Nedozreté folikuly. Podarilo sa vám otehotnieť?

kolienko
20. mar 2009

ahojte, je tu niekto, kto má problém s dorzrievaním folikulov??
Mne to včera zistili. v utorok mal 13 mm a vo štvrtok bol uz prasknutý. za 10 dní mi narástol o 3 mm.

je tu niekto taký, že i napriek malému folikulu sa Vám podarilo otehotnieť??

tinka12
26. mar 2009

Peti, no snad uz bude 🙂
kolienko,ja mam vsetky cykly anovulacne a mne niekedy pride, niekedy nie. kazdopadne na nu musim dlho cakat. a bud pride sama, alebo pomocou lioekov. ale v poslednom období chodí aj sama.

petkaerdal
26. mar 2009

kolienko ako myslis anovulacny a potom ovulacny??? v jeden cyklus,ci dalsi?
nemusi byt kazdy mesiac ovulacia

ja som nemala ovulku snad nikdy a mrchu som mala

pecka
27. mar 2009

ahojte kocky, mne pco-ka teiz zistili relativne dost skoro, v 17 tich , ked mi operovali slepak, tak chirurg si vsimol, ze mam nejake "divne" vajecniky. Potom som chodila do Lubochne do endokrinolog.ustavu, tam to potvrdili a zistili, ze mi este okrem toho chybaju gestageny v druhej faze cyklu a navrhli dlhodobo proveru alebo HA.......na a hadajte co som si asi tak vybrala 😀 , takze presne ako cez kopirak, ako aj vy ......HA niekolko rokov, clostyl....IUI....IVF

Peti, velmi moc si zelame dvojky....joj nech sa to podari 😵 😵

A co sa tyka ovulky kolienko, kludne mozes mat jeden cyklus ovulacny a jeden anovulacny, ale to by si musela mesiac co mesiac chodit na folikulometriu, a ak by tam dr. videl zlte teliesko, da sa usudit, ze uvulacia prebehla. Ja som tiez ovulku snad ani nikdy nemala ..... a mrcha mi sama od seba prisla mozno 5x v zivote, vzdy len po liekoch HA, duphaston, agolutin........

petkaerdal
27. mar 2009

ahojte 😉
pecka,ja som tiez bola v lubochni,ale mne tam nic o mojom pco nepovedali 😠 😠
ja som sa to dozvedela iba takmer pred rokom a pol vo FC,tam som prvy krat o tom pocula 😅 😅

tak ti potom prajem velmi dvojky 😉 😉 😉

inak aj ja som bola casto na vyvolavackach a duphastone,mrcha mi sice chodila,ale tak na 50 den,takto som ju mavala aspon na 30..ale mne chodila

tinka12
27. mar 2009

baby a na co je zameraná vlastne tá lubochna? este som o tom nepocula....

petkaerdal
27. mar 2009

tinka,to je dedina alebo mesto,ani neviem presne,su tam kupele a liecebna pre zeny so zenskymi problemami

pecka
27. mar 2009

tu som nasla link na lubochnu,tak si pozri tinka http://www.nedu.sk/ , ale myslim ze sa najma zamerievaju na diabetologov a tymi, co maju problemy so stitnou zlazou, ale aj kadeco ine, proste zaoberaju sa roznymi hormonalnymi poruchami......

petkaerdal
27. mar 2009

pecka a si doma az do testu? oddychujes?

tinka12
27. mar 2009

jaj, diki, ja som bola takto minulý rok v lučkach a teraz idem do nimnice. obe su tiez zamerane na gynekolog. problemy. aj ked viem, ze nepomozu, ale potrebujem vypadnut a zrelaxovať 😀

pecka
27. mar 2009

Ano peti, som momentalne doma...do testovania urcite, a potom sa uvidi....ak mi bude OK, tak asi pojdem do prace.....ja som kancelarska mys, a nemam stresujuce prostredie, takze by to malo byt v pohode 😉

Tinka, ak mozes tak si uzi kupele kolko budes moct.....ja som bola tiez v Luckach, ale uz davno a super som si oddychla, sice nepomohli, ale psychiku som mala uplne dokonalu....vyspala som sa tam na niekolko rokov dopredu 😀 , precitala som niekolko knih a casopisov......nic ine sa tam ani robit neda, ked si tam bola, tak vies o com rozpravam.......kulturne vyzitie 0 bodov.....aspon ze tam mali kinosalu 😝 ......a este, ked ti zo 4 kupelnych tyzdnov prsi 2, tak si to viete predstavit......., ale nejak specialne mi to nevadilo, hlavne ze som vypadla z kazdodenneho kolobehu...... 😉 😉

petkaerdal
27. mar 2009

no ked si mys,tak nemas nejaku zataz ,to mozes ist pracovat 😉 😉 😉
a nerozmyslala si ,ze ostanes cele tehu na PN?

tinka12
27. mar 2009

no mne sa kulturneho vyzitia v lučkach teda nemalilo....kazdy vecer sa tam nieco dialo..ale to bola asi nahoda, pretoze tam bolo dost mladých tak sme tam mali zábavu... ja som sa vela nevyspala, ale zato zrekreovala 100%-ne 😀 ja som tam bola iba na tyzden...aj teraz idem len na týzden...21 dni je pre mna dlho ☹
packa kedy ides na krv?

petkaerdal
5. apr 2009

ahojte,tema nam zapadla
pecka tak ako??? sem sa nepochvalis??? nahodou som ta citila v tehulkach po Ket....pochval sa 😉 😉 😉

pecka
5. apr 2009

ahoj peti, no veru, tema sa riadne prepadla, tak ju dvihneme 😉 😉 . Takze, ako som dopadla ??? No tak, ze som nevydrzala a na 5.den som a testla.....a bola tam 😵 😵 😵 , sice ledva ledva viditelna, ale bola 😵 😵 , mam ho aj v albume, ale to akokeby ani nebola...., ale kazdym testovanim je viditelnejsia. Na kontrolu idem v stredu, tak som zvedava, kolk machuliek uvidime, strasne sa tesime 😵 😵 . Prsia bolia stale aj brucho na dotyk, som stale na PN..... takze setrim sa 😉 😉

A ty ako?? citala som, ze si bola v nemocke, co sa stalo??? Drzim palce nech je vsetko v poriadku 🙂

petkaerdal
5. apr 2009

pecka,tisko gratulujem,ale verim,ze to bude uz iba silniet...superko,tesim sa velmi,ze to vyslo 😉 😉 😉
5 den bolo skoro,preto bola ledva viditelna,ale hlavne ,ze je,aj ja som mala slabulinku..vidis,je to tak,ako sme sa bavili,ze to uz aj na 5 den ukaze 😉 😉
v stredu mi daj vediet,ides este len na krv,ci uz na uzv???

ja som bola v nemocke ano 😔 😔 😔 bola som na kontrole v pondelok a zrazu hups a krcok skrateny o 2cm,co je dost,mam ho teraz hranicny 2,5mm..mala som ho 4,6mm predtym,nastastie je zavrety,teda bol naposledy,kontrakcie nemam
na kontrolu idem zase v pondelok,dufam,ze drzi,velmi sa bojim,este baby maju cas ist von,je to velmi skoro,ale uz maju vahu a tlacia mi nan 😔 tak musim len lezat a lezat a oddychovat
drz nam palce pjosim tiez
a akoby to nestacilo,zistili mi tehu cukrovku,cukor som mala 13,5 😔 😔 😔 takze strava,ako pre diabetika,co ale nedodrziavam zatial 😅 uvidim,co aj na to povie lekar
a to tiez nieje vsetko,dole mam nejaku infekciu,tak beriem antibiotika na to 😔 😔 😔
takze moje skvele bezproblemove tehu sa takto zrazu obratili a vsetko ide nie dobre 😔

petkaerdal
5. apr 2009

krasne testiky pecka 😉 😉 😉
prajem dvojicky 😀 😀 😀

pecka
5. apr 2009

peti, dakujem...citim, ze sa chytili obaja....ale uvidime az v stredu, ak nebudu prekryti ako u teba. Budu mi robit aj ultrazvuk aj krv.

fuha, tak ty mas veru krusne obdobie, drzim palce, nech je to len taka prechodna zalezitost, vela oddychuj, lezkaj, setri sa, nech sa ten tvoj krcok uz viac nestahuje 😠 , babule este maju cas, nech su pekne este v brusulu. Uz vies, ake maju teraz momentalne vahy? A s tou tehu cukrovkou, co to znamena, mala si aj pred tehu zvyseny cukor v krvi, alebo to len teraz ti zistili?? Myslim na teba, nech su krasavice v poriadku a samozrejme aj ty 😵 😵

petkaerdal
5. apr 2009

pecka,tak to ti naraz budu aj krv a aj sono? to uz bude nieco vidno?
no hadam sa ti nechova drobec,ako mne 😀 😀 😀

no vsetko sa mi teraz ruti,som z toho nervozna a smutna,mala som krcok vzdy priam ukazkovy,lekari ho vzdy obdivovali a chvali,ze 46mm,ved to bola krasa,vobec som necakala toto,ked som sla k lekarovi,tesila som sa na baby a krcok som brala,ako samozrejmost,ze je ok

cukor som nemala zvyseny nikdy,nemala som cukrovku,toto je tehu cukrovka z hormonov,ale je to aj nebezpecne,musi sa s tym nieco robit,uvidim,co na to lekar a mam ju az moc vysoku,niektore zeny pichaju aj inzulin v tehu,po porode by to malo zmiznut,inak to ohrozuje aj babätka..nepocula si o tom este? aj moja segra to v tehu mala

pecka
5. apr 2009

o tehu cukrovke som uz pocula, ale specialne som sa o to nezaujimala...radsej 😎 😎 , ale kuknem na googli, nech som mudrejsia 😉 😉
Na tom sone, neviem, co bude vidno, ale nejake tie machulky uz hadam budu 😵 😵 , ved to uz bude 14. den od ET a boli mi vlozne 2 hatch. blastocysty....tak nechame sa prekvapit 🙂 .

Peti hlavne lez, nech si nenamahas ten krcok jeden neposlusny, nebud smutna, upravi sa to neboj, ty si taka optimistka, tak sa nestresuj, tym si nepomozes 🙂

petkaerdal
5. apr 2009

pecka,tak ty ratas teda,ze to budu dve na 100% 😀 😀 😀
aj ja som o tehu cukrovke pocula,ale ma nenapadlo,ze to budem mat a vidis..ma to vela zien v tehu

snazim sa lezat pecka,ale nejde to cely cas,to sa neda,troska aj varim,drahy umyva okna,tak ale domka sme
a dakujem za povzbudenie 😉

no ja som teda zvedava na to sono,to mi daj hned vediet a na to hcg vysoke 😀

pecka
5. apr 2009

.......v tehu sa zdravotny stav moze zmenit zo dna na den, hlavne pri viacplodovej tehotnosti, preto doktori nam prizvukuju....setrit sa setrit sa setrit sa...ale mi sme frajerky, co......neverime, kym sa nieco nestane......, ked som otehu 1.krat, tak som sa, da sa povedat nesetrila, hovorila som si, ze ved tehotenstvo nie je choroba, ale v nasom pripade....teda po ivf...to celkom normalne nie je....... Takze, po skusenostiach som teraz ovela opatrnejsia a preto som suhlasila aj s PN, mozno aj s dlhodobou....... U nas bude tiez manzelik umyvat okna.....no, zlati su ti nasi drahi 😵 😵
Jasne, ze dam v stredu vediet infosky, uz sa nevieme dockat 😵 😵 😵

moa
5. apr 2009

ahojte kocky,nechce sa mi to vsetko citat a tak sa rovno spytam ,ma tu niekto skusenosti s Pregnylom?

marione74
5. apr 2009

ahoj moa, pregnyl sa picha aby sa uvolnili folikuly, ja som si ho vzdy pichala pri ivf asi den a pol pred odberom vajicok, preco?

petulka, tak Ty si bola v nemocke, to som nepostrehla, no moja tak sa setri, kazali Ti aj lezat?

pecka, tak to vyzera na dvojky, daj vediet v stredu kolko mas hcg? to uz bude strnasty den?
A to vazne je uz nieco vidno na utz? u nas v car robia utz az o 6 tyzdnov po ET ale ja isto skocim za svojim gynekologom tak po 4 tyzdnoch, myslis ze uz bude vidno ci su dve alebo jedno?

Inak babule, ja som sice bola par dni v robote, ale z toho ze som stale len doma, polihujem, tak som cela ubolena 😒 mam pocit ze stracam fyzicku kondiciu alebo co.... Nemyslim ze by som mala umyvat okna, ale neviem ci je ok, ze sa tak malo hybem... ak je problem, ako u Petky, tak to je ine, ale pecka kde je hranica setrenia sa? 😔
Inak mna vobec nebolia prsia, iba brucho ako pri ms, budim sa na to aj v noci, a dnes mi je aj tak divne celkovo - boli ma hlava ci co...

moa
5. apr 2009

marione mna sledoval dokt lebo som po vysadeni HAK stratila Ms dostala som najskor Duph s tym som ako tam mala ale potom to bolo asi tak ,ze 1den a MS prec.teraz ma sledoval a robil mi sono a ked videl,ze je tam vajo tak mi pichol Pregnyl s tym,ze asi to samo nepraskne.nakoniec prasklo ,ale uz je to odvtedy 6dni a moje ovu testy mi stale ukazuju pozitivne.tak som chcela vediet ci s tym nahodou ma niekto skusenosti a vie o tom viac

pecka
6. apr 2009

ahoj marione, kazde centrum ma iny system u nas je to tak, ze na 14. den po ET zoberu krv na beta-hcg a na sone sa daju badat plodove vacky, niekou este nic nevidno...zalezi kolko bunkove embrya vkladaju. A potom o dalsie 2 tyzdne dalsie sono...na potvrdenie akcie srdiecka .....a potom ta vyradia z centra a uz ides k svojej gyndoske 😵 😵 A kde je hranica setrenia sa 😎 😎 😎 , no, to tazko povedat, to musi kazdy asi vediet sam......ja ked dlhsie, alebo rychlejsie chodim, tak ma zacne v podbrusi pichat, tak polavim a sednem si...vylozim nohy, ale normalne varim, periem, upratujem..ale len tak light 😉 , neysavam....dlazky ani okna neumyvam....
A v stredu dam vediet, ako som dopadla. 😵 😵 😵

Moa po po pichnuti pregnylu ti pride ovulacia za 36 hodin...je to velmi presne, takze ak ti ovu test uz 6 dni ukazuje ze mas ovualciu, tak to je tym hormonom co pregnyl obsahuje...... , to uz ovulacia nebude 😒

Petkaerdal ako sa mas, dufam, ze sa setris a dietujes 😉 😉 ....a babule sa ako maju... ???

marione74
7. apr 2009

pecka, tak myslis ze po 4 tt by uz mohlo byt nieco vidiet? aj ci je jedno alebo dve? dokonca aj srdiecka?
(teda viem ze petka je zvlastny pripad, u nej videli najprv iba jedno mimi ;o)
peti a ty si za ako dlho bola na utz?
a ako sa ma tvoj krcok a Tvoja dietka?

pecka, som hrozne zvedava, na Tvoje hcg, ze ci obe ideme na dvojky ?
🙂
moje bolo na 15 den 1700 co je vraj dost...

hiva
7. apr 2009

ahojte baby....pecka, strasne ti gratulujem....sledovala som tuto diskusiu, ale nikdy som sa nezapojila....no ale toto mi neda....strasne ti drzim palce 😵 😵 😵

inak ja mam PCO, ale zatial este nic nerobime.....chcem skusit liecbu Clostylom a az potom IVF.....chodim do FC no a tam mi povedali, ze pred IVF musim absolvovat Laparoskopiu....bez nej to vraj nejde.....no a na tu sa chystam najskor az cez leto....takze do leta chcem skusim Clostyl....akurat ale teraz som bez doktora...lebo ten moj odchadza na sukromnu kliniku a kedze som nechcela ist s nim, tak mi ani nechce nasadzovat Clostyl, lebo nebudem mat ku komu chodit na folikometriu ...musim pockat az do maja

pecka
7. apr 2009

marione, v podstate by sme uz mali byt v 5 tt + 2 dni, takze dutinky, ak nebude prekryte ako petky, tak ich bude vidno, ale akciu srdiecka este nie, na povtrdenie akcie pojdem az v 7 -8 tt. 😉 😉

Hiva vitaj v teme 😉 😉 a dakujem 😵 😵 , ja mam tiez PCO zistene uz v 17 rokoch 😕 a v CAR mi diagnostikovali , ako tazke PCO, takze mne ziadne clostyly ani inseminacie nepomohli, len IVF-ko. Ale nechcem ta odradit, zalezi aku formu pco mas...ci len na jednom, alebo na oboch.....je vela kociek, ktore maju pco a s clostylom sa im to podarilo a dokonca niektorym aj prirodzene 😵 😵 , co je fakt uzasne...zazraky sa deju, len bohuzial.....ja vzhladom k mojmu veku by som sa takeho zazraka asi nedockala. Tak drzim palce.....a ako dlho sa snazite ?,,

dicinka1
7. apr 2009

pecka gratulujem k vytuzenym // 😵 😵 😵 😉

pecka
7. apr 2009

Ahoj dicinka 😉 , dakujem. ....krasne ti pribudaju tt 😵 😵 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre