi s bodom 4.
6. veda, elektronika
7. sme pretabletkovani. Lekari podporuju vydaj liekov v nepredstavitelnom rozsahu. Zevraj sa to od nich ocakava predpis liekov ked pride pacient
8. Urciteo mnoho viac dovodov

Kazdopadne mas pravdu viac a viac vidim naookolo problemy s otehotnenim. Aj v EU, casti Azii, USA.

bubulka722
15. okt 2013

@mariuskaa Všetky tieto body sa dajú nazvať slovom, ktoré je pre mnohých ako zlatá modla. Je to teda naozaj pokrok, alebo sme sa dostaly na okraj tej pomyselnej priepasti (ak v nej už nie sme). Nie je na mieste položiť si otázku CUI BONO? V čí prospech je toto všetko??? Kto za tým stojí a o čo mu ide?

bubulka722
15. okt 2013

@cecil36 Prepáč, možno to vyznelo sarkasticky ale ako inak som mala reagovať na otázku či som normálna ak ty nechápeš úplne jednoduchú súvislosť. Ak si IVF podstúpila tak predpokladám, že sú ti známe aj negatíva tohto zásahu.

mariuskaa
15. okt 2013

@bubulka722
akym slovom sa daju nazyvat tieto body? Pytala si sa ma na nazor, preco, tak dufam, ze suhlasis? alebo?
O akych negativach IVF vies Ty?

mariuskaa
15. okt 2013

@zuzinkabluzinka
prajem vsetko dobre, v zahranici to tiez funguje debnickovo donaska (alebo vyzdvihnutie) 1 za tyzden ci 2 do mesiaca.
Kolko stoji 1 debnicka, a je mozne donaska?

bubulka722
15. okt 2013

@mariuskaa To slovo je pokrok. O negatívach IVF sa dá toho dohľadať dosť, viem do bodky o čom hovorím, ako vplýva a čo môže spôsobiť stimulácia žene prostredníctvom brutálnych dávok hormónov. Štatisticky je oveľa viac poškodených detí počatých týmto spôsobom ako prirodzeným čo je logické. Ako k tomu príde dieťa, ktoré sa v maternici po IVF vyvíja a je mu zistený napr. DS. Zrazu to dieťa nie je tým vysnívaným, nie je kvalitným, podľa našich prianí. Kto sa bude oň starať, radšej sa ho rýchlo zbavme, kým je čas! 😢 Ak je toto pokrok, tak ja nikdy nebudem mať preň pochopenie.

cecil36
15. okt 2013

@bubulka722 ja suvislosti chapem velmi dobre, co vsak nechapem, preco si ty sla cestou ivf a nesla si si adoptovat, ked tak vehementne odsudzujes nahradne matky a ivf-ka? Nemusi odpovedat.... A ano, bola som si vedoma rizik ivf (presne preto by som nikdy nesla do klasickeho ivf s tonami hormonov), rovnako ako som si bola vedoma rizik ked otehotniem a porodim prirodzene....

bubulka722
15. okt 2013

@cecil36 Ja som sa doteraz so svojím rozhodnutím nestotožnila a mám voči tomu morálne výhrady. Vtedy som to tak necítila, hnala ma len egoistická túžba po dieťati. Celý náš život je vývoj v našom vnútri a je otázne či pochopíme. Viem, že to mnohým príde odo mňa farizejské a pokrytecké, ale je to stále a aj bude môj vnútorný boj a pocit, že som nekonala správne. Ja som si prešla veľmi dlhú cestu a preto nikdy nebudem chváliť metódu IVF. Nebola som s ňou vnútorne stotožnená ani pred tým ako som ju podstúpila a robila som všetko preto aby som sa jej vyhla. Náš problém bol riešiteľný inak, ale žiadny lekár nám nechcel byť nápomocný a obratom nás poslal práve na IVF. Po 4 rokoch boja s veternými mlynmi som ho nakoniec podstúpila a naozaj neviem, či s tým budem niekedy vnútorne vysporiadaná. Ja sa pozerám na seba v zrkadle a vidím škvrnu vo vlastnom svedomí. Ak ty nie a si hrdá na to, čo si urobila, tak fajn, nemám právo ťa za to odsudzovať, je to tvoja vec, tvoje svedomie.

mariuskaa
15. okt 2013

@bubulka722 ty si mala IVF a mas chore dieta? Alebo zdrave? Lutujes ?

charlie1980
15. okt 2013

@bubulka722 Ja by som na Tvojom mieste asi nezachadzala do detailov, ale to asi sama vies. A presne takychto ludi si vazim, ktori otvorene dokazu hovorit o svojich nedostatkoch, prip. chybach...Tymto Babulku nesudim, ale ju podporujem, aby sa s tym co najskor dokazala vyrovnat. Tymto vyjadrujem moj RESPEKT !

bubulka722
15. okt 2013

@mariuskaa Na toto ti ak dovolíš neodpoviem. Ľutujem a budem ľutovať vždy, nie kvôli nejakej viere, nie som náboženský fanatik, jednoducho to tak cítim. Prešľapla som hranicu, ktorú má každý z nás vo svojom vnútri. Tá hranica nie je pohyblivá podľa toho aký má kto žalúdok, je stanovená ale následkom konzumu a v honbe za materializmom, mnohí na ňu zabudli a neuvedomujú si ju. Ja ju denno-denne pri každom svojom skutku cítim, niektorí pochopia až na prahu smrti. 😉

irriss
15. okt 2013

@bubulka722
....opet spolecny bod..jenze ja bych to tak dobre nenapsala..pro nekoho jsou Tva slova asi zasifrovana, ale ja se v nich vidim ..bohuzel i v tom zrcadle..I ja Mam a Citim skvrnu kvuli preslapnutym hranicim ..i kdyz z jinych duvodu nez TY ☹ ale podle mne neni dulezite z ceho se skvrna sklada...ale ze ji clovek citi a vidi...a i kdyz pro nekoho bude jejich tvar Obrazkem, oni navzdy zustanou "samy pro sebe" neumytelnymi....Take si nedokazu odpustit preslapnute hranice..i ja se obcas zrcadlu vyhybam a koukam pri cesani jen na vlasy....obcas se chci videt a nevidim...
Jedine, co mne uklidnuje, ze pri preslapnuti hranic jsem byla tak nastartovana, ze nebylo mozne mne zastavit..mozna jen "zabit" 😎
No a druha vec je, ze mam vedle sebe oporu, ktera vi VSE a skvrnu na me tvari nevidi..obcas ji dokonce umi dobre "zamejkapovat" 😀 😉 😒 😎

charlie1980
15. okt 2013

bubulka722 Ako kraaaaaaaaaasne napisane...Precitala som si tvoje riadky snad 10krat a pokazdom mam zimomriavky. Je to tak krasne citat, ze su este LUDIA na tomto svete, ktori maju hodnoty, zabrany, City, svedomie, pokoru a lasku v srdci. Ani ja nie som nabozensky fanatik, ale tak ma to v detstve v skromnosti ucili a tak si to chcem aj zachovat. Kazdy sa raz bude musiet zodpovedat sam pred sebou za svoje ciny a ja Ti z celeho srdca zelam, aby si sa s Tvojou tazobou co najskor dokazala vyrovnat. A to iste samozrejme zelam aj @irriss Velky Respekt !
A co ma najviac tesi,je pocit, ze o par dni privediem noveho cloviecika na tento svet, ktory si teda dava riadne nacas a nemusim ho nikomu odovzdat. Moznoze uz teraz si je vedomy tej necistoty na tomto svete, preto u maminky asi najlepsie. Len to, prosim Vas, zvysok tu citajucich, neberte ako provokaciu.

irriss
15. okt 2013

@charlie1980
🙂
Jsou z Tebe citit HORMONY uz nekolik dni devce!!.. 🙂 🙂 🙂 uz jsem si nekolikrat rikala, sakra..Ta Charli nam tu porodi 😀
Ja jsem rijnova, dcerka take(mala carodejka)....miluju rijen a vahy 🙂
Pokud to nekdo bude brat jako Provokaci, tak si toho nevsimej...ja doufam, ze se stane neco, co zamezi miminka "odovzdavat"--at uz je to Zakon ci cistejsi svedomi 🙂
Protoze rikat si "neni to moje", kdyz citim pohyby neni mozne..a pokud ano, finance zastinily vse - vcetne srdce...
Jedina varianta, kterou uznavam, "pomoci z Lasky dceri ci sestre" 😵
Hodne stesti a zdravi CHARLIE 🙂 🙂 🙂

bubulka722
15. okt 2013

@irriss
@charlie1980 ĎAKUJEM holky, ste úžasné. Veľmi málo ľudí ma dokáže pochopiť, pochopiť to že sa s niečim vnútorne vysporiadavam. Mnohí sa zahlcujú materiálnymi hodnotami aby samých seba oklamali a akosi pod kopu konzumu zahrabali špinu v sebe samých. Vážim, si že mi želáte aby som sa s tým čím skôr vysporiadala. Ja mám ale vnútorný pocit, že to nie je možné. V prvom rade by som to musela oľutovať a to nedokážem. Veľmi dobre chápete prečo... Práve ľútosť je kľúčom k pokoji so sebou samým a s Bohom. 😉
@charlie1980 Toľko empatie sa človeku dostane málokedy a ja ti za ňu neskutočne ďakujem! Verím, že tvoje slová nie sú spôsobené len záplavou hormónov, ten cit čo v sebe máš je obrovský a nenechaj ho nikdy udusiť. Tvoje dieťatko musí byť šťastné, že si jeho mama. Prajem ti krásny čo možno najprirodzenejší pôrod. 😉

irriss
15. okt 2013
irriss
15. okt 2013

@bubulka722
No clovek by i "olutoval" pokud by mu to pomohlo.., ale prijde mu to jako hresit..nevazit si DARU ☹ a zaroven si mysli, ze mu ten DAR nepatri..vratit nelze ani myslenkou, utrhlo by mu to srdce,..a klecel by s hlavou pod zemi 😔
Drz se! 🙂

bubulka722
15. okt 2013

@irriss Ja toho nikdy nebudem schopná. Mám dieťa a nikdy nebudem schopná oľutovať, že ho mám. Je mi hrozne len keď toto píšem. Veľkú ťažobu v sebe nosím, ale je priamo úmerná tomu čo som urobila. Boh mi dal obrovský dar a predsa napriek všetkému na mňa nezabudol, verím že práve preto aby som pochopila a niesla si svoj kríž. 😉

irriss
15. okt 2013

@bubulka722
Ja jsem kdysi na svou vnitrni obranu vymyslela sve vlastni motto.

Stat se matkou je DAR, ale stat se maminkou je STESTI..

nazorny priklad:
moje matka mela DAR, ale stesti ne.. 😉 ..narodila jsem se pry z lasky..z lasky, ale za cenu ZTRATY ...ale lasku mi nebyla schopna dat..
Jinak..miminko bylo nahrazeno jinym miminkem.. 😉 a to pak trpelo cely zivot, protoze dotycna si uvedomila, ze udelala chybu a miminko, ktere se narodilo vlastne vyhodilo ven (ne vlastni vinou) to "spravne" miminko... 😅

bubulka722
15. okt 2013

Nedá mi niečo nenapísať, čítala som to pred pár dňami a je v tom skryté to čo cítim.

Keď ľudia prebudia sa o päť minút dvanásť,
keď mŕtvy ožijú a prestanú sa klamať,
keď vyjdú na čerstvý vzduch do slnečného rána,
vtedy zasiahne ich stud v nevýslovných ranách.

Keď bublina praskne a reč ostane prázdna,
keď pýchy svetlo zhasne v najtrpších poznaniach,
keď ľudský druh poklakne v prach faloše a zdania,
vtedy ho bude súdiť prostá, čistá pravda.

bubulka722
15. okt 2013

@irriss Vážim si ťa. 😉

irriss
15. okt 2013

@bubulka722 ☹ 😢

irriss
15. okt 2013
charlie1980
15. okt 2013

@bubulka722 Citim z teba velku bolest, ktoru v sebe nosis, aj ked neviem, co sa za tym skryva. Ale tiez ma to boli... ☹

charlie1980
15. okt 2013

@irriss Budem plakat 😢 😢 😢

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre