Nedozreté folikuly. Podarilo sa vám otehotnieť?

kolienko
20. mar 2009

ahojte, je tu niekto, kto má problém s dorzrievaním folikulov??
Mne to včera zistili. v utorok mal 13 mm a vo štvrtok bol uz prasknutý. za 10 dní mi narástol o 3 mm.

je tu niekto taký, že i napriek malému folikulu sa Vám podarilo otehotnieť??

petkaerdal
23. mar 2009

aj som si myslela,ze kvoli nejakemu takemu nazoru ste neoplodnovali vsetky,ja mam tiez podobny nazor a som teraz v takej situacii,ze neviem,co so zmrazenymi,ale mna zase prinutili okolnosti kvoli uz 4 ivf co najviac vajok a zvysit sancu,ani som necakala,ze by sa chytili obe ,co mi vlozili a mam este aj zmrazene,vzdy som chcela deti len dve,ale skusim aspon Ket urcite ,mozno vyjde ,mozno nie,uz len kvoli tomu,ze ich nechcem nechat vyhodit,lebo to by som asi nedokazala 😔 takze takto nejak sme sa rozhodli...

viem o tom,ze Brno robi ten soft,takze kvoli tomu,ze chcem menej vajok idete tam a nerobi to aj Iscare? ale tam by som nesla 😖

mala som strasne bolesti,az som vracala od bolesti pre 3 dni,pri prvych 3 ivf som nic nemala,nic mi nebolo,mala som malo vajok a teraz taketo bolesti,OHSS som zevraj nemala,bola som 4 den na kontrolu a bolo to v norme,ale stalo to zato,prezila som to 😉

bublinka11
23. mar 2009

Ahojte kocky...tato tema ma zaujala...lebo sa ma mozno tyka.
Bola som na HP, tvrdili mi, ze vsetko je O.K., ale vzdy, ked mi robil Dr. sono, tak mal folik len 16 mm...dalej to uz nikdy nesledoval. Teraz som bola na 13 DC na sone a Dr. mi tvrdil, ze nemam dominantny folik. Meriam si BT a robila som aj ovu testy a podla tohto bola ovu 17 DC. To mi ale Dr. spochybnil, ze to nie je mozne, aby folik tak rychlo dorastol. Na HP som mala vysoku hladinu progeseronu, cize Dr. bol spokojny, ze k ovu isto doslo. Len ako k nej doslo, ked som nemala dominantny folik??? LF mavam presne 14 dni...aj podla toho ovulacia sadla na 17 DC...tal som z toho jelen 🙂

pecka
23. mar 2009

ahojte 🙂 🙂
petkaerdal, chcem sa ta opytat, ci sa ti ohss neprejavil ani po vlozeni embyok, teda, ked sa zacal riadne tvorit HCG hormon? Cize priblizne ten 7 - 8 tt..... Zaujima ma to preto, lebo tvoja diagnoza je velmi velmi podobna s mojou....a dokonca, tiez sme absolvovali 4 IVF-ko....teda vlastne este nie uplne, v stredu nas caka transfer. 😵 😵

riamim
23. mar 2009

Bublinka a graf BT mávaš taký klasický ovulačný?

petkaerdal
23. mar 2009

pecka ahoj,
nie praveze nie,mala som ukrutne bolesti nejakych 5 dni,nemohla som ani chodit,este v den transferu ma to dost bolelo a potom to preslo,bolelo ma len to,ze som mala vajecniky dopichane vlastne na viac krat kvoli väcsiemu poctu vajok,zevraj som ohss ale nemala,lebo pred ET som bola na kontrolu v centre...inak nechcem vediet,ako sa citia baby s ohss 😔

tak ti drzim silno palce,viem co to je zial,ked uz ide niekto na 4ivf 😔 😔 😔 nech je to tvoje posledne 😉
kolko si mala vajok pri Opu? kolko mas embryjok? mas aj PK?

pecka
23. mar 2009

Petka, dik za odpoved. Si ma veru aj potesila 😵 , vies ja som bola uspesnou kandidatkou na ohss, bola som na neho pripravena, ale tentokrat som sa tomu vyhla 🙂 , musim zaklepat..... Naposledy, pred rokom som po opu mala taky sialeny hyperstimulak, ze sme sa ani k transferu nedostali 😒 , takze tri embrya sli do mrazaku 😨 . Potom sme isli mesiac po mesiaci na ketko...prve negativne, druhe pozitivne 😵 ....ale v 7tt odislo 😒 .
Tak sme si dali dlhsiu pauzu a sli sme opat do dalsieho IVF-ka. Tentoraz s nadsenim a nie obavami, aj ked tie su vzdy, ale vzdy sa ich snazime zahanat, tym pozitivnym. Tentokrat som mala 12 vajok....... 10 oplodnili...mame aj PK. Opu bola vo stvrtok minuly tyzden. Tiez som mala riadne dopichane vajecniky, lebo sa mi dr. snazila vsetky, vsetky foliky odsat, bolo ich skoro 40....., aby sme sa vyhli ohss-ku. Zda sa, ze sa jej to podarilo, ale tiez som mala ukrutne bolesti....bolelo ma kompletne cele brucho...dokonca aj pod rebrami, citila som sa ako po laparoskopii, nie ako po OPU 😝 , aj som doma odpadla, krutil sa mi cely svet, no, bolo mi zle fest, ale uz dnes sa citim super...sice brucho este boli, ale uz je to len slaby odvar 😉 . Len mame teraz dilemu, lebo povodne sme si chceli dat vlozit dve, ale prave kvoli tomu, ze je velka pravdepodobnost vzniku opatovneho ohss v tom 7-8tt, tak nas dr. od dvojok odhovara. Ale asi si dame poradit, a ostaneme pri jednom, dufam, ze nas jeden bojovnik nesklame 😵 😵

bublinka11
23. mar 2009

Riamim moje grafy su praveze krasne, ukazkove...vyzeraju idealne. Dokonca jeden cyklus, kedy som si bola ista, ze ovu prebehla, i ked neskor, mi Dr tvrdil, ze cyklus bol anovulacny, lebo som mala nizku hladinu progesteronu...len ja mavam posunutu ovu niekedy az na 20 DC...takze 22 DC nemoze byt predsa progesteron vysoky...neviem...nie som odbornik.

petkaerdal
23. mar 2009

pecka,ja by som dala dve,preco sancu znizovat,ked uz mas 4ivf,naco? dobre si to rozmysli 😉 ja som chcela pri mojom 4 ivf dokonca 3,uz som bola zufala,ale blastocysty 3 nevkladaju
mne dr. stale zase tvrdil,ze ohss prepuka cisto po odbere,potom uz nie a do et citis,ci bolesti ustupuju a ci chodis casto cikat,ja myslim,ze to bude v pohode 😉
viem o com hovoris,tie bolesti som mala take iste,to ale boleli len dopichane vajecniky,mne dr. povedal,pokial chodim casto cikat,ze je to v poriadku,na 3 den som bola na kontrole a vajecniky boli uz o dost zmensene
ale tie bolesti,hm nooo,chodila som len v predklone,tak ma vsetko bolelo,nieco hrozne,ja som za svoj zivot teda väcsiu bolest este nezazila 😔 ,ale prezili sme
po tyzdni som ani nevedela,ze som mala oddber nic nebolelo a az potom som nasla //
😉

pecka
23. mar 2009

petka, vdaka za odpoved, tak vyzera to tak, ze vdaka tebe, sme opat tam kde sme aj boli vcera 😀 , cize zas nerozhodne ......jedno alebo dve....... 😕 . Uvidim teda, zajtra mam ist na kontrolu do centra, ci ta volna tekutina v bruchu sa uz vstrebala a tiez, ci sa vajecniky zmensili a rozhodneme sa.

..... clovek si velu vytrpi, ze, ale coby sme pre to nase potomstvo neurobili. 😉 😉 , ked to nejde podobrotky, tak to ide takto.... 😅

....dam potom vediet, ako sme sa nakoniec rozhodli 😉

zulka29
23. mar 2009

Peculik, ja by som tiež riskla 2, no ale je to samozrejme na tebe 😉

marione74
23. mar 2009

jeej zulka, je tu, aj petka, a aj pecka, som musela otvorit tuto temicku

Pecka, Teba si pamatam takmer spred 2 rokov, som na Teba viac krat myslela, idem si mrknut co tu pisete 😉

petkaerdal
23. mar 2009

pecka a zajtra mas ist na kontrolu po odbere? aj ja som tak bola,tak vidis potom sa rozhodnete,ale mysli aj na to,ze uz je to 4ivf a ked das jedno,sancu o polovicku znizis....prajem ti,aby si sa spravne rozhodla a daj zajtra vediet,ja sem mrknem 😉

pecka a este jedna vec,ked je aj mierny ohss zvysuje to sancu na uhniezdenie 😉 a co viem,az take riziko to nieje 😉

pecka,aj ja som ti chcela pisat,ze si ta tak letmo pamätam spred cca dvoch rokov,len si neviem spomenut z akej temy,vtedy som o tebe citala,ked som ja zacinala s prvym ivf,bola som len zaciatocnik 😀

Zulka,tebe drzim palceky,tiez ta poznam z citania,viem,ze mas toho tiez dost za sebou 😉 krasne ti pribudaju tt 😀

petkaerdal
23. mar 2009

zulka,ten smejko prvy tam nemal byt 😅 😅 😅 preklep chcela som dat ☹

pecka
23. mar 2009

opat som nakukla, a co nevidim 😵 😵 , marione74, jasne, ze si ta pamatam...... 😵 😵 a citala som, ze mas mimiskov v brusku, joj ako ti drzim palce. Ja som za z konika na dost dlho odmlcala, co som si len tak poprecitovala, ze ako sa vodi mojim byvalym spolubojovnickam.......A zacala som az zaciatkom roka, ked sme sa rozhodli ist znova do boja. Povodne sme chceli ist do toho az niekedy v maji, ale baby ma tak nazhavili, ze som neodolala a hned po schvaleni ziadosti......sup do toho....no a .....pozajtra bude ET 😵 😵 no...rychlovka 😵
Zulka ahoj...ty pokusitelka 😉 😉 , uz som zase na strane dvojok .....a uz som si viacmnenej ista 😵 . Baby, to je sila, davate mi taku nenormalnu nadej.....
Petka, tiez si matne spominam, ze sme urcite uz spolu kecali, ale bolo to davno......medzitym sme si uz tiez kadeco preskakali...... A tebe to dopadlo uplne super na dve jednotky 😵 😵 . Tesim sa velmi 🙂
.....a este otazocka, hra moc velku rolu pri tehulkovani s dvojkami vyska?? Pytam sa preto, lebo ja som do vysky az moc nenarastla ...... 160cm a kedysi, uz davno mi jeden dr. hovoril, ze mne by sa tazko vynosili dvojicky, lebo mam kratke brucho. 😕 😕 😕 Ale konkretne, teda nie osobne, len z videnia, poznam dve kocky, ktore maju dvojicky a dokonca, jedna je este mozno odo mna nizsia. Co si o tom myslite?

zulka29
23. mar 2009

Marione, slub mi ziadne stresy nech sa mimiskom pekne dari a uvidis, vysledok bude 100 percentný 😉
Petka, aj tebe pekne pribudaju, zachvilu uz mas mrnuskov doma 😵
Pecka, a ked niekto vynosí 5 detičiek? Kolko by musela merať? Aj 3 metre minimálne 😀 . No a možno sú ti tie dvojky nakoniec súdené, čo ty vieš 😀 😵 9 mesiacov si možno aj odležíš a máš potom už pokoj 😉 .

pecka
23. mar 2009

😀 ze 3 metre 😀 😀
zulka, mas uplnu pravdu, tiez si tak hovorim, ze ked sa uz 10 rokov snazime o babo, tak kludne este tych 9 mesiacov pockam aj poleziacky 😝 .... no nie 😉

petkaerdal
24. mar 2009

ahojte,
pecka ale ty si potom velmi dlho neprispievala alebo som ta nikde nevidela,ja si pamätam,ked som objavila konika,ty si konikovala o 106 a potom si sa odmlacala 😀

pecka hlavne sa netreba vzdat,aj ked to je velmi takze,sama som tym presla,4ivf je moc fakt...ale dobre,ze si to skusila zase,tentokrat to musi vyjst 😉 😉 😉 strasne ti to prajem a drzim palceky 😉 😉
dakujem ,z nasho vysledku sme boli obaja sokovani,no cakala by si to po 3 neuspechoch dvojmo hned? ja teda nie,ja som tak plakala u dr.ze ma museli z tej koze dvihat 😀
myslim,ze s tou vyskou je to blbost,skor s vahou,podla mna je lepsie byt trosicku pri tele na dvojky,ako chuducka nejaka 50kg,vyska nemyslim,ze s tym co to ma 😖

zulka,no cochvilu,tesime sa velmi,nech su uz tu 😉

pecka
24. mar 2009

Ahoj petkaerdal, som za schuti zasmiala, ked som si predstavila ako ta doky z kozy dviha ked ti oznamil tu uzasnu spravu....sice nepoznam ta, ale fantaziu mi pracuje 😀 .

Dnes som volala do centra ako sa dari nasicm deturencom, tak nevyzera to bohvieako 😒 , spomalili vo vyvoji a na niektrorych su uz aj fragmenty takze viacmenej nevhodne na transfer 😨 ...... Zatial su, ako tak 3 kusky, tak som zvedava kolko z nich prezije dnesnu noc....... Chytila ma fest panika, ale uz ma to aj preslo.....ved co s tym narobim...... Tak drz palce nech na nas aspon dvaja pockaju 😅

petkaerdal
24. mar 2009

ahoj pecka,to vazne ma dvihali za ruky aj so setrickou 😀 😀 😀
este sa mi nic take nestalo nikdy,normalne som sa zacala cela chvet,ostala som zelena a skoro som odpadla ako vazne 😅
ale to aj preto,lebo na prvom uzv bolo len jedno babo,teda jedna bublinka a az na druhom dve,preto to bol sok 🙂
ked su 3 pecka,je celkom dobre,do zajtra urcite dve budu neboj...a palce ti drzim velmi,viem ,co to je
o ktorej ides zajtra na et?

pecka
24. mar 2009

🙂 neviem peti, o kolkej........zajtra o 7.30 mam volat, aky je stav ......., a asi na 10.00 budem mat prist..... uvidime. Sice este by som mala absolvovat kontrolku pred ET, ci sa nenahromadila nejaka tekutina, ale citim sa supis, takze asi to bude o.k., ale ved to bude rychlovka...... dam potom vediet.. 😉

petkaerdal
24. mar 2009

aha u vas je to tak,u nas sa nevola pred ET,zevraj nieje dobre,ked sa embryjka stale pozeraju a otvaraju,u nas ides a bud alebo...
daj vediet teda...
aj zvyknes testovat? alebo cakas az na krv? ja som nevydrzala nikdy na krv

pecka
24. mar 2009

jasne, ze budem testovat 😀 , tiez som nikdy nevydrzala 😉 😉 .....ale aspon je clovek pripraveny, ci uz na dobre alebo opacne. Naposledy ked som mala pozitivny test, tak som testla na 10 den od ET a boli tam //😵 , takze .....uz mam doma jeden test specialne na to ready 😵 😵 . Hadam este nebude po expiracii 😝 , musim kukunut. 😉 😉

petkaerdal
24. mar 2009

mas myslenie,ako ja...
ja som nikdy nevydrzala alebo nie ze nevydrzala,ale naco sa trapit,ked to mozem vediet uz ovela skor,no nie?
a ja osobne neverim na take zazraky,ze ked ma niekto napr.10 den jednu,tak este veri,ze mozno...to ja neverim.
ja som mala na 7 den poobede uz //

pecka
24. mar 2009

presne tak, tiez som toho nazoru.... ked som po prvom KETe testovala s malou dusickou na 12 den 😕 , tak proste nieco vo mne mi hovorilo, ze bude aj tak len jedna......a tak aj bolo, a tiez som neverila tomu, ze to nic neznamena......., ze este nic nie je stratene..... a bla bla bla presne som vedela, ze je to uz pase.....no, a o dva dni to potvrdili aj z krvi......takze bola som na to pripravena. Jednoducho....testy neklamu.... 😉 Urcite sa najdu a vynimky,ale tych je malicko...

petkaerdal
24. mar 2009

pecka ja som vzdy testovala tak na 9 den,ale je pravda,ze zena to nejako vnutorne aj citi,ze to vyslo,ja som citila,ze to je v haji a testla a vecer sla na disko zapit zial,na krv som ani nesla potom a mrcha prisla ,ako hodinky 😔
pri poslednom som nieco vnutorne citila,neviem co,tak som testla na 7 den,drahy utekal na balkon na slnko a bola tam velmi slabucka,ale bola,,, 😉

ja poznam len jednu taku vynimku,je ich velmi malo,ale potom aj to HCG je velmi nizke a je tam podla mna nejake riziko,lebo ja ked som mala vysoke,bolo mi povedane,ze zdrava tehotnost...niektore baby maju velmi nikde aj na 14 den

marione74
24. mar 2009

peti, no s tym testikom to nemusi byt tak na 100%, ved presne - vieme ze Sue z temicky FC mala // az na 14 den 🙂 Ale vo vacsine pripadov testik neklame 😒
Ja asi tiez testnem, ale az na taky 8-9 den.

Pecka, strasne Ti drzim palce, verim, ze Tvoje drobceky zabojuju a budu Ti moct aspon 2 vlozit. Hrozne Ti to prajem, aby to uz tento krat vyslo.

marione74
24. mar 2009

Zulka snazim sa nestresovat a hladkam brusko 😉 , aj ked stale sa budim na to, ze mam este 12 mimiskov v mrazaciku 😅. Je to take zvlastne niekedy sa oplodni sotva polovica, a tento krat uplne vsetky...
Myslite ze je to ok, ked moje boli po PK 100 bunkove? Nemali by byt 200 bunkove? alebo aj viac?

marione74
24. mar 2009

Uz sa psychicky pripravujem na vela deticiek. ale ktovie preco mi ich Pan Boh tolko dal, poznam babenu co mala 16 a ma iba jedno mimi 😒 Keby sme tak vedeli co nas caka 😠 Ach jo.

luly3
24. mar 2009

no babulky je tu kočka čo mala na 10 den po ET
test negatívny ráno a krv jej vyšla pozitívna 😉

marione74
24. mar 2009

to sa stalo aj mne pri ivf.. ale ja som mala nizky hcg hormon a babatko sa neuchytilo nakoniec

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre